Persan Polska S.A.

Opinie o Persan Polska S.A.

pwd

Byłam dziś w kadrach i podobno bony świąteczne majom być pod koniec tygodnia ewentualnie na poczontku przyszłego.

Firma jak najbardziej się rozwija, ale niestety nie inwestuje w pracownika. Pracowników we wszystkich działach jest za mało, w stosunku do ilości wykonywanej pracy, powierzonych obowiązków. Każdy pracuje w biegu, pod presją. Niekończące się nadgodziny, bałagan, brak ludzi, niska pensja, krzyki kierownictwa, wojny między działami, to codzienność w tej firmie. Rotacja pracowników jest jak najbardziej uzasadniona, bo większość po prostu nie godzi się na takie warunki. Ta część, która pracuje w większości też szuka pracy, bo pracownicy mówią o tym między sobą głośno.

Przemek

Dlatego ja przez te krzyki , i wulgaryzmy ,mówiłem głośno o MOBBINGU i dalej będę twierdził że nic i tak z tym nie zrobią . Mi wystarczy jedno ogłoszenia na najpopularniejszym serwisie ogłoszeniowym poszukujące operatorów ze stawką (3000 zł) brutto czy inne stanowiska za podobną stawkę , Drogie E & S obudzcie się bo sami UKRAIŃCY produkcji wam nie pociągną i oni zaczną odchodzić do konkurencji która w wielu zakładach proponuje już na chwilę obecną od 4500 zł w górę , jedyny wasz + to umiejscownie zakładu i bezproblemowy dojazd ale tym niewiele ugracie . Dlaczego na produkcji praktycznie nie ma POLAKÓW ? Bo widzą co się tam dzieje i uciekają najszybciej jak mogą. Dlaczego szeregowi pracownicy produkcji zatrudniani są przez pseudo agencję pracy ? - Bo to agencja odpowiada za strój i BHP a nie wy . U WAS POPROSTU BEZPIECZEŃSTO I HIGIENA PRACY NIE ISTNIEJĄ .

Pracownik agencji

Dlaczego operator ze zmiany Pana S. mianuje się kierownikiem ? (usunięte przez administratora)Idąc tym tokiem myślenia pół zakładu byłoby kierownictwem, bo pół zakładu ją miało.

Fakt
@Pracownik agencji

Tylko dlaczego ten "pan S" nic z tym nie robi? Przecież każdy to widzi...

Emilia
@Fakt

Unikajmy może pisania o konkretnych osobach, bo to trochę nie fair. A mnie właśnie ciekawi kwestia awansu w E&S. Jest jakaś realna szansa na awans w tej pracy?

@Emilia

Tak, jeśli będziesz się spoufalać z niektórymi osobami. Pracą tu raczej nic nie osiągniesz

@Pracownik agencji

Czytając kolejne wypowiedzi , tylko utwierdzam się w przekonaniu iż E & S industry to jeden wielki " BAŁAGAN - W DOMYŚLE WIADOMO CO " , Brak jakiegokolwiek szacunku do ludzi i ich ciężkiej pracy . A ogłoszenia na (usunięte przez administratora) o poszukiwaniu operatorów produkcji czy specjalistów ze stawką niższą niż mają PRACOWNICY FIZYCZNI zatrudniani przez agencję to jakaś kpina. Firma która szanuje ludzi "KIEROWNIKÓW ZMIAN , OPERATORÓW" - zazwyczaj rekrutuje z rekrutacji wewnętrzych i nie ma problemu ze znalexieniem chętncyh . To samo dotyczy się specjalistów . Ale jak ta firma szanuje ludzi pokazują wynagrodzenia i sposób prowadzenia zmian przez KIEROWNIKÓW czy to op kluczowych.

Janek
@Emilia

Jak dasz odpowiednim osobom, to czemu nie...

Radek

Siemano! jak ze stanowiskiem kontroler jakosci komponentow? ktos cos?

Czy mógłby ktoś podać jakie są zarobki w R&D? Ponadto jakie są warunki, tzn czy to jestpraca w trybie zmianowym?

wodnik
@Monika

zarobki( ...) nie urywaja- produkcja 3000 brutto 3 zmiany.Brak klimatyzacji, 3/4 obecnej zalogi to Ukraincy ktorzy jak zwykle poniemaju po polsku(stara spiewka),cwaniacy za ktorych musisz robic , a sami pojda sobie po 1 godzinie pracy na pol godziny na paperosa lub do Selgrosu na zakupy.Powiem tak, sa leps ipracodawcy i to nie opodal od E&S . Praca dobitnie lekka,kierownictwo naprawde sympatyczne,wyplaty ZAWSZE NA CZAS(nawet i przed czasem),jesli cos sie nie zgadza na koncie przynies wydruk z banku do Ksiegowej-roznice bledu wyplaca do reki za pokwitowaniem, sa zaliczki ( do 40 % wyplaty miesiecznej), ludzie nie sa zmuszani do nadgodzin- zapisuja sie sami- nie ma czagos takiego jak nadgodziny oddawane dniem wolnym!!!!kazda nadgodzina w ciagu tygodnia, i praca w sobote, lub niedziele jest platna 150% od stawki nominalnej godzinowej, 1 zmiana 2400 netto, 8 godzin ( przy upale pracownicy sa puszczani do domu wczesniej ( maja placone jak za 8 godzin)

Zabulka
@wodnik

Prosze podaj namiary na lepszą firme bo myślałam o tej ale potrzebuje minimum 2300 netto,dzięki z góry

Wiktoria
@wodnik

Wodnik, czy obecnie pracujesz w E&S Industry? Jest to forum poświęcone temu jak pracuje się właśnie w tej firmie a Ty z tego co widzę opisujesz warunki pracy jakie panują w konkurencyjnych firmach. Tego typu zabiegi odbiegają od zasad tego forum. Czy zechciałbyś napisać więc bardziej szczegółowo o tym co firma, o której mowa na tym wątku gwarantuje swoim pracownikom?

Anka
@wodnik

Co to za firma, ktorą tak chwalisz?podaj jakis namiar? Czym sie zajmują.

Prosto

Zaglondam tu co jakiś czas sprawdzić czy coś sie zmieniło... nic sie nie zmieniło... tylko komentarze coraz liczniejsze i odstraszające potencjalnych pracowników. Zakład ma bardzo duzo do naprawienia jeżeli chce istnieć...

@Prosto

Ten zakład istnieje tylko dlatego że ma Tanią siłą roboczą z UKRAINY . W zakładzie na produkcji 90 % to Ukraińcy , 5 % to inne nacje , oraz może 5 % to Polacy którzy stamtąd uciekają jak widzą co się tam dzieje. Zostają tylko młodzi i desperaci . Tak jak napisałem można by dużo więcej napisać o tym zakładzie tylko po co .

Czy można liczyć w E&S Industry S.A. na prywatną opiekę medyczną?

zoja

Jest, firma oplaca taka opieke tylko ty musisz zaplacic od tego podatek. Kożystam razem z dziecmi.

Przemek

Za kilka dni jak będę miał czas , opiszę całą PRAWDĘ o tym kołchodzie ( (usunięte przez administratora) na produkcji ) A jest o czym pisać , oj jest , A dlaczego nie ma tutaj opini bo 98 % pracowników fizycznyh produkcji stanowią ukraińcy. Na chwilę obecną przestrzegam przed tym (usunięte przez administratora) dla BIEDNYH LUDZI Z UKRAINY .

@Przemek

@Przemek Świetnie, że udzielasz się na temat pracy w E&S Industry. Sugerujesz, że na produkcji pracownik tej firmy ma nawał obowiązków? Napisz więcej szczegółów na ten temat.

@Przemek

Ja się tylko zastanawiam dlaczego Ci ludzie tam pracują? ... Jest tyle pracy do okoła. Nie wiedzą jakie są standardy w Polsce? Na Ukrainie to normalne ? ???? Pracowałem i nie polecam

@Ewa

Tak jak napisałem daj mi kilka dni abym całoś ubrał w post i słowa , Chyba kilka postów niżej ByłyP napisał tylko o niewielkiej części tego co się dzieje . BHP w tej firmie to czysta fikcja ( będzie dużo o tym w poście ) , brak jakiejkolwiek organizacji pracy i w dużej mierze pełna improwizacja niektórych stanowisk pracy . O kulturze osobistej niektórych operatorów czy nawet operatorów kluczowyh już nie wspomnę , Wizyta PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY tam wręcz jest konieczna najlepiej z jakimś bardzo doświadczonym BHPowcem Pytanie jeszcze do Admina ( dlaczego zmoderował słowo " (usunięte przez administratora) " - przecież dokładnie tak o tym miejscu możńa powiedzieć. 7 godzin 20 pracy stojącej nie rzadko przerzucone przez pracowników pracującyh na kole albo na palecie 70,80 palet towaru przez zmianę. Dla porównania dodam że do tira wchodzą 33 palerty. To na tyle dzisiaj , kolejna porcja tak jak obiecałem w weekend . Pracowałem tam i wiem co piszę.

Nie polecam firmy. Standardów nie ma żadnych. Laboranci na sztucznych stanowiskach. Przychodzą blokują palety lub zatrzymują produkcję i dają czas na poprawę maszyny. Po wyjściu laboranta, kierownik każe włączyć maszynę i pakować wadliwy produkt. Przychodzi laborant wściekły że pakuję się dziadostwo, kierownik udaję zdziwionego i wydziera się na ludzi dlaczego takie coś pakują... Paranoja. Ale przecież norma musi być wyrobiona. O strefie "czystej" nie wspomnę. Nie ma tam czegoś takiego, no chyba że jest wizytacja. Ja jednej maszynie produkowany żel pod prysznic a trzy metry dalej udrażniacz do rur, który czuć na całą hale.Ukraina zmuszona do wąchania środków do WC,brak jakichkolwiek masek ochronnych (znajdują się na wizytację) jedynym plusem jest to, że wypłata była zawsze na czas albo nawet kilka dni prędzej. Raz przyszła dwa dni po. Lecz i tak wszystko trzeba było zawsze kontrolować bo większość ludzi miała źle wyliczone.

Miś

Wszystko wróciło do normy. Wynagrodzenie jest już na koncie - 5 dni przed terminem.

@Miś

To dobrze, że wynagrodzenie jest wypłacane terminowo, bo opóźnienia to duża niedogodność dla pracowników. Ktoś wspominał o płatnych nadgodzinach. Czy są także inne dodatki podwyższające pensję takie jak premie lub pakiet socjalny? Wyszczególnij proszę na co można liczyć.

Kamil F

Cześć, czy w e&s na krakowskiej znajduję się kantyna dofinansowana przez pracodawce ?

seka
@Kamil F

Tak jest, Bardzo dobre obiady. Pełen zestaw obiadowy kosztuje 8 zł. Połowę dopłaca firma

AK

Zgadza się. Wypłata już na koncie. Dziwne bo wcześniej była zawsze kilka dni przed terminem.

Aka
@AK

Tłumaczenie kadr BO PREZES WYJECHAŁ ZA GRANICĘ I NIE MIAŁ JAK ZATWIERDZIC PRZELEWOW. Smieszne,jakos w innych mniejszych czy większych firmach taki przelew można potwierdzić podpisem elektronicznym. Ale cóż. Ciul z tą firmą

Adrian
@AK

Nieterminowe wypłaty pensji to duża niedogodność, więc dobrze, że sytuacja wróciła do normy. Mógłbyś napisać, czy w skład wynagrodzenia wchodzi podstawa plus premia i na jakie dodatki i świadczenia może liczyć pracownik? Pojawiły się nowe oferty pracy do E&S Industry. Pracodawca szuka kierownika zmiany, lidera utrzymania ruchu i starszy specjalista do spraw dokumentacji produktowej. Więcej informacji pod linkiem https://pracodawcy.pracuj.pl/e-s-industry-s-a,458425. Ktoś jest zainteresowany złożeniem CV?

seka

Karola

Kasa już przyszła. Dziwne bo nigdy coś takiego nie miało miejsca. Pracuje tu już 2 rok i nigdy wcześnej się nie spuźniali. Wypałata zawsze była na koncie kilka dni przed terminem. Miejmy nadzieje że to jednorazowe potchnięcie.

Żenada

Nieterminowe wypłacenie wynagrodzenia jest wykroczeniem, za które pracodawca może być ukarany karą grzywny w wysokości od 1 do 30 tys. zł. Kara może zostać nałożona zarówno na samego pracodawcę (jako podmiot), jak też na kierownika jednostki zatrudniającej pracownika. Pracownik, który nie otrzymał w terminie wynagrodzenia powinien zawiadomić o tym Państwową Inspekcję Pracy, która powinna wszcząć postępowanie kontrolne.

Kiedy będą wypłaty?

jeszcze pracownik
@Żenada

sam czekałem na nią dzisiaj a tu lipa pierdziele taka firme

@jeszcze pracownik

A zawsze tak było? Czy tylko nie wyplacili tym którzy są krótko albo się zwolnili?

Operator
@Żenada

nikt nie dostał, chyba bo tak czytam te forum. zawsze było przed 10, jutro to ja żądam i w pracy mnie niema

Gdzie jest nasza wypłata !!!!!??? Odradzam pracy w tej firmie bez dwoch zdan

@pracownik

Też się zastanawiam, gdzie są moje pieniądze :/

Porażka
@Ania

Wczasy pod gruszą zrobili - rachunki poczekają

Niezadowolny

Ja czekam nadal na wypłatę co to za firma że trzeba się martwić czy pieniądze przeleją na konto parodia

jeszcze pracownik
@Niezadowolny

Też czekam na wypłatę mało tego według przepisów to już w piątek powinna być ewentualnie dzisiaj z samego rana. A to że kubków brak to nic nowego kadra ma to w (usunięte przez administratora) że ludzie padają jak muchy

Diabeł Tasmański

No z wypłatą się postarali - płacić dopiero w poniedziałek zamiast na weekend widocznie ten co to puszcza ma jeszcze na koncie. Na hali gorąco są dystrybutory z wodą, ale kubków brak. Powinni wydłużyć przerwę przy tych upałach

Tragedia istna tragedia premie zabrali i nie daja z wypłatami się spóźniają mało tego kierownicy żądają większej produkcji a jak maszyna się zepsuję wina operatora

Wrocławianin

Wpisy pracowników są usuwane dlatego ludzie podejmują współprace z tą firmą i szybko rezygnują po paru dniach zarobki 3000 brutto max 3200 brutto ludzie pracujący to po 4 lata mają 3000 brutto brak podwyżek nawet inflacyjnych w firmie 90% pracowników to Ukraina.

Zostaw merytoryczną opinię o Persan Polska S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w Persan Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Persan Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 88.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Persan Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 47, z czego 4 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Persan Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w Persan Polska S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Persan Polska S.A.