Podczas oczekiwania na rozmowę kwalifikacyjną wielu z nas odczuwa duży stres. Obawiamy się też, jak właściwie przebiegnie nasze spotkanie z osobą rekrutującą. Przykładowo: znajdujemy się w warszawskiej siedzibie szanowanej firmy, która okazała się dla niektórych pracowników przepustką do kariery zawodowej, a obok nas siedzi trójka innych, pewnych siebie kandydatów. Takie sytuacje zdarzają się przede wszystkim w dużych miastach, gdzie największe korporacje mają swoje siedziby, a liczba kandydatów na miejsce jest często przytłaczająca.

Rekrutacja

Nie wpadaj w panikę

Strach przed rekrutacją nie jest Ci obcy- Zobacz jak dobrze wypaść na rozmowie!W takich sytuacja nasza panika jest uzasadniona, ale te obawy najczęściej okazują się bezpodstawne. Bez względu na to, czy staramy się o pracę asystenta biurowego w Warszawie, we Wrocławiu czy w Koluszkach, należy podejść do całej sprawy ze spokojem. Zdenerwowanie nigdy nie ułatwia nam życia, a zwłaszcza właściwego zachowania się podczas spotkania rekrutacyjnego. Nawet jeśli okazałoby się, że czeka nas dziwna rozmowa kwalifikacyjna, zawsze możemy wciągnąć z niej odpowiednie dla siebie wnioski, które z cała pewnością okażą się przydatne przy okazji następnego spotkania z kolejnym rozmówcą. Jak radzić sobie ze stresem podczas rozmowy z przyszłym pracodawcą? Przede wszystkim skup się na przedstawieniu swoich zalet okaz kompetencji!

Dobrze się przygotuj!

W momencie kiedy kolejne rozmowy o pracę nie dają efektu, każda następna powoduje zwiększenie obaw. Musisz zdać sobie sprawę, że na jedno stanowisko aplikuje wielu kandydatów, a więc konkurencja jest duża. Ważne jest, by jak najbardziej umiejętnie sprzedać swoje kwalifikacje. Potraktuj siebie trochę jak produkt, który musisz jak najlepiej zareklamować. Bez ramowego scenariusza reklama może się nie powieść. Dlatego do rozmowy kwalifikacyjnej powinieneś podejść przygotowany. Oprócz koniecznego profesjonalizmu, będziesz bardziej opanowany i spokojny.

Autor wpisu: GoWork.pl