PEKAES SA

Błonie

Opinie o PEKAES SA

cześka kolega 2017-03-11 14:45
a i pewnie, niech gawiedź ma igrzyska!
cześka kolega 2017-03-12 22:23
czesiu, pan prezes specjalnie dla ciebie pisze, żebys mógł coś dowalić dodatkowo, przecież ty się lubujesz w s[...]niu we własne gniazdo, wszyscy wiedzą jak cie to kręci
NIKES 2017-04-03 08:42
Pracowałam dla tej firmy kilka lat. I co mnie zaskoczyło ? To, że została zwolniona osoba bardzo ambitna , obowiązkowa, znająca się na swojej robocie, a w jej miejsce przyszła leniwa nie wiedząca w jakim świecie żyje. Jedyne co ją interesuje to przeglądanie youtob ...ale wciąż pracuje , wchodzi w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] prezesowi i mało tego to intelektualne nic kieruje jego decyzjami...kto ma zostać zatrudniony, kto zwolniony...No i jakie można mieć zdanie o takiej firmie...dokąd zaprowadzą takie samorządy ? Kiedy firma nie ma soldnych fundamentów?
SRIKES 2017-04-03 23:59
ha, ha, a to dobre! żeby nie mnie ten wpis dotyczył, to jeszcze jako żyw bym uwierzył! masz dziewczyno (chyba, że kto inny się za nickiem chowa) fantazję, że hej! ale pośmiać się zawsze warto... :-) P.S. jak to nazywasz - dostęp do "youtob" jest wyłączony, więc trafiłaś jak kulą w płot, ale nie przejmuj się, nikt tego poważnie nie wziął :-)
lolo 2017-04-04 18:03
akurat mi to nie przeszkadza .. oglądam youtobe na swoim smartfonie , jestem na fejsie , wiem ,że zablokowane , ale nie przesxzkadza mi to robic na swoim tel hehehe . i polowa moich koleżanek w czasie pracy ...dyrektor oddzialu tez widze czesciej zerka na swój smartfon hahahaha
dyrektor oddzialu 2017-04-04 23:28
he, he; jesteś taki poważny pracownik jak tu napisałeś o tym co robisz w robocie, he, he, sam sobie ocene wystawiles na świat, cię za powaznego mają teraz, że he, he... no, ale co tam, i takie ludzie niesteety są
eee tam. 2017-04-05 08:41
Każdy oddział żyje swoimi prawami, wczoraj przyszła linia ... o godz 18, do rozładunku! hahaha! Brawo Bydgoszcz!!!!!
lolo 2017-04-05 20:55
jak mi płacą tak pracuję ....
Bodzio 2017-04-06 11:43
Widzę, że PEKAES szuka sporo osób do pracy? Mnie interesuje praca BHP i mam pytanie czy cos więcej dowiem się tu na forum?Lubie wcześniej wiedzieć co i jak z tą posadą. Zawsze interesował mnie transport dlatego chciałbym tu pracować, podoba mi się firma.
@dyrektor oddzialu 2017-04-07 11:14
he, he, no racja! ale ci powiem jak w Rejsie - nikt tu nikogo pod pistoletem nie zatrzymuje, ha, ha! :-)
robo 2017-04-11 12:51
Wynagrodzenie , tych którzy napędzają ten kołowrotek -załadunków i rozładunków na terminalach nieadekwatny do wykonywanej pracy pod presją czasu , wykonując te same czynności na terminalu masz niższą stawkę niż kolega pomimo , że jesteś z firmą związany o wiele lat więcej . Poszukując pracowników PEKAES powinien w pierwszej kolejności zadbać o tych którzy aktualnie pracują - aby nie myśleli o zmianie pracodawcy a skupili się na swoich obowiązkach, jak na razie to wiele obietnic ze strony '' zarządzających" i nic po za tym.
rak 2017-04-12 22:41
kolego masz rację ...pracuję w konkurencji i rozglądam się za zmianą ..patrzę na wpisy o Pekaesie i widzę , że jest podobnie jak2 u mnie..
nowymNowym dają kasę a tych co już 2 ..3 lata robią mają za nic...daruję sobie tę firmę ...zaraz Wasz Troll napisze że pewnie jestem słabym pracownikiem co tylko się rozgląda jak zarobić a nie narobić ..hehe.. biedny gość ktokolwiek by to nie był ..pozdro
Karol 2017-04-23 12:25
Osobom nieszczęśliwym wszędzie będzie źle, wszystko im przeszkadza i ogólnie nie polecają!!! Ja polecam pracę w firmie, jest bardzo duża konkurencja, może trzeba zmiany?
yburg 2017-04-24 14:24
och Karol! jak to ładnie żeś ująłłłł, trzymaj tak dalej i nie popuszczaj... takich właśnie nam trzeba, szczęśliwych....
yburg 2017-04-24 14:25
Jurgen 2017-05-05 10:02
A może ktoś ma informacje na temat pracy w firmie dla dyspozytora? Mam doświadczenie i szukam pracy a że dobrze znam firmę to zależy mi na pracy w Pekaes-ie.
Kormoran 2017-05-08 23:06
Witam, mam pytanie czy praca dla specjalisty ds.ppoż i bhp jest aktualna?Znam firme i wiem , że dobrze by mi się pracowało. Może ktoś słyszał jakie stawiaj,a wymagania na początek? Czy sa jakieś dodatki typu socjalnego? Czasem czytam wpisy ale myślę, że ludzie z nudów piszą.
k. 2017-05-17 14:19
nie
w PLN
Jerzyk 2017-05-17 19:52
Co nowego słychać w firmie? Jestem byłym pracownikiem ale myślę, że jest dobrze bo widziałem długą ofertę pracy.
Aha 2017-05-29 09:10
A najgorszy to Rzeszów
Kyrzej 2017-05-29 11:58
z nowych rzeczy to to ze gruby dyrektor jest jeszcze grubszy a poza tym ten sam pusty marazm. Brak kompetencji, kolega sprzedaje kolegę, kasy na podwyżki nie ma bo poszła na sprawy sądowe z byłymi pracownikami
Kolo 2017-05-29 23:00
Jestem byłym pracownikiem pekaesu...po wyjsciu z niej zaznaczam dobrowolnie znalazlem inny lepszy swiat..dlatego radzę Wam , którzy rzucacie kalumnie na pekaes.. Odejdzcie. Z Peku..bo jak widzę ograniczacie się do zamieszcZania opinii o grubych dyrach , ze jest zle , ze nie było podwyżek i mimo tego trwacie w tym.. Bylem jednym z Was..uważałem Pekaes za drugi dom , ale podjąłem decyzję o odejsciu i nie żałuję jej...a pisanie , ze jest zle i trwanie w tym... To chyba masochizm z WAszej strony
Kyrzej 2017-05-30 14:25
Brawo - cóż za charyzma i charakter - bierzcie z człowieka z żelaza 245% normy przykład. @Kolo to nie kalumnie tylko fakty to że dyr. jest gruby czy jeszcze grubszy nie ma znaczenia większego choć skoro nie umie zadbać o siebie to jak ma dbać o firmę? Koleżeństwo z kolei to jedno z podstawowych wartości nieprawda Panie Piotrze K? Kompetencje oceni rynek którego w chwili obecnej koniunktura sprzyja - JESZCZE. Jeśli słyszę ze pracownik magazynu poszedł po 200 zł brutto podwyżki i dostał blachę a prezes wywala setki tys zł (Nie swoje tylko Wasze) na sprawy sądowe z byłymi pracownikami to pytam się Ciebie czy taka informacja nie powinna być ostrzeżeniem dla potencjalnych pracowników?
Prezes 2017-06-02 22:09
Napisz, że wywalam miliony na te sprawy, czemu ograniczasz się tylko do setek? "Wasze" to będą jak sobie kupicie tą firmę :-)
ja 2017-06-03 13:16
Już ktoś wcześniej słusznie napisał: nikt tu nikogo pod pistoletem nie zatrzymuje... jak tak źle - świat czeka z otwartymi rękami - idźcie i bierzcie jak wszystko inne i gdzie indziej jest lepsze! Człowiek jest wolny!
Pastel 2017-06-11 10:05
Widzę, że PEKAES ma bardzo długą listę ofert pracy i zastanawiam się jaki jest tego powód? Czyżby otwierali jakąś nową bazę? Konkurencja jest silna to pewnie muszą coś robić żeby istnieć na rynku. Może ktoś coś napisze?
Wenus 2017-06-11 23:22
Tak, otwierają nową bazę na Marsie.
Lucifer 2017-06-15 20:31
Witam,
zastanawiam się nad współpracą z tą firmą jako przewoźnik czy ktoś może coś więcej powiedzieć na ten temat jakie stawki itp. ? dodam że mam swoje auto.
Diabeł 2017-06-17 09:41
7,64 + VAT
bingo 2017-06-18 19:04
z kołami, czy bez?
Pastel 2017-06-20 17:19
Dobry humor też jest potrzebny w pracy, fajnie bo dowcipnie.
Lucifer 2017-06-20 23:09
z dyszlem Panie, z dyszlem i drabiną!
Lucifer 2017-06-20 23:10
z dyszlem Panie, z dyszlem i drabiną!
Lucifer 2017-06-21 10:09
A coś konkretniej?
Anioł 2017-06-22 22:55
konkretnie to dno i bąble ile możesz dostać? skoro klient płaci za paletę ze Szczecina do Rzeszowa 70 zł all in
Pastel 2017-06-23 18:42
Interesuje mnie zatrudnienie na praktyki w Krakowie. Może mi ktoś napisać kilka szczegółów, jak się pracuje i jaką pracę mogą dać praktykantowi? Bardzo by mi pasowały tym bardziej że na miejscu. Czy za praktyki firma płaci jakieś pieniądze czy nie ma sie co nastawiać?
Diabeł 2017-06-23 22:28
no to jak Szczecin - Rzeszów jest 810 km, to wychodzi 8 groszy za kilometr! pięknie!
gruby dyrektor 2017-06-27 12:02
jeżeli na samochodzie jedzie 33pal to daje stawkę 2,8/km netto więc stawka rynkowa a wypełnienie zwykle bywa większe niż 33, na tym polega optymalizacja kosztów, duże firmy mogą więcej:) z tego właśnie wynikają możliwości oferowania klientom atrakcyjnych stawek ...niby oczywiste ale chyba nie wszyscy o tym muszą wiedzieć...
Diabeł tkwi w szczegółach:)
Pastelek 2017-07-04 20:42
Jakaś nowa forma działalności , że PEKAES ma tyle ofert praktyk? Czy to są płatne praktyki ? Jakie wymagania trzeba spełniać, żeby dostać się? Wiem, że na forum piszą pracownicy dlatego piszę z nadzieją iż dowiem się czegoś więcej niż w firmie. dzękuję
gruby dyrektor 2017-07-05 08:49
W tym przypadku popytaj raczej nie na forum lecz u byłych praktykantów oni Ci powiedzą czy warto czy nie warto... lub "u źródła" w każdym oddziale jest osoba która Ci w tym temacie pomoże i udzieli wyczerpujących informacji.
Kierowca 2017-07-10 12:25
Pracuję w PEKAES-ie od lat i nie narzekam i tak radzę innym.
na twoje miejsce 10 2017-07-12 20:07
jak do czepiania się to dyrektor pierwszy ale jak dajesz wypowiedzenie to już brak odwagi u dyrekcji i nagle nie daje ci za porozumieniem stron tylko 3 miesięczne a z niewolnika niema pracownika
Pastelak 2017-07-14 23:11
Mogę powiedzieć, że jak ktoś najpierw narozrabia a później potrzebuje od kogoś łaski to niestety jej nie dostaje. Już mam niemałe doświadczenie zawodowe i wiem co piszę, trzeba żyć z ludźmi w zgodzie.
Lidia 2017-08-02 13:10
Obecnie firma poszukuje osób do pracy jako Spedytor Całopojazdowy Krajowy. Możecie powiedzieć coś więcej o tym stanowisku pracy? Czego mogą spodziewać się przyszli pracownicy PEKAES SA? Każda dodatkowa informacja może być pomocna.
wiem wszytsko 2017-08-09 19:36
koleżanko możesz się spodziewać na pewno wyzysku ciężkiej pracy - usłyszysz też pytania czemu tak mało? a czemu taka niska marża itd. itd. do tego będziesz się spowiadać regularnie a co najgorsze jak Ci się uda wykonać niewykonalny plan to Cię orżną na premii
Busik 2017-08-11 20:02
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Nie potrafimy docenić tego co mamy , ciągle narzekamy. Może to idealna praca ale nie jest źle!
ja 2017-08-12 19:38
Prawda:
- ciężka praca, bo taki jest zawód spedytora całopojazdowego; ten, kto się na niego decyduje ma bardzo ciekawą pracę, ale niełatwą, wymagającą wiele pomysłowości i przedsiębiorczości
- usłyszysz pytania czemu tak mało dopóty, dopóki nie odrobisz w marży swoich kosztów tak, jak chce tego firma, która Ci płaci pensję
- będziesz wiedziała od początku ile to jest - zasady są jasne od początku, nikt nikogo nie zmusza do pracy w tej firmie na siłę
- usłyszysz pytania czemu taka niska marża zawsze, kiedy będziesz robić byle jakie zlecenia na zapchaj dziurę i wyjdzie Ci byle co na koniec z marży, że nie odrobisz nawet swoich kosztów
- będziesz spowiadać się regularnie dopóty, dopóki Twoje wyniki będą niższe niż te, których chce od Ciebie firma za to, co Ci płaci

Czy to dziwne? Nie, bo w każdej firmie jest tak samo - dostajesz pensję i masz ją odrobić i zarobić ponad to dla firmy; tu też tak jest nikt od tego nie ucieka i nie udaje, że nie ma oczekiwań; chyba, że ktoś "wiem wszytsko" pracuje w takiej, gdzie płacą i niczego nie wymagają...

Nadużycie:
- słowo wyzysk, ale w złości i emocjach ludzie mogą pisać wszystko, co im ślina na język przyniesie chcąc zabłysnąć przed innymi, popisać się...

"Wyzysk – występek polegający na wykorzystaniu przymusowego położenia innej osoby i zawarciu z nią umowy, nakładając na nią obowiązek świadczenia niewspółmiernego ze świadczeniem własnym. Przymusowość położenia polega na tym, że sytuacja majątkowa pokrzywdzonego grozi niemożnością zaspokojenia podstawowych potrzeb jego i jego rodziny, co skłania go do zaciągnięcia zobowiązania niewspółmiernego do świadczenia wzajemnego."

Nieprawda:
- że orżną Cię na premii; możesz sobie sama wyliczyć, zasady są znane
- tak, jak ta firma wiarygodnie płaci wszystkim przewoźnikom na czas i jest z tego znana na rynku, tak samo rozlicza się ze spedytorami z premii
- ten kto mówi i pisze co innego - po prostu kłamie
Kajetan 2017-08-15 13:50
Dużo rad i porad a wystarczy dobrze pracować i memoranda nie będą potrzebne.
ja 2017-08-15 17:29
Racja Kajtek!
Obecny 2017-08-19 13:24
Może niektórym firma źle się kojarzy z dawnych czasów. Gospodarka rynkowa zmieniła wszystkich również PEKAES. Może pracując tu niektórzy zaczną myśleć trochę inaczej? Mamy wiele stabilnych tematów, wypracowanych metod, wystarczy sumiennie pracować i będzie ok
Zostaw swoją opinię o PEKAES SA - Błonie
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PEKAES SA