Pracownicy chętnie korzystają z benefitów pozapłacowych w pracy. Który wariant wybierają najczęściej? Badanie IBRiS pokazuje, że bony podarunkowe i okolicznościowe są najpopularniejsze. Zatrudnieni równie chętnie korzystają również z grupowego ubezpieczenia na życie i cenią sobie pracę zdalną.

Pracownicy chętnie korzystają z benefitów pozapłacowych

Benefity pracownicze są oferowane przez dużą grupę pracodawców i pozytywnie wpływają na wizerunek danej firmy. Zatrudnieni, którzy oprócz wynagrodzenia mogą liczyć na dodatkowe opcje, są bardziej zmotywowani do pracy i chętniej realizują swoje zobowiązania zawodowe. Badanie IBRiS wykonane na zlecenie Nationale Nederlanden wykazało, że 9 na 10 pracowników korzysta z benefitów pozapłacowych oferowanych przez zakład pracy, w którym są zatrudnieni.

Obecnie firmy mogą wybierać spośród całego szeregu możliwości, a pracodawcy wciąż szukają nowych rozwiązań, które mogą zaoferować zatrudnionym. Jednym z coraz częściej stosowanych jest m.in. wsparcie prawnicze jako dodatek do wynagrodzenia, który znajduje wielu zwolenników spośród zatrudnionych. Raport pokazuje, które benefity są obecnie najbardziej cenione przez pracowników.

Jakie dodatki do wynagrodzenia wybierają zatrudnieni?

Który dodatek motywacyjny jest dla pracowników najkorzystniejszy? Wybór możliwych opcji jest naprawdę duży. Jak informuje PulsHR, opcjami najchętniej wybieranymi przez zatrudnionych są:

  • bony podarunkowe i okolicznościowe (43,9 proc.)
  • grupowe ubezpieczenie na życie (42,3 proc.)
  • szkolenia zawodowe i rozwojowe (39,4 proc.)
  • praca zdalna (32,8 proc.)
  • prywatna opieka medyczna (29 proc.)
  • dofinansowanie korzystania z obiektów sportowych (27,2 proc.)

Szukasz nowego zatrudnienia w województwie zachodniopomorskim? Sprawdź najnowsze oferty pracy w Szczecinie na GoWork.pl!


Benefity docenione podczas pandemii COVID-19

Badania zrealizowane w 2021 roku pokazują, jak pandemia COVID-19 zmieniła podejście zatrudnionych do oferowanych dodatków do wynagrodzenia. Obecnie dużą popularnością cieszy się możliwość pracy zdalnej, na którą zwracają uwagę zarówno osoby zatrudnione, jak i kandydaci do pracy. Umożliwienie hybrydowego wykonywania obowiązków zawodowych również korzystnie wpływa na wizerunek firmy.

Który benefit jest coraz mniej pożądany przez pracowników?

W związku z pandemią COVID-19 i niejednokrotnym lockdownem, który powodował zamknięcie obiektów sportowych, coraz mniejsza liczba zatrudnionych decyduje się na benefit w postaci dofinansowania zajęć i korzystania z obiektów sportowych. W przeprowadzonym badaniu zarówno pracownicy, jak i pracodawcy wskazują, że karta sportowa jako dodatek do wynagrodzenia jest coraz mniej pożądana. Według raportu 8 na 10 pracodawców oferuje zatrudnionym benefity pozapłacowe. Wybór dostępnych dodatków jest duży, a pracownicy oraz kandydaci na dane stanowisko cenią sobie oferowane do pensji bonusy.

Oceń artykuł
0/5 (0)