Jeszcze w kwietniu mogliśmy obserwować, jak Elon Musk, właściciel takich przedsiębiorstw jak Tesla czy Twitter, a wówczas najbogatszy człowiek świata, po długiej walce musiał w tej kwestii ustąpić pierwszego miejsca na podium Bernardowi Arnaultowi, „królowi luksusu”. Teraz jednak sytuacja diametralnie się zmieniła.

elon-musk-najbogatszy-człowiek-świata

Kim jest Elon Musk, najbogatszy człowiek świata? W jaki sposób ponownie wrócił na pierwsze miejsce? Czy Bernard Arnault ma jeszcze szansę go dogonić? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym materiale.

Najbogatszy człowiek świata – Elon Musk. Ile zarabia?

Elon Musk to postać, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Przez wielu uważany jest za geniusza i wizjonera, jednocześnie za sprawą swoich wypowiedzi dorobił się łatki ekscentryka. Niemniej, trzeba przyznać, że jest to człowiek, który ma smykałkę do interesów.

Jeszcze niedawno informowaliśmy, że za sprawą poczynionych przez siebie inwestycji, musiał ustąpić z pozycji lidera w wyścigu o miano najbogatszego człowieka świata – ten zaszczytny tytuł objął wówczas Bernard Arnault, znany jako „król luksusu”.

Teraz to już jednak nieaktualne. Elon Musk znów jest najbogatszym człowiekiem na świecie, a jego majątek szacowany jest na 192 miliardy dolarów, głównie za sprawą wzrostu akcji Tesli.

Czy Bernard Arnault ma jeszcze szansę z Elonem?

Kiedy Bernard Arnault obejmował pozycję lidera w światowym rankingu, wartość jego majątku wyceniano aż na 211 miliardów dolarów. Teraz to już tylko 187 miliardów – wszystko za sprawą spadku wartości akcji LVMH, głównego przedsiębiorstwa Arnaulta. W maju, w wyniku giełdowych spadków, „król luksusu” w ciągu jednego tylko dnia stracił aż 11 miliardów dolarów.

Biorąc pod uwagę bieżące strategie obu panów, wszystko wskazuje na to, że Elon Musk przez długi czas dzierżyć będzie tytuł najbogatszego człowieka na świecie. Nawet jeżeli Bernard Arnault upora się z bieżącymi problemami spółki, to trudno będzie mu już walczyć o pierwszą lokatę.

Oceń artykuł
5/5 (1)