Polacy wykonywali niewolniczą pracę. Ich prześladowcy już na wolności.

25569946 - workers separating paper and plastic on a conveyor belt in a recycling facility

Polacy pracowali jak niewolnicy w sortowni śmieci. Ich prześladowcy są już na wolności.

Trwa śledztwo w sprawie 11 osób (w tym 9 Polaków) pracujących w West Midlands w sortowni śmieci. Mieli oni wykonywać swoje obowiązki za głodową stawkę i bez opieki medycznej. Policja w środę zjawiła się w siedzibie firmy CAP Recycling w West Bromwich i Black Country Recycling w Oldbury.

Polacy mieli być niedożywieni i uzależnieni od alkoholu. Jeden z nich miał nawet złamany bark. Niektórzy mieli spać na kartonach w jednej z sortowni. Obecnie zostali skierowani do ośrodka Czerwonego Krzyża do Tipton. Mają zostać przesłuchani przez policję. Inspektor Colin Mattison stwierdził, że wykorzystano m.in. słabość Polaków do alkoholu.

Sprawdź opinie o pracodawcach

Śledztwo będzie kontynuowane, a trzech podejrzanych (26, 47 i 52 lata) zostało przesłuchanych i zwolnionych z aresztu. Ponownie na policji mają stawić się w listopadzie. W tym czasie policja będzie prowadziła śledztwo, aby postawić zarzut czerpania korzyści ze współczesnego niewolnictwa. Jak podają media, dwóch podejrzanych w sprawie to obywatele Wielkiej Brytanii. Trzeci miał być Pakistańczykiem. Polacy mieli pracować długie godziny za jedynie 40 funtów.

 Praca za granicą – poradnik jak nie dać się oszukać:
https://www.gowork.pl/blog/praca-za-granica-poradnik-jak-nie-dac-sie-oszukac/
Na świecie pracuje 46 milionów niewolników:
https://www.gowork.pl/blog/na-swiecie-pracuje-46-milionow-niewolnikow/
Czy jesteś niewolnikiem w pracy?
https://www.gowork.pl/blog/czy-jestes-niewolnikiem-w-pracy/

Autor: GoWork.pl