Opinie o Volkswagen w Września

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Volkswagen. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Volkswagen na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Volkswagen w Września

WG

Kiedy ostatnio były zatrudnienia?

Wero
@WG

A jaki dział Cię interesuje? Jesteś już w rekrutacji?

Pytanie do osób które w ostatnim czasie brały udział w rekrutacji. Jak długo czekaliście na jakikolwiek kontakt ze strony rekrutera po wysłaniu cv? Dostałem tylko informacje ze proces rekrutacji uległ przedłużeniu i czekam już tak z miesiąc.

kandydat
@Marcin

Ja dokładnie to samo, jedynie informacja na mailu żeby cierpliwie czekać i już ponad miesiąc tak czekam

Pepe
@kandydat

Ja wcześniej też długo czekałem ale w końcu się udało. Powodzenia!

Aneta

No ja tam widziałam info, że dodatek do pensji się szykuje. Ale tak sumie to na czym konretnie by Ci zależało? Bo to wtedy chyba da radę ocenić czy faktycznie warto

xx

jak złożyć cv do volkswagena ,na jaki adres?

HAL 9000
@xx

wpisz w google "volkswagen praca"

Meteo
@xx

na stronie oficjalnej są oferty pracy i tam można aplikować

Monter

Całe spotkanie odbywa się w Poznaniu, Składa się z 3 etapow. Pierwszy etap odbywał sie w sali komputerowej, gdzie najpierw bylo trzeba przeprowadzic kropke do celu za pomocą dwoch joystickow, nastepnie odbywał się test na zrecznosc? Polegało to na wciskaniu odpowiednich kolorow, przyciskow od dzwieku oraz pedałami. Drugi etap był praktyczny, który polegał na wykonaniu danego zadania przy 3 stanowiskach w czasie 1,5 min. 3 etap był juz rozmowa kwalifikacyjna i werdyktem o wyniku testów. Całe spotkanie trwało 4 godzin, co sądze że było maaksymalnie wydłużone.

Przebieg kariery zawodowej, jakie auta produkujemy, dyspozycyjność, jakie cechy sa nie do zaakceptowania u pracownika, przyklady pracy zespołowej

Września
logo firmy Tokarz CNC
Września
AGROKOWALSKI Sp. z o.o.
kasiorisko

dodatek do pensji w wysokości 8 tysięcy złotych brutto dostaną wszyscy pracownicy Volkswagena w Wielkopolsce. To dodatek w związku z rosnącą w Polsce inflacją

Waldi
@kasiorisko

A skąd takie informacje? Oczywiście jeśli to prawda to bardzo dobrze i nalezy się cieszyć

Macio
@Waldi

Już oficjalne. I bardzo dobrze!

@kasiorisko

Dostaną ale rozłożone na 3 lub 4 lata śmiech nie od razu

Radio pepa

Nie polecam lidera pseudonim ślina dopisuje ludzią błędy bo nie chce mu się sprawdzać kto polnik bład. Handluje kremami które należą się pracownikom zamiast rozdawać je pracownika stosuje handel wymienny z panami napelniejacymi automaty do kawy 30 kremów za paczkę kawy w ziarnach. Handluje też dętkami do rowerów z firmowego warsztatu

pizza
@Radio pepa

zgłoś to wyżej. wylewanie żali na forum nic nie da

Pepa
@pizza

Masz racje zgłoszę to śwince pepa

@Radio pepa

Nie oczerniaj lidera. Wszyscy wiemy kim jesteś i dlaczego wypisujesz takie kłamstwa. Może jeszcze wentylami handluje i dzwonkami. Zwolnij się bo pracownik z Ciebie mizerny

Drwal
@Radio pepa

Nieprawda lider ok wiemy kto to wpisuje

Andre
@Radio pepa

Lider ok a ty nie wpisuje pierduł bo większość po usuwała cię z kontaktów

Rudy
@Radio pepa

Ok lider i reszta grupy a opis to ściema.

Kol
@Radio pepa

Lider ok reszta kolegów ok a ty bzdur nie wpisuj

Arni
@Radio pepa

Wszystko ok lider i cała grupa głupot nie wypisuj wszyscy wiedzą kto wypisuje bzdury

Blok

Ludzie ok Lider też

Byk
@Radio pepa

Opis ściema nie wpisuje bzdur pracownicy ok lider ok.

Magdalena
@Drwal

Lider jest okej? To może napisz coś więcej pozytywnego o nim. Żeby ludzie uwierzyli

Seciki

Same bzdury Ł/K

Bolas
@Radio pepa

Kopiejka głupot nie wypisuj baranie

Blady

Aj zabolało kogoś

Pan Kleks
@Radio pepa

O tym liderze też nie słyszałem pozytywnych opini

Maniek

Koledzy mam pytanie staram sie o przeniesienie na Wrzesnie i nie wiem na ktorej zmianie kierownikiem zmianowym jest chyba najwiekszy pryszcz vw karierowicz wiele mozna by napisac o tym gosciu Marek S. Gosc ktory jedna nogo byl juz za brama w Poznaniu a Wrzesnia uratowala mu kariere w VW bo inaczej klepal by medaliki pod katedra w Czestochowie.

Ss
@Maniek

A co to ma za znaczenie na której zmianie jest jaki kierownik :)bo nie rozumiem

Ewelina
@Ss

Może chodzi o charakter i dogadywanie się z drugą osobą?

Maniek
@Ewelina

Tak chodzi o charakter posiada on tez wiele innych negatywnych cech i tylko pytam bo nie chce trafic do niego na zmiane.

Witam. Czy po sumiennym i dobrym przepracowaniu 18 miesiącu na agencji Volkswagen zatrudnia pracowników na swoją umowę? Jak to wygląda?

??

@..

Skąd to zdziwienie?

Sebastian E
@Kandydat

Tak po przepracowaniu 18 mies wyleja cie na zbity py… lub dostaniesz kolejna umowe do 33 mies w sumie tak dziala ta firma. Tylko nie zapisuj sie do zwiazkow szkoda kasy i tak ci nie pomoga a jak cos spadnie z panskiego stolu to i tak dostaniesz. Zastanow sie dwa razy czy warto klika, kolesiostwo jesli nie masz kolegi na stanowisku to poszukaj sobie innej pracy w vw jestes tylko kolejnym numerem.

Lutek
@Sebastian E

Przypominam ze w wielu firmach ludzie by sie dali pokroic za umowe na az 33 miesiace!

Sebastian E
@Lutek

W ktorych ? :)))) tylko kazdy chce stabilnosci w pracy a w tej firmie stabilnosci i spokoju nie uswiadczysz jako nowy jesli buzie masz twarda to bedziesz mial tylko male siniaki przy wylocie po 33 mies ale nigdy to nie nastapi bo bedzie to juz po 18 :((

Jak teraz pracuje się w VW crafter chodzi mi o pracę i jakie tam są warunki jak z wychodzeniem do toalety lub na papierosa jaka jest tam atmosfera

@Zainteresowany

Również chciałbym dowiedzieć się jak wyglada praca przez agencje we Volkswagenie

@Kandydat

Proszę nie słuchać tych wyssanych z palca bzdur które tu niektorzy wypisują. Nie ma co ukrywac ze to nie jest lekka praca ale to wiadomo jak jest. Obijać się to nie w vv ale spokojnie tempo do wyrobienia

@Łysy

Dziękuję za odpowiedź pracy się nie boje bardziej czytając te komentarze człowiek nie wie co jest prawdą a co fikcja

@Zainteresowany

Niestety jest tu sporo frustratow ktorym sie wydawalo ze jak nie beda nic robili to sie przeslizgna i jakos to bedzie. Plan nie wypalil wiec wylewaja tu swoje zale. Zycze powodzenia i mam nadzieje do zobaczenia

@Łysy

Skierowania na badania posiadam lecz ale muszę jeszcze wypowiedzenie umowy złożyć a jak na chwilę obecną pani w Poznaniu mnie informowała ze przyjęć na października na razie nie planują ale się okaże z czasem pierwsze badania lekarskie

Powodzenia!

Czy w Volkswagen odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Domi

No jasne ze tak

Ewelina
@Domi

A często się takie zdarzają czy raczej firma stawia na nowe twarze? :)

Abazur

Tak na kapusia i smieciarza

Leonidas
@Abazur

Podstawowa zasada pracy w vv - olewać komentarze abazura które nic nie wnoszą poza wulgaryzmami

@Leonidas

Takich jak ty vw potrzebuje niedorozwojow jak ty byś (usunięte przez administratora) za połowę stawki też by było dobrze takich jak ty potrzebują głębie od pluga oderwany

SASIN

Teraz na wczasowe dodatkowa pensja wpadła - elegancko.....

Kamil
@SASIN

I przez kilka dni narzekacze skończą wypisywanie na forum jak to im źle

@Kamil

Być może, ale czy serio tak przesadzają z tym narzekaniem w końcu? Bo pisali o tym całym złym traktowaniu, to wkręt jest? Nie ma się czego obawiać?

Gromek
@Aneta

Jeśli ktoś nie zdaje sobie sprawy z prostej zasady że nie wszyscy będą kierownikami i kieruje nim jego urażona duma to potem wylewa tutaj swoje żale bo to kolega dostał awans a on nie. Niestety używa się tutaj wielu słów których znaczenie jest zupelnie inne niż to co autor chce przedstwwić. Niektózy użytkownicy to mistrzowie przesady i wyolbrzymiania.

@Gromek

Przestań głupoty pisać teraz będziesz (usunięte przez administratora) za afriko i soboty i niedziele brawo

Miko
@Abazur

Jakie friko? I co to ma wspolnego z tym o czym byla mowa? Proponuje zajecia z dokladnego czytania

@Miko

Ale jesteś pusty albo niedorozwój włącz myślenie będziesz odrabiał za darmo sobotami lub niedzielami nie dziwne ze jest jak jest jak tacy ludzie jak ty robią chyba że masz żółte i robisz wiara sam się zwalnia idzie w (usunięte przez administratora)z tego (usunięte przez administratora)

Miko
@Abazur

No właśnie ODRABIANIE. To nie jest praca za darmo. Mam wrażenie że nie do końca rozumiesz pewne pojęcia

@Miko

Czyli większość negatywnych opinii tutaj wynika z tego, że ludzie po prostu pewnych rzeczy w procesach w firmie nie rozumieją? Może warto zwrócić na to uwagę i zacząć wyjaśniać pewne rzeczy?

KIWI
@Aneta

Jest pracodawca, są związki i to ich rola. Tutaj ciężko coś komukolwiek wyjaśnić bo pojawia się nagle jeden czy drugi najmądrzejszy i niszczy dyskusję

@KIWI

A to prawda właśnie, bo przez to nie wiadomo co myśleć nawet. Więc zdania to sobie człowiek tutaj nie wyrobi?

Jakzodrobka

Czy osobom przebywającym w tym czasie na zwolnieniu lekarskim lub urlopie wypoczynkowym też należy zmienić grafik?   Odpowiedź Zmiana rozkładu czasu pracy pracownika przebywającego na zwolnieniu lekarskim lub urlopie wypoczynkowym budzi wątpliwości.   Uzasadnienie Zgodnie z art. 129 § 3 ustawy z 26.06.1974 r. – Kodeks pracy – dalej k.p. rozkład czasu pracy danego pracownika może być sporządzony – w formie pisemnej lub elektronicznej – na okres krótszy niż okres rozliczeniowy, obejmujący jednak co najmniej miesiąc. Pracodawca przekazuje pracownikowi rozkład czasu pracy co najmniej na tydzień przez rozpoczęciem pracy w okresie, na który został sporządzony ten rozkład.   Z przywołanego przepisu art. 129 § 3 k.p. nie wynika wprost, że dopuszczalne jest dokonywanie zmian w rozkładzie czasu pracy pracowników, jednak w praktyce jest to często spotykane. Należy uznać zatem, że zmiany w rozkładach czasu pracy pracowników są co do zasady dopuszczalne. Niemniej jednak dokonywanie zmiany w rozkładzie czasu pracy pracownika przebywającego na zwolnieniu lekarskim lub urlopie wypoczynkowym budzi wątpliwości. Pamiętać bowiem należy, że zgodnie z art. 130 k.p. każda usprawiedliwiona nieobecność pracownika w pracy obniża obowiązujący go wymiar czasu pracy o liczbę godzin przypadających do przepracowania w czasie tej nieobecności. Ponadto urlop udzielany jest na dni pracy pracownika, zgodnie z obowiązującym pracownika rozkładem czasu pracy.   Ewentualna zatem zmiana rozkładu czasu pracy pracownika przebywającego na zwolnieniu lekarskim lub urlopie wypoczynkowym mogłaby polegać na przeorganizowaniu jego dni pracy ale nie godzin. Pracownik nie może zostać bowiem zobowiązany, po powrocie ze zwolnienia lekarskiego lub urlopu, do odpracowania czasu swojej usprawiedliwionej nieobecności w pracy.   Zdaniem Departamentu Prawa Pracy MRPiPS (stanowisko Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w sprawie modyfikacji rozkładów czasu pracy pracowników z 18.10.013 r.), z art. 129 § 3 k.p. nie wynika, z jakim wyprzedzeniem mogą być dokonywane zmiany w rozkładach czasu pracy pracowników. Regulacja w tym zakresie może natomiast być zawarta w przepisach wewnątrzzakładowych, obowiązujących u pracodawcy, np. w regulaminie pracy. Warto zatem kwestie te uregulować w obowiązujących w zakładzie pracy aktach wewnątrzzakładowych dookreślając termin, w jakim pracodawca zobowiązany będzie poinformować pracowników o zmianie rozkładu czasu pracy. W braku natomiast takich regulacji pracodawca powinien określić taki termin na przekazanie pracownikom informacji o zmianie rozkładu, aby mieć pewność że informacja ta dotarła do wszystkich pracowników i wszyscy pracownicy mogli się z nią zapoznać. W tym celu pracodawca nie musi jednak odbierać od pracowników np. podpisów pod zmienionym rozkładem czasu pracy. Wystarczy jedynie, aby pracodawca wiedział, że informacja o zmienionym rozkładzie czasu pracy dotarła do każdego z pracowników, w tym również do pracowników nieobecnych w pracy, jeżeli oni również objęci są przedmiotową zmianą.   Jak już wyżej wskazano, pracodawca nie powinien dokonywać zmian w rozkładach czasu pracy pracowników przebywających na zwolnieniu lekarskim, jeżeli w skutek takiej zmiany pracownik, po powrocie ze zwolnienia lekarskiego, zobowiązany byłby do przepracowania większej liczby godzin, niż przed chorobą (np. zmiana godzin pracy z 9 na 7). Nie mniej jednak każda sytuacja zmiany obowiązującego pracownika rozkładu czasu pracy powinna być rozstrzygana indywidualnie. W przypadku, gdy zmiana rozkładu czasu pracy dotyczy całego działu, działaniem uprawnionym wydaje się objęcie nią również pracownika przebywającego na zwolnieniu lekarskim.   Forma poinformowania pracownika o zmienionym grafiku jest przy tym dowolna i może odbyć się również poprzez sms pod warunkiem, że pracodawca ma pewność, ze pracownik z nowym grafikiem się zapoznał. Czytaj więcej na Prawo.pl: https://www.prawo.pl/biznes/zmiana-rozkladu-czasu-pracy-pracownika-przebywajacego-na-urlopie,227293.html

Misiek
@Jakzodrobka

A czy to przypadkiem u nas nie jest tak ze solidarnosc sie na to zgodzila?

To już przesada

Powiem tak. Żeby mieli na tyle czelności likwidując lidera co dało tylko tyle że trzeba się prosić o wyjście do łazienki i czekać godzinę bądź wogole.. Żenada. Myślałem że praca powinna dać satysfakcję, ta daje ale stres i jeszcze raz stres. Kiedyś było inaczej teraz to już powoli naprawdę (usunięte przez administratora) Pracować, nie sikać, nie pić zaraz łoże i nie oddychać... (usunięte przez administratora)

sasin

Od tej soboty i niedzieli do końca roku - odrobek postoju :P

odbonek
@sasin

odrobki zaczęte- pierwsza sobota zaliczona- jeden dzień odrobiony- teraz w niedziele na nockę ...:)

@odbonek

Będziecie (usunięte przez administratora) aż będzie gwizdała vw takich potrzebuje niedługo dzbanie będziesz (usunięte przez administratora) 3 zmiany w wekkendy czyli soboty i niedziele i wiadro na łeb i będziesz się cieszył jak (usunięte przez administratora) brawo vw takich potrzebuje

Krzysiek

Jak tam przyjmuja teraz do pracy? jakie zarobki na start? Niezaszczepionych tez wezma? :)

@Krzysiek

Przyjmują i tylko przez worka po trzech miesiącach wypierdo.. (usunięte przez administratora) Z taką robota przyszłościowo nie ma w VW nic przedłużają umowy co rok i zastanawiasz się czy przedłuża jeśli wchodzisz w (usunięte przez administratora) liderowi majstrowi to może popracujesz z rok.

klemens
@Piotr

Co za bzdury. Po jakich trzech miesiącach? To chyba coś grubego odwinąłeś

Rad
@Krzysiek

Najlepiej zostać liderem na spawalni na podłogach TUTAJ LIDER NA LINII NIE PRACUJE ( spijanie kawek z mistrzem, rozmowy na temat nie posłusznych pracowników itp.) , pamiętaj jak pracować w VW to tylko na spawalni i to na podłogach obojętnie , która zmiana.

Zoo
@Rad

Dokładnie i jechać kuca

Paweł Matuszak
@Krzysiek

Przyjmują ale odradzam ta firmę totalne dno pracowałem tam 15lat i żałuje robią z tobą co chcą cały czas straszą zwolnieniami i na grupie 3G zarobisz 3700 śmiech

Paweł Matuszak
@Paweł Matuszak

Zanim dojdziesz do grupy 3G to już Ciebie zwolnią ????

Jakub
@Paweł Matuszak

Po 15 latach taka pensja? ;/ To nie świadczy najlepiej o tym co się dzieje w firmie :( Co cię trzymało przez tak długi czas?

Zenek
@Jakub

Bardzo dobre pytanie. Tutaj jest pelno narzekaczy którzy potem nagle się przyznają że pracują albo pracowali baredzo długo w vv. Ja osobiście polecam. Może i jest ciężko ale to taka praca. A pensja na czas, stabilne warunki, dodatki.

@Zenek

Pewność, że zapłacą jest najważniejsza. A co tu takiego najcięższego jest dla Ciebie przy pracy?

Zenek
@Aneta

Dokladnie - pewność ze zapłacą i że zapłacą w terminie

tera

Niedługo zaczynamy odrabiać nockami w niedzielę i soboty postoje które były....

Uzi
@tera

Nie siej fermentu. Jakieś konkretne informacje czy podsłuchane w kiblu albo na palarni?

bass
@Uzi

KoNkReTnE informacje - będzie odrabiane postoje niedzielami 12 lub 19 czerwca start - i nie sieJ fermentu jak nic nie wiesz :P:) - za darmo trza to odrobić wszystko

rajca
@Uzi

Racja- niedługo odrobki się zaczną darmowe :( i to nie są informacje wyssane z palca- czyste fakty- było zapowiedziane

stary pracownik

ktoś rozpuszcza nieprawdziwe info, że w firmie jest źle i że zwalniają. Nic z tych rzeczy, jest wręcz przeciwnie firma jest w doskonałej kondycji i ciągle zatrudnia nowych pracowników a już pracujący otrzymują cyklicznie spore podwyżki pensji. Taka jest prawda.

Dario
@stary pracownik

Nie pisz głupot firma zwalnia a podwyżki to tylko ilości pracy

Boi
@stary pracownik

Hejt ciągle się wylewa. Tylko wszyscy narzekają.

Figo
@Boi

ponarzekac anonimowo karzdy moze

King
@Figo

Na majstra, lidera czy szwarga. Zawsze musi być ktoś inny winny. Szkoda gadać.

Nikola
@stary pracownik

Śmieszne od x czasu nikt tam podwyżki nie dostal a liderzy to dno i porażka zero empatii do ludzi

David

Co z tymi pilnikami?

Tadziu

Skup pilników

Joanna
@Tadziu

ale o co chodzi, mozesz rozwinąc ?

Bandzior

A jak klimaty na V-ce? Bigosy i Tych 2 wysokich w okularach jeszcze się panoszą?

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen - Września

• Jak się pracuje w Volkswagen?

Zobacz opinie na temat firmy Volkswagen tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 103.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 81, z czego 13 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 39 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen?

Kandydaci do pracy w Volkswagen napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Volkswagen