Promedica24

Opinie o Promedica24

Basik

Witam ja jeżdżę z Promedica 24 -2lata jestem zadowolona

Edyta

Nie będę się tutaj rozwodzić, bo nie ma zbytnio nad czym a język tej opinii mówi sam za siebie. Jak coś pani czy pani koleżankom nie odpowiadało to powinny to panie zgłosić od razu agencji a nie żalić się tutaj, bo to i tak nic nie da. W każdej pracy są jakieś plusy i minusy to chyba normalna sprawa. Nikt nikogo nie wykorzystuje bez przesady. Jak komuś warunki pracy nie odpowiadają to chyba logiczne, że się nie zatrudni. A co do samych opinii to są różne pozytywne też się znajdą, bo jednak sporo osób z nimi wyjeżdża. Mnie nieprzyjemne sytuacje z ich strony nigdy nie spotkały mimo, że już długo z nimi współpracuje.

Ona

Dlaczego używa Pani takiego języka? Co to za post?

Kamila

Ja nie narzekam, pierwszy raz jestem w Niemczech jako opiekunka i jest ok. Wszystko o Podopiecznym zgodne z opisem, rodzina bardzo pomocna, oby tak dalej. Kontakt z Promedicą bez zastrzeżeń.

Aga4

A po co przyjeżdża pracownik niemieckiej promedici plus do domu seniora. Miałam taką sytuację. Może też ktoś miał taką sytuację?

@Aga4

Moga byc rozne powody ja mialam taka sytuacje poniewaz osoba ktora miala mnie zmienic zrezygnowala z szteli i niemiecki koordynator przywiozl ja jako moja zmieniczke.Spotkalam sie z sytuacja ze opiekunke ktora zmienialam nie chciala wracac busem promedici tylko sindbadem wiec koordynator zawozil ja do punktu z ktorego odjezdzaly singbady.

@Aga4

Mialam 2 razy sprawdzaja Cie i podopiecznego jak sobie radzicie. Mnie nawet badali alkomatem 2 razy. Podejrzewam ze zostalam zgloszona Mimo ze alko nie tyka na wyjazdach

Aga4

Babcia całe noce nie śpi mimo że dostaje tabletki na spanie. Jakoś wytrzymam w dzień chodzę jak zombie. Za to w dzień kima. Czy ja dostanę dodatkowe pieniądze za opiekę 24h. Zgłaszałam promedice że tak jest. Jeszcze 3 tygodnie męki. Nawet za dziesięć tysięcy na tydzień tutaj nie wrócę. Nikt tutaj nie wrócił. Jeden kontrakt i zmiana szteli

@Aga4

Wszytko zalezy od koordynatora. jak wystosuje wniosek do p.dyrektor odpowiednio umotywowany to zostanie przydzielony dodatek nocny

@Aga4

Jesli masz wpisane w papierach ze wstajesz w nocy to d0staniesz. Jesli nie to przykro Mi, nic nie wywalczys,

Aga4

Śpię dosłownie po 2/3 godz w nocy. Babcia cały czas krzyczy i wszystkich po kolei woła. Na jaką kwotę można liczyć w ramach godzin nocnych

Jaga

Niewiem do jakiego okregu przynalezales Ja mialam koordynatora w Czestochowie ,Katowicach Kielcachi obecnie w Opolu i zadnym nie mialam zadnego problemu.A jezeli nie pracujesz to po co zabierasz glos jak nie jestes na biezaco.Chyba tylko zeby narobic fermentu

@Jaga

A jaka to różnica kto do jakiego należy? W każdym powinien być fachowo obsłużony, bo to opiekunowie i opiekunki pracują dla siebie i na pobory reszty sztabu biurokracji. Naszym interesem jest dbanie o zdrowie i kondycję klienta,a ich dbanie o nas. Niestety osoby zwane koordynatorami w wielu przypadkach pomyliły się z tzw.powolaniem do tej pracy i jedynie czego pilnują skrupulatnie to wepchać do roboty,obciąć pensję kiedy tylko się da i jak najmniej interesować losem wysłanego człowieka do roboty. Pojechal- to niech robi a nie zawraca głowę swoimi problemami.

@Ktoś

Opawiadasz totalne bzdury moi kordynatorzy kontaktuja sie zemna 3-4 razy podczas 1miesiecznego pobytu na kontrakcie a jezeli miedzy czasie mam cos do ustalenia to zawsze sa dostepni czy telefonicznie czy E -mailem.Nie dam sobie wciskac kitu

@Jaga

A ja twojego kitu nie łykam. Smarujesz brednie i to publicznie. Jak się czujesz wyjątkowa z tego powodu to nie będę psuła ci tego samozachwytu i zachwytu obsługą twojej osoby przez biuro firmy. Jak już wymieniasz kilka miast ,z których łapały cię biura to powody są dwa: nie wracasz na miejsce bo się nie spisalas w robocie,albo tobie bez przerwy coś nie pasuje i ganiasz za nowymi kontraktami. Nic trudnego rozszyfrować człowieka takiego jak ty i twojego myślenia.

@Ktoś

Jestes w wielkim bledzie bo wymienialam koordynatorow a nie miasta na na jedna sztele jezdze 3rok i to wszystko na temat.

@Jaga

Tu mogę potwierdzić... jestem 7 rok na jednej szteli i miałam tak duzo koordynatorek ,że nie wysztkie pamiętam z nazwiska.. A co do rejonu Polski to najpierw jezdziłąm z płónocy ,a po reorganizacji firmy jeżdzę z południa Poski.

@Aga4

Najchetniej to nic by Ci nie doplacili. Sprawdz co masz w papierach, bo jesli nie jest wpisane ze wstajesz to nic nie dostaniesz

Niki

Nie polecam tej firmy nawet najgorszemu wrogowi... Wykreciła mi taki numer z podatkami w Anglii ze szkoda słów ... Najpierw zmusili do zalozenia dzialalnosci a potem po zakonczeniu umowy zamiast zamknac dzialalnosc, jak było uzgodnione przy rozwiazaniu umowy i rozliczyc podatki, nie dotrzymali słowa. Po latach okazało sie ze jest do zapłacenia przeszło 1000 funtów! W odpowiedzi na skargi powoluja sie na urojone maile które nigdy nie dotarły. Jedynym beneficjentem jest biuro ksiegowe które zarabia na tym procederze. A podobno nie byłam jedyna... O załosnych zarobkach lepiej nie wspominac...A zerwac umowy nie mozna wczesniej niz po roku, bo płaci sie kary...Moze sie cos zmoeniło od tamtego czasu, ale raczej chyba na gorsze....

BarbaraP
@Niki

Nie wiem jak wygląda praca w Anglii bo pracuje w Niemczech i wszystko tu jest jak należy. Ale z tego co wiem w umowie wszystko jest zapisane, jeśli się z niej ktoś nie wywiąże to są kary. W każdej agencji to tak wygląda i nie ma co się dziwić. Trzeba najpierw dobrze czytać umowe a potem mieć pretensje

Niki
@BarbaraP

Nie wypowiadaj sie jak nie wiesz o co chodzi. Kazdy ma prawo zerwac umowe jesli sa niespełnione warunki, To nie niewolnictwo zeby byc przywiazanym do pracy za kare, Ja dotrzymałam warunków, firma nie. Dlatego nie polecam.

Kami

Pytanie to w końcu jak jest z Promedicą? Mój pierwszy wyjazd jako opiekunka w Niemczech , opinii nie wiem nic

@Kami

Powinas zapytac koordynatora o to co Cie interesuje ,mozesz poprosic o polaczenie telefoniczne z opiekunem ktorego masz wymienic i wypytac o wszystko.Zycze powodzenia

Kami
@Jaga

A i owszem pytałam ☺️ spróbuję a potem będę się wypowiadać ????My Polacy lubimy narzekać ???? w obecnej firmie,w której pracuję haruję jak wół a kasa z tego taka że płakać się chce trójka z przodu to marzenie, a na te 2500 to trzeba się napracować..... naprawdę napracować, więc ja spróbuję a co mi tam

Maria

Niby było tak źle, a nie napisała Pani nic konkretnego, tylko narzeka, aby narzekać. Takie wpisy może napisać każdy nawet nie będąc na zleceniu, więc jak dla mnie ta wypowiedź nie jest w ogóle obiektywna. Byłam już na niejednym zleceniu z firmą i wcale nie było źle. Praca ciężka, ale nigdy mnie nie oszukali i zawsze mam pieniądze w całości wypłacone.

mateusz

Jedno z największych nieszczęść, jakie istnieją na rynku pracy. Umieją się wywiązać tylko z dobrej organizacji przebiegu transportu. Najważniejsze rzeczy (wypłacalność; czas pracy; za granicą - możliwość pracy; treść umowy; treść innych dokumentów związanych z pracą; porady urzędniczek) to drugi biegun tego, co miało być. (usunięte przez administratora)

Pani Anna
@mateusz

Każda praca ma swoje plusy i minusy. Każdy kto podpisuje z nimi umowę wie na co sie pisze wiec nie wiem czemu potem swoje żale ktos wylewa. Wystarczy przeczytać wszystko ze zrozumieniem. Pracując u nich nigdy krzywda mi się nie działa, musiałam wrócić do domu i zrezygnować z pracy z powodów osobistych i jakos nikt pod górke mi nie robił. I na pewno nie mścił się psychicznie...

Aga4

Dokładnie tak. Moja koordynatorka też kontaktuje się ze mną przynajmniej raz w tygodniu. Jeszcze się nie zdarzyło żebym nie mogła się skontaktować. Jeśli nie odbiera zawsze oddzwania

@Aga4

Jak taka obsługa w twoim przypadku jest to nie zadawaj ludziom pytań ile dostaniesz i za co dostaniesz tylko kierunek- do biura. Tam są fachowcy od takiej wiedzy i odpowiedzi na twoje rozterki.

ElkaP

Jakoś ta historia nie wydaje mi się prawdziwa, tyle lat pracuje i nikt mnie nie zastraszał a jak były niejasności to na spokojnie można było je wytłumaczyć. Poza tym niech Pani/Pan się zdecyduje na formę "zgłosiłem"/"dostałem" a może jednak "napisałam"... Bo to brzmi niewiarygodnie.

Joluś53

Jak się nie zna jezyka to owszem stawka na początek nie jest wysoka, ale można podnieść swoje kwalifikacje i się dostaje lepszy stopień językowy oraz pieniądze. Zawsze miałam wypłatę zgodnie z umową i o nic nie musiałam się dopominać u koordynatorki. Co do dodatków to jest to normalne że im więcej się ma umiejętności tym stawka rośnie. Wszędzie tak jest. To byłoby niesprawiedliwe gdyby jedna opiekunka potrafiła wszytsko, miała prawo jazdy itd. druga nie umiała by nic i dostawałaby takie same pieniądze to według mnie byłoby to krzywdzące. W innych pracach też tak jest że starszy bardziej dosiadczony pracownik zarabia więcej niż młodziak.

@Joluś53

Owszem zgadzam się z Tobą. Doświadczenie różni opiekunki w wynagrodzeniu. Jednak stawka dla osoby z mniejszym stażem jest żenująca. Ja nie mówię o różnicy między firmami w stawkach rzędu 50 euro ale o różnicy 400 euro w skali miesiąca . Zarabiać bez doświadczenia mniejsze pieniądza można i jest to normal a praktyka. Zanim zrezygnowałam z Promedica zadzwoniłam do paru firm w sprawie początkowego wynagrodzenia i wszędzie oferowano ponad 1000 euro. W większości firm 1200. Dlatego stawka w Pronedice jest bardzo niska w stosunku do konkurencji.

Joanna

Witam mieszkałam i żyłam na terenie Niemiec kilka lat ,postanowiłam zjechać do Polski i jeździć na opieki ,jeździłam do opieki przez wiele firm a nawet bardzo dużo,naczytałam się o Promedica24 sporo opinii i to nie dobrych tylko złych 3 miesiące temu podjęłam wyzwanie i postanawiam zawitać w Promedica 24 Wypłata na czas ,stawka tez jest ok na dzień dzisiejszy nie mam im nic do zarzucenia Moje zdanie jest takie ktoś wymaga stawki nie wiadomo jakiej ma język poniżej średniej zero doświadczenia a potem pisze negatywne opinie .Pozdrawiam

Joanna
@Joanna

Kary niby za co ???,Nikt mnie nigdy za nic kara nie straszył kilka razy dzwoniłam bo potrzebowałam pomocy nigdy tez mnie nikt nie zignorował tylko załatwił sprawę której dotyczył mój problem,nikt nie był tez niemiły Opinie pisze na swoim doświadczeniu ,dla wiadomości nie jestem zadnym dupoli zca Promedica 24 ani osoba podstawiona aby im cukrować.Jest to 4 moja firma z negatywnymi opiniami ja ani razu żadnej z tych 4 firm negatywnej opinii nie dałam .Wiele osób pisze ze trafia na sztele miny czy pomyślał ktoś ze firma przyjmująca zlecenie możne mieć podopiecznego już od kilku lat ?Stan pacjentów zazwyczaj się nie polepsza tylko pogarsza i do cholery jasnej jedziemy do pracy a nie na wakacje Jeśli stan pacjenta np po 3 latach bycia związanego z jedna firma się pogorszy to firma ma zerwać kontrakt i wywalić go do innej firmy albo haim?bo co dziadek się czy babcia zużyła i trzeba go odstawić aby opiekunka mogła leżeć i pachnieć?Czytam niektóre opinie i nie dotyczy to tylko to tej firmy to poważnie zastanawiam się czy niektóre osoby to nie powinny robić w polu zamiast zajmować się chorymi

@Joanna

To proszę się cieszyć. Ja miałem taką sytuację: Oferta była prezentowana jako bardzo dobra, podczas, gdy na miejscu zastałem (usunięte przez administratora) rodzinę, która zabrała mu leki "bo tabletki szkodzą tatusiowi". Ciężka demencja. Nie miał leków. Był agresywny. Pierwszy tydzień był względnie okay. Zgłosiłem oczywiście chęć zjazdu - usłyszałem "mam na to 2 tygodnie". W drugim tygodniu pobytu wybił mi zęba tak machał rękoma. Wezwałem polizei i karetkę. Co na to Promedica ? Ze nic się nie stało, przesadzam, to tylko ząb. Najwyżej dostanę premię. Dostałem zwolnienie od niemieckiego lekarza + zakaz dźwigania i ciężkiej pracy - aby nie nastąpiło krwawienie z rany po zębie. Odmówiłem wykonywania zlecenie ze względu na zwolnienie. Zażądałem ściągnięcia w trybie natychmiastowym - przy zwolnieniu muszą Cię ściągnąć. Koordynatorka przestała odbierać telefony. Poszedłem do niemieckiego polskojęzycznego prawnika. Ma podstawie 2 pism zjechałem do domu. Promedica walnęła mi karę za samowolne oddalenie. Dopiero jak złożyłem przez niemieckiego prawnika do niemieckiej prokuratury - odpowiednik naszego zawiadomienia o narażenie na utratę zdrowia i życia + przeciwko niemieckiej rodzinie - nagle Promedica się znalazła. Kare anulowali. Pieniądze zwrócili. Ale i tak byłem do tyłu o prawnika, czas gdy nie zarabiałem i tak dalej. Generalnie wyjechałem zarobić, tymczasem do wyjazdu dołożyłem 1500 euro. Co ogólnie do kar w 2,5 rocznej karierze w Promedica - słyszałem " to damy Panu karę" 5 razy. Nigdy więcej z nimi nigdzie nie pojechałem tylko dzwonią co jakiś czas z pytaniem czy bym nie pojechał, zawsze słyszą spier*alac.

Marco
@Marek

Z tego co mi wiadomo, nie należy nigdy płacić kar, bo po dwukrotnym wysłaniu wezwania oni i tak te kary sami umarzają:) kary służą za straszaki

Kejt
@Joanna

To się ciesz bo nie każdy był tam dobrze potraktowany, ja odeszlam po tym jak alarmowalam firme że nie daje rady a oni przestali ode mnie odbierać kiedy strasznie mnie bolał kręgosłup

Xyz
@Joanna

Nikomu nie polecam tej firmy. Najgorsza firma w jakiej pracowałam. Dobre opinie piszą tylko (usunięte przez administratora) Do tej pory upominam się o wynagrodzenie. Współczuję kobietom, które pracują całe życie jako opiekunki w opiece całodobowej.

krokusik
@Xyz

Pracowałam kiedyś w gorszej firmie, nie dotrwałam do konca zlenenia. Przy tamtej firmie promedica jest o wiele lepsza i tu już 1,5 roku wspópracuje. Jak ma Pani problem z dostaniem wynagrodzena to trzeba na infolinie się odezwać i na pewno jesli się należy to pieniądze oddadzą.

opiekunka 24h
@Joanna

Po co ta pyskówka? (usunięte przez administratora) A co jak podstawowych spraw nie są w stanie wyegzekwować typu pieniądze na jedzenie czy pokój dla opiekunki ? A jeśli komuś się tak ,,pogorszyło" że stał się niebezpiecznie agresywny? A jeśli zawierając umowę po czasie okaże się że jesteś na ,,(usunięte przez administratora)" i z pensji dostaniesz część a do tego ,,wyrobią cię na pomówieniach" i obrobią z kasy ? Też będziesz słodzić że tak powinno być ??? Jak jesteś zadowolona to napisz własną opinię a nie wciskaj pozostałym jakie to one złe opiekunki bo mają czelność domagać się swoich praw i wypowiadać własne opinie i doświadczenia ! NIC NIE ROBIĆ po prostu się nie da ale może być tak że 24h mogą cię ganiać i twierdzić że za chwilę spokoju ci nie płacą ! Tak też bywa na stare lata. Skąpstwo to normalka a reklama opiekunki całodobowej pokutuje u złośliwców . Pracuję o wiele dłużej z seniorami i firmami i nie jedno już przeszłam. Zamiast się popisywać lepiej pisać o sobie skoro o koleżeńskim wspieraniu się w temacie pracy jak widać mowy nie ma!

Andzia

Witam ktos podawal jedzenie przez sonde.peg

@Andzia

To nic trudnego.Sonda jest zaprogramowana komputerowo.Mi ustawiła podawanie rodzina Podłączasz tylko woreczek z jedzeniem.i pluczesz później wężyk woda ze strzykawki

Porazka
@Andzia

Przeciez to nie nalezy do naszych obowiazkow.

Andzia
@Porazka

Przepraszam jak nie nalezy do obowiazkow ja musze jedzenie podawac co 2 godz.

@Andzia

Nie tylko nie należy ale tobie nie wolno tego robić. Nawet jeśli jesteś pielęgniarka czy inna obsługa medyczna to za granicą takich czynności medycznych nie wolno nam wykonywać.I rodzina o tym decydować nie może. Jeśli rodzina nie ma na to czasu to przynajmniej z niemieckiej opieki powinnaś być finalnie przeszkolona w tej aparaturze i kontroliwana. Jak sobie radzisz i czy nie masz problemów z aparatura. Nie igraj z ogniem bo o kłopoty tu nie trudno. I najprościej pozapychac może ci się któryś element. A co z tego wyniknąć moze-sama powinnaś wiedzieć.

@Porazka

Oczywiście,że należy.Przeciez nie ingerujesz w powłoki skórne,a woreczek z jedzeniem mocujesz przy aparaturze.

@Opiekunka

Zgadzam się służba medyczna niemiecka ma to wykonywać

@Anai

Ty się z takimi poradami to nie rozpedzaj. Tym bardziej jak to jest "aparatura" to opiekun winien być przeszkolony,a nie pozostawiony przy chorym sam i jeszcze żeby zgadywankę uprawiał,jak to wszystko działa.

gość
@Andzia

To nie należy do opiekunki

gość

Nie nadgorliwa kobieto psujesz następnej opiekunce sztele więcej takich opiekunek porąbanych

@gość

Większość opiekunek chciałaby zarabiać i nic nie robić,najpierw papieros,kawa ,a podopieczna niech woła,poczeka przecież nigdzie i tak nie pójdzie,więc to nie ja jestem nadgorliwa.Duzo zmienniczek poznałam jedne wracały inne nie..

Dusia
@Anai

Nie przesadzaj że ktoś tak robi , długo by nie popracował z takim podejściem, A z resztą skoro rodzinie pasuje taka osoba ? Ja np wszystko robię na tip top jak należy i nikt mnie nigdy nie wychwalal a są zmienniczki które palą, na przerwy sobie latają na kawę i rodzina im słowa złego nie powie , ludzie mają różne preferencje a nadgorliwosc jest raczej nie wskazana nawet , ta praca sama w sobie jest bardzo stresujaca nie trzeba z siebie na siłę robić bohatera bo każdy kto wytrzymuje tyle czasu ze starszym człowiekiem nim już jest

Barbara
@Andzia

My nie powinniśmy.podawac jedzenia botj.sprawa pielegniarek i jakby się cos stało to byłyby problemy.Ja odmówiłam.obslugi sondy .

PaniAniela

Moja znajoma pracuje z agencją już 2 lata, to ona mnie wciągnęła do pracy. Przeszłam kusy online niestety wirus utrudnił wiele spraw. Ale sporo się nauczyłam i mogłam ruszyć do Niemiec. Już 3 miesiac pracy za mną. Odłożyłam sobie trochę grosza, będzie na prezenty dla wnuków. A Wy pracujecie w święta czy zjeżdżacie do domów?

@PaniAniela

Ja tez pracuje ponad 2 lata Ale swieta spedzam w domu z moja rodzina

Tez
@PaniAniela

Dziwne byłaś 3 razy i odłożyłam ,a stawka od 1000 ,a nie od 650 ,bo zabierają po 114euro za tydzień.Jesli piszesz to pisz prawdę albo nie pisz wcale pozdrawiam opekunka

A to płaca w euro?

@Marek

Ty decydujesz w jakiej walucie chcesz miec wyplacone.Jezeli decydujesz sie na euro musisz zalozyc konto walutowe

pjkw
@Jaga

Witam. Jakie dnia miesiąca są wypłaty, jeśli jest wyjazd na 6 tyg. To jest płacone jeden raz, czy w transzach? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam

@pjkw

Czas rozliczeniowy w firmie to 26 bm-25 następny miesiąc. Dostaniesz wypłatę w dwóch transzach. Najlepiej zadzwonić do księgowości , gdzie naprawdę miłe , kompetentne osoby pracują i odpowiedzą Ci na Twoje pytania i wątpliwości , pamiętaj miło rozpoczęta rzeczowa rozmowa tak powinna się skończyć . To jest numer do księgowości .222505555. Pozdrawiam .

@pjkw

Ktos juz wpisal odp. moze przeoczyles.Wyplata jest w transzach,a okres rozliczeniowy od 25 dnia m-c do 25 dnia nastepnego m-c.I tak przykladowo wyjezdzasz 10 to w pierwszej traszy otrzymujesz zaplate za przepracowane dni do 25 ztym ze mamy placone 5 dni w tygodniu weecend nie jest placony

cicha woda

Beznadziejny kurs niemieckiego dużo niepotrzebnych rzeczy

Xyz

Praca całkiem nieopłacalna. Liczone tygodniowo po. 40 g, czyli za 8 g. Normalna tygodniówka liczy 330-350 euro. (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) jak nie wiem.

Ja miałam z promedica za darmo na covid 19 w Polsce

Zostaw merytoryczną opinię o Promedica24 - Germany

• Jak się pracuje w Promedica24?

Zobacz opinie na temat firmy Promedica24 tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 221.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Promedica24?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 200, z czego 144 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 34 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Promedica24?

Kandydaci do pracy w Promedica24 napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Promedica24