Po relatywnie słabym i naznaczonym pandemią 2020 roku, pożyczki pozabankowe wróciły do łask pożyczkobiorców. Zgodnie z danymi Biura Informacji Kredytowej, w minionym roku klienci otrzymali 2,941 mln nowych pożyczek, co stanowi wzrost rok do roku o niebagatelne 47,8%. Jakie pożyczki biorą Polacy? Więcej światła na temat upodobań finansowych polskich pożyczkobiorców rzuca raport finansowy marki TAKTO Finanse.

Dowiedz się, jakie pożyczki biorą Polacy

Sztandarowym produktem marki TAKTO Finanse jest długoterminowa pożyczka, opiewająca na kwotę z przedziału od 1 000 do 10 000 złotych, którą można podzielić na dogodną liczbę rat z przedziału od 6 do 40 miesięcy. Pod koniec 2021 roku firma TAKTO rozwinęła dotychczasową ofertę o nowy produkt finansowy, uwzględniający korzystniejsze stawki dla pożyczkobiorców o nienagannej historii kredytowej. Jakie pożyczki biorą Polacy? Firma TAKTO Finanse porównała dane demograficzne pochodzące z niemal 3000 umów pożyczkowych, zawartych na przestrzeni ostatniego roku.

Przeanalizowane dane pokazują, że przeciętny pożyczkobiorca firmy TAKTO złożył wniosek o 4 276 złotych, a kwota ta stanowi niecałą połowę maksymalnej oferowanego prze firmę pułapu pożyczkowego. Interesujących danych dostarcza nam analiza przeciętnej czasu trwania pożyczki – osoby, które postawiły na ofertę TAKTO Finanse, zdecydowały się wnioskować o pożyczkę rozłożoną przeciętnie na 38 rat. Okres ten stanowi niemal maksymalny możliwy czas spłaty, proponowany przez markę.

Zagadnienie to poruszył Adam Zawada, pełniący funkcję Head of Sales & Business Developement w firmie TAKTO Finanse„Poddane analizie dane pokazują jednoznacznie, że możliwość skorzystania z pożyczki o możliwie najdłuższym terminie spłaty to niezwykle ważna cecha dla pożyczkobiorców. Oferty opiewające na możliwie najdłuższą liczbę rat stają się szeroko dostępne również tych klientów, którzy nie byliby w stanie komfortowo spłacić standardowej chwilówki.”

Jakie pożyczki biorą Polacy – poznaj wnioski z raportu

Przeprowadzona przez markę TAKTO analiza skupiła się na kilku czynnikach demograficznych, takich jak wiek, źródło dochodów czy płeć wnioskodawców. Jakie pożyczki biorą Polacy? Opracowane zestawienie dostarcza wielu interesujących informacji.

Wiek

  • niemal wszystkie grupy wiekowe decydowały się na pożyczkę opiewającą na okres 38 rat. Wyjątek stanowią pożyczkobiorcy w wieku 36-55 lat (39 płatności) oraz 22-25 lat (36 rat);

  • przeciętna wartość pożyczki maleje wraz z wiekiem wnioskodawcy – seniorzy (+66 lat) wnioskowali o uśrednioną kwotę 5 197 zł, podczas gdy najmłodsi pożyczkobiorcy (22-25 lat) składali wniosek o 3 861 zł.

Płeć

  • Panie decydowały się na pożyczkę w wysokości 4 216 zł, którą dzieliły na 39 miesięcy,

  • przeciętna pożyczka zaciągana przez Panów opiewała na kwotę 4 338 zł podzieloną na 38 miesięcy.

Źródło dochodu

  • renciści oraz pracownicy na kontraktach managerskich wnioskowali o pożyczkę na najdłuższy okres, wynoszący 40 miesięcy,

  • osoby, które czerpią dochody z działalności rolniczej, decydowali się na najkrótszą umowę (36 miesięcy),

  • na pożyczki o największej wartości decydowali się osoby otrzymujące emeryturę – przeciętna umowa opiewała na kwotę 4 780 zł,

  • umowa o pracę stanowiła najczęściej wybierane źródło dochodu – aż 75% klientów TAKTO uzupełniło wniosek pożyczkowy w oparciu o tę formę dochodu. Przeciętna pożyczka dla etatowców wyniosła 4 236 zł i była spłacana przez 38 miesięcy.

Skorzystaj z oferty TAKTO Finanse

Planujesz zaciągnięcie pożyczki długoterminowej, która zapewni Ci dużą swobodę w zakresie wyboru optymalnej kwoty i czasu trwania zobowiązania? Odkryj nowy produkt finansowy od firmy TAKTO – pożyczkę na preferencyjnych stawkach, skierowanej do osób o nienagannej historii kredytowej w rejestrach BIK oraz BIG. Dołącz do zadowolonych klientów TAKTO Finanse i wybierz pożyczkę dostosowaną do swoich możliwości.

Oceń artykuł
0/5 (0)