Opinie o Curaform w Germany

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Curaform. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Curaform na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Curaform w Germany

Hej, też widziałam na ich stronie wiele ofert dla Opiekuna osób starszych za granicą. Napisali tam, że terminowo kasa jest wypłacana. Czy te wypłaty to robi ta firma? Czy to osoba, u której się pracuje, wypłaca kasę co miesiąc? W tej umowie jest jakiś zapis, że np. co X tygodni ma się więcej wolnego, aby przyjechać do domu do PL, czy tylko zwykły urlop jest oferowany?

@Róża

znajomość niemieckiego w stopniu komunikatywnym jest dla nas ważna, a stawka na zleceniu jest uzależniona od stanu osoby podopiecznej.

Curaform

Zatrudniamy na umowę zlecenie na czas wyjazdy czyli min. 6 tygodni. Wynagrodzenia są wypłacane co miesiąc do piętnastego każdego , przelewem na konto.

@Curaform

Dzień dobry. Cztery widoczne na Państwa stronie oferty wyjazdu do opieki są przeznaczone dla osób z komunikatywnym j. niemieckim. Cóż mój niemiecki z jest mało komunikatywny. Ot tyle, by że w większości rozumieć, co się do mnie mówi. Czytam też (powyżej ofert), że oferujecie indywidualne podejście, czyli, że dopasowujecie ofertę do możliwości i potrzeb kandydata / kandydatki. Czy znajdujecie więc propozycje (usunięte przez administratora) w opiece również dla kogoś takiego, jak ja, z moją mizerną znajomością niemieckiego?

Curaform Nowy wpis

zdarzają się oferty, gdzie wymagany jest podstawowy niemiecki. Wymagane jest jednak doświadczenie w pracy w opiece.

Róża Nowy wpis
@Curaform

No właśnie, ja mam pytania co do tego niemieckiego. Czy jak znam ten język na poziomie B2, to dostałabym lepszą stawkę niż inna osoba, która słabo zna ten język? Chodzi mi czy jest za to jakas gratyfikacja, jak posiada się taką kompetencję.

Curaform Nowy wpis
@Róża

Czy w Curaform zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Curaform

Zatrudniamy na umowę zlecenie i jest ona zawierana na czas wyjazdu

Wanda

Hej. Zastanawiam się nad aplikowaniem na opiekunke. Czy firma oferuje pomoc w znalezieniu zakwaterowania i ubezpieczenia zdrowotnego? Jak wygląda wsparcie ze strony firmy w czasie pobytu w Niemczech?

@Wanda

Praca polega tym , że mieszka Pani wraz z osoba podopieczną , więc mieszkanie ma Pani zapewnione. Zatrudniamy na umowę zlecenie i oczyśćcie jet Pani w ubezpieczona. Nasi koordynatorzy są w stałym kontakcie z Panią. Wymagamy komunikatywnej znajomości niemieckiego i doświadczenia w pracy w opiece.

Joanna
@Curaform

A nie da rady dostać umowy o pracę, chciałabym wziąć kredyt hipoteczny i to ułatwiłoby mi sprawę? Skoro mieszkamy z podopiecznym to trzeba zajmować się osobą całą dobę czy może wyznaczone są jakieś godziny pracy?

@Joanna

Dzień dobry, zatrudniamy na umowę zlecenie na czas wyjazdu, bo taka jest specyfika pracy. Praca jest zadaniowa tzn. wykonuje Pani określone czynności, np. gotowanie, higiena ciała itp. , ale mieszka Pani z osobą podopieczną.

Czy Curaform organizuje staże dla studentów?

nie mamy staży studenckich

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Opiekunka dla starszej Pani z Norymbergii (Niemcy) w firmie Curaform? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.

Wiecie, czy Curaform udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Curaform

Zatrudnimy osoby do pracy w opiece w Niemczech wobec tego praca zdalna jest niemożliwa :-)

Maria
@Curaform

A na umowę o pracę zatrudniacie? :) Bo widziałam coś o zleceniu.

@Maria

Zatrudniamy opiekunki na umowę zlecenie. Umowa na czas wyjazdu do pracy. Składki ubezpieczeniowe płacimy do niemieckiego systemu ubezpieczeń

@Curaform

Czyli składki teoretycznie przepadają jeśli się kończy z wyjazdami? Czemu nie mogłyby być odkładane gdzieś w polskiej firmie?

@Ewa

Składki są odprowadzane na indywidualnym koncie w niemieckiej kasie ubezpieczenia. Ludzie w dzisiejszych czasach pracują w w różnych krajach, a tam gdzie pracują mają odprowadzane składki ubezpieczeniowe, kiedy ktoś będzie przechodził na emeryturę to ZUS na pewno te składki będzie przeliczał.

Urszula
@Curaform

A jak jest w kwestii języka niemieckiego? :) Na jkaim poziomie trzeba go znać?

@Urszula

Oczekujemy komunikatywnej znajomości niemieckiego choć czasem zdarzają się też zlecenia gdzie może być słabszy niemiecki. Zapraszam do kontaktu telefonicznego

Czy Curaform oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Curaform

Zatrudnimy na umowę zlecenie na czas wyjazdu, składki są opłacane do niemieckiego systemu ubezpieczeń społecznych

Joanna

Rekrutacja nieprofesjonalna, miałam wrażenie, że pani pracuje za karę. Niemiła,opryskliwa, wysyła ludzi za granicę,nie umiała nawet języka sprawdzić, ironicznie pytala czemu nie wyjeżdżam z dotychczasową firmą, jakby to był mus trzymać się jednej firmy Nie polecam !!!

Opiekunka Dorota

Polecam firmę Curaform za niezmiernie miłą i życzliwą atmosferę w trakcie naszych kontaktów podczas przygotowań do wyjazdu i w czasie mojej pracy w Niemczech oraz za bardzo dobrą organizację zlecenia. W zawodzie pracuję od 2 lat, ale po raz pierwszy otrzymałam tak pełną informację na temat stanu podopiecznego i warunków pracy, po raz pierwszy również nie miałam żadnych problemów z terminowością i wysokością wynagrodzenia. Tak trzymać!

Dużo macie l4 przez pandemie ?

Alusia

Moja Koordynatorką jest (usunięte przez administratora) załatwiła mój wyjazd profesjonalnie. Odbiera telefony po godzinach pracy, 24 godziny na dobę. Miejsce pracy zgodne z opisem, natomiast rodzina zataja nawet na miejscu dla mnie stan chorego. Do firmy i do mnie przekazuje ze pacjent jest chory tylko na depresję, a jest dużo poważniej chory umysłowo. To już nie jest winna firma tylko rodzina podopiecznego. Polecam tę firmę

A można przez wideorozmowę mieć rozmowę o prace ?

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Curaform? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

garmisch

rekrutacja to 2 rozmowy tel. nie mają ludzi prosze sie nie stresowac napewno podpisza z Panią zlecenie

Justyna

To prawda ze firma zmieniła nazwę ?

Kuzia

Oj dziewczyny a może ta firma to zmieniła nazwę może to prestize intercare z Sopotu tam pracuje Tomek koordynator ktury dobrze płaci cynamonem z gaci ja raz byłam z tej dziadoskiej firmy i więcej nie pojadę wysłał mnie do achen wiecie jak zorganizował wyjazd zakochałam na 9 w nocy a to specjalnie żebym nie wiedziała do kogo trafiłam miała być jedna osoba na zleceniu było dwie dziadek z aichaimerem po całych nocach nie spał praktycznie było spania dwie godz w nocy bo kładka się o 4 rano a o 6 już pobudka i cały dzień praca jak w kolchozie a babka ślepa na wózku i cewnikiem to bylam5 tyg bo dłużej nie było wytrzymać nie powiem za p9l zlecenia zapłacił a reszte musiałam prosić zwiazki zawodowe bo inaczej bym do dziś pieniędzy nie dostała może to ta firma zmieniła nazwę niewiem toby trzeba dobrze rozszyfrować uważajcie jak tak jest bo prestize care z Sopotu to terz chamska firma i nie placi

Monia

Podjęłam współpracę z Curaform i jestem bardzo zadowolona. Oferta pracy, którą otrzymałam, była sprawdzona, a na miejscu wszystko zgadzało się z wcześniejszym opisem zlecenia. Wyjazd świetnie zorganizowany, szybki i bezproblemowy kontakt z firmą. Polecam:)

ona

Firma nie zaplacila skladki w grudniu za przepracowany listopad! (usunięte przez administratora) Oddaj skladki, bo nie wypracuje emerytury.Bylam w Zus- ie i sprawdzałam. (usunięte przez administratora)

olo
@ona

u nich to tradycja oszukuja na każdym kroku firma była opisana nawet w de

marta
@ona

Podjęłam współpracę z agencją Curaform i jestem bardzo zadowolona. Oferta pracy, którą otrzymałam, była sprawdzona, a na miejscu wszystko zgadzało się z wcześniejszym opisem zlecenia. Wyjazd świetnie zorganizowany, szybki i bezproblemowy kontakt z firmą. Polecam:)

Czemu pracownicy firmy curaform nie chcą wypowiadać się na forum? Pamiętajcie, że Wasze odpowiedzi mogą komuś pomóc.

goha

Bo hejt w interncie jest, był i będzie. A pracownicy , ktorzy z nami pracują dobrze wiedzą , że jesteśmy uczciwą firma, która wypłaca wynagrodzenie na czas i wszystkie wymagane prawem składki czy podatki. Posty jek te poniżej piszą osoby , które same sa nieuczciwe i które żyją i pasjonują się obrażaniem innych.

Jacek

Jesteście pewni, że nic pozytywnego nie można napisać?

saba

Totalne bzdury. Takie złe opinie zawsze piszą tylko ci , którzy sami nie byli w porządku wobec firmy. Moim zdaniem firma Curaform , jest godna polecenia, pracuje z nimi od jakiegoś czasu , wypłata na czas, a Pani Małgosia rzetelna i konkretna, zawsze pomocna.

koper

firma nie placi składek zus, nie zapłacili ostatniej składki.

Zostaw merytoryczną opinię o Curaform - Germany

• Jak się pracuje w Curaform?

Zobacz opinie na temat firmy Curaform tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Curaform?

Curaform
2.1/5 Na podstawie 17 ocen.
  • Aleja Jana Chrystiana Szucha 13/15 lok. 6
    00-580 Germany