Promedica24

Opinie o Promedica24

Bozena

Myślę o podjęciu współpracy z Promedica24,konkretnie w UK. Polecacie czy odradzacie ? Będę wdzięczna za parę słów o firmie Dziękuję x

Zatrudniona
@Bozena

Pracuje pół roku i szybko mi się oczy otworzyły . Koordynatorka w Niemczech wogole się nie interesuje ani mną/ ani moim podopiecznym . Koordynatorka w Polsce na pół roku pracy zmieniła mi się 3 razy. Pieniądze nie są górnolotne za czas który poświęcasz pracy bo płacą Ci tylko za 40 godzin tygodniowo co wychodzi po około 5 ,5 h dziennie . Ciągle przedłużanie kontraktów ,bo ktoś nie może przyjechać, bo ktoś może ale dopiero w ten dzień . Plusy: mam super podopieczna , przemiła osoba. Rodzina również jest ok. Dodatkowo wypłata zawsze jest na czas. W Euro co jest korzystniejsze .próbuj, może będziesz miała szczęście. Ja odchodzę do innej firmy.

opiekunka44
@Zatrudniona

Każda praca ma swoje plusy i minusy tak jest wszędzie. Jestem opiekunką w Niemczech i mam dobre warunki. Pracuje 2 lata i nie szukam zatrudnienia gdzie indziej. Pieniądze są takie jak na umowie. Ja akurat mam jedną koordynatorkę i to od dłuższego czasu, potrafię się z nia dogadać a ona potrafi mi pomóc jak tego potrzebuje. Trafiłam do dobrej rodziny. :)

misiek
@Bozena

odradzamlepiej jezdzic prywatnie

@misiek

A dlaczego prywatnie a jak rodzina nie zaplaci? Co wtedy

Ktos

Witam, mam język niemiecki podstawowy i myślę nad współpracą. Mam małe doświadczenie, dzwoniłam do nich i mówili że od 1000€ stawki się zaczynają. Jak z sztelami, czytaj miejscami, czy są sprawdzone czy nie? Co na plus, i minus wg was proszę o uzasadnienie..

Jolaśka
@Ktos

Pracuje pond rok w firmie i sztelle są sprawdzone, nigdy na minę nie trafiłam. W razie jak cos się źle dzieje dzwoni się do koordynatora i ona pomaga ograną sprawę.

Maria

Witam, czy ktoś udzieli mi informacji gdzie Promedica24 robi przesiadki przed przekroczeniem granicy w Świecku i mniej więcej o której godzinie?

@Maria

Przesiadki są na Port Świecko , tam gdzie Sindbad ma swoje stanowiska. Przesiadki są miedzy 2 a 3 w nocy .

Ta firma jeśli chodzi o pracę n as terenie Anglii to pod względem finansowym farsa. Nigdy dla nich nie pracowałam ale zarobki, które proponują są smieszne. Polecam firmę Cekal i Veritas tam się zarabia 2000 funtów czyli 10 tys zł.A tak w ogóle to zarobki dla opiekunki to ok 800 funtów tygodniowa ale to już bezpośrednio z agencjami w uk. Czyli firma Promedica proponuję za miesiąc tyle ile normalnie można zarobić w tydzień.(usunięte przez administratora)

UrszulaZa
@Anna

To jeśli Pani nie pracowała to dlaczego Pani się wypowiada nie wiedząc jak tak naprawdę jest z tą firmą? Wypowiadają się osoby, które z nimi jeżdżą. Jestem opiekunką w Anglii i krzywda tam mi się nie dzieje. Pieniądze takie jak na umowie, w razie problemu nie mam problemu z kontaktem i poproszeniem o pomoc. Gdyby było mi żle dawno spakowałabym swoje manatki i pojechała do domu....

Elle

Czy ktoś z was pracował jako rekruter? Jakie wrażenia?

Witam czy ktos dostal dodatek na covi 19

@Andzia

byłam w pracy marzec kwiecień maj i czerwiec i za covi 19 kiedy była pandemia dostałam 200 funtów

@covi

Dzwonilam do koordynatorki powiedziala ze nie dostane dodatku

Zaczęłam prace w wielkiej brytanii jak to jedt z self employer? Skladki zus jak sie placi w pl to ile dostaje sie na czysto? I jak sie rozlicza z podatku? Trzeba w wielkiej Brytanii i w Pl tez?

Animowany
@Anna

To Promedica zatrudnia na self employed w UK ??(usunięte przez administratora) Sprobuj Veritas. Oni tez wysylaja do UK.

@Animowany

Veritas się już zamienia w promedice , to samo traktowanie i jeszcze niższe składki

gość
@Gość

Zgadzam się 100 procent

@Anna

najlepiej bedzie jak zapytasz swojego menagera kontraktu albo w oddziale promedica 24 w mieście w którym mieszkasz albo w dziale kadr 22 120 21 04 lub 22 120 21 70

Jak wygląda wyjazd w "czasach koronawirusa"? Czy obowiązuje kwarantanna?

covi

w anglii masz 2 tygodnie kwarantanny i musisz cały czas chodzić w masce, wolno wyjść tylko do ogrodu u podopiecznego. jak się kończy kwarantanna to dostajesz smsa ze kończy się i dziękują bardzo

nic nowego

Jak radzicie sobie z dźwiganiem w pracy i z rasizmem ze strony rodziny podopiecznego ,wieczne nie zadowolenie z tego jak pracujesz ,wypominanie ile pieniędzy kosztuje Twój pobyt ?

Wojtek.G
@nic nowego

(usunięte przez administratora) Niemcy doskonale o tym wiedzą . NAJPIERW ZGROMADŹ DOWODY Jak będą dowody powiadom Policję i firmę na piśmie . Potem możesz się zgłosić do kancelarii Adwokackiej. Rodzina dostanie pismo i Twoja sytuacja na tych miast się zmieni ..DOWODY DOWODY i DOWODY .....

Opiekunka
@nic nowego

Przed dźwiganiem chorego powinnaś być uprzedzona a w kraju przeszkolona jak takiego człowieka obsługiwać. A jeśli pojechałaś bo skusiła cię np.stawka to już musisz sama sobie z tym radzić. W szkołach medycznych i kursach szkolą jak działać,żeby sobie też krzywdy nie zrobić. Co do drugiej sprawy- dowody zbieraj,ale nie zastanawiaj się długo,tylko dzwon, ale nie do koordynatorki/tora swojego,tylko do przełożonego. Jest taki ktoś,kto pilnuje grupę koordynatorów. Albo rodzina się uspokoi,bo najwyraźniej mają coś nie tak w głowach,skoro zatrudnili opiekunkę i są zdziwieni że powietrzem nie żyjesz,albo natychmiast organizują ci powrót do domu. I jeszcze niech ci dołożą pieniądze za nieskończony kontrakt nie z twojej winy, bo wladowali cię na minę, Przypomnij firmie że policję tutaj też masz i to zgłosisz. I nie pchaj się do prawników,bo nigdy nie zwrócą ci pieniędzy .

Opiekunka
@Opiekunka

Masz rację 100 procent wiem na 100 procent że do nas nie należy nawet obsługa liftu opiekowałam się pacjentem leżącym przychodził 2 razy dziennie pflegedinst i to oni robili tak mi powiedziano do nas to nie należy

@Wojtek.G

Niewielu wie, że opieka nad niemieckimi seniorami to domena Polek, Bułgarek i Rumunek. Zajmują się one minimum 300 tysiącami emerytów. Niestety często warunki pracy odbiegają od przyjętych standardów. Kobiety miały np. zajmować się osobą starszą przez 6 godzin dziennie, a potem okazuje się, że to praca 24 godziny na dobę bez dodatkowej zapłaty. Jedna z opiekunek poszła do sądu i dostała ogromne odszkodowanie! To światełko w tunelu dla tysięcy Polek. Sprawę pani Dobriny, 64-letniej Bułgarki, opisuje "Deutsche Welle". W 2015 roku podpisała ona umowę z agencją pracy, według której miała zajmować się 96-letnią Niemką przez 6 godzin dziennie. Zgodziła się na 950 euro, co i tak było niską stawką. Jednak po przyjeździe na miejsce okazało się, że warunki jej pracy odbiegają od tego, na co się umawiała. - Byłam do dyspozycji przez 24 godziny na dobę. Nie miałam dni wolnych ani czasu dla siebie - relacjonowała przed sądem. Pani Dobrina musiała nie tylko opiekować się starszą kobietą, ale także sprzątać, robić zakupy, prasować itd. Do tego musiała często wstawać w nocy, by odpowiadać na wezwania chorej podopiecznej.

@Opiekunka

Zactowalam tu artykuł o sprawie w sądzie niemieckim.. w dwóch instsncjach opiekunka wygrała odszkodowanie .

marzena-ptasinska@wp.pl

Co to Pani za głupoty pisze taka ciężka praca za takie pieniądze? 1400 euro to bardzo mało A ta firma więcej nie płaci.

To jak z tymi wyplatami jest. Dlaczego na raty a nie np 10 kazdego m-ca

opiekun
@Andzia

dokładnie ma pani racje pozdrawiam jest to dla mnie chore zjawisko a juz sie nie rozlicza do konca a proponują nastepny kontrakt nadaje się do smiechu warte albo do Jaworowicz pozdrawiam .

Marikamal
@opiekun

Grunt, że rozliczają się w całości. Ja mam praktycznie co miesiąc premię za solidną pracę. Jakoś mało obiektywnie mi ta recenzja wygląda.

ABC

Andzia - ale chyba nie jedziesz z Promedica? Zawsze znajdą sposób, żeby obciąć wypłatę. Moja koleżanka zarabia teraz około 850euro netto na miesiąc! A im wyższy kurs euro, tym mniej kasy dostaje. Teraz ma składać wypowiedzenie. Zna tylko pojedyncze słowa, ale jeździ już klika lat. Czasem tak jest, że ludzie mimo szczerych chęci języka nie załapią, a zaś boją się przejść do innej firmy. Koleżanka znalazła pracę w innej agencji. Teraz będzie dostawać 1350 euro. To też nie hit, ale już duży postęp. Nowa fima sprawdzona, polecona.

@ABC

Z jednej strony każdy zasługuje na godne wynagrodzenie, z drugiej trzeba też wymagać od siebie nie tylko od innych, jeździć parę lat i nie mówic po niemiecku to masakra, każdy by chciał dostawać kokosy ale trzeba tez mieć kwalifikacje jakieś, rodziny też wymagają języka i dlatego tym bez języka się płaci mniej

@ABC

Jestem na kontrakcie chce zjechac co zrobic zadzwonic do nich bo tu zero koordynatora telefonu z Polski.spadlam ze schodow. Pomozcie

A jaka firme polecasz .

@ABC

Okay. Może i 1350 Ale zarazem oferty na których nikt nie chce siedzieć, a rodzina ma to już w (usunięte przez administratora) - tyłu ludzi się i nich nawymieniało. Wykorzystają jej nieznajomość języka i strach o brak pracy. Życzę żeby dobrze trafiła, ale po 4 latach w branży, raczej tego nie widzę. Język to podstawa. Doświadczenie to druga kwestia. Trzecia to umiejętność logicznego myślenia.

@Andzia

W chwili obecnej z większych całkiem spoko jest Aterima i Pflegehelden. W stosunku do Promedicy - niebo. Aczkolwiek, też nie są idealne. Chyba, że masz naprawdę spoko koordynatorkę w Promedicy to dasz radę. Jednak najpierw trzeba dobrze trafić. Natomiast małe agencyjki to loteria. (usunięte przez administratora) Generalnie to słaba branża. Trzymają tu ludzi głównie pieniądze. U niektórych także emocje.

Gosia
@ABC

Jak każda firma.uzaleznia zarobki od doświadczenia wiedzy i umiejętności języka..tak jest nie stety znasz język.zarobisz w.tej firmie 1300

opiekun
@ABC

trzeba znac języc w miare ,aby sie dogadac ,ale najwazniejsza jest opieka ,bo po to człowiek jedzie na opiekę a nie którzy znają perfekto niemiecki i co robią piją ,olewają wszystko i promedica tego nie widzi a człowiek staje na wysokosci zadania i dostaje 800 euro w 6ciu wypłatach smiechu warte pozdrawiam .Lepiej jezdzic prywatnie za 1600 euro i miec swiętyspokój

Andzia

Witam czy ktos moze mi pomoc mam podopiecznego ze sonda .Peg jak to wyglada. Prosz E o opinie.

Szukający

Cześć! Mam pytanko: niedługo wybieram się na rozmowę rekrutacyjną do biura na al. Jerozolimskich na stanowisko asystent ds. kadr. Co możecie mi powiedzieć o pracy tam?

Rob
@Szukający

Tylko współczuć ..sama się przekonasz jeśli zostalas przyjęta. ...

Maryla60

Jeśli cokolwiek się nie zgadza w zleceniu trzeba od razu to zgłaszać do nich. Wiele razy się zdarza, że rodzina prawdy nie powie, a niektórych sytuacji nie przewidzisz. Promedica dość szybko weryfikuje zgłoszenia.

Może mi wyjaśnić gdzie znikają wszystkie negatywne opinie o nich ? Przecież tu były całe stosy negatywnych opinii i wszystko poznikalo a w zamian arie pochwalne

Andzia

Witam chce przejsc do innej firmy nie wiecie jak jezdza busy z Berlin Polska

Zawiedziona

Firma wymaga znajomosci niemieckiego na dobrym poziomie komunikatywnym po 10 godzinach nauki niemieckiego na kursie, choć wcześniej kursantka go nie umiała. Kurs trwa aż tydzień. W przypadku braku poziomu silber proponują zmianę lektora. nie patrzą, czy kursant szybko się uczy, czy nauka jest dla niego czymś prostym, czy nie ma trudności. ma zdać na silber i tyle.... Przed pandemia kurs trwał podobno 40h lub nawet więcej i te same były wymagania

Kupa smiechu

Tej firmie, reklama super, brakuje dziennikarzy, wywiadów, czerwonego dywanu i autografów.. Problem zaczyna się z wypłatą, kary za wszystko, jeszcze nawet nie wiesz a już karę Ci wymyślą, 1400e każda firma da, jeśli masz język komunikatywny, referencje, staż.. FIRMY NIE POLECAM

Kupa smiechu

Wszystko o.k dopóki nie rozmawiasz o pieniążkach, dziennikarze, wywiady, autografy tylko czerwonego dywanu brak... Reklamę mają fajna nic więcej 1400 to każda firma da z komunikatywnym językiem, a na wypłacie aby Cie (usunięte przez administratora)Omijac

Zostaw merytoryczną opinię o Promedica24 - Germany

• Jak się pracuje w Promedica24?

Zobacz opinie na temat firmy Promedica24 tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 221.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Promedica24?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 200, z czego 144 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 34 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Promedica24?

Kandydaci do pracy w Promedica24 napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Promedica24