Nauka w szkole policealnej cieszy się coraz większym powodzeniem – zwłaszcza w kierunkach związanych z medycyną.

Technik usług kosmetycznych

Szkoły policealne skupiają się na kształceniu praktycznym. Stanowią bardzo dobrą alternatywę lub uzupełnienie edukacji na uczelniach wyższych. Te z kolei przekazują przede wszystkim wiedzę merytoryczną. Oczywiście to tylko jedna z korzyści płynących z nauki w szkole policealnej. Podczas poprzedniej rekrutacji do GoWorkowej placówki edukacyjnej, najbardziej obleganym kierunkiem był Technik usług kosmetycznych. Na taki wybór zdecydowało się aż 22,5% osób, które rozpoczęły naukę w siedmiu (nie wliczając Warszawy) placówkach szkoły policealnej. Popularność tego kierunku może wynikać m.in. z perspektyw zawodowych jakie niesie za sobą jego ukończenie. Uzyskanie tytułu technika pozwala otworzyć własny salon kosmetyczny czyli interes, który w ostatnich latach znajduje się „na fali”. Zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, iż coraz więcej ludzi cierpi na problemy skórne i decydują się na zabiegi w profesjonalnych gabinetach. Absolwenci tego kierunku dysponują wiedzą w dziedzinie stylizacji i wizażu, a dzięki odpowiednim zabiegom potrafi przywrócić skórze pacjentów zdrowy wygląd.

Technik masażysta

Technik masażysta to obecnie jeden z najpopularniejszych zawodów związany z rehabilitacją medyczną. To również drugi najczęściej wybierany kierunek w szkole policealnej GoWork.pl. Na taki wybór zdecydowała się co czwarta osoba (dokładnie 21%). Podobnie jak w przypadku technika usług kosmetycznych, ukończenie tego kierunku pozwala na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Jednak ci, którzy nie posiadają odpowiedniego kapitału na otwarcie własnego salonu mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w: zakładach rehabilitacyjnych, uzdrowiskach, ośrodkach pomocy społecznej, zakładach opiekuńczo – leczniczych. Zapotrzebowanie na dobrych masażystów już teraz jest wysokie, a wszystko wskazuje na to, że będzie rosło. Wszystko dlatego, że takie zabiegi polecane są nie tylko dla osób chorych. Masaże pomagają się zrelaksować i mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Sportowcy systematycznie korzystają z pomocy masażystów, ale takie zabiegi polecane są również osobom, które nie prowadzą aktywnego trybu życia. Spędzanie sporej części dnia w pozycji siedzącej odbija się na mięśniach i kręgosłupie. Odpowiednio wykonane masaże pozwalają się odprężyć i zredukować napięcie mięśni.

Dietetyka i asystentka stomatologiczna

Dietetycy nie narzekają na brak pracy. Codziennie muszą mierzyć się ze swego rodzaju antagonizmami. Z jednej strony mamy do czynienia z coraz powszechniejszym problemem otyłości i walką z nim, a z drugiej „falą bycia fit”, czyli aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania się. W obu sytuacjach niezbędne okazuje się wsparcie dietetyków, którzy przygotowują odpowiednie programy żywieniowe w oparciu o ocenę jakości składników i produktów odżywczych. Spośród wszystkich osób, którzy w ostatnim semestrze rozpoczęli naukę w jednym z siedmiu (nie wliczając Warszawy) oddziałów szkoły policealnej GoWork.pl, co dziesiąta zdecydowała się kształcić właśnie na kierunku specjalista ds. dietetyki.

Taki sam odsetek osób rozpoczął naukę jako asystentka stomatologiczna. Szacuje się, że w Polsce działa około trzydziestu ośmiu tysięcy dentystów, z których tylko jedna trzecia współpracuje z asystentami stomatologicznymi, co wynika z braku osób wykonujących ten zawód. To niewiele, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że kompetencje asystentek stomatologicznych są bardzo szerokie. Polegają one nie tylko na przygotowaniu gabinetu i stanowiska pracy dentysty, ale również obsłudze sprzętu diagnostycznego. Co więcej asystent stomatologiczny prowadzi również dokumentacje pacjentów.

Autor: GoWork.pl