Wysokie rachunki za prąd przyprawiają Cię o ból głowy? Z pomocą przychodzi rozwiązanie od jednego z dostawców energii, dzięki któremu możesz zapłacić o ponad 100 zł mniej. Nie musisz nawet składać żadnego wniosku. Jak zatem uzyskać obniżkę? Odpowiedź w artykule.

prąd

Mniejsza opłata za prąd

Obecnie wielu z nas z niepokojem otwiera kolejne wiadomości z rachunkami za prąd. Niepewność co do przyszłorocznej zamrożenia cen dodatkowo podgrzewa atmosferę. Jednak istnieje pozytywna informacja dla tych, którzy korzystają z usług PGE Energetyki Kolejowej. Bowiem zgodnie z aktualnymi przepisami, istnieje możliwość automatycznej obniżki kwoty na rachunku za 2023 rok i to bez konieczności składania wniosku.

Jak wynika z najnowszych informacji, można skorzystać z obniżki w wysokości 125,34 zł. Źródłem tej obniżki jest rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z 9 września 2023 roku. Zgodnie z tym aktem wszyscy mieszkańcy Polski mogą skorzystać z dodatkowego upustu niezależnie od limitów zużycia, które wynoszą 3000 kWh/rok w wersji podstawowej, 3600 kWh/rok dla osób niepełnosprawnych oraz 4000 kWh/rok dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny i rolników.

Co zrobić, aby zapłacić mniej?

Istnieje aż sześć możliwości uzyskania obniżki. Najbardziej interesujące jest jednak to, że wystarczy spełnić tylko jedną z tych opcji, aby skorzystać z upustu. Niemniej PGE zaleca klientom skorzystanie z trzech konkretnych sposobów: zweryfikowania danych umownych, wyrażenia zgody na otrzymywanie elektronicznej korespondencji lub informacji o oferowanych produktach i usługach.

Trzeba pamiętać, że czas na wykonanie jednej z wymienionych czynności jest ograniczony – PGE Energetyka Kolejowa wskazuje na 15 grudnia 2023 roku jako ostateczny termin. Przedsiębiorstwo umożliwia realizację tych działań osobiście w biurze w Opolu, za pomocą poczty lub telefonicznie. Online można aktywować wyłącznie opcję dotyczącą elektronicznych faktur.

Oceń artykuł
0/5 (0)