Opinie o HEINEKEN Global Shared Services w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie HEINEKEN Global Shared Services. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w HEINEKEN Global Shared Services na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Kraków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HEINEKEN Global Shared Services w Kraków

Rozczarowana

Brałam udział w trzy etapowym procesie rekrutacji. Ostatni etap był z osobami o trochę za wysokich stanowiskach by pojawiać się na rekrutacji zwykłego analityka, co uznaje za duży minus. Osoby nie pracujące faktycznie blisko procesu będą zadawać odrealnione pytania, oczekując umiejętności i doświadczenia, które nie jest faktycznie potrzebne albo które i tak zdobędzie się podczas szkolenia. Drugie spotkanie z leaderem było bardzo ok ale na spotkaniu trzecim usłyszałam sprzeczne informacje. Powiedziano mi również że w ciągu TYGODNIA dostanę odpowiedź. Minął miesiąc a ja nie wiem czy rekrutacja nadal trwa, czy po prostu nie zostałam wybrana. Bardzo nieprofesjonalnie.

StaryWyga

Wypowiem sie jako osoba z 6 letnim dodwiadczeniem : - po pierwsze musze sprostowac kilka bzdur, ktore tu wyczytalem, -primo nie MA czegos takiego jak podwyzka inflacyjna, to nie urzad czy NBP, albo masz podwyzka I awans albo go nie masz, -secundo dodatki sa od tego roku, przez 6mies nie bylo benefit systems, - po trzecie nie MA czegos takiego jak zwrot z nieodbytych eventow, to jest fundusz socjalny zgodny Z Kp, nie dostalas go po albo sie zwolnilas za wczesnie albo nie przyznali kazdemu pracownikowi ze wzgledu na okres zatrudnienia ( w listopadzie po transition przyjeli OK 100-150 osob), -Co do nowo zatrudnionych osob moje obserwscje sa take ze czesc osob jest maksymalnie rozczeniowa, nie Maja doswisdczenia, nie Daja sobie Rady z prostymi zadaniami a chcieliby dostawac za wszystko dodatki, oczywiscie to nie jest regula, sa osoby ktore bardzo dobrze sobie dadza, -Moi Drodzy uwazam ze Heineken jako pierwsze firma jest bardzo OK, jak ktos uwaza jest ciezko to chyba nie widzial jak jest np w HSBC czy Capgemini, Tam jak ktos sobie nie radzi to poprostu jest zmielony jak przez sitko I wypluty razem z wypowiedzeniem. Reasumujac scale nie jest tak zle, mozna sie calkiem duzo nauczyc. Rzecz jasna jak wszedzie mozna trafic gorzej luv lepiej w zaleznodci of zespolu.

@StaryWyga

Czy możesz odnieść się do wypowiedzi @Prawnik? Czy naprawdę place są aż tak nierówne?

StaryWyga
@Kandydat

To wszystko zależy na jakie stanowisko, jeśli chodzi o junior adminstratorow to pewnie różnice nie sa tak gigantyczne, myśle ze realne kwoty to rzędu 3,5-4,5 K brutto, ale pamiętajcie ze takie osoby czesto nie maja doświadczenia, lub nieduze. Jeśli chodzi o Administratora to nie przyjmowalbym oferty poniżej 6K i 7k w przypadku Seniora. Co do reszty działów typu project specialist lub BPM to inna bajka, ale tam trzeba mieć solidne doswiadczenie 3-5 lat w czymś więcej niż klepanina. Jak ktoś jest słaby w excelu lub nie zna wystarczająco Sapa to poprószy sobie nie poradzi i zginie w zamkniecie :D

Felixinski
@StaryWyga

Podwyzka inflacyjna istnieje, dostalem w styczniu podczas tzw salary review. A pieniadze z funduszu powinny byc oddane wszystkim (poniewaz nie zostaly spozytkowane przez Covid)ktorym byly stracane niezaleznie od tego ile kto pracowal miarodajnie do jego czasu jego pracy w firmie.Tu firma wyeliminowala przykladowo osoby zwalniajace sie ale fair byloby takie pieniadze zwrocic skoro je komus stracali za ten rok.

Asia
@StaryWyga

Pracowałam w Capgemini, teraz w HSBC i nie mam pojęcia o czym mówisz z tym sitkiem i mieleniem.. obie korpo super, z wadami, wiadomo, ale uważam ze nie mogłam lepiej trafić!

@StaryWyga

uhm chyba dawno nie aktualizowales wiedzy o Capgemini... serio, tam sie duzo zmienilo ;) i w pandemii nie zwolnili nikogo, nie iobcieli pensji, nie zmniejszyli nic.

cap-wyga

Potwierdzam jako pracownik. Nie odczuło się Covida, premie, bonusy zostały, nikt nie został zwolniony.

KRIS
@StaryWyga

Kadra menadżerska uboga- po przejściach Capgemini - przeżarci korporacynym syfem - myślą, że zjedli wszystkie rozumy. Kolesiostwo. Ostanie miejsce w którym chciałbym pracować... Przestrzegam przed firmą.

Obserwator
@StaryWyga

Komu w OPCo ciagniesz druta za wypisywanie takich bzdur? Gosciu, ludzie rypia tam srednio po 14h bo ktos cos zajebal, nie ma zadnej pomocy ze strony kierownictwa. Zatrudnia sie stażystow aby odciazyc glownych pracownikow co jeszcze bardziej prowadzi do narastania problemow. Ciagle poganianie, ciagle dokladanie obowiazkow. Raz na kwartal wieksza wyplata z nadgodzin (ktora jest niezgodna z polityka firmy bo “gora” naklania nas do wybierania nadgodzin) No i ten wasz zajebany Transfer wiekszosci procesow z opCo. Kazdy wie, ze to nic innego zrobienie taniej sily roboczej z pracownikos hgss. Typowa korpo dziura, ktora patrzy jak zajebac pracownika. A najlepszym przykladem niech bedzie wystapienie Heada HGSS, ktory proponuje pracownikom docenienie nowego biura (Krakow) i atmosfery w pracy. Heineken to jedno wielkie XD. Tfu, nie polecam

NewJoiner

Pracuje w HGSS od niedawna, ale jak na razie na nic nie mogę narzekać. Proces rekrutacyjny przebiegł bardzo szybko i sprawnie, onboarding również. Rekrutacja zamknęła się w przeciągu kilku dni. Warunki finansowe zadowalające. Mam fajną TL, która murem stoi za swoim zespołem. Zespół życzliwy i zgrany. Pracy jest dużo, ale to nie jest zaskoczenie. Nowe biuro jest komfortowe. Benefity jak wszędzie, ale open bar w piątki to już nie rynkowy standard ;) Duży plus za możliwość pracy w systemie hybrydowym. Ps. Nie jestem z HR-ów ;-)

@NewJoiner

dzieki za opis jak jest teraz w firmie :) skoro taka szybka rekrutacja to byl tylko 1 etap ? opiszesz o co pytali ?

@Beata

Etapy były w moim przypadku dwa. Rozmowa telefoniczna z HR, następnie zdalna przez Teamsy z TL. Z Panią z HR standard, o przebiegu zatrudnienia w poprzednich firmach, doświadczeniu, oczekiwaniach, trochę w docelowym języku. Jeśli chodzi o etap z TL to właściwie to samo, tylko bardziej rozbudowane. Sporo czasu poświecono rozmowie o doświadczeniu i o tym, co mogę wnieść do zespołu. Potem kilka pytań ogólnych w języku obcym. Czyli raczej taki standard. Nic specjalnie mnie nie zaskoczyło, a rozmowa była z gatunku tych „miłych”.

Krystyna
@NewJoiner

To super w takim razie :) A dostałas od razu odpowiedź zwrotną? Czy trochę się czeka na feedback? ;)

@Krystyna

W środę pierwsza rozmowa, w piątek kolejna, w poniedziałek odpowiedz z ofertą. Zatrudnienie od początku kolejnego miesiąca.

Halina

Nadal rekrutują? Orientujesz się? Daj znać koniecznie jak najszybciej możesz

Nowa
@Halina

Tak. Cały czas kogoś szukają

Kandydatka
@NewJoiner

Z ciekawości - jaki dział? Ja pierwszą rozmowę miałam telefoniczną, potem drugą z TL przez Teamsy w tym samym tygodniu. Wszystko błyskawicznie, miałam czekać 2 tygodnie na odpowiedź, natomiast nie dostałam ani maila o tym, że jestem odrzucona, ani telefonu że przyjęta....

Renata
@Kandydatka

To szkoda, aż ciekawe ile osób wtedy uczestniczyło w rekrutacji?

Niomniom
@NewJoiner

Kompletnie sprzeczna opinia z moim doświadczeniem.

@Niomniom

mniej przyjemna niz u NewJoinner czy wyglądała zupełnie inaczej, wiecej etapow ?

@Niomniom

Dużo zależy na kogo się trafi w procesie rekrutacyjnym, jak wszędzie. Tyle opinii, ilu ludzi :) Każdy ma prawo wyrażać swoje. Pewnie jest wiele aspektów, w których można „wieszać psy” na HGSS, ale ja tego nie doświadczyłem (może „jeszcze” nie ;-)) i byłbym nieszczery w swojej opinii.

@Halina

Cały czas są jakieś rekrutacje. I przynajmniej w moim najbliższym otoczeniu, nie są to rekrutacje związane z nadmierna rotacja a z zapotrzebowaniem na nowych pracowników.

@Renata

Nie mam takiej wiedzy, ale chce wierzyć, że wyłowiono mój talent z miliona innych wspaniałych kandydatów :))

@NewJoiner

gdzie niby są te ogłoszenia? na tym forum nic nie ma teraz?

Ann

Hej wszystkim! Powiedzcie mi jak to jest w tej formie z angielskim? Pracuje się z tym językiem na codzień jak z polskim czy raczej w szczególnych przypadkach?

Generalnie tak
@Ann

Zależy dla jakiego OpCo (spółki) pracujesz i czy znasz loklny jężyk, ale... generalnie angielski to corporate language - ogólna komunikacja w angielskim, spotkania z pracowikami poszzególnych spółek po angielsku.

ex pracownik
@Ann

Cały czas angielski, ale to zależy od humorku kraju dla którego pracujesz. Część będzie Ci odpisywać po angielsku, cała reszta będzie udawać głupa że nie rozumie i wysyłać "?????" w odpowiedzi. Więc lepiej znać lokalny język.

Ann
@Generalnie tak

Dziękuję za odpowiedź, w takim przypadku raczej nie będę składała aplikacji, bo poziom mojej rozmowy nie jest zbyt satysfakcjonujący

3 miesiace 4 rozmowy oferta nie zblizona nawet do moich wstepnych wymagan 3k roznicy UoP zamiast B2B strata czasu

ogolna rozmoawe o podejsciu do DG

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy

Jakie sa zarobki na stanowisku admin i senior? Jak czytam tutsj forum to piszcie że senior ma 6.5k brutto w co do końca nie chce mi się wierzyć bo jak na Kraków to mało a wszyscy uciekają do Heineken więc tak źle chyba nie zarabia się tutaj a chce aplikować.

@Kasia

Czy zarobki ok. 12-13k są realne na stanowiskach seniorskich, ale nie team leader/menager?

@Kasia

Czy ktoś wie coś na ten temat? Ile można wyciągnąć?

Lala
@Kasia

Jestem seniorem i mam 7.5 brutto.

Stary Wyga

Nie ma takiej opcji, na seniorze w RTR/PTP/OTC - max 9-10

Hreith
@Lala

Przecież to jest jakiś dramat. Ja po roku na stanowisku operacyjno-administracyjnym w Polskiej firmie dystrybucyjnej z branży przeciwpożarowej - zarabiam na lekko 7,5k brutto. Szklany sufit zaczyna się przy 8-8,5k brutto i dlatego rozważałem korpo - żeby lecieć w górę i podnosić zarobki... Ale jak tak patrzę na te zarobki Seniorów, Juniorów... Chyba jednak za późno na korpo - bo nie pójdę pracować za 3-4k netto. P.S Nie korzystam z angielskiego w pracy ( choć mówię płynnie), a EXCEL praktycznie wgl nie potrzebny.

Dndn

To wiesz że zarabiasz malutko ? W Lufie senior ma 7000 brutto

Djdnndn
@Hreith

Dokładnie. W dużych korporacjach dla młodzieniaszków 25-30 letnich maks zarabia się grosze. 7500 brutto to nieco ponad 5000 na ręke . Żeby tyle mieć w korpo międzynarodowym to już wyzwanie. Ja miałem 5500 brutto po wielu trudach. Ponadto w korporacji nie ma negocjacji pensji , nie ma strajków. Nauczyciele dyplomowani zarabiają więcej od tych całych białych kołnierzyków w korporacjach

Xd
@Djdnndn

weź się umów do psychiatry, na każdym korpo krakowskim spuszczasz się o zarobkach pielęgniarek i nauczycieli.

A jaki masz staż pracy?

porażka

Jeśli rozmowa rekrutacyjna (z przyszłym TL) idzie jak po maśle i szybko dostajecie pozytywną odpowiedź, to wiedzcie że coś się dzieje i to niedobrego. Zazwyczaj z operating country, a TL ma miękki kręgosłup i nie umie stanąć za zespołem. Ewentualnie usłyszycie "już to kiedyś tam poruszano" i zamiecione pod dywan. A, no i wypytujcie czy TL orientuje się w procesach. Jak nie to dramat gwarantowany....

najgorzej

Wszystko zależy od teamu. Niestety moim TL był człowiek, który już wcześniej (w poprzedniej pracy) był oskarżony o (usunięte przez administratora) Na rozmowy oceniające większość osób z działu chciała iść z dyktafonem, z obawy. W moim przypadku to wyglądało tak: "albo ty, albo ja", "na twoje miejsce jest mnóstwo chętnych", "ciekawe, co ze sobą zrobisz, jak stracisz tę pracę". Plus wycieczki osobiste i nastawianie zespołu przeciwko. Żadna z rozmów NIGDY nie dotyczyła merytorycznej oceny mojej pracy. Do tej pory leczę siebie i kompleksy. Jeśli ktoś lubi być poniżanym, zatracić poczucie własnej wartości to polecam.

kiki
@najgorzej

"albo ty, albo ja", "na twoje miejsce jest mnóstwo chętnych", "ciekawe, co ze sobą zrobisz, jak stracisz tę pracę". w tej kolonii to dość typowe, olewać frajera i nagrywać. Na koniec wypowiedzenie i odtworzyć te słowa z nagrania:) i nastraszyć sądem, rura zmięknie i będzie spoko:) a wypowiedzenie dać bez daty, w razie czego nastraszyć, że się wpisze pierwszą kiedy znowu zacznie i wtedy sąd murowany.

Mi Mi
@najgorzej

Mozesz zdradzić w którym to teamie , imie przełożónego czy coś ???

Pytanie1

Hej, czy ktoś może doradzić jaka atmosfera na stanowisku/w dziale Management Accounting & Reporting Analyst? Czy można wyciągnąc 8k brutto? Czy praca jest zdalna?

Employee
@Pytanie1

Jest to realna kwota, ale przygotuj się na sporo nadgodzin i praktycznie brak opcji wzięcia urlopu przed pierwsze 2 tygodnie każdego miesiąca (ze względu na zamknięcia i późniejsze raporty), a na zamknięcie kwartału ten czas się wydłuża. Atmosfera zależy od zespołu i TL, ale ogólnie jest dużo pracy.

Ktoś

Hej, na jakie zarobki mniej więcej można liczyć na stanowisku Junior Project Manager? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Halina
@Ktoś

A skąd pytanie - tak po prostu czy ominęła mnie informacja o jakiejś rekrutacji? Proszę o info

nowa 1

Na jakie zarobki mozna liczyc jako Project Manager? Jak wam sie pracuje w projektach?

Paracetamol

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna na Junior Finanse Specjalist ? I jakie są zarobki ? Można prosić o pomoc ?

Nie_polecam

kochani, odradzam szczerze to miejsce - zalanie robotą, brak jakiegokolwiek supportu od współpracowników z teamu,zmienianie wymagań menedżera/team leada jak chorągiewka, pisanie donosów. Jest naprawdę wiele innych, fajniejszych miejsc - mówię to jako osoba z doświadczeniem z innych firm.

Heniek
@Nie_polecam

Zgadzam się w 100%, mega wymagania 0 wsparcia , duży stres management oderwany od rzeczywistosci

@Heniek

Ale z tego co tu piszą to przynajmniej zarobki min. 10 K brutto. Czy ktoś przechwalił?

Kasia333
@Teresa

Zarobki nim 10k brutto? serio?A piszą ze to max. Więc jak to jest w koncu.

hej. Na jaką stawkę można liczyć na stanowisku Mid/ senior (nie menager) w finansach? Jakie są widelki ? Myślałem o kwocie 12k czy jest to realne ?

Rvg
@Marek

Jezelinkasz ba myśli Senior RtR nie pamietam jak to jest JG ale obstawiam że max 10. Wydaje mi się że to trochę za duża kwota ale rynek jest dynamiczny a RTR nie moja bajka więc co Ci szkodzi aplikować i taka kwotę oddać. Raczej Cie nikt za to nie pobije :-)

@Rvg

Ale mówisz o 10k netto czy brutto?

Justa
@Marek

@Marek ile ty masz lat ? weź pomysl przez chwilę, to na prawdę nie boli

Heniek

Nie ma opcji, 10k brutto myśle to max

@Heniek

10k brutto to max jaki da się wyciągnąć na seniorze? Serio? A ile ma team leader?

Anka

Czesc. Jak wygląda sprawa benefitów? Czy jest multikafeteria (i ja sam tak to ile zł co miesiąc jest do dyspozycji)? Jak pracuje się w teamach business support? Jako process specjalist?

cicha

Ja sama nie polecam, pieniadze nie sa za duze, masa pracy (duza rotacja) co chwile masz jakies nowe rzeczy ktore nie do konca sa dobrze wytlumaczone. Z opco trzeba obchodzic sie jak z jajkiem, oni zawsze maja racje nigdy ty. W skrocie: nie warto. Duzo pracy, duzo stresu, nieduze pieniadze. Jesli chodzi o atmosfere, zalezy na jakich ludzi sie trafi, ja trafilam na nie za fajnych ktorzy nie zbyt chca pomagac (a wymagaja ze wszystko bedzie idealnie).

Lula90
@cicha

Wypisz wymaluj to co ja sądzę.

MR.T

Cześć, Mam zaproszenie z firmy rekrutacyjnej na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Process Logistics Consultant. Czy ma ktoś informację na temat pracy na stanowisku Process Logistics Consultant? Mam na myśli zarobki, atmosferę pracy w dziale, czy stanowisko jest rozwojowe?

Ile się dostaje przy awansie na seniora,? Czy stawkę się negocjuje czy menager narzuca kwotę czy dostaje się najniższa kwotę w widelkach? Ile da się max wynegocjować na seniorze?

Niedoswiadczony

Hej! Czy ktoś z obecnych pracowników mógłby mi potwierdzic/zaprzeczyć czy to prawda że w HGSS istnieje taka procedura, wg której możemy zgłosić się do HR z prośbą o weryfikację czy nasze wynagrodzenie nie odbiega znacząco od średniej na danym stanowisku i w sytuacji jeżeli faktycznie tak jest to firma musi nam to wynagrodzenie podnieść właśnie do tej średniej? Usłyszałem ostatnio cos takiego, ale nie wiem czy to tylko zwykła plotka czy faktycznie tak jest.. przeszukałem dokumentację ale nie znalazłem nic na ten temat, a nie chciałbym wyjść na głupka pytając TL. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi od osób które mają jakieś informacje

Hehe
@Niedoswiadczony

Raczej wątpię, że istnieje coś takiego, a przynajmniej ja nigdy o tym nie słyszałem. Może znajdzie się ktoś lepiej poinformowany

@Niedoswiadczony

To byłaby bomba, myślę, że odsetek firm, które coś takiego mają u siebie, to promil promila :) Też czekam na info w tej kwestii.

Rvg
@Niedoswiadczony

O ile wiem to nie na takiej procedury na poziomie admina ale faktycznie jak TL dostanie pd Ciebie takie zgloezenie to może ten temat pociągnąć. Wiadomo rezultatu nikt nie gwarantuje ... Bo wątpię że HR muszą Ci podnieść... skevz TL zawsze warto gadać o podwyżce

Krzysiek

Jakie są widełki na pozycji seniorskiej jako Management Accounting & Reporting Analyst? Czy 11-13k brutto jest realne do wyciągnięcia? Czy raczej nie? Jakie są średnie stawki w firmie. Pytanie z innej beczki, czy można przenieść się wewnętrznie z jednego działu w księgowości do drugiego działu technicznego, np. raportowanie, obsługa SAP itd bez doświadczenia?

Krzysiek
@Krzysiek

ktoś cos?

Rybak19
@Krzysiek

Myślę że dolna granica twoich widełek jest do wynegocjonowania, aczkolwiek musisz posiadać spore doświadczenie. Jeśli chodzi o transfer na bardziej techniczne rzeczy to jedynie do Power BI. Inne toole raczej bez szans. Aktualnie firma szuka doświadczonych specjalistów w tych obszarach, a raczej takich umiejętności nie nabywa się w księgowości (głównie praca oparta na Excelu).

Rafał
@Rybak19

Czyli 11 tysięcy się wyciągnie jak się ma doświadczenie? To dobra informacja. Można też się tu dostać na jakieś szkolenia sponsorowane przez pracodawcę? Bo zależy mi żeby nie stać w miejscu.

@Rafał

Czy 11k brutto jest zadowalojącą kwotą jeśli mowa jest o doświdczonej osobie, która akurat ma to doświdczenie o którym piszesz i stara sie na stanowisko mid/senior? To jest słaba kwota według mnie, patrząc na to jak szybko rośną ceny wszędzie, inflacja wiec siła rzeczy też wymagania kandydatów pownny odzwierciedlać obecną sytuację a nie stać w miejscu sprzed kilku lat.

Kolorowekredki

Witam, Z mojej strony powiem tak - socjal zgadzam się jest bardzo dobry ale za tą presję i stres i nadgodziny - nie wystarcza. Niestety w atmosferze gdzie jest brak supportu , team leader jest zbyt ambitny i bierze kolejne projekty i tyra wręcz ludźmi to ten socjal generalnie traci na wartości i te bonusy . W takiej atmosferze się nie da pracować . Każdy w teamie wręcz jest przemęczony nadgodzinami , stresem i kolejnymi projektami a niestety OpCo traktowane jest jak jajo i przysparza jeszcze więcej problemów więc współpraca jest tragiczna. Ja byłam w RTR i serdecznie nie polecam, praca dla księgowych jest i można znaleźć naprawdę gdzie indziej za godna wypłatę i bardzo dobra atmosferę i współpracę .

Andzela

Zgadzam się

Aaaaaaaa

PoniewA mam taka samao

@Kolorowekredki

możesz podać inicjały tego TL albo imię? jestem zainteresowana aplikowaniem do RtR ale obawiam się że trafię do tego zespołu :/

Zostaw merytoryczną opinię o HEINEKEN Global Shared Services - Kraków

• Jak się pracuje w HEINEKEN Global Shared Services?

Zobacz opinie na temat firmy HEINEKEN Global Shared Services tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 140.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HEINEKEN Global Shared Services?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 7 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 21 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HEINEKEN Global Shared Services?

Kandydaci do pracy w HEINEKEN Global Shared Services napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HEINEKEN Global Shared Services