Bydgoszcz to kolejne polskie miasto, w którym brakuje rąk do pracy. Obecnie posiada ono stopę bezrobocia 4%, co oznacza, że każdy poszukujący zatrudnienia znajduje je bez najmniejszych problemów. Tak pozytywne zmiany na rynku pracy są wynikiem inwestycji poczynionych w zeszłym roku. Na taki stan rzeczy wpłynął także rozwój wielu dużych firm.

Jakich fachowców brakuje w Bydgoszczy?

W Bydgoszczy praca czeka na operatorów maszyn sterowanych numerycznie. W mieście zatrudnienie znajdą: frezerzy, operatorzy wtryskarek czy tokarze. Relatywnie dużo wolnych etatów mogą znaleźć: pracownicy budowlani, spawacze, murarze, tynkarze, operatorzy sprzętu ciężkiego, jak i kierowcy samochodów ciężarowych. Bydgoszcz potrzebuje także przedstawicieli handlowych, informatyków oraz programistów. Wiele ofert dotyczy także zawodu sprzedawcy.

W Bydgoszczy duże szanse dla młodych

Z wiadomych powodów stosunkową trudność mają osoby młode, które szukają swojej pierwszej pracy. Nie jest tak, jeśli weźmiemy pod uwagę Bydgoszcz. Pracodawcy, a dokładnie właściciele dużych firm są tutaj chętni do przyjmowania absolwentów szkół. Takie osoby mogą również skorzystać z szeregu dokształcających kursów organizowanych w PUP. Nie bez powodu rynek pracy w Bydgoszczy można dziś nazwać rynkiem pracownika. Kandydaci na pracowników mogą dyktować warunki zatrudnienia. To sytuacja, która zadowoliła w zeszłym roku szerokie grono mieszkańców miasta w różnych grupach wiekowych oraz zawodowych.