Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pod hasłem „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Bytomiu (III)”. Pozwoli on na zwiększenie szans na pracę bezrobotnym do 29. roku życia.

O programie

Ze środków z Unii Europejskiej oraz środków z urzędu pracy w Bytomiu realizowany będzie projekt „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Bytomiu (III)”. Jego celem jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych, dokładnie – poniżej 29. roku życia, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, pozostających bez pracy w tym mieście. Program będzie realizowany w okresie od 1 stycznia 2017 roku do 31 grudnia 2018 roku. Pozyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej na kwotę 12 660 433,95 zł.

Działania projektowe w roku 2017

W bieżącym roku Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu zrealizował działania polegające na pośrednictwie zawodowym lub pośrednictwie pracy dla 775 osób (kobiet i mężczyzn). Dysponował także pulą środków na jednorazowe dotacje w celu rozpoczęcia działalności gospodarczej dla 100 osób obojga płci. Pieniądze z programu zostały rozdysponowane na staże dla 400 osób, szkolenia dla 260 osób oraz na bony na zasiedlenie dla 15 osób. Projekt kierowany jest również do osób z niepełnosprawnościami.

Z oferty pozyskania stażystów do pracy w Bytomiu mogli skorzystać pracodawcy, którzy stworzą dla nich odpowiednie warunki stażowe i zadeklarują ich zatrudnienie po ukończeniu stażu. W projekcie ustalono odpowiednie kryteria, jakie musi spełnić zakład pracy przy organizacji stażu. Jeśli pracodawca po zakończeniu stażu zaoferuje stażyście umowę o pracę, wówczas musi go zatrudnić na co najmniej 90 dni kalendarzowych i przynajmniej na pół etatu. W przypadku zatrudnienia byłego stażysty na umowę zlecenia pracodawca musi zapewnić mu ofertę pracy na minimum 90 dni kalendarzowych, a wartość umowy musi być równa lub wyższa trzykrotności minimalnego wynagrodzenia. Stawka za godzinę pracy nie może być przy tym niższa od minimalnej stawki godzinowej.

 W Bytomiu stopa bezrobocia rejestrowanego, zgodnie ze statystykami prowadzonymi przez Powiatowy Urząd Pracy, wynosi ponad 11 proc. W poprzednich miesiącach było ono wyższe – w sierpniu wynosiło 12,3 proc., a w lipcu – 12,5 proc., można zatem mówić o poprawie sytuacji na rynku pracy w mieście.

Praca w Bytomiu w 2024 – gdzie najlepiej jej szukać?

Nie ulega żadnej wątpliwości kwestia, że zdecydowanie najlepiej pracy w Bytomiu można szukać za pośrednictwem rozmaitych portali ogłoszeniowych, takich, jak na przykład GoWork.pl. To właśnie tam najlepsze oferty pracy z Bytomia pojawiają się najprędzej i najliczniej, pozwalając obu stronom na szybkie sformalizowanie współpracy.

Dostępne są również tradycyjne metody, takie jak Powiatowy Urząd Pracy czy agencje zatrudnienia tymczasowego. Nie są one jednak tak efektywne jak pierwsza ze wskazywanych możliwości.

Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_69090000_programator-pracy-w-rozwijaniu-oprogramowania-siedziba-firmy.html

Oceń artykuł
0/5 (0)