Osoby, które poszukują dodatkowych pieniędzy, mają możliwość skorzystania z atrakcyjnej propozycji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zgodnie z nią, każdy co miesiąc może otrzymywać wypłaty w wysokości prawie 300 zł. Co trzeba zrobić, aby skorzystać ze świadczenia? Odpowiedź w artykule.

300

Co zrobić, aby otrzymać świadczenie?

Wiele osób zmaga się z trudną sytuacją finansową, w związku z czym szuka dodatkowych źródeł pieniędzy. Niektórzy proszą o wsparcie najbliższych, inni zaciągają pożyczki. Tymczasem jest jeden sposób na zdecydowanie mniej ryzykowne zdobycie środków, a mianowicie udanie się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

W ofercie ZUS znajduje się bowiem sporo różnych opcji wsparcia finansowego. Jedną z nich jest tzw. dodatek pielęgnacyjny w wysokości 294 zł. Aby uzyskać świadczenie, należy tylko złożyć wniosek w dowolnym oddziale ZUS. Po akceptacji wniosku nie trzeba już nic robić, ale jeśli zostanie odrzucony, można się odwołać od tej decyzji. Ma się na to 30 dni.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać dodatek pielęgnacyjny?

Sam fakt złożenia wniosku nie gwarantuje automatycznej akceptacji przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i natychmiastowego dostępu do dodatkowych środków. Przyznanie świadczenia przez ZUS zależy od spełnienia określonych warunków. Jakich?

Przede wszystkim trzeba spełnić kryterium wiekowe. Dodatek pielęgnacyjny jest bowiem przyznawany osobom w wieku powyżej 75 lat lub tym, którzy są niezdolni do pracy lub samodzielnego utrzymania. Ale – świadczenie może być również przyznane tym, którym wykonywanie codziennych czynności sprawia trudności.

Oceń artykuł
0/5 (0)