Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Miniaturka
Agnieszka Kwiatek
Management Board PA Hert Sp. z o.o.
W HERT od 2008 roku, aktualne stanowisko: Management Board PA. Z wykształcenia germanistka. Odpowiedzialna m.in. za rekrutacje.

Początki firmy sięgają 1994 roku. Kiedy struktury firmy były już bardzo rozbudowane, postanowiliście o podziale Hert na trzy oddzielnie zarządzane spółki. Czy był to przełomowy moment?

To był raczej proces, pozwalający na lepsze zarządzanie, lepszą organizację, co zaowocowało usprawnieniem całej firmy i lepszą obsługą naszych Klientów. Dla Klienta większe znaczenie ma kompleksowość jego obsługi niż to, czy korzysta z usług firmy Hert czy Hert Akcesoria czy Hert Serwis. Najważniejsze jest to, że otrzyma urządzenie wraz z odpowiednim oprzyrządowaniem i serwisem.

Na jakie trzy spółki została podzielona firma?

HERT, HERT SERWIS i HERT AKCESORIA.

 

  

Co składa się na Państwa ofertę?

Hert – zajmuje się maszynami i urządzeniami produkcyjnymi dla branży spożywczej, w szczególności piekarniczej i cukierniczej. 

Hert Akcesoria – materiały eksploatacyjne, drobne narzędzia niezbędne i przydatne w codziennej pracy w zakładach piekarskich i cukierniczych, np. blachy, formy, kasty, noże, kosze, wagi, oleje, itd.

Hert Serwis – instalacje i wdrożenia, przeglądy i konserwacje oraz naprawy urządzeń.

Mają Państwo uruchomiony również sklep internetowy. Czy wszystkie Wasze produkty można dostać on-line?

Sklep internetowy obejmuje większą część standardowej oferty Hert Akcesoria, która w większości przypadków nie wymaga indywidualnych ustaleń czy opcji specjalnych. Oferty bardziej skomplikowane, wymagające ustaleń, dostosowania do potrzeb i możliwości Klienta są konsultowane indywidualnie, poza systemem sklepu internetowego.

 

Pieczywo, mimo intensywnego rozwoju rynku, to nadal jeden z podstawowych produktów spożywczych. W jaki sposób dostosowujecie się do zmieniających się potrzeb klientów?

Oferta, która odpowiada na obecne potrzeby klientów to za mało. Musimy oferować maszyny, które nie tylko odpowiadają dzisiejszym trendom, ale z uwagi na wysokie koszty i konieczność opłacalności inwestycji będą przynosiły zyski zakładom również i w przyszłości, gdy trendy się zmienią. Dlatego maszyny do produkcji spożywczej są zbudowane tam, gdzie to możliwe, modułowo tzn. mają możliwość rozbudowy o kolejne opcje. Dobre urządzenie powinno umożliwiać produkcję szerokiego asortymentu, przy czym ich przezbrajanie nie powinno być czasochłonne ze względu na to, że każdy przestój w produkcji to bezproduktywne koszty i utrata spodziewanych zysków. Naturalnie technika i technologia produkcji rozwija się, a co za tym idzie i my rozwijamy różne działy; np. chłodnictwo, Hert Sklepy w tym specjalistyczne oświetlenie, urządzenia do profesjonalnego gotowania ułatwiające produkcję, m. in. naturalnych nadzień, kremów i innych mas, urządzenia do produkcji pieczywa z ciast wysoko uwodnionych i wiele innych, zgodnie z powiedzeniem: „Kto nie idzie do przodu, ten się cofa.” (Johann Wolfgang von Goethe).

  

Dlaczego warto z Państwem współpracować?

Firma stale się rozwija i rozbudowuje o kolejne działy. Związane to jest ze stałym poszukiwaniem na całym świecie nowych rozwiązań dla różnych branż, nie tylko piekarniczo-cukierniczej, które można i warto przystosować do warunków polskich zakładów produkcyjnych. Pracownicy mają szerokie możliwości i dużą swobodę działania, zwłaszcza we wdrażaniu innowacyjnych projektów. Szczególnie zwracamy uwagę na chęć do zdobywania i poszerzania wiedzy, nt. produkcji spożywczej, techniki i technologii. Dbamy o to, by maszyny w naszej ofercie były najwyższej jakości i użyteczności. Pełnimy funkcje doradcze dla naszych Klientów. Nadrzędną zasadą jest sprzedaż tylko takich maszyn, urządzeń i rozwiązań, które przyniosą zysk naszym Klientom. Aby sprostać temu wyzwaniu, HERT współpracuje tylko z najlepszymi europejskimi i światowymi producentami maszyn i osprzętu stosowanego w przemyśle spożywczym. Tylko stabilne, nowocześnie zarządzane firmy gwarantują odpowiednią jakość urządzeń oraz pewność świadczenia swoich usług pogwarancyjnych. Współpraca ze stabilnymi finansowo firmami, które operują olbrzymim kapitałem inwestycyjnym jest gwarancją ciągłego rozwoju technologicznego oferowanych przez HERT urządzeń. Obecnie HERT jest wyłącznym przedstawicielem na rynku polskim kilkunastu firm, światowych liderów w swojej dziedzinie produkcji maszyn, m.in. WP Bakery Group, GHD Hartmann, Bakon, Krumbein, A/S Wodschow.

Podsumowując: współpraca z HERT to opłacalne inwestycje w wysokiej jakości maszyny oraz bezpieczeństwo gwarancji i profesjonalność obsługi.

Z przyjemnością uczestniczą Państwo w różnego rodzaju targach promocyjnych. Gdzie zazwyczaj można Was spotkać?

Stałymi wystawcami od wielu lat jesteśmy na targach: Polagra-Tech, Bakepol, Expo Sweet. Nasze stoiska ciężko pominąć, nie tylko z uwagi na ich spory metraż, czego wymaga nasza szeroka oferta, ale głównie ze względu na bogaty program pokazów. Na targach prezentujemy maszyny w pracy, aby pokazać co potrafią i z jakim efektem: produkujemy, formujemy, prowadzimy zakwasy, wypiekamy, nadziewamy, kroimy, dekorujemy, itd. Organizujemy również swoje Targi Hert, w naszej siedzibie w Warszawie, gdzie mamy piekarnię i cukiernię testową. Na Targach Hert corocznie prezentujemy naszą ofertę maszyn, akcesoriów i usług.

   

Jaka jest strategia firmy Hert?

Dostarczać naszym Klientom jak najlepsze maszyny, to znaczy takie, które przynoszą Klientowi zysk; takie, dzięki którym będzie on mógł konkurować na rynku swoimi produktami. Zadowolony Klient jest miarą i oceną naszej pracy.

Ile osób tworzy Wasz zespół?

Obecnie ok. 90 pracowników i stałych współpracowników w trzech spółkach.

Gdzie zamieszczają Państwo aktualne oferty pracy?

Na naszej stronie internetowej, jak również za pośrednictwem portali takich jak np. pracuj.pl

"Najbardziej podobało mi się w Hert możliwość rozwoju zawodowego" - to jeden z komentarzy od naszych użytkowników. Jak się Państwo do tego ustosunkują?

Tak jak już wspomniano, Firma stale się rozwija i rozbudowuje o kolejne działy. Można stworzyć swój własny dział zajmujący się wybranym segmentem urządzeń. Stałe poszukiwania innowacji, jak również codzienna współpraca z dostawcami i Klientami wymagają wyjazdów do fabryk, zakładów produkcyjnych i na targi, zarówno polskie jak i zagraniczne, np. IBA, Suedback i każde inne, o ile mają uzasadnienie w naszej działalności. Szczególnie zwracamy uwagę na wiedzę, nt. produkcji spożywczej, techniki i technologii. Dlatego organizujemy szkolenia zarówno w fabrykach u naszych dostawców, jak i w siedzibie naszej firmy. Nasz handlowiec, czy menedżer posiada większą wiedzę i doświadczenie niż nasz Klient, ponieważ nie tylko sprzedajemy maszyny, ale przede wszystkim pełnimy funkcje doradcze dla naszych Klientów.

     

Wspominają Państwo, że praca w Hert jest idealnym miejscem dla osób, które myślą nad dłuższym stażem w jednym miejscu. Czy praca na krótszy okres, np. kilku miesięcy nie jest wskazana?

Absolutnie nie. Samo zapoznanie się z ofertą firmy i przygotowanie do pracy zajmie kilka miesięcy.

A co z życiem po pracy? Czy organizują Państwo jakieś imprezy integracyjne, wyjazdy?

Tak, nie zawsze regularnie, ale zawsze bardzo licznie i chętnie spędzamy taki czas. Praca pracą, ale równowaga musi być i my ją zachowujemy :) Firmę tworzą ludzie, a ludzi mamy dobrych; to znaczy, kiedy jest robota do zrobienia, robimy; kiedy jest czas na relaks, również stajemy na wysokości zadania :) W myśl naszego hasła My wiemy jak ..

 

  

Jak najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej do Państwa firmy? Czy kandydaci powinni zwrócić szczególną uwagę na jakieś zagadnienie?

Koniec końców osobowość jest najbardziej decydującym kryterium, jeżeli nie w procesie rekrutacyjnym, to w kolejnym tzw. Adaptacyjnym lub tez wdrożeniowym. Wiedzę i doświadczenie można nabyć, tabelek można się nauczyć; jednak umiejętność pracy w zespole, komunikatywność i otwartość to cechy, które determinują wynik pracy całej firmy. Oczywiście jak najbardziej wskazana jest tu znajomość branży, czy doświadczenie lub wykształcenie techniczne; jednak to nie to ostatecznie decyduje o wyborze kandydata.

Słowa zachęty dla osób, które myślą nad złożeniem aplikacji do Hert?

Nasuwa mi się jedno zdanie: „U nas nie będziecie się nudzić”. Jak wspomniano wyżej, firma się rozwija, a co za tym idzie pojawiają się nowe działy, nowe wyzwania, zagadnienia, miejsce na nowe pomysły … Osoby kreatywne, samodzielne, a przy tym zdyscyplinowane odnajdują tu swoje miejsce.

Dziękuję za rozmowę.

Hert Sp. z o.o.
1.7/5 Na podstawie 57 ocen.
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
Hert Sp. z o.o.