PEKAES SA

Błonie

Opinie o PEKAES SA

dyrektor oddzialu 2017-04-04 23:28
he, he; jesteś taki poważny pracownik jak tu napisałeś o tym co robisz w robocie, he, he, sam sobie ocene wystawiles na świat, cię za powaznego mają teraz, że he, he... no, ale co tam, i takie ludzie niesteety są
eee tam. 2017-04-05 08:41
Każdy oddział żyje swoimi prawami, wczoraj przyszła linia ... o godz 18, do rozładunku! hahaha! Brawo Bydgoszcz!!!!!
lolo 2017-04-05 20:55
jak mi płacą tak pracuję ....
Bodzio 2017-04-06 11:43
Widzę, że PEKAES szuka sporo osób do pracy? Mnie interesuje praca BHP i mam pytanie czy cos więcej dowiem się tu na forum?Lubie wcześniej wiedzieć co i jak z tą posadą. Zawsze interesował mnie transport dlatego chciałbym tu pracować, podoba mi się firma.
@dyrektor oddzialu 2017-04-07 11:14
he, he, no racja! ale ci powiem jak w Rejsie - nikt tu nikogo pod pistoletem nie zatrzymuje, ha, ha! :-)
robo 2017-04-11 12:51
Wynagrodzenie , tych którzy napędzają ten kołowrotek -załadunków i rozładunków na terminalach nieadekwatny do wykonywanej pracy pod presją czasu , wykonując te same czynności na terminalu masz niższą stawkę niż kolega pomimo , że jesteś z firmą związany o wiele lat więcej . Poszukując pracowników PEKAES powinien w pierwszej kolejności zadbać o tych którzy aktualnie pracują - aby nie myśleli o zmianie pracodawcy a skupili się na swoich obowiązkach, jak na razie to wiele obietnic ze strony '' zarządzających" i nic po za tym.
rak 2017-04-12 22:41
kolego masz rację ...pracuję w konkurencji i rozglądam się za zmianą ..patrzę na wpisy o Pekaesie i widzę , że jest podobnie jak2 u mnie..
nowymNowym dają kasę a tych co już 2 ..3 lata robią mają za nic...daruję sobie tę firmę ...zaraz Wasz Troll napisze że pewnie jestem słabym pracownikiem co tylko się rozgląda jak zarobić a nie narobić ..hehe.. biedny gość ktokolwiek by to nie był ..pozdro
Karol 2017-04-23 12:25
Osobom nieszczęśliwym wszędzie będzie źle, wszystko im przeszkadza i ogólnie nie polecają!!! Ja polecam pracę w firmie, jest bardzo duża konkurencja, może trzeba zmiany?
yburg 2017-04-24 14:24
och Karol! jak to ładnie żeś ująłłłł, trzymaj tak dalej i nie popuszczaj... takich właśnie nam trzeba, szczęśliwych....
yburg 2017-04-24 14:25
Jurgen 2017-05-05 10:02
A może ktoś ma informacje na temat pracy w firmie dla dyspozytora? Mam doświadczenie i szukam pracy a że dobrze znam firmę to zależy mi na pracy w Pekaes-ie.
Kormoran 2017-05-08 23:06
Witam, mam pytanie czy praca dla specjalisty ds.ppoż i bhp jest aktualna?Znam firme i wiem , że dobrze by mi się pracowało. Może ktoś słyszał jakie stawiaj,a wymagania na początek? Czy sa jakieś dodatki typu socjalnego? Czasem czytam wpisy ale myślę, że ludzie z nudów piszą.
k. 2017-05-17 14:19
nie
w PLN
Jerzyk 2017-05-17 19:52
Co nowego słychać w firmie? Jestem byłym pracownikiem ale myślę, że jest dobrze bo widziałem długą ofertę pracy.
Aha 2017-05-29 09:10
A najgorszy to Rzeszów
Kyrzej 2017-05-29 11:58
z nowych rzeczy to to ze gruby dyrektor jest jeszcze grubszy a poza tym ten sam pusty marazm. Brak kompetencji, kolega sprzedaje kolegę, kasy na podwyżki nie ma bo poszła na sprawy sądowe z byłymi pracownikami
Kolo 2017-05-29 23:00
Jestem byłym pracownikiem pekaesu...po wyjsciu z niej zaznaczam dobrowolnie znalazlem inny lepszy swiat..dlatego radzę Wam , którzy rzucacie kalumnie na pekaes.. Odejdzcie. Z Peku..bo jak widzę ograniczacie się do zamieszcZania opinii o grubych dyrach , ze jest zle , ze nie było podwyżek i mimo tego trwacie w tym.. Bylem jednym z Was..uważałem Pekaes za drugi dom , ale podjąłem decyzję o odejsciu i nie żałuję jej...a pisanie , ze jest zle i trwanie w tym... To chyba masochizm z WAszej strony
Kyrzej 2017-05-30 14:25
Brawo - cóż za charyzma i charakter - bierzcie z człowieka z żelaza 245% normy przykład. @Kolo to nie kalumnie tylko fakty to że dyr. jest gruby czy jeszcze grubszy nie ma znaczenia większego choć skoro nie umie zadbać o siebie to jak ma dbać o firmę? Koleżeństwo z kolei to jedno z podstawowych wartości nieprawda Panie Piotrze K? Kompetencje oceni rynek którego w chwili obecnej koniunktura sprzyja - JESZCZE. Jeśli słyszę ze pracownik magazynu poszedł po 200 zł brutto podwyżki i dostał blachę a prezes wywala setki tys zł (Nie swoje tylko Wasze) na sprawy sądowe z byłymi pracownikami to pytam się Ciebie czy taka informacja nie powinna być ostrzeżeniem dla potencjalnych pracowników?
Prezes 2017-06-02 22:09
Napisz, że wywalam miliony na te sprawy, czemu ograniczasz się tylko do setek? "Wasze" to będą jak sobie kupicie tą firmę :-)
ja 2017-06-03 13:16
Już ktoś wcześniej słusznie napisał: nikt tu nikogo pod pistoletem nie zatrzymuje... jak tak źle - świat czeka z otwartymi rękami - idźcie i bierzcie jak wszystko inne i gdzie indziej jest lepsze! Człowiek jest wolny!
Pastel 2017-06-11 10:05
Widzę, że PEKAES ma bardzo długą listę ofert pracy i zastanawiam się jaki jest tego powód? Czyżby otwierali jakąś nową bazę? Konkurencja jest silna to pewnie muszą coś robić żeby istnieć na rynku. Może ktoś coś napisze?
Wenus 2017-06-11 23:22
Tak, otwierają nową bazę na Marsie.
Lucifer 2017-06-15 20:31
Witam,
zastanawiam się nad współpracą z tą firmą jako przewoźnik czy ktoś może coś więcej powiedzieć na ten temat jakie stawki itp. ? dodam że mam swoje auto.
Diabeł 2017-06-17 09:41
7,64 + VAT
bingo 2017-06-18 19:04
z kołami, czy bez?
Pastel 2017-06-20 17:19
Dobry humor też jest potrzebny w pracy, fajnie bo dowcipnie.
Lucifer 2017-06-20 23:09
z dyszlem Panie, z dyszlem i drabiną!
Lucifer 2017-06-20 23:10
z dyszlem Panie, z dyszlem i drabiną!
Lucifer 2017-06-21 10:09
A coś konkretniej?
Anioł 2017-06-22 22:55
konkretnie to dno i bąble ile możesz dostać? skoro klient płaci za paletę ze Szczecina do Rzeszowa 70 zł all in
Pastel 2017-06-23 18:42
Interesuje mnie zatrudnienie na praktyki w Krakowie. Może mi ktoś napisać kilka szczegółów, jak się pracuje i jaką pracę mogą dać praktykantowi? Bardzo by mi pasowały tym bardziej że na miejscu. Czy za praktyki firma płaci jakieś pieniądze czy nie ma sie co nastawiać?
Diabeł 2017-06-23 22:28
no to jak Szczecin - Rzeszów jest 810 km, to wychodzi 8 groszy za kilometr! pięknie!
gruby dyrektor 2017-06-27 12:02
jeżeli na samochodzie jedzie 33pal to daje stawkę 2,8/km netto więc stawka rynkowa a wypełnienie zwykle bywa większe niż 33, na tym polega optymalizacja kosztów, duże firmy mogą więcej:) z tego właśnie wynikają możliwości oferowania klientom atrakcyjnych stawek ...niby oczywiste ale chyba nie wszyscy o tym muszą wiedzieć...
Diabeł tkwi w szczegółach:)
Pastelek 2017-07-04 20:42
Jakaś nowa forma działalności , że PEKAES ma tyle ofert praktyk? Czy to są płatne praktyki ? Jakie wymagania trzeba spełniać, żeby dostać się? Wiem, że na forum piszą pracownicy dlatego piszę z nadzieją iż dowiem się czegoś więcej niż w firmie. dzękuję
gruby dyrektor 2017-07-05 08:49
W tym przypadku popytaj raczej nie na forum lecz u byłych praktykantów oni Ci powiedzą czy warto czy nie warto... lub "u źródła" w każdym oddziale jest osoba która Ci w tym temacie pomoże i udzieli wyczerpujących informacji.
Kierowca 2017-07-10 12:25
Pracuję w PEKAES-ie od lat i nie narzekam i tak radzę innym.
na twoje miejsce 10 2017-07-12 20:07
jak do czepiania się to dyrektor pierwszy ale jak dajesz wypowiedzenie to już brak odwagi u dyrekcji i nagle nie daje ci za porozumieniem stron tylko 3 miesięczne a z niewolnika niema pracownika
Pastelak 2017-07-14 23:11
Mogę powiedzieć, że jak ktoś najpierw narozrabia a później potrzebuje od kogoś łaski to niestety jej nie dostaje. Już mam niemałe doświadczenie zawodowe i wiem co piszę, trzeba żyć z ludźmi w zgodzie.
Lidia 2017-08-02 13:10
Obecnie firma poszukuje osób do pracy jako Spedytor Całopojazdowy Krajowy. Możecie powiedzieć coś więcej o tym stanowisku pracy? Czego mogą spodziewać się przyszli pracownicy PEKAES SA? Każda dodatkowa informacja może być pomocna.
wiem wszytsko 2017-08-09 19:36
koleżanko możesz się spodziewać na pewno wyzysku ciężkiej pracy - usłyszysz też pytania czemu tak mało? a czemu taka niska marża itd. itd. do tego będziesz się spowiadać regularnie a co najgorsze jak Ci się uda wykonać niewykonalny plan to Cię orżną na premii
Busik 2017-08-11 20:02
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Nie potrafimy docenić tego co mamy , ciągle narzekamy. Może to idealna praca ale nie jest źle!
ja 2017-08-12 19:38
Prawda:
- ciężka praca, bo taki jest zawód spedytora całopojazdowego; ten, kto się na niego decyduje ma bardzo ciekawą pracę, ale niełatwą, wymagającą wiele pomysłowości i przedsiębiorczości
- usłyszysz pytania czemu tak mało dopóty, dopóki nie odrobisz w marży swoich kosztów tak, jak chce tego firma, która Ci płaci pensję
- będziesz wiedziała od początku ile to jest - zasady są jasne od początku, nikt nikogo nie zmusza do pracy w tej firmie na siłę
- usłyszysz pytania czemu taka niska marża zawsze, kiedy będziesz robić byle jakie zlecenia na zapchaj dziurę i wyjdzie Ci byle co na koniec z marży, że nie odrobisz nawet swoich kosztów
- będziesz spowiadać się regularnie dopóty, dopóki Twoje wyniki będą niższe niż te, których chce od Ciebie firma za to, co Ci płaci

Czy to dziwne? Nie, bo w każdej firmie jest tak samo - dostajesz pensję i masz ją odrobić i zarobić ponad to dla firmy; tu też tak jest nikt od tego nie ucieka i nie udaje, że nie ma oczekiwań; chyba, że ktoś "wiem wszytsko" pracuje w takiej, gdzie płacą i niczego nie wymagają...

Nadużycie:
- słowo wyzysk, ale w złości i emocjach ludzie mogą pisać wszystko, co im ślina na język przyniesie chcąc zabłysnąć przed innymi, popisać się...

"Wyzysk – występek polegający na wykorzystaniu przymusowego położenia innej osoby i zawarciu z nią umowy, nakładając na nią obowiązek świadczenia niewspółmiernego ze świadczeniem własnym. Przymusowość położenia polega na tym, że sytuacja majątkowa pokrzywdzonego grozi niemożnością zaspokojenia podstawowych potrzeb jego i jego rodziny, co skłania go do zaciągnięcia zobowiązania niewspółmiernego do świadczenia wzajemnego."

Nieprawda:
- że orżną Cię na premii; możesz sobie sama wyliczyć, zasady są znane
- tak, jak ta firma wiarygodnie płaci wszystkim przewoźnikom na czas i jest z tego znana na rynku, tak samo rozlicza się ze spedytorami z premii
- ten kto mówi i pisze co innego - po prostu kłamie
Kajetan 2017-08-15 13:50
Dużo rad i porad a wystarczy dobrze pracować i memoranda nie będą potrzebne.
ja 2017-08-15 17:29
Racja Kajtek!
Obecny 2017-08-19 13:24
Może niektórym firma źle się kojarzy z dawnych czasów. Gospodarka rynkowa zmieniła wszystkich również PEKAES. Może pracując tu niektórzy zaczną myśleć trochę inaczej? Mamy wiele stabilnych tematów, wypracowanych metod, wystarczy sumiennie pracować i będzie ok
Lidia 2017-08-28 11:31
@ja dziękuję za wyjaśnienie. Możesz jeszcze powiedzieć coś więcej o tym jakie możliwości rozwoju oferuje firma? Czy jest coś, co wyróżnia pracodawcę na tle innych firm z branży?
yogi 2017-09-10 10:00
Szkoda tylko że firma ciągle ma słabą terminowość na oddziałach,ciągłe oferty pracy spowodowane brakiem pracowników którzy odchodzą tam gdzie lepsze warunki pracy.Firma poszukuje stażystów i praktykantów żeby obniżyć koszty zatrudniania nowych pracowników.
Peter 2017-09-10 21:15
Jak widzę mają dość długą listę aktualnych ofert pracy. Brak ludzi do pracy daje się we znaki już wielu firmom. Tym bardziej, że dużo osób wyjeżdża za granicę bo tam jednak lepiej zarabiają. Może czas to zmieni?
weźtysięweźweź 2017-09-17 18:43
stabilne tematy ? - tzn wiecznie rozwalone palety od klientów, które trzeba przekładać, bo pieniążki najważniejsze?

wypracowane metody ? - ponadgabarytowe przesyłki ważące po 5 ton wpychane na ciężarówkę wózkiem o udźwigu 2.5 tonu ? Albo wyciąganie ich z naczep ?

Gościu przepracowałem tam trochę i wiem jak to funkcjonuje.

Aczkolwiek nie mówię że jest tragicznie, ale więcej czasu zarząd spędził nad tym jakby tu "odświeżyć" logo firmy niż nad bezpiecznym trasportem przesyłek, inne firmy potrafią wręcz narzucić wymogi co do przesyłek jakie mają być, PEKAES bierze to czego inne "normalniejsze firmy" nie biorą, w moim oddziale ( ha nie powiem jakim! ) było ( bo już tam nie pracuje ) dużo klientów, którym powtarzało się jak mantrę żeby zabezpieczali odpowiednio przesyłki, ale nie bo przecież mamy czas naprawiać wszystko na magazynie albo na naczepach. ALE najśmieszniejsze jest to, jak kierownicy mają sraczkę jak przyjeżdża Pan Maciej. Wszystko pucowane na picuś glancuś na magazynie możnaby norlanie jeść z podłogi, a on przyjedzie powie o planach na 2020rok i pojedzie.
on 2017-09-20 13:42
byś się nie ośmieszał z tymi 5cio tonowymi przesyłkami i wózkiem o udźwigu 2,5 ton... to widać od razu jaki z ciebie fachura i pojęcia nie masz o czym mówisz... w łeb się...
Zostaw swoją opinię o PEKAES SA - Błonie
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PEKAES SA