Pracownicy giganta technologicznego Apple stworzyli stronę, na której pracownicy mogą wyrazić swoją opinię na temat funkcjonowania i zarządzania organizacją. Akcja #AppleToo ma za zadanie zwrócić uwagę na problem dyskryminacji i nękania w firmie! Wpisy pokazują, że wewnątrz spółki dochodzi do szeregu nieprawidłowości.

#AppleToo to akcja pracowników technologicznego giganta

Pracownicy Apple od jakiegoś czasu skarżą się na atmosferę panującą w firmie. Twierdzą, że wiele zachowań w tej strukturze organizacyjnej nosi znamiona dyskryminacji i nękania! Co prawda zewnętrzny wizerunek marki kojarzy się głównie pozytywnie, a działania PRowe spółki są naprawdę korzystne, jednak okazuje się, że w murach korporacji sytuacja nie jest kolorowa. List otwarty i akcja #AppleToo zorganizowana przez pracowników amerykańskiego giganta ma na celu zwrócenie uwagi na szereg nieprawidłowości w zarządzaniu. Zatrudnieni podzielili się swoimi osobistymi doświadczeniami z pracy, które potwierdzają mnóstwo nieprawidłowości w funkcjonowaniu firmy.

Czego dotyczy akcja #AppleToo?

#AppleToo to strona internetowa założona przez pracowników amerykańskiego oddziału firmy, która umożliwia zatrudnionym dodawanie postów opisujących przykre doświadczenia, jakie spotkały ich w pracy. Motywacją zatrudnionych do podjęcia takich działań jest fakt, że władze Apple nie były skore do dialogu i rozwiązywania zgłaszanych problemów:

“Wyczerpaliśmy wszystkie wewnętrzne drogi. Rozmawialiśmy z naszym kierownictwem. Poszliśmy do zespołu People. Eskalowaliśmy poprzez postępowanie biznesowe. Nic się nie zmieniło”.

To fragment oświadczenia pracowników, które można przeczytać na stronie głównej powstałego portalu. Miejsce zostało stworzone po to, by zatrudnieni mogli podzielić się negatywnymi spostrzeżeniami na temat firmy, w której pracują. Na pierwsze wpisy nie trzeba było długo czekać, a treść publikowana w serwisie świadczy o wielu nadużyciach przełożonych z Apple!


Szukasz nowego zatrudnienia w województwie śląskim? Sprawdź najnowsze oferty pracy w Sosnowcu na GoWork.pl!


#AppleToo ukazuje szereg nieprawidłowości w firmie Apple

Z anonimowych wpisów użytkowników wynika, że jedna z największych korporacji technologicznych na świecie źle traktuje swoich pracowników. Zatrudnieni wyznali, że niejednokrotnie byli ofiarami dyskryminacji na tle rasowym oraz molestowania seksualnego w pracy. Co więcej, nieprawidłowości były zgłaszane kierownictwu, które nie zareagowało na problem i pozostawiło zgłoszenia bez odpowiedzi!

Posty na stronie #AppleToo nie były podpisane i nie zawierały informacji o tym, w jakim dziale i w której konkretnie siedzibie firmy dochodziło do uchybień. Pracownicy podejmowali szereg działań wewnątrz struktury, by wyjaśnić te niedopuszczalne sytuacje, jednak Apple powstrzymywało ich ankiety oraz odrzucało raporty. Pod koniec sierpnia zatrudnieni starali się zebrać informacje dotyczące równości płac, jednak władze zablokowały działania dotyczące omówienia wysokości wynagrodzeń wśród zatrudnionych.

Setki historii o przewinieniach w Apple

Organizatorzy akcji mówią, że otrzymali setki zgłoszeń o nieprawidłowościach w traktowaniu pracowników. Konto #AppleToo na Twitterze zgromadziło sporą grupę osób, które również postanowiły podzielić się swoimi negatywnymi doświadczeniami na temat zatrudnienia. Według szacunków inicjatorów akcji 75 proc. wpisów dotyczyło dyskryminacji, połowa postów opisywała seksizm, odwet i zaniedbania HR, a 25 proc. stanowiły napaści na tle rasowym lub seksualnym.

#AppleToo Twitter

Zarzuty są bardzo poważne, a sytuacja pracowników wydaje się dramatyczna. Dlaczego firma nie zareagowała na wcześniejsze próby sygnalizacji niewłaściwych zachowań w strukturze organizacyjnej? Zarząd Apple będzie musiał zmierzyć się z problemem i dokonać wszelkich działań zaprzestających nierówne traktowanie pracowników. Mimo że, praca dla technologicznego giganta jest skierowana do najlepszych fachowców i szansę na posadę mają osoby z najwyższymi kwalifikacjami, to opisane przez zatrudnionych tam pracowników incydenty pokazują, że codzienne funkcjonowanie w amerykańskiej korporacji wcale nie jest spełnieniem marzeń.

Oceń artykuł
0/5 (0)