Promedica24

Opinie o Promedica24

Aktualność
Odważ się na zmiany!

Jedną z kluczowych dla Promedica24 wartości jest

wspieranie aktywności zawodowej i rozwoju kobiet 50+.

Poznaliśmy setki niezwykłych kobiet, które po 50 roku życia zdecydowały się na zmianę zawodu, podjęcie pracy za granicą i naukę języka obcego. Niezwykle zależy nam na tym, aby kobiety, które w dojrzałym wieku są gotowe na zmiany i robią to – były zauważone.

W tym roku, kontynuując nasz projekt „Odważ się na zmiany!” zawitaliśmy w programie Mądrej Babci pt. „Bezpiecznie przez życie” i odpowiedzieliśmy na pytanie „Jak zarabiać na legalu?”.

Zrealizowaliśmy dwa odcinki na żywo w telewizji internetowej Silver TV – materiał video poniżej:

Ona

Witam, wśród podejmować współpracę z nimi? Szczególnie interesuje mnie oddział Gliwice. Wiadomo że niskie są zarobki to wiadomo..

Helena
@Ona

Dlaczego uważasz, że wiadomo, że zarobki są niskie? Nie wiem czy masz jakieś sprawdzone informacje z jakiegoś źródła odnośnie wysokości wynagrodzenia czy zakładasz po prostu z góry, że tak jest. Może ktoś się wypowie i przybliży chociaż mniej więcej jakiej pensji można się spodziewać w Promedica24?

Była opiekunka
@Helena

Zarobki są niskie . Uzależnione od dodatków. Dodatek za prowadzenie samochodu, dodatek za to że stajesz do podopiecznego w nocy. Tych dodatków jest dużo. Poza tym nie znasz języka to zarabiasz około 800 e . Odeszłam po pół roku i to była najlepsza decyzja. W nowej firmie na star dostałam 1200 e za miesiąc i przejrzyste warunki wypłaty. Jest ona raz w miesiącu 10 -tego za przepracowany poprzedni miesiąc . Co najważniejsze nie muszę ciągle się upominać o to że mi ponownie nie wypłacono premii, czy też któregoś z dodatków. Niestety było tak za każdym razem . Nigdy się nuezgadzala symulacja, coś zawsze koordynatorce umknęło. Nie pisząc nawet o fakcie że na pół roku zmieniały się one cztery razy. Taka duża rotacja jest w biurze że już to powinno dać do myślenia.

Jaga
@Helena

Pracuje z promedica 2,5roku oszem za pierszy kontrakt ynagrodzenie wynoslo850,00euro za 1m-c.pracy obecnie otrzymuje 1420euro na reke. Podczas podrozy na kontrakt czy drodze powrotnie slysze wypowiedzi ze osoby nie beda uczyc sie jezyka niemieckiego bo jest im to nie poczebne.I mam wrazenie ze wlasnie te osoby pisza negatywne opinie.

Mena
@Była opiekunka

A czy może pani podać w jakiej firmie obecnie Pani pracuje?

był pracownik
@Mena

Secawo

Ktos
@Jaga

Za 42 dni to pensja jak ta lala to za miesiac 1100€ .to zart ,!!!!!! nawet bym nogi nie podniosła zeby wyjść z domu. Okres za prace to 30 dni Od kiedy miesiac ma 42 dni?

Matt
@Helena

Ode mnie z rodziny jedna osoba była w Niemczech w pracy od nich to za miesiąc pracy dostała 350 Euro. Śmiech na sali

Zbyszek Półczłowiek z domu Pół
@Jaga

Nie pisze się "poczebne" jak już coś tylko "potszebne" no ale nie karzdy potszebuje dobsze pisać w łobcym jenzyku bo wystarcza mondrze i poprawnie muwić. Potszeba to się łumieć z łobcymi dogadadź.

Taja
@Jaga

Ale pani im wielce nagadala, ja rok temu z perfekt niemieckim miałam 1100 euro tylko z potwierdzonym c1 czyli prawie biegłym

alicja
@Była opiekunka

proszę, podaj firmę w jakiej się obecnie zatrudniłaś, mam rozmowę w poniedziałek w Promedice24.

@Jaga

Ja znając podstawy niemieckiego umiem się porozumieć a dostałam 690 e za miesiąc pracy gdzie obiecano mi 1100 e. Dodatków za majówkę nie otrzymałam. Więc te zarobki to mówią jedno a płacą drugie.(usunięte przez administratora) Brak kontaktu z koordynatorkami.

Basia
@Była opiekunka

@Helena mogłaby Pani napisać mi na maila w jakiej Firmie obecnie Pani pracuje? Szukam pracy i nie chciałabym trafić na firmę która mnie oszuka, wolę trafić do firmy godnej polecenia. Mój kontakt mailowy basia.konkel2.1972@wp.pl z góry bardzo dziękuję i będę czekać na Pani odpowiedź

Potrzebne
@Zbyszek Półczłowiek z domu Pół

Potrzebne

Anii
@Jaga

Witam czy ta kwota 1450 jest za 4 tyg pracy czy za 6 tyg pracy jak obecnie proponuje ta firma pozdrawiam

@Anii

Szanowni Państwo, podstawą wyliczenia wynagrodzenia jest długość kontraktu oraz poziom znajomości języka niemieckiego. Im dłuższy kontrakt i lepsza znajomość języka, tym wyższe wynagrodzenie. W naszej ofercie znajdują się nowe propozycje z wyższymi stawkami. Zapraszamy do kontaktu. Więcej informacji można uzyskać na naszej infolinii: 22 250 55 00 lub w jednym z oddziałów firmy: https://promedica24.com.pl/nasze-oddzialy/ Pozdrawiamy, Zespół Promedica24

Nysa

To jest standard. Jeśli mama ma dostęp do internetu niech na własną rękę kupuje bilet na autobus i zjeżdża najlepsze rozwiązanie jest skoro firma nie reaguje. Albo sami dla niej zamowcie bilet powrotny do domu.

Miroslaw

Jesli nie pasuje komus praca w Promedica 24 to trzeba sie zwolnic jak ja to zrobie po' drugim kontrakcie. Sa firmy ktore dobrze placa. Ja taka znalazlem. I po' sprawie. Nikt nikogo nie trzyma na Sile.

Opiekunka
@Miroslaw

I słusznie. Ja tak zrobiłam już jakiś czas temu chociaż dwa lata pracowałam. Ale czasu nie żałuję. Trafiłam do inteligentnej, życzliwej kobiety z fajną choć daleko mieszkająca rodzina. I ten czas był dla mnie czasem pracy i nauki. Bo byłam pilnowana żeby się uczyć. A teraz dostaje najwyższe stawki z danego kontraktu. I coś co wydaje się tragiczne i małoefektywne można odwrócić w dobrą stronę dla siebie. Trzeba tylko trochę więcej myśleć i trochę więcej chcieć od siebie.

Miroslaw

Nie mozna miec za zle Promedica 24 . Jest to firma ustawiona na maksymalny zarobek. Kto nie lubi zarabiac? My tez.????????

Opiekunka

Każde zdanie w tej wypowiedzi jest prawdziwe. Nie szanowali ludzi,nie robią tego a to się zemści. Jeszcze trochę potrwa ale to się stanie.

Agata

Wydaje mi się ze pracowałyśmy w zupełnie innych firmach, bo mi się tu prawie nic nie zgadza. Wiadomo, że zatrudniają opiekunki, bo majaą kontrakty inaczej po co by mieli to robić ? :) Pracownik ma prawa, a do tego zawsze można liczyć na pomoc koordynatora czy zadzwonić na infolinię. respektują doświadczenie i znajomość języka. Im dłużej jestem w firmie tym większemam wynagrodzenie. Nikogo nie oklamują. Jak mialam cos nie tak jak w umowie to po prostu wyjaśniali to z rodziną i potem było ok. Żadna służba to nie jest, to po prostu praca i tyle.

Magda
@Agata

Po zakończeniu zlecenia podróży powinno być rozliczenie czyli rachunek do umowy lub lista płac/rozliczenie. Tego nie ma. Za zakwaterowanie promedica nie płaci podopiecznym dlatego nie wolno im pobierać opłat.

Nysa

A skąd wiadomo że Promedica pobiera opłaty za zakwaterowanie? Który punkt umowy? No jakoś nie doczytałam się.

@Nysa

Nysa w starej umowie jest osobna kartka i napisane zakwaterowanie u podopiecznego pokol 80 euro 30 centów tygodniowo byłem też za 100 euro tygodniowo w nowej umowie jest to koszty i ta sama kwota pozdrawiam

Zuzia
@Agata

Nie jesteś pracownikiem ,jesteś zleceniobiorcą nie masz praw takich jak mają pracownicy na etatach..Możesz się tylko sadzić i zakładać sprawy cywilne.

Dziadek

Macie panie rację szacunek dla Pani i panów opiekunów za ich ciężka pracę i nieprzespane noce szacun też nim jestem i więc co to za kawałek chleba te panie co piszą te poz opinie zapraszam na kontrakt lub na granicę gdzie mamy przerwę w podróży to na pewno już takiej opinie nie napisze łatwo jest siedzieć na . I nie odbierać tel pic kawkę

Waleria

Nie wiem o jakiej Walerii pan mówi, ale coś się panu pomyliło ja nie pracuje w biurze. No ale widać że pan szuka dziury w całym i coś się panu nie podoba. Wydaje mi się że pisanie komentarzu panu nic nie da. Jak pan ma jakieś ale do agencji to prosze się z nimi kontaktować telefonicznie a nie mnie tu posadzac nie wiadomo o co.

@Waleria

Waleria do Pani pisze bo pani twierdzi że sięopalam w pracy nie mam czasu A co do tej dziury w całym i pisaniu komentarzy to było by to zbędne jakby Pani i koleżanki informowały o kosztach osoby chętne do pracy taka prawda opiekun

Dziadek

Proszę mnie nie kasować napisałem prawdę o promedica 24 czytajcie umowę i pytajcie szczegółowo o kosztach pobytu które są pochowane i nie opisane w umowie czyli szkolenia kwatera prywatna 80 lub 100 euro za tydzień jedzenie itp

Barbara
@Dziadek

Prawda jest taka że wystarczy umowę przeczytać ze zrozumieniem a tam jest wszystko czarno na białym napisane zeby później zdziwienia nie było. ale jak widać nie każdy potrafi to zrobić a później wielkie oburzenie... A agencja nie jest zła ja z nimi zaczynałam swoją przygode w opiece, zostałam do tej pory i nie zamierzam rezygnować.

Maria
@Barbara

Kłamiesz ja podpisując nową umowę wielokrotnie Dzwoniłem do biura i pytałem o wyjaśnienie kilku kwestii związanych z dokumentami którymi przesłano półtora tygodnia Trwało to żeby wytłumaczyć mnie o co chodzi. (usunięte przez administratora). Nikt nic nie wie wszyscy kierujący do innych osób trochę jak w PRLu.

AgaK

A Pana zabolało to, że ktoś słoną prawdę napisał i dlatego Pan musiał swoją opinię wrzucić kilka razy? Wszystkie te kwestie są wyszczególnione w umowie, którą się podpisuje przed podjęciem zlecenia. Nikt nikomu na siłę nie każe jechać. Prawda jest taka, że promedica jako jedna z niewielu agencji daje pracę osobom bez doświadczenia, języka. Dlatego tak dużo osób z nimi zaczyna współpracę. Ma Pan jakiś w tym interes, że na siłę wrzuca Pan do głów innym swoje własne racje? A może konkurencja nie śpi?

Były pracownik cd

Jeszcze jedno. Wynikła afera (też to było związane z kontrolą promedici24 w UK), ile to my pracujemy dziennie z dziadkami. Wiec kazali nam pisać szczegółowo, co do godziny, łącznie z czasem, jaki poświęciliśmy na daną czynność. Żenada to była, bo chcieli nam udowodnić, że faktycznie nie pracujemy tyle, ile jest na papierze. Nie dość, że mieszaliśmy z podopiecznymi 24/dobę, nierzadko trzeba było wstawać w nocy, i niby siedzisz, nic nie robisz, ale musisz mieć pod kontrolą czy coś się nie stało, i tak naprawdę te 2 godziny dziennie, gdzie mieliśmy przerwę, to tak naprawdę ich nie było, bo zdarzało się i tak, iż mimo zapewnień promediki i rodziny, że możesz wyjść, to obawiasz się, co się stanie gdy wrócisz do domu. Bo przypadki zdarzają się różne.

Jaga
@Były pracownik cd

Mam pytanie czy zostały pani wypłacone wynagrodzenie za podliczone faktyczne godziny z całego kontraktu czy tylko za 160 godzin miesiecznie? .

@Jaga

No właśnie promedica nie wypłaca nadgodzin A jak pytasz oto to nikt nie odpowiada

Pantera

Radzę dobrze czytać umowę. Nie polecam pod żadnym względem

@Pantera

Przeczytałam umowę, pracuje w promedica 3 lata i jakoś mam się dobrze. Nie wiem dlaczego niektórzy tak straszą tą firmą... chyba dla zabawy.

Hania

Witam chciałabym też wyjechać do takiej pracy. Nie boję się samej pracy ale nie umię języka i tu się waham boję się że nie podołam językowo nie dogadam sie i będą na mnie krzyczeć.

XYZ
@Hania

To zacznij od tego co potrzebujesz- nauki języka. Bez tego się nie da. Chyba że znajdziesz taki kontrakt ze potrzebne dwie osoby ale to może być ciężka robota. Jedna jest od kontaktów i rozmowy i pracy też, druga zdecydowanie do pracy. Ale zarobki są tu różne. I nie tłumacze która więcej dostanie. Radzę wziąć się za książki i słownik. I niech cię "bystrzachy" nie czarują,że masz internet,masz tłumacza i już ci załatwi kłopot porozumiewania się.

Kamila
@Hania

Ja miałam zapewnioną naukę języka z Promediki jednak prawda jest taka, że na miejscu okazało się że niewiele umiem jestem tutaj siódmy tydzień, niedługo wracam na przerwę do domku, miałam dwóch podopiecznych,jednak nie narzekam, ciężko było się dogadać,ale dzięki Podopiecznym język udało mi się w miarę ogarnąć na tyle by się porozumiewać,rozumiem już więcej, wypła kontakt z koordynatorem super,to moja pierwsza praca jako opiekunka i zamierzam kontynuować.Radzę spróbować, ja zawsze mówię do odważnych świat należy, jeszcze wspomnę że potrzebna jest w tej pracy niewątpliwie cierpliwość i empatia,to są ludzie starsi i czasem bywają mało przyjemni jednak zawsze uśmiech działa cuda ????

Anai
@Hania

Bywają też oferty bez jezyka , nie koniecznie w tej firmie. Spróbuj , pojedż a translator pomoze w kazdej sytuacji. Oferty pracy mozna znależć na fb w grupach opiekunek , albo wpisując w googlepraca bez języka w opiece Niemcy. Na pierwszy raz proponuję prace , wyjazd z firmą , bezpieczniej . Pozdrawiam

Anai

Firma ma wiele plusów ,jak również duzo minusów. Plus to transport , ddatkowa opieka medyczna w Polsce -Luxmed, Biura w kazdym większym mieście , wypłata na czas , opieka lini alarmowej , koordynatorzy i kursy doszkalające. Minusy to dwumiesieczny okres rozliczeniowy-składki odprowadzane są różnie , biura w kazdym większym miescie - my musimy na to zarabiać ,niska wypłata , kordynatorzy do których cięzko się dodzwonić,- linia alarmowa na szczęscie działa . kursy doszkalajace za które trzeba odpracowaćjakieś 3 miesiące Oczywiscie sa bonusy , ale zalezne od wielu czynników. .Podsumowując kazdy niech sam zdecyduje , gdzie będzie miał dobrze. Nie ma idealnych firm.

Waleria

W każdej agencji masz stres itd. To nie jest łatwa praca każdy o tym wie, trzeba mieć mocne nerwy i cierpliwość by jechać do opieki. Tam się jedzie do pracy a nie na opalanie. Zaraz minie 2 lata jak pracuje w promedica znam dobrze język i mam dobrą stawkę. Jeśli chodzi o koordynatora to może nie jest dostępny 24 na dobę ale jak piszę że to pilna sprawa to oddzwania.

@Waleria

Walerio nie czaruj! Z "dobrym niemieckim" 85% ludzi dawno się z nimi pożegnała. Praca to jedna strona medalu. Warunki finansowe i reszta to ta druga strona. Pochwal się ile to jest ta stawka dobra. Ja wiem jak się robi ludzi w trąbe ile się tym dobrym płaci. Tak chce się skonsultować.

Ktoś

Firma promedica tragedia praca za granicą opieka nad starszymi ludźmi A oni się zachowują jakby wysłali ludzi na wakacje. Zarobki tragedia około 4000 zł na miesiąc. Koszty które sobie rozliczają i zabierają to jest najmniej 80 euro TYGODNIOWO za kwaterę (Jak nazywają mieszkania lub domu ludzi do których się jedzie mieszkać i pracowac) pytanie kto otrzymuje te pieniądze bo jak słyszę to nie podopieczni. Więc gdzie one idą jakiś rachunek fajnie by było zobaczyć bo w końcu to z pieniędzy ludzi którzy tu pracujah biorą A na umowie to dużo można pisać. Przenoszenie ulotek nie jest dobrowolne tylko nakazane. Musisz i koniec. Niestety zarabiasz grosze pracując ciężko A firma ma to gdzieś. Po co szkolenia online przed każdym wyjazdem ciągle to samo 3 godziny szkolenia A płacisz jak za zboże. Masakra nie polecam tej firmy. Pozdrawiam ludzi co nią zarządzają bo to oni są temu winni. Że się pracuje za 4000 A reszta zabierają z pensji. Umowa zlecenie to nie umowa o pracę żeby wypowiedzenie dawać niestety w tej firmie tak trzeba bo inaczej kara pieniężną. Za co za to że pracują ludzie za pół darmo 24 H. No bo tak jest.

Amelia Urban

Jasne klarowne warunki współpracy. Praca nie jest lekka, ale to praca ze starszymi, schorowanymi ludźmi, więc trzeba się z tym liczyć. Jestem zadowolona z wyjazdów, atmosfery i wynagrodzenia. Polecam

Monika Kurzawska

Jest ok. Jeśli ktoś liczy na łatwą i przyjemną pracę to niestety nie ma pojęcia o opiece nad osobami starszymi. Jestem pielęgniarką z 20 letnim stażem i wiedziałam z czym wiąże się wyjazd i praca za granicą. Konkretnie, wszystko jest opisane jasno w umowie, wynagrodzenie na czas. Polecam.

Janina

Polecam współpracę. Byłam dwa razy na wyjeżdzie z firmą promedica24 i nie mam większych zastrzeżeń. Trzeba tylko pamiętać że to naprawdę ciężka i wymagająca praca. Pomaga przygotowanie pielęgniarskie.

Pracownica

W Promedica pracuje rok, do tej pory dwa różne kontrakty i kilku różnych koordynatorów i powiem tak - zależy na kogo traficie... Na 4 koordynatorów jedna pani była naprawdę miła i pomocna w każdej sytuacji. Na dwóch podopiecznych jeden totalnie nie do zniesienia. Jak źle się przytrafi to macie przesrane... Kontrakt ciężki, zero pomocy ze strony koordynatora, pretensje za skargi od rodziny a skrócić pobytu nie chcą... I męcz się jak w więzieniu. Z kasą jak wiadomo - rodzina płaci ponad 3 tys wy dostajecie ponad 1 tys. System wypłat porozkładany w dziwny sposób no ale kasę dostajecie. Na plus są przejazdy z miejsca na miejsce, przesiadki męczące ale inaczej się nie da. Spróbowałam, potrzebowałam kasy, trochę dorobiłam i stąd(usunięte przez administratora).

Alicja
@Pracownica

Firmy mają różne zlecenia i niezależnie od firmy można różnie trafić. Pieniądze nie każdy dostaje takie same, wszystko zależy od języka czy doświadczenia, ja na wypłaty nie narzekam, a tu przynajmniej zawsze jest tyle co na umowie. Wolę i tak jechać z firmą i dostać wypłatę niż tak jak moja koleżanka, która pojechała sama, pracowała a wróciła z niczym bo jej nie zapłacili. Koordynatorkę mam świetną, jak coś mi trzeba to mogę liczyć na jej pomoc.

Taja
@Alicja

To się nie zgadza bo niektóre firmy robią duży odsiew, poprpstu jak się opiekunka skarży to zrywają umowę z rodziną w mojej tak jest

@Taja

Nie z rodziną kobieto tylko z opiekunką. Każdy kontrakt to źródło pieniędzy dla firmy . Opiekunka która sobie nie radzi dostaje bajkę ,że kontrakt zerwany. Na to miejsce wepchną kolejne dopóki któraś się tam nie sprawdzi i nie popracuje dluzej. Tak to działa.

julia

Jasne warunki współpracy, wszelkie informacje mogłam znależć na stronie lub zadzwonić do managera. Miałam przez cały okres wyjazdu dobry kontakt z nim. Płatność za pracę specyficzna, ale wszystko było opisane w dokumentach które podpisywałam wiec się na to przygotowałam. Polecam współpracę z Promedica.

Zostaw merytoryczną opinię o Promedica24 - Germany

• Jak się pracuje w Promedica24?

Zobacz opinie na temat firmy Promedica24 tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 221.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Promedica24?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 200, z czego 144 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 34 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Promedica24?

Kandydaci do pracy w Promedica24 napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Promedica24