AXIDUS
2 2130 5147 5 1
Mirka
Nazwa działu: Produkcja

Radzę wszystkim, którzy mają ochote wyjechać sugerować się tym, co mówią w biurze. Naczytalam się przed wyjazdem skrajnych opinii, jedni pisali żeby wręcz uciekać, bo jest źle i co, pojechałam bylo zupełnie inaczej. Wyjezdżałam rok temu przed świętami i z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że się nie zawiodłam. Pracowałam, godziny pracy były, trafiłam na pakowanie kapsułek z kawą, praca nie była ciężka. Mieszkanko skromne, ale miałam dostęp do wszystkiego, co było mi na codzień potrzebne. Myślałam, że święta będą ciężkie, wiadomo nie tak chcemy je spędzać, ale szczerze spędziłam czas w milym towarzystwie, zorganizowaliśmy sobie Wigilię, zresztą agencja też nie zapomniała o tym szczególnym czasie. Wróciłam dopiero w połowie stycznia i w przeciwieństwie do wielu osob, które piszą tu opinie, z bardzo dobrymi wspomnieniami. Zastanawiam się nad wyjazdem w tym roku, ale tym razem z chłopakiem. Wiem, że pojawiły się już ogłoszenia odnośnie świątecznego oferty, więc myślę, że to fajna opcja dla tych, którzy wraz z nowym rokiem chcą podreperować swój budżet.

Kasia

Wyjeżdża ktoś 6 listopada ?

anita
@Kasia

hejka a skąd jedziesz ? i na co :)

@anita

@anita Z Kielce i na produkcje A Ty ?

anita
@Kasia

odezwij sie na email anita.kalina@onet.com.pl

Napisałam

Ilona

Kasia napisz na email tez jestem z Kielc ilona.koniarska56@gmail.com

Daniel
@anita

Cześć dziewczyny I jak pojechaliście tam do pracy I co możecie powiedzieć zastanawiam się Aplikować

Jolka
@Daniel

Aplikuj co ci szkodzi ;)

Kinga

Pracuje w Axidusie od sierpnia. Początkowo pracowałam przy pakowaniu sałatek a teraz przy owocach. Praca jest przez 5 lub 6 dni w tygodniu, na weekend można dla chętnych się zapisać często na dodatkowe godziny. Praca dla mnie jest ok, zarobki są w porządku. Pracując dodatkowo w soboty i extra godziny w tygodniu można sobie zarobić fajną kasę. Polecam wyjazd przez tą agencję !

Sylwia
@Kinga

Jak z zakwaterowaniem, jakie są warunki? Czy były jakieś problemy z wypłatą?

sylwia
Użytkownicy czekają na odpowiedź 26 dni.
Nazwa działu: Produkcja

Hej,jedziemy z narzeczonym pierwszy raz 13 listopada przez te agencje . Mamy pełno obawa po przeczytaniu niektórych komentarzy. Bardzo proszę o opisanie warunków pacy i zakwaterowania osobę, która jest tam obecnie lub była. Pozdrawiam

Ranking
  5. indeed.com 2 144 392
... pełny raport Gemius
Robert

Czytam że w tej agencji słabe zarobki /220 e na tydzień netto / to raczej proste prace i w dodatku nie jest wymagany język angielski. To jaka agencja lepsze warunki zaproponuje? Ja tu żadnych konkretów nie czytałem,oprócz złych opinii. Nie sądzę aby ktoś więcej płacił za tego rodzaju pracę.

Tak8Nie3
Jan
@Robert

W Contrain bez języka 400 e na tydzień na czysto w ogrodnictwie teraz sezon na dzewkach

TakNie2
Robert
@Jan

To ciekawe,obejrzałem ich oferty i 9 euro z kawałkiem brutto na godzinę. łatwo policzyć że to co napisałeś to bzdura.

Mati

Wszystkie warunki pracy są dokładnie opisane w ofercie na stronie AXIDUSA,łącznie ze stawką min i max. To nie fizyka kwantowa aby obliczyć jak będą zarobki brutto i netto co tydzień? Ponadto kiedy przychodzą 2 dokumenty do podpisania jest wszystko opisane,nawet fakt aby zabrać jakąś gotówkę na początek bo wyplata chyba po 2 tyg od rozpoczęcia. Nie wiem czy znajdzie się pracodawcę który w Polsce który więcej zaoferuje za podobne obowiązki w pracy. Praca faktycznie w różnym wymiarze,no ale to też jest napisane w dokumentach. Chyba narzekający nie czytają przed podpisaniem. Jestem w kontakcie z osobą która od 2017 pracuje w tej agencji i nie narzeka,robi tylko swoje.Może to jest klucz do sukcesu?

Monika

Hejka. Jadę z mamą pierwszy raz przez tą agencje czy polecacie? Wcześniej pracowałysmy przez Jobcenter byłyśmy ponizane psychicznie i fizycznie. Dlatego mamy pełno obaw. Dajcie znać jak jest :) pozdrawiam Monika

Wi.Jol2112
@Monika

Witam. Nie polecam . Sama z mężem (usunięte przez administratora) po dwóch dniach . Wypłata tygodniowa 200-230 euro za 11 godzin przepracowanych codziennie . Nie wyrobili nam numeru BSN i mówią , że nie mogą nam (usunięte przez administratora) , a to jest możliwe lecz z wysokim podatkiem . Jeśli chcesz (usunięte przez administratora)i być na minusie , to jak najbardziej . W Polsce zarobi się więcej niż tam . Pozdrawiam

Tak1Nie4
Tomi88
@Monika

Nie radzę jechać przez tą agencję codziennie pracuje się w innej firmie gdzie przed wyjazdem nie było o tym mowy grafiki wysyłane na ostatnią chwilę zarobki nie ciekawe

@Wi.Jol2112

Widzę, że złoci z Was pracownicy jak po dwóch dniach daliście nogę xD. Z tego co wiem i wszędzie w necie o tym piszą, to agencja pracy ma 2 tygodnie czasu na wyrobienie nr Sofi. Jak uciekliscie przed tym czasem to sami jesteście sobie winni. Ja tam pracowałam w Axidusie na Fonq i wszystko było ok. Byłam orderpickerem, zarobki ok 400 € na rękę. Trzeba chcieć pracować i wszystko będzie dobrze.

Tak2Nie1
tomek
@Kasia

no pewnie, kolejni skoczkowie, ktorzy kariere w Holandii chca robic. Uciekac z pracy, smiech na sali. Sam pracuje na salatkach, mam spoko pieniadze, godziny sa, nie mam na co narzekac. Jak ktos nie chce pracowac albo mysli ze pojedzie tam na balet, to sie moze przejechac, jak kolezanka wyzej. Zalosni sa tacy pracownicy, potem sie dziwic ze o Polakach takie opinie.

Tak2Nie
Monika
@Kasia

Zgadzam się z tym pracowałam przez inną agencje i nr sofi miałam wyrobiony w drugim tygodniu pracy :)

Hania

Pracuję w Axidusie od 2 miesięcy przy kwiatach na hali i jestem zadowolona. Lubię pracę przy roślinach i ich pielegnacji, więc ta oferta wydała mi się idealna dla mnie. Co do Axidusa : wyplaty zawsze na czas, warunki mieszkaniowe też ok. Jedyne do poprawy to kontakt z biurem w Holandii. Ja w wypadku problemów dzwoniłam do Polski i oni mi pomagali. Polecam pracę przy kwiatach przez Axidus, jeżeli tak jak ja lubisz pracę przy roślinach i masz do tego tzw. "dryg".

Ola

Mam pytanie czy ktoś był na posezonowych porzadkach w szklarni z axidusa,jadę pierwszy raz ,niewiem jak traktują ludzi w tej firmie proszę o więcej informacji

Lala52
@Ola

Cześć byłam już na axidusie, kiedy jedziesz?

Ola
@Lala52

W tą niedzielę, ale potrzebują ksero dowodu i pełnomocnictwo z banku bo konto jest na męża, dziwne to jest trochę,ja tak uwazam

artem
@Ola

Wcale nie potrzebuja pelnomocnictwa z banku ani ksero dowodu. (usunięte przez administratora) sam mialem konto nie na siebie i nie bylo problemu

@Ola

Większej bzdury nie czytałem,dziś mailem dostałem dokumenty do wypełnienia i odesłania. To co do zabrania... Kandydat skierowany do pracy u Pracodawcy zagranicznego zobowiązuje się do: - zabrania ważnego i nieuszkodzonego dokumentu tożsamości (dowód osobisty, lub paszport) - zabrania ze sobą numeru rachunku bankowego celem otrzymywania wynagrodzenia - zabrania ze sobą dokumentu nadania numeru SOFI (BSN) jeśli taki posiada - zabrania ze sobą legitymacji ucznia lub studenta jeśli taką posiada - zabrania własnej pościeli (kołdry i poduszki), spodni jeansowych do pracy, butów roboczych-ochronnych BHP, żywności na pierwsze dni pobytu, oraz gotówki na zaspokojenie kosztów własnych - Kandydata obowiązuje tygodniowy okres wypowiedzenia z pracy Brak jednego w/w dokumentu może skutkować nie przyjęciem kandydata do pracy....Czas oprzytomnieć i głupot nie pisać

Tak5Nie
Urszula
@Mati

Wielkie dzięki za informacje. Jak możesz, to napisz jeszcze, jak wyglądała rozmowa o pracę w AXIDUS. I jeszcze, czy gwarantują zakwaterowanie?

@Urszula

Przecież wystarczy wejść na stronę Axidusa i ofertę pracy przeczytać. http://www.axidus.pl/praca/

Tak5Nie
Lala52
Nazwa działu: Produkcja

Cześć byłam rok temu na axidus teraz jadę 23.10 maja swoje zasady ale jest naprawdę spoko polecam, jedzie ktoś może teraz 23.10 w tą środę?

btb

Witam. Przyszło do pani bądź pana (bo nie wiem kto pisze, mężczyzna czy kobieta) informacja o dokonanie przelewu? Zastanowia mnie, co znaczy data przy nazwisku w treści przelewu. Może ktoś, coś?

artur
@btb

Hej, ta data to termin wyjazdu. Jak wyjezdzalem to tez kazali zrobic przelew, a w tresci przelewu imie i nazwisko i data wyjazdu. PZDR :)

Adam

Negatywy to w zasadzie jak czytam żadnych konkretów nie pokazują. Czytam tylko że "najgorsza agencja, że ściema, (usunięte przez administratora) że syfiaste mieszkania...". Konkret dla mnie czy innych zainteresowanych to info w jakim mieście miały miejsce opisywane sytuację. Jakie osoby z miały do czynienia, w jakiej firmie, przy jakiej pracy. Wczoraj rozmawiałem z człowiekiem który jest tam od roku, przyjechała ekipa nowa i po przyjściu w pierwszy dzień na 6 do pracy o 8 kilku zostało odeslanych do mieszkania a następnie do Polski. Powód? Brak chęci do pracy, zlewanie poleceń. Mam nadzieję że osoby które w nowych wątkach deklarowały wyjazd we wrześniu lub październiku rzetelnie się wypowiedzią.

Tak9Nie
Ela
Nazwa działu: Produkcja

Pracuje za pośrednictwem axidusa już pół roku. Początkowo z praca było różnie i byłam rzucana po róznych zakładach, ale teraz chodze regularnie do jednej firmy. Po miesiacu pracy zdecydowałam się na wzięcie samochodu służbowego więc nie jestem uzależniona od innych. Jak dla mnie firma jest w porządku, wypłaty są regularnie, z godzinami też jest ok. W listopadzie dojezdża do mnie siostra.

Patola

Nie polecam ! 200 euro na czysto i nie szanują ludzi w Holandii ! Może nie wszyscy bo to oczywiste ! Holandia nie polecam ! Axidus patologia na maxa ! Nawet jak bedzie chory to wypowiedzenie umowy dostaniesz w prezecie ! Promocje to sciema ! Mieszkania z (usunięte przez administratora) ! Ludzi psychicznych miałem na chacie ! Za kierowce sciema ! Oszukuja na kase ! Ogolnie to jeśli jesteś w PL to nie jedz ! Na poczatku wszystko ladnie wyglada tylko !

Tak1Nie9
tdw

Wyjezdza ktos 22.10.2019?

B. K.
@tdw

Prawdopodobnie ja wyjeżdżam 22 października.

tdw
@B. K.

A z jakiej miejscowosci?

B. K.

Z Płocka.

Lecho
@tdw

daj sobie spokój z tym wyjazdem jak nie chcesz być (usunięte przez administratora) dopiero wróciłem i wysłałem do nich chyba z 6 maili na żadnego nie dostałem odpowidzi znajdź sobie inną agencje i lepiej na te wyjdziesz tygodniowo zarobić nie więcej niż 220 €

TakNie2
niewazne,..

Nie polecam ta agencje ... nie umieją w biurze dobrze rozmawiać siedzą tam jak za kare non stop nie odpowiadają na co się chce udzielić informacji Jeśli się zastanawiasz nie jedz nie polecam

Izabela
Nazwa działu: Produkcja

Czy ktoś wyjeżdża 16 października?

@Izabela

Garnków, talerzy nic nie ma. Dostaniesz kojo z materacem???? i sprawdź czy nie było oszczane????????Menele tak robią.

Tak2Nie8
Bodzio
@Izabela

No chyba ja jeszcze coś tam załatwiają

Janek
@Izabela

Ja dojezdzam do kolegi, który pracuje przez axidusa juz 3 miesiąc. Z tego co wiem, nie ma się czego bać :D

Piotrek
@Czesław

Jesteś wyłącznie trollem który obraża i nic nie wnosi do dyskusji o firmie. Albo jakiś menel jak sam wspomniałeś który został wyrzucony za alko i wieczne kacowe z imprezami. To widać po takich prostackich wypowiedziach.Dziwi mnie że admin nie usuwa takich wpisów i nie blokuje IP takiej ameby umysłowej. Wbij do łba,są też osoby zadowolone z tej firmy i z pracy u nich! Mnie tam jeszcze nie ma ale mam kontakt z osobą co 2 lata pracuje,ale już słyszał wiele razy od nowych co dopiero przyjechali że zapier****ć nie mają zamiaru...Pewnie ciebie widział i słyszał...

Tak10Nie2

najgorsza agnacje non stop off i jeszcze zachoruj wywalają po 2 dniach

Tak1Nie6

lepiej nie jedz !

Tak1Nie6
Marti95

Cześć, Mam pytanie co do firmy Axidus, Chce podjąć z nimi współpracę i czy wogole warto? Czy podczas pracy nie ma żadnych przestojów np 3 dni pracy 2 dni wolnego itp. Jakie są warunki zakwaterowania i czy np kuchnia wyposażona jest w podstawowy sprzęt.

TakNie3
@Marti95

Nie nie warto.... byłem 2 tyg temu przez nich daja duzo wolnego ludzia ... a jak zachorujesz jak ja na angine i powiesz im to cie do lekarza nie wysla i po 3 dniach zwolnia mowiać cyt Pania z planingu ,, co Pan tu przyjechał chorować ? " ,, ale Pan jest umierajacy zeby nie isc do pracy ?" chetnie ta rozmowe pokaze bo mam nagrana

@Marti95

Marcin

Pracuje w Axidusie już pol roku. Wyjechałem pełen obaw ale w sumie pozytywnie się zaskoczyłem. Praca jest, trochę bylem rzucany po firmach ale to w biurze w Polsce mi mówili że tak może być. Teraz dostalem stały przydział i pracuje w abc. Znam jezyk więc to dla mnie korzystne. Mieszkania też są ok wcześniej mieszkałem w schiedam ale poprosiłem biuro w Polsce o zmiane i się udalo. Ogólnie polecam każdemu wyjazd, nie wiem skąd biorą się te negatywne opinie. Nie ma co siedzieć w Polsce zwłaszcza po tych wyborach ????

Tak4Nie2
Franek

Pracuję w Axidusie od 2 miesięcy i chciałem się wypowiedzieć na ich temat. Na początku przyjeżdża się na tzw. przyjęcie. Jest poczęstunek, rozmowa z koordynatorem przy czym masz doświadczenie, podpisanie umowy i jeżeli się uda to wyrobienie numeru bsn (ja wyrobiłem go pierwszego dnia). Później kierowca odwozi Cię na mieszkanie i czekasz na grafik. Ja od momentu przyjazdu pracuję na jednej firmie przy sortowaniu owoców i jestem zadowolony. Wydaje mi się, że sporo zależy od tego jak się pokażesz na początku i czy czy chodzisz do pracy. Poznałem kilka osób w busie i niestety na początku nie poszli do pracy, bo "za bardzo zabalowali" wieczór przed, a później mieli problem z wstaniem. Axidus dał im jeszcze jedną szansę, ale jak drugi raz sytuacja się powtórzyła to niestety zostali zwolnieni. Także wiele zależy tez od podejścia do pracy samego pracownika. Ja jestem zadowolony i zastanawiam się nad przedłużeniem umowy.

Asia
Nazwa działu: Produkcja

Miesiac temu wyjechalam, wszystko w sumie spoko. No luxsusow na mieszkaniu moze nie ma, praca na owocach lajt i pienionzki tez sie zgadzaja. Takze te opinie to chyba niedokonca prawda ze tu tak strasznie. Ludzie z biura w Polsce spoko. Tu na miejscu tez poza jednym takim chamowatym typem z ktorym mam nadzieje nie bede musiala juz miec stycznosci. Ogolnie to polecam wam.

Lecho

(usunięte przez administratora) jestem tu 3 tygodnie i mam jej dość na sofi czekałem 2 tygodnie jak dońich dzwonisz to nie mają dla ciebie szacunku na wszystkie pytania odpowiadają proszę tu nie dzwonić ubezpieczenia nie macie jak coś wam się stanie przypadek z ostatnich 2 dni gość zasłabła w pracy pogotowie go zabrało i się okazało że nie ma ubezpieczenia to się zastanówcie czy chcecie do Axsidusa jechać

TakNie3
Jan

Wyjechałem do Holandii poł roku temu, znam komunikatywnie j. angielski, posiadam uprawnienia na wozki widlowe niskiego i wysokiego skladu! pracowalem przez 3 miesiace w innej agencji , z ktora wyjechalem z Polski, zastanawialem sie nad Axidusem ale ostatecznie wybralem inna firme. Zagwarantowali mi prace jako order picker. Zakwaterowanie, dramat, praca byla, ale z biegiem czasu coraz czesciej zdarzaly sie rezerwy. Postanowilem zmienic prace i przejsc do AXIDUSA - zaproponowali prace jako operator wozka widlowego i bardzo dobra stawke. Obecnie jestem bardzo zadowolony, zakwaterowanie czyste, wspollokatorzy normalni pracowici ludzie bez nalogow. Wyplaty tygodniowe , godziny mam i zadnych rezerw.

Agnieszka

Moja przygoda z firmą Axidus zaczęła się 3 miesiące temu, wyjechałyśmy z siostrą zarobić trochę na studia. Zacznijmy od początku ponieważ wyjechałyśmy w okresie wakacji - lipiec na przyjęciu w Holandii było ponad 30 osób, ciężko okiełzać taką grupę, samo przyjęcie bardzo długo trwało, kilka osób z tej grupy pojechała na wyrobienie nr BSN, reszta musiała czekać na wyrobienie go w późniejszym terminie - w tej grupie byłyśmy również my! Zakwaterowano nas w Schiedam w pokoju dwuosobowym! warunki w porządku. Następnego dnia zostałyśmy zaplanowane do pracy obie na firmę Nature Pride - sortowania owoców- zmiana popołudniowa od godziny 15. Z pracy byłyśmy bardzo zadowolone, nie mogłyśmy się tylko doprosić o wyrobienie nr BNS, a bez niego nie dostaniesz wypłaty! po 2 tygodniach czekania w końcu został on nam wyrobiony! Pod koniec lipca miałyśmy 3 dni rezerwy bo było jakieś załamanie z pracą, wtedy wydzwaniałyśmy do biura chyba ze 100 razy, było ciężko ale się udało. Potem znowu trafiłyśmy na tą firmę. Skończyłyśmy kontrakt 05.10, czekamy jeszcze na ostatnie wypłaty i wakacyjne. Jesteśmy zadowolone ze współpracy jedyny minus jest taki - wyjeżdża bardzo dużo osób, które nie szanują pracy ani zakwaterowania.

Tak5Nie2
Justyna
Nazwa działu: Produkcja

A jak jedziesz na urlop to masz to samo zakwaterowanie jak wracasz do Polski czy agencja przenosi cię na inne miejsce jeśli informujesz ich o powrocie do pracy?

Elv
@Justyna

Rozmawiałem z kolegą który w Holandii jest od 1.5 roku.Jak jedzie na urlop to musi zrobić rezerwację pokoju i oczywiście zapłacić za ten okres. W innym wypadku musisz zabrać swoje rzeczy i po powrocie mogą ciebie dać do innego lokalu. Zawsze trzeba mieć jakąś rezerwę finansową na takie okoliczności.To dotyczy głównie osób które tam są dłużej jak 2-3 miesiące.

Urszula
@Elv

A jak oceniasz warunki zakwaterowania? Interesuje mnie również, czy firma dla pracownika je wyszukuje, czy musicie robić to na własną rękę. Warto pociągnąć ten temat, ponieważ wielu użytkowników może być zainteresowanych skorzystaniem z pośrednictwa AXIDUS, ale są niepewni tej kwestii.

Elv
@Urszula

Ja tylko z kolegą rozmawiałem, a warunki mieszkania oceniam na porządne. Widziałem zdjęcia, czysto i schludnie. Mieszkają w dwie pary. Mieszkanie organizuje Axidus. Są naprawdę zadowoleni. Ja też tam wkrótce dojeżdżam. Muszę jedynie się zgłosić przez formularz na stronie.

Krystian89

Jade 15.10 mam nadzieje ze sie nie rozczaruje

Niezadowolony
Nazwa działu: Finanse

Witam. Pracowałem w tej firmie 3miesiace,powiecie czemu tak długo ale ta firma to porażka, owszem pracę miałem u starczalo mi na opłaty i życie ale nie wiem z kad tyle maja potrąceń i to różnych, po skończonej pracy moje rozliczenie wyszło na koniec 65euro na konto a brutto miałem 750 euro więc sami byście się zastanowił, po za tym warunki maja okropne mieszkaniowe,.

TakNie4
Pracownik wakacyjny

W lipcu tego roku wybrałem się do pracy na 1,5 miesiąca przez agencję Axidus. Pomimo wielu negatywnych opinii postanowiłem zaryzykować i zaufać tej agencji. Teraz sam mogę potwierdzić, że są one w 100% zgodne z rzeczywistością. Co prawda cały wyjazd pozwolił mi zarobić i to zdecydowanie większe pieniądze niż gdybym w tym samym okresie pracował w Polsce, jednak ta kwota nie jest warta tego, by mieć do czynienia z agencją Axidus. Sam proces rekrutacji przebiegał sprawnie - po wyrażeniu chęci pracy nie trzeba długo czekać na wyjazd, firma załatwia transport. Pierwsze rozczarowanie pojawiło się już po przyjeździe pod biuro agencji w Holandii. Musieliśmy czekać kilka godzin na to, aż ktoś się nami zajmie. Gdy już otworzyli nam biuro zostaliśmy zapoznani ze wszystkim, jak to tutaj wygląda. Oczywiście można było usłyszeć liczne zapewnienia o tym jak to jest dużo do roboty, nie ma dni wolnych, duże zarobki. Przez pierwsze półtora tygodnia zostałem wysłany do pracy jedynie 3 razy. Kwota zarobiona przez ten okres pozwoliła mi jedynie na opłacenie faktury za mieszkanie gwarantowane przez agencję. Co ciekawe Axidus w umowie gwarantuje, że opłata za mieszkanie pobierana z wypłaty może wynosić maksymalnie 25% zarobków (jest to również zapisane w prawie holenderskim). Axidus oczywiście sprytnie unika tych przepisów prawnych wystawiając faktury lub po prostu opłatę za mieszkanie nazywa w inny sposób, dzięki czemu nawet całą wypłatę mogą zabrać na rzecz czynszu. Miałem dość dużo szczęścia, bo po 1,5 tygodniowym zastoju chodziłem do pracy niemal codziennie. Niestety wiele innych osób nie może tego samego powiedzieć, bo ludzie często wracali do Polski bez żadnego zarobku. Na to czy ktoś będzie miał pracę czy nie, nie ma reguły. Niektórzy pisali tu w opiniach o tym, że jeśli ktoś się stara, przychodzi do pracy i nie ma z nim problemów, może liczyć na to że sobie tutaj zarobi. Nie jest to zgodne z prawdą, niektórzy byli chętni do pracy, starali się, a i tak nic z tego nie mieli. To wszystko zależy jedynie od szczęścia. Jeśli chodzi o informowanie o pracy następnego dnia to jest to jakaś kpina. Często przez cały dzień nie ma się żadnej informacji o tym, co się będzie robić jutro, dopiero późnym wieczorem przychodzi powiadomienie. Kontakt z biurem agencji na miejscu jest utrudniony. Firma często nie odbiera telefonów, a jeśli już to ktoś zrobi, to często odsyła do wysłania maila, na którego zresztą ciężko dostać odpowiedź, bo Axidus nie odpisuje. W związku z tym trzeba dzwonić jeszcze raz, przy czym pracownicy kłamią odpowiadając na pytania. Kiedy jeszcze nie byłem wysyłany do pracy dzwoniłem do biura z pytaniem kiedy wreszcie coś dla mnie znajdą. Zapewniali mnie, że już niedługo pójdę do pracy, tym bardziej, że nie biorą już nowych osób z Polski, więc ludzie wyjeżdżają, a nikt nie przyjeżdża. Było to oczywiście kłamstwo, bo kolejnego dnia przyjechało jakieś 50 osób z Polski i nie była to ostatnia "dostawa". Do otrzymania wypłaty (na szczęście były one wypłacane regularnie - jeden z bardzo niewielu plusów axidusa) potrzebny był numer sofi, który agencja miała dla nas załatwić. Niektórzy już dzień po przyjeździe jechali wyrabiać ten numer w urzędzie, a inni czekali nawet po kilka tygodni. Wynagrodzenia obiecywane przez Axidusa nie miało zbyt dużego pokrycia z rzeczywistością. Pomimo ładnie wyglądających widełek na umowie, w każdej pracy do jakiej trafiłem dostawałem minimalną stawkę. Co do mieszkania zapewnionego przez agencję to w moim przypadku było całkiem w porządku, z wyjątkiem ceny. Kwota, którą płaciłem wystarczyłaby na co najmniej 2-krotnie lepsze warunki gdybym szukał mieszkania na własną rękę. Axidus gwarantuje dojazd do miejsca pracy, można też zostać kierowcą i dostać od nich samochód. Za transport się oczywiście płaci, prawie 6 euro na dzień. Niestety często zdarza się, że po pracy trzeba czekać dosyć długo (nawet kilka godzin) na kogoś kto zabierze nas do mieszkania. Dzięki temu w ciągu tego dnia nie zostawało już zbyt wiele czasu wolnego. Mimo tego, że od zakończenia mojej pracy minął już ponad miesiąc nadal muszę męczyć się z tą agencją. Z ostatniej wypłaty zostało mi odjęte kilkanaście euro za transport, pomimo tego, że miałem już opłaconą fakturę za to samo. Zadzwoniłem i oczywiście tak jak zawsze dostałem informację o tym, żeby napisać maila. Napisałem i oczywiście odpowiedzi brak. Dzwoniłem znowu, powiedzieli że przekażą wszystko do działu księgowości i zwrócą mi pieniądze. Od tamtego czasu minął już ponad tydzień, a zwrotu nadal nie otrzymałem. To co napisałem to nie jedyne historie z pracy z Axidusem. Jest tego dużo więcej, ale niestety limit znaków mnie powstrzymuje. Podsumowując nie polecam nikomu współpracy z tą agencją. Lepiej już zostać w Polsce i zarobić troszkę mniej, ale przynajmniej bez żadnego stresu.

Tak9Nie1
Anastazja

Ja wyjechałam z koleżanką ponad miesiąc temu i nie mamy co żałować. Pracujemy przy kwiatach, praca lekka i przyjemna, może trochę monotonna, praktycznie od poniedziałku do soboty. Klika razy byłyśmy też na pakowaniu owoców. Godzin dużo, mieszkanie mogło być trochę większe, ale ogólnie wszystko jest okej. Do pracy dojeżdżamy sobie same w 20 minut, mamy swoje auto. Planujemy zostać jak najdłużej, bo w Polsce na pewno za taką pracę tyle nie zarobimy.

Klaudia
@Anastazja

A ile macie na godziny? W ile osób jesteście na mieszkaniu?

Paweł
Nazwa działu: Produkcja

Witam, umowę podpisałem 23.09, 24.09 miałem wyjazd z Polski busem który załatwił Axidus.Zaliczka na konto busa 150 po przyjeździe 200zl do ręki kierowcy.Caly czas jest kontakt z biurem.Przyjechslismy o 6 następnego dnia w sumie było kilkadziesiąt osób.Kobieta zapraszała do pokoju po 3 osoby i sprawdzała angielski,jeśli napisałeś w ankiecie że nie znasz też proponowała pracę.Po 6 godzinach wszyscy rozjechali się po kwaterach,następnego dnia wszyscy poszli do pracy ,o 13 na mailu i aplikacji axidusa była już nazwa firmy.Od miejsca zamieszkania mam 10minut pieszo do firmy.Jestem drugi dzień i na piątek już miałem informacje że znów idę do tej samej.Jeśli robimy teraz czwartek,piątek to za te dni wypłata w przyszły piątek,ewentualnie poniedziałek , zależy od banku

Rose20
@Paweł

Jakie masz warunki ? Kontakt z koordynatorem jest ok ? Ja wyjeżdżam 02.10 pierwszy raz

Paweł
@Rose20

Warunki pracy są dobre,ciepło na hali można chodzić z krótkim rękawem,na pierwszy dzień wszystkim karzą zabrać jeansy, także kobietom. Kobieta w biurze rozdawała karty SIM Lebary,a na wielu lokacjach koordynatorzy są na urlopach.W razie problemów dzwonić zawsze można do biura Infolinia czynna od 4 30 rano.Przed przyjazdem zakładajcie maila i najlepiej telefon z androidem lub iphone,wtedy jest łatwiejszy kontakt z biurem i Planing wysyła szybciej,ja na aplikacji mam już informacje przed 12 że idę następnego dnia,powiadomienie przychodzi też na maila.Z jednej aplikacji może korzystać kilka osób tylko trzeba się logować na swój login i hasło

Tak2Nie1
@Paweł

Brak ciepłej wody A koordynator powiedział że nie będzie chodził po kilka razy i poszłam brudna spać

@Paweł

To tylko mężczyźni są lepiej traktowani bo pracują na ciepłych halach A kobiety tylko na zimnych gdzie są poganiane a faceci stoją i podają skrzynki nie są poganiani Facet za granicą jest lepiej traktowany niż kobiety Axidus obiecuje przy załatwianiu że dostosują się do pracownika i będzie miał stale godziny i pracę taką jaką chce

@Paweł

Nie prawda dają na zimne hale gdzie masz do czynienia z pleśnią i poganiają cię szybciej tempo tempo Obiecują Ci że będziesz pracować na ciepłych halach A latasz po wszystkich zakładach daje cię tylko na zimne hale

@Kamila

A ja ci powiem szczerze. Jesteś głupia i tyle, będziesz (usunięte przez administratora) w zimie cholandia dawny (usunięte przez administratora), arbait, sznela, machen zii. Hitlera tam tylko brakuje.

@Kamila

A ty co księżniczko na wakacjach jesteś???? Arbait

Rose20
@Paweł

Ja jestem od wczoraj . Dzisiaj byłam pierwszy dzień w pracy . W przyszły piątek mam dostać tylko za dzisiaj i jutro A za cały przyszły tydzień dopiero za dwa tygodnie . Nie podoba mi się to ...

Patrycja
@Czesław

Drogi Czesławie na obrażaniu ludzi widzę się znasz. Szkoda, ze gorzej z wychowaniem i wykształceniem.. „Holandia” się pisze mój drogi. Pozdrawiam ????

Zostaw opinię o AXIDUS - Maasdijk

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie