Szykujesz się na rozmowę kwalifikacyjną po angielsku w wymarzonej firmie? Sprawdź, jak się do niej profesjonalnie przygotować i jakich błędów w jej trakcie powinieneś unikać. Rozwiąż też nasz QUIZ, dzięki któremu sprawdzisz, co już umiesz!

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku – jak się przygotować?

Dobra znajomość języków obcych pomaga w znalezieniu atrakcyjnej pracy. W cenie jest zwłaszcza angielski, niezbędny do płynnej komunikacji pomiędzy oddziałami międzynarodowych korporacji. W takich firmach ważne jest, aby móc swobodnie rozmawiać po angielsku i wykorzystywać branżowe słownictwo. Nierzadko zdarza się jednak, że potencjalni pracownicy podają w CV po angielsku zupełnie inny stopień znajomości języka, niż mają w rzeczywistości. Aby uniknąć problematycznych sytuacji i “odsiać” podobne przypadki, coraz więcej rekruterów umawia się z kandydatami na rozmowy kwalifikacyjne po angielsku. Jak się do nich dobrze przygotować? Wykucie słówek to nie wszystko… Sprawdź, jakie błędy najczęściej popełnia się podczas rozmów rekrutacyjnych po angielsku i co możesz zrobić, aby ich uniknąć.

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna po angielsku?

Najważniejsze jest dobre przygotowanie – dzięki solidnemu treningowi przed rozmową, unikniecie stresu, który często sprawia, że kandydat “zacina się” w trakcie rozmowy lub co gorsza, zaczyna odpowiadać na zadawane pytania po polsku. Jednym z najczęstszych błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku jest brak znajomości podstawowego słownictwa z zakresu obszaru rynku, w którym działa pracodawca. Jeśli wiecie, że podczas pracy będziecie musieli używać np. słownictwa dotyczącego baz danych, warto już wcześniej przygotować listę podstawowych zwrotów potrzebnych na rozmowie kwalifikacyjnej po angielsku i sumiennie nauczyć się ich przed spotkaniem. Aby uniknąć błędów merytorycznych podczas rozmowy o pracę po angielsku, można też skorzystać z profesjonalnej pomocy. Zajęcia z lektorem angielskiego lub native speakerem mogą pomóc nie tylko zapanować nad nerwami podczas rozmowy rekrutacyjnej, ale też wyeliminować w porę błędy, które indywidualnie popełniamy najczęściej. Korepetytor pomoże przygotować skrypt rozmowy i przećwiczy go z nami – nawet bez wychodzenia z domu! Gdzie szukać takiej pomocy? Jednym z popularnych rozwiązań jest platforma Tutlo, gdzie znajdziemy szeroki wybór prowadzących zajęcia językowe. Trwające średnio po 20 minut (z możliwością przedłużenia!) lekcje online pozwolą zaoszczędzić czas i odpowiednio przyszykować się do procesu rekrutacyjnego.

POLECAMY:

  • Rozwiąż nasz QUIZ na końcu artykułu i sprawdź, czy poradzisz sobie z rozmową rekrutacyjną po angielsku!

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku – nie taka straszna, jak ją malują!

Rozmowa rekrutacyjna po angielsku to coraz częstszy sposób sprawdzenia kwalifikacji językowych potencjalnego kandydata do pracy. To daje Wam pewną przewagę – z góry bowiem wiadomo, że niektóre pytania będą się standardowo powtarzać podczas rekrutacji. Jednym z “must-have” takiej rozmowy są pytania o mocne i słabe strony kandydata, a także to, gdzie widzi się za 5 lat. Odpowiednio wyczerpujące i błyskotliwe odpowiedzi można więc przygotować z lektorem lub samodzielnie wcześniej w domu. To nasza szansa na wykorzystanie bardziej złożonego słownictwa i przedstawienie się przyszłemu pracodawcy od jak najlepszej strony. W tym celu warto również zapoznać się z angielską wersją strony firmy, do której aplikujemy. Często jej treść różni się od polskiej, a zatem jest to prosty patent na to, jak zaimponować rekruterowi i podkreślić nasze zaangażowanie w proces rekrutacyjny. Nie zapominajmy też o dokładnym przypomnieniu sobie przed rozmową treści ogłoszenia rekrutacyjnego, na które aplikowaliśmy tak, aby podczas rozmowy móc powołać się na jego konkretne podpunkty. Im więcej wiemy na temat firmy, działu i stanowiska, o które się ubiegamy, tym lepiej! Na koniec – “last, but not least” – zadbajmy też o swobodę naszej wypowiedzi. Piłeczka antystresowa to całkiem niezły sposób na rozmowę rekrutacyjną po angielsku online, a przed spotkaniem “face to face” dobrze się wyśpijcie! Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku nie jest wcale taka straszna, jak ją malują – a jeśli wciąż czujecie się niepewnie, rozwiążcie QUIZ poniżej i sprawdźcie, czy poradzicie sobie podczas rozmowy po angielsku!

QUIZ: Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku. Czy znasz podstawowe słówka?

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku – QUIZ