Persan Polska S.A.

Opinie o Persan Polska S.A.

Natalia

@niko, na forum GoWork.pl rozmawiamy o sprawach dotyczących pracodawcy. Nie oceniamy konkretnych pracowników firmy, a także nie podajemy ich danych osobowych. Rozumiem, że Twoje zastrzeżenie budzi atmosfera w firmie E&S Industry. Czy próbowałeś na ten temat rozmawiać z przełożonym lub zgłaszać ten fakt do szefa firmy?

Miro

Za dobrą pracę dobrze się zarobi!!!

@Miro

Owszem ale nie w tym (usunięte przez administratora)

..............................
@Miro

tak dobrze (usunięte przez administratora) brutto

Ktosik

Praca operatora w tej firmie - jak najbardziej, ale dla masochistów. 90% załogi to Ukraińcy (większość zatrudniona przez firmy zewnętrzne). Jedyne szkolenie jakie dostajesz to szkolenie BHP, szkoleń stanowiskowych nie ma. Przychodzisz do pracy dają cię do jakiegoś operatora na "szkolenie" przy maszynie, ale w rzeczywistości stoisz na palecie albo kręcisz korki. Po kilku dniach potrafią przerzucić cię na inną maszynę, dać kilku ludzi (samych Ukraińców) i masz jechać maszyną. Potrafią też jednego dnia kilkukrotnie przerzucać cię pomiędzy działami i maszynami i za każdym razem masz jechać maszyną, nieważne czy masz przeszkolenie na daną maszynę czy nie. Nikt o tym nie mówi już głośno, ale pomiędzy niektórymi zmianami panuje swoista rywalizacja i rzucanie kłód pod nogi. Nie ma przepływu informacji pomiędzy zmianami, kierownikami czy operatorami. Zdarzają się zastoje w produkcji z powodu braku materiałów, chociaż "w komputerze jest napisane, że gdzieś na terenie zakładu są", po czym okazuje się, że jednak nigdzie niczego nie ma. O normach nikt nie mówi, dowiadujesz się o nich po jakimś czasie i nieoficjalnie. Wyrobienie normy też często graniczy z cudem. Nie ma stałych obsad na stanowiskach przy maszynie. Co kilka dni przychodzą nowi pracownicy z firm zewnętrznych i od nowa trzeba każdemu tłumaczyć co ma robić i jak ma robi, przy czym często jeszcze nie rozumieją ("Ya ne rozumiyu" - to najczęstsze zdanie z ich strony), a wdrożenie się do niektórych rzeczy zajmuje sporo czasu. Osoby będące na okresie próbnym i z małym doświadczeniem mają szkolić osoby dopiero co przyjęte do pracy (ot taki paradoks). Jak nie masz jakiś pleców, wewnętrznej upartości, dużej odporności na stres i tolerancji na dużą część rzeczy, która się tam dzieje to długo nie pociągniesz.

Beti
@Ktosik

W 100 % Trafne uwagi, to co tam się dzieje to po prostu DRAMAT !!!!!!

operator

sama prawda, zgadzam się w 100%

niko
@Ktosik

Post Ktosik napisał całą prawdę o tym zakładzie tak to właśnie wygląda dodam jeszcze tylko że na Fabkonach starsza pani która jest kluczową czyli liderem nie nasaje się na to stanowisko cały dzień sie wydziera na ludzi i przeklina co chwile żadna przyjemnośc pracować w takiej atmosferze

Mróz

"Przyszła wiosna darmowe weekendy przyniosła"

Wioś mam

Praca w weekendy bo wtedy można zrzucić ścieki do kanalizacji publicznej a żaden urząd nie zrobi wtedy nieazapowiedziamej kontroli .....do czasu

operator

Praca operatora tylko dla cierpliwych, odpornych na stres ze znajomością j.ukraińskiego! Jak masz "swoja" maszynę, która codziennie obsługujesz i zawsze tych samych ludzi, to praca jest nawet okej, na spokojnie pilnujesz ludzi, wykonujesz drobne naprawy/regulacje, piszesz raport, kontrolujesz jakość itd. Gorzej jest, gdy nie masz stałego miejsca pracy lub "twoja" maszyna ma awarie/z jakiegos powodu produkcja jest wstrzymana. Wtedy kierownicy nie mają co z tobą zrobić i rzucają cię z jednego działu na drugi: paletujesz, kręcisz korki, wkładasz butelki , sprzątasz, aż do znudzenia - taką samą sytuacje mają nowi pracownicy, dopiero po jakimś czasie zaczynają "szkolenie", ale większość zdąży się zwolnić po kilku dniach widząc co się wyprawia w tej firmie... Dodatkowo bardzo ciężko o dobre szkolenie z obsługi maszyny, wszystko zależy od chęci operatora. Jeśli chce, to cię nauczy, jeśli nie chce, to nie i musisz sie uczyć sam metodą prób i błędów, domyślać się, często jesteś zdany sam na siebie. (usunięte przez administratora) na hali niesamowity, generalne porządki robione są głównie wtedy, gdy ma być jakaś kontrola/wizytacja. Socjal fatalny, obskurne szatnie i toalety, stołówka bardzo mała - ludzie jedzą na dworze, siedzą na podłodze bo nie ma miejsca. Od niedawna trzeba przychodzić w soboty i niedziele w zamian za dwa dni wolne w tygodniu, po za tym praca na trzy zmiany, lecz część pracowników przychodzi tylko na pierwsze. Polecam dla lubiących wyzwania :D

Mamy nowy rok 2018. Jakie zmiany zaszły przez ostatni rok w E&S Industry S.A.? Czy warunki zatrudnienia oferowane przez pracodawcę są dla Was satysfakcjonujące?

Administrator praca w tym zakładzie to jedno wielkie nieporozumienie. Ukrainka, która została kluczową, otwarcie mówi do polskich pracowników aby uczyli się ukraińskiego bo tutaj po polsku nie będą rozmawiali... Dziwię się kierownictwu związkom i sip, że nic z tym nie robią

@pracownik

jak sie dziwis to kobieta kierownika zmiany

............................

a czy najniższa krajowa może być satysfakcjonująca i praca na akord na boga trochę inteligencji człowieku

Praca dla traktorzysty, czy warto? stawka specyfika pracy itd?

...........................

firma szuka jeleni to już poprzednik cusons poprzednia nazwa więcej płacił i nie miał tak porytych wymagań bezsensowne wprowadzenie czepków i okularów jeszcze hełmu brakuje gdzie przy pakowaniu np płynu może coś mi wpaść do oka przy nalewaniu ok albo przy władaniu pustych butelek na linie parodia cusons tylko wymagał tam gdzie było trzeba ktoś wzioł kasę wiadomo ktoś to produkuje i zarabia

CARLOSPENDEJO

ten zakład to jakaś totalna masakra, dawno takiego pier.....ka nie widziałam

Stary

Ludzie w firmie (na produkcji) fajni wiele osób ma doświadczenie i pracuje tam jeszcze od Polleny. Niestety tego nie można powiedzieć o kierownictwie, ludzie wyciągnięci z zakładów Rokity, zero planowania procesu produkcji, zero komunikacji, klepią się po plecach i ręka rękę myje. Nie liczą się z innymi pracownikami uważają że wiedzą wszystko lepiej. Praca ciężka jak to na produkcji, bałagan na halach olbrzymi, szatnie obskurne, dowiedzieć się co jak kiedy praktycznie niemożliwe(kierownicy nic nie wiedzą i nie chcą się dowiedzieć), jak ktoś szuka firmy na start może być ale nie więcej jak 3 m-c, plusem jest rekrutacja sprawna szybka profesjonalna jak na taki zakład, młoda dziewczyna zna się na tym co robi, sprawnie i konkretnie.

Emma
@Stary

Czy możesz napisać jak wygląda rekrutacja, jakiego typu pytań można się spodziewać?

Szybki i wściekły

Jaka jest sytuacja na magazynie? Ile osób w tym dziale pracuje? Czy kierownictwo jest ok?

Właśnie rozwalili VVF

Ktoś nowy

Cześć! Dzwonili do mnie ostatnio z firmy z propozycją pracy, jakie są stawki na start na operatora ? Czy warto podejmować się pracy w tej firmie?

pracuje 20 lat w tym zakladzie 3 lata wtej firmie nie polecam

Ktoś
@anonymous

To na co czekasz skoro tak źle?

Ktoś nowy
@anonymous

Mnie interesują konkrety a nie ile pracujesz i czy polecasz czy nie. Czy na starcie dostanę 2900 brutto plus jakieś premie? Bo chce zmienić pracę ale nie na gorsze warunki finansowe. Bo w pracy każdej się odnajdę o ile wiem że jest opłacalna. W innym wypadku dziękuję

@Ktoś nowy

Tak dostaniesz nawet 3100 idż i się odnajduj...

Dostaniesz nawet 3100. Idż i się odnajduj. Powodzenia

Nikoś

Jeśli ktoś na starcie nie podaję stawek itp informacji zakładam z góry że szkoda czasu na taką rozmowę!!!!!!! stawki pewnie są niskie dlatego szukają jelenia który przyjdzie w ciemno... Teraz firmy produkcyjne mają taką ofertę i nie trzeba czekać na info do rozmowy. Jak ktoś ma ciekawe propozycje to telefonicznie podaje stawkę .

kk

Nie polecam. Na stanowiskach technologów ciągłe zmiany, praca ponad siły bo chętnych do pracy na to stanowisko jakoś brak. Nie dziwie się stres to norma a wymagania spore przecież biedronka nie będzie czekać...

Orientuje sie ktos moze ile placa na stanowisku mlodszy specjalista ds. kalkulacji?

@Ewa

Proponuję zacząć karierę gdzie indziej, nawet za cenę niższych zarobków . E&S nie zagwarantuje Tobie dobrej praktyki ani doświadczenia , którym będziesz mogła pochwalić gdzie indziej .nie jest to wcale pozytywny punkt w CV . Rekruterzy znają sytuację w E&S .

Wilk

Polska dla Polaków, nie będzie Hiszpan pluł nam w twarz, burak (usunięte przez administratora)

Ktosiek

Poszukują "Kierownika Produkcji", myślałem aby wysłać zgłoszenie, jednakże po przeczytaniu w/w wiadomości doszedłem do wniosku, że chyba na chleb musiałbym nie mieć dla swoich dzieci, aby się pchać na stanowisko gdzie każdy podwładny tylko narzeka, że się go rozlicza z pracy, że praca ciężka, że normy wysokie... Pójdźcie tam gdzie nie trzeba pracować, gdzie szef nie rozlicza z wykonanej pracy, gdzie nie ma norm, a wy marudzicie tylko, jak typowi Polacy - co by tu zrobić, aby zarobić, ale się nie narobić? Pamiętaj: aby dostać 2000 do ręki, to musisz być przydatny swojemu pracodawcy za 4000.

Robert P.

Jaki język obowiązuje na zakładzie?

@Robert P.

Po Ukraińsku.

Zostaw merytoryczną opinię o Persan Polska S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w Persan Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Persan Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 88.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Persan Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 47, z czego 4 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Persan Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w Persan Polska S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Persan Polska S.A.