NOWEL Sp. z o.o.

Opinie o NOWEL Sp. z o.o.

Alex Nowy wpis

Chce dopytać o rekrutacje dla brygadzisty magazynu. Napisali że praca w systemie 3-zmianowym w ruchu ciągłym. To coś podobnego do cztrerobrygadówki i weekendy też są pracujące jak wypada? Powiedzcie czy można ustawić sobie jedną, dwie wolne soboty i niedziele w miesiącu bo zależałoby mi na takiej opcji.

Somewhan Nowy wpis
@Alex

System 3-zmianowy w ruchu ciągłym to praca 2 weekendy zależy jak wypadnie, raczej nie można sobie tego wcześniej zagwarantować, ewentualne zamiany ale nie wiem ktoś taki się znajdzie na ciągłe zamiany, może być tak że wolny weekend wypadnie raz na 2 miesiące, może półtora, w najlepszym wypadku 1 na miesiąc Co zakład to każdy ma jakieś swoje systemy, nie wiem jak w tym....

Kaśka

Jestem zainteresowana stanowiskiem lidera zmiany produkcyjnej. Mnie się mega podoba to, że oferuję dodatek w postaci transportu dla pracowników z okolic Płońska, Nasielska i Pułtuska. Jest to jakiś bus, który jeździ i odbiera pracowników, czy to sa auta, czy wynajęte taxi??

@Kaśka

Nie ma dojazdów dla Liderów z własnym środkiem transportu . Dojazd dla pracowników produkcyjnych, w przyszłości. Nowy Modlin jeszcze się nie rozbujał....

@Lider

Tzn nie ma dojazdów, Liderzy przyjeżdżają własnym środkiem transportu

Mariusz
@Lider

A jak ktoś nie ma własnego auta, to czym może przyjeżdżać? W anonsie - Elektromechanik / Automatyk w Dziale Utrzymania Ruchu nic zupełnie nie ma o jakimś transporcie firmowym, czy dopłacaniu ludziom do paliwa, jak własnymi samochodami przyjeżdżają. A robota, z tego, co piszą w systemie 3-zmianowym (6-14/14-22/22-6) w ruchu ciągłym. Sam więc już nie wiem, jakbym tam na podane godziny docierał.

@Mariusz

@Mariusz A na jakie stanowisko aplikujesz? ja piszę o stanowisku lidera/kierownika a na inne stanowiska to nie wiem to chyba do jazdy są , chodzi o to że z nadzoru przyjeżdżają wcześniej i wychodzą później niż w godzinach wyznaczonych.

@Mariusz

@Mariusz a na co chcesz aplikować? Ja mówię o liderze, lider troszkę inaczej pracuje , poza godzinami zmianowymi i nie po drodze jeździć transportem zorganizowanym...

CIEKAWY
@Lider

Co Ty za bzdury opowiadasz kolego.. Lider pracuje w takich samych godzinach jak kazdy inny.. 6 -14, 14 - 22 lub 22 - 6. Nie wiem skad Ty wziales te bzdury ze pracuje poza godzinami zmianowymi

Szukam pracy Nowy wpis

A propos dojazdów - pytanie poza tematem "lidera" - skąd aktualnie są dojazdy do Nowel Nowy Modlin?

Nick Nowy wpis
@Szukam pracy

Dobre pytanie ale brak odpowiedzi - czy to znaczy że nie ma dojazdów? To tylko chwyt reklamowy?

3 zmianowy system pracy w ruchu ciągłym również w weekendy, takie informacje zawarte są również w ogłoszeniu dla Specjalisty ds. Kontroli Jakości. Za soboty i niedziele firma daje jakieś extra stawki czy liczone jest to jak za normalny dzień roboczy?

CIEKAWY
@Ewa

Nie ma znaczenia czy pracujesz w sobotę i niedzielę. Znaczenie ma to ile dni w miesiącu przepracujesz. Jeśli są 4 weekendy w miesiącu ktory ma 30 dni to powinnas pracowac 22 dni. Wszystko co powyżej 22 dni jest placone x 2 (tzn setki). Ale jak pracujesz np 22 (czyli nic ponad norme) dni ale nie masz żadnego weekendu wolnego to nie dostajesz nic ekstra mimo ze pracowalas w kazdy weekend. Mam nadzieje ze zrozumiale to wytłumaczyłem.

Nowel work
@Ewa

@Ewa system zmiany w ruchu ciągłym tzn pracujący weekend wolne w tygodniu więc jak myślisz? Pytanie kiedy przejdą na pracę 12h co znacznie opłacalne przy systemie pracę praca weekend, w tygodniu wolne.... Oby jak najszybciej

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Jan

08.03.2024 06:03

Janikona wywiad

Byłem kandydatem do działu sprzedaży w firmie Nowel.

Na jakie stanowisko aplikowałeś/aś i dlaczego?

Janikona wywiad

Kandydowałem na stanowisko International Key Account Managera.

Jak przebiega/przebiegała rekrutacja – kto Cię rekrutował (HR czy bezpośredni przełożony)?

Janikona wywiad

Rekrutacja była podzielona na trzy etapy. Pierwszym z nich był wywiad telefoniczny. Drugi etap obejmował spotkanie w siedzibie firmy z bezpośrednim przełożonym (Dyrektor Handlowa) i przedstawicielem HR. Ostatnim etapem było spotkanie w siedzibie firmy z bezpośrednim przełożonym (Dyrektor Handlowa), przedstawicielem HR oraz wiceprezes firmy — członkinią Zarządu.

Czy rekrutowano Cię zdalnie czy stacjonarnie?

Janikona wywiad

I zdalnie i stacjonarnie.

Czy proces obejmował jakieś zadania rekrutacyjne – jakie? W jaki sposób przekazano Ci ocenę zadania?

Janikona wywiad

Tak. Na ostatnim etapie miałem do przygotowania prezentację na temat ogólny — rynek pieczywa w Polsce. Były także szybkie business case study, na które trzeba było odpowiedzieć już na spotkaniu rekrutacyjnym (na trzecim ostatnim etapie).

Jak oceniasz atmosferę podczas rekrutacji? Jak myślisz, z czego to wynika?

Janikona wywiad

Ogólnie atmosfera nie była zła. Ostatni etap oceniam najgorzej. Odczułem trochę mało profesjonalne/negatywne podejście. Powiedziałbym, że mało empatyczne, aczkolwiek w miarę szczere jeszcze jak na tamten moment.

Czy komunikacja z rekruterem była/jest sprawna? Co jest/ było dobre a co złe w tej komunikacji?

Janikona wywiad

Komunikacja z przedstawicielem działu HR była sprawna. Z pozostałymi osobami nie.

Czy podczas rekrutacji uzyskałeś/-aś wszystkie niezbędne informacje dotyczące warunków zatrudnienia?

Janikona wywiad

Tak, oprócz informacji odnośnie do możliwości i wysokości uzyskania premii sprzedażowej. Prosiłem o doprecyzowanie tej kwestii i zostało mi to początkowo obiecane. W liście intencyjnym mimo wszystko pojawiła się tylko informacja o tym, że jest to premia uznaniowa — standard na rynku pracy jest taki, że określa się możliwą do osiągnięcia premię, albo w określeniu procentowym, albo w złotówkach, w stosunku do pensji podstawowej brutto. Takie stwierdzenie merytorycznie nic nie wnosi i pozostawia bardzo dużo wątpliwości w oczach kandydata. Jest to po prostu mało profesjonalne. To obiecywanie na zasadzie "może coś pan/i dostanie, a może nie, nie wiadomo, w jakiej kwocie i czy w ogóle, no i nie wiadomo, jakie będą kryteria osiągnięcia takiego celu". Nie można oczekiwać pełnego zdecydowania kandydata, skoro od siebie nie daje się nawet tak podstawowych informacji. Z drugiej strony, w tym przypadku już po czasie nie bardzo mnie to dziwi, bo rzeczywiście i pensja podstawowa brutto i ewentualna premia i pakiety benefitów są jak dla mnie znacząco poniżej tego, co oferuje obecnie rynek pracy dla potencjalnych kandydatów szukających zatrudnienia.

W jaki sposób przekazano Ci informację zwrotną odnośnie rekrutacji?

Janikona wywiad

Telefonicznie dostałem informację, że zostałem wybrany i przesłano mi mailowo list intencyjny. Niestety wydarzyło się to dopiero po moim po naleganiu w tej kwestii, a powinien to być standard no, chyba że firma ma coś do ukrycia bądź nie jest pewna swoich intencji, co uważam, że miało miejsce w moim przypadku.

Jakie informacje zwrotne otrzymałeś/-aś po zakończeniu rekrutacji?

Janikona wywiad

Dostałem krótkie informacje dotyczące tego, co było dobrze, a co można poprawić. Dostałem także informację, że zostałem wybrany w tej rekrutacji i firma chce mi złożyć ofertę pracy.

Czy wyjaśniono Ci, co wpłynęło na wynik rekrutacji?

Janikona wywiad

Tak. Dowiedziałem się, że najbardziej spodobało im się moje ogólne rozeznanie biznesowe, trafność przewidywań co do kierunków rozwoju branży piekarniczej w Polsce, doświadczenie oraz znajomość języka angielskiego.

Czy polecił(a)byś rekrutację w tej firmie znajomym i dlaczego?

Janikona wywiad

Zdecydowanie nie. Firma pomimo podpisanego listu intencyjnego (umowa przedwstępna zgodna z Kodeksem Cywilnym) i złożenia mi oferty pracy wycofała się później z tego. Po przekazaniu mi propozycji pracy (ale także i wcześniej w trakcie rekrutacji) wyraźnie komunikowałem przedstawicielom firmy Nowel, że jestem także w innych rekrutacjach na finalnych etapach i będę potrzebował chwili namysłu, poznania oferty konkurencji i generalnie czasu, żeby się zdecydować. Dostałem informację z firmy Nowel, że nie mają z tym problemu. Na dzień przed ostatecznym terminem na moją decyzję przedstawicielka HR do mnie zadzwoniła i zapytała, czy na pewno jestem zdecydowany. Ja przekazałem, że jak najbardziej i że zgodnie z umową jutro podejmę ostateczną decyzję i na pewno wrócę z informacją. Tego samego dnia (około godziny później) i następnego dnia próbowałem się kontaktować telefonicznie, ale bez rezultatu, dlatego wysłałem maila, że się decyduję i że bardzo się cieszę z tego faktu. Później jednak znalazłem przypadkowo ponowione ogłoszenie na moje stanowisko na portalu z ogłoszeniami o pracę. Na koniec dnia dostałem telefon z firmy Nowel, że jednak zrezygnowali z mojej kandydatury. Sprawa najprawdopodobniej skończy się w sądzie, ponieważ uważam, że jest to nie tylko nieprofesjonalne, nieetycznie i naganne podejście do kandydata. Jest to także złamanie prawa w świetle Kodeksu Cywilnego obowiązującego w naszym kraju — to po prostu jednostronne zerwanie umowy przedwstępnej i w związku z tym mam prawo domagać się zatrudnienia według ustalonych zasad określonych w liście intencyjnym lub ewentualnie wypłacenia odszkodowania. Firma na moją skargę nie zareagowała, dlatego jak napisałem powyżej, sprawa prawdopodobnie znajdzie swój finał w sądzie. Mogę jeszcze dodać, że moja prawniczka podziela w całej rozciągłości mój pogląd na tę sprawę, więc nie są to tylko moje wymysły. Dodam jeszcze na koniec, że uważam za absolutnie skandaliczne podejście polegające na zupełnym milczeniu, tak jakby się nic nie stało. Firma złamała prawo i nic sobie z tego nie robi. Zastanawiam się, więc, jak ta firma na co dzień musi podchodzić do swoich pracowników, jeśli jest jakiś temat sporny/wymagający wyjaśnienia? Przy tak słabej ofercie płacowej, ofercie benefitowej, a także totalnie skostniałym, podejściu do wypełniania obowiązków (5 dni pracy w biurze, gdzie większość firm oferuje hybrydowy model pracy), trzeba mieć sporo czelności, żeby tak dużo wymagać już na etapie rekrutacji. Jeszcze raz podkreślam moje zdanie, o tym, że zdecydowanie nie polecam pracy w tej firmie. Na podstawie mojego doświadczenia uważam, że kierują ją osoby niesłowne.

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie NOWEL Sp. z o.o.? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Specjalista ds. Kontroli Należności i Windykacji wydawały Ci się najkorzystniejsze?
Jan

Firma z bardzo mało profesjonalnym, rzekłby dziecinnym podejściem do rekrutacji. Firma sama nie wie czego chce - składa ofertę a potem się z niej wycofuje. Chodzi o dział sprzedaży. Naprawdę szczerze odradzam - rekrutacja, to strata czasu i dużo strata. Moja sprawa najprawdopodobniej skończy się w Sądzie więc mocno przestrzegam. Poza tym proponują bardzo słabe wynagrodzenia vs rynek (naprawdę słabe) a warunki pracy (5 dni z biura), to już jakieś lekkie nieporozumienie jak na obecne czasy. Podsumowując dla każdego szanującego się człowieka szukającego pracy - omijać szerokim łukiem!!!

Użytkownicy czekają na odpowiedź 53 dni.

Czy ktoś już z odwiedzających GoWork pracuje w Nowel Nowy Modlin? Jak początki? Jak praca? Jak kierownicy?

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w NOWEL Sp. z o.o.?

I jak tu o Was oraz Wasze samopoczucie dbają? Sami pracownicy między sobą nie drą kotów o byle co, czy nie peplają na prawo i lewo, co im ktoś powie?

magazynier_surowce

Aktualnie trwa rekrutacja na nowy zakład. Praca na magazynie, jak każda inna. Ogólnie jak ktoś ma pojęcie i uprawnienia na wózki, to nie ma się czego bać. Kasa na czas. Jakieś nadgodziny też czasem wpadną. Nie taki Nowel straszny ????

W sieci pojawiła się właśnie oferta pracy na stanowisko specjalisty ds. szkoleń. Firma oczekuje od kandydata gotowości do pracy w przedziale godzinowym 8:00-16:00 / 9:00-17:00. Od czego zależy w jakich godzinach się pracuje? Czy pracownik może o tym zadecydować samemu? Poza tym, jednym z oczekiwań od pracownika jest prawo jazdy kat. B. Czy w takim razie można liczyć na samochód służbowy? :) Będę składać tutaj swoje CV.

Pojawiła się oferta pracy dla operatorów urządzeń w kilku miejscowościach. Konkretnie interesuje mnie praca w Legionowie. Co do tematu pieniędzy, wynagrodzenie jest podobno uzależnione od posiadanego doświadczenia. Doświadczenie mam i to spore, jakich średnich zarobków można oczekiwać po tym stanowisku wliczając już w to ewentualne premie za wyniki?

Dzień dobry, jestem zainteresowana ofertą pracy w dziale jakości ale wystraszyły mnie opinię. Nadal tak źle to wygląda?

Grażyna

Co wykazała? Większość komentarzy tutaj chwaliła atmosferę i pracę w biurze więc pewnie nie to było powodem kontroli? Możesz napisać coś więcej? Zmieniło to coś dla pracowników?

Artur

Dzień dobry, jestem zainteresowany pracą na stanowisku Brygadzista MWG. Jest to praca zmianowa w trybie ciągłym, interesuje mnie jak wygląda przykładowy grafik. Ile godzin dodatkowych można wyrobić? Jaka jest atmosfera na magazynie?

XXX

Witam, czy ktoś jest coś w stanie napisać o pracy na stanowisku Młodszego Specjalisty ds. logistyki? Angielski B1 wystarczy? Jak z zarobkami?

Aneta

Pozdrawiam wszystkich, bo atmosfera w biurze była super i współpraca z magazynem również (Przemo) , szczególne pozdro dla dziewczyn z Działu Księgowości, trochę żałuję zmiany

Aneta

Pozdrawiam szczególnie ciepło Dział Księgowości z którym miło mi się współpracowalo przez parę lat, no i oczywiście wszystkie inne działy w firmie . Tęsknię i polecam

Przemek

Do której godziny przyjmujecie rozładunki?

@Przemek

Zakład jest czynny całą dobę bo idzie produkcja na 3 zmiany ale rozładunki pewnie są inaczej ustawione. Musiałbyś dopytać bezpośrednio w firmie. Nie powiedzieli ci wcześniej o której masz się podstawić autem?

Kaśka z KJ

Zdecydowanie odradzam pracę w dziale kontroli jakości. Pensja rzędu najniższej krajowej dla osoby z wykształceniem wyższym, dźwiganie ogromnych ciężarów - kilkanaście kg, warunki pracy zupełnie niezgodne z tym, co było powiedziane na rozmowie kwalifikacyjnej. Praca na hali produkcyjnej w hałasie. Minusy można mnożyć. Zdecydowanie nie polecam, bardzo się cieszę l, że szybko znalazłam nową, o wiele lepszą pracę.

@Kaśka z KJ

Na rozmowie nie powiedzieli ci że będziesz dźwigać ciężary? Faktycznie nie w porządku jak to zataili. Zanim odeszłaś nie próbowałaś wyjaśnić sprawy, bo może coś by się poprawiło?

Olo
@Kaśka z KJ

Takich z ,,wyższym wykształceniem,, to wychodzi setki ze szkół i nie zawsze uprawnia do ,,wyższych,, zarobków

@Olo

Już tak nie oceniaj. To że ktoś uczył się 5 lat na studiach powinno zostać docenione. Wiadomo że nie od razu kierowniczym stanowiskiem, ale dźwigać ciężary można po podstawówce. Nie potrzeba do tego żadnej pracy umysłowej :)...

Yoko

Czasem nawet z dyplomem trzeba popracować fizycznie.

@Yoko

Ta opinia nic nie wnosi do sprawy. Potwierdzam, że bardzo dużą część pracy w Dziale Kontroli Jakości zajmuje dźwiganie dużych i ciężkich kartonów z pieczywem, dźwiganie odbywa się zarówno na produkcji jak i w magazynie-Mroźni. Do tego studia naprawdę nie są potrzebne, w dziale tym powinien być zatrudniony (na każdej zmianie!) pracownik techniczny-fizyczny (z wykształceniem średnim- najlepiej spożywczym) do pewnych czynności, z realną możliwością awansu na specjalistę, jeśli się na niego nada. Taki kandydat do pracy powinien zostać poinformowany na czym dokładnie będzie polegała jego praca

Piszecie jak by trzeba tam było setki kartonów na zmianę przerzucać lub całymi paletami. Tymczasem pobranie próbki towaru w postaci jednego kartonu z każdej linii produkcyjnej raz na 2h (masa kartonu zazwyczaj w granicach 8kg) to faktycznie coś strasznego.

Rogal
@Olo

Wyczuwam Olo „Kochany Zazdrość” ze ktoś się wyuczył i chce zarabiać wiiincejj od kogoś kto podstawówki nie skończył… Mądrych ludków na tym zakładzie nie brakuje ,a nawet jest ich nadmiar :-D Mi się bardzo podoba i jest duży potencjał pieniędzy do zarobienia - OGROMNYCH PIENIĘDZY !!!

To załóż własną firme nie bedziesz dzwigać cieżarów i dodatkowo nie bedziesz siedzieć na necie i czytać posty Tylko na hawaje jeździć A tak to widze czeka cię szara rzeczywistość ,,po studiach,, ha ha ha

To fakt
@Rogal

Masz tyle hajsu że z nudów posty czytasz Dobre sobie

Skoro

Jesteś taka ,,uczona,, to załóż własną firme No chyba przez te 5 lat studiów nauczyli cię jak otworzyć własny biznes

Szymon

Informują o tym wcześniej na rozmowie czy nagle pracownik jest stawiany przed faktem?

Ola

Co powiecie o pracy w dziale klienta i zamówień. Jakie zarobki. Czy presja przełożonych? Klientów? Nadmiar obowiązków. Duża rotacja?Możliwości rozwoju?

Rogal
@Ola

Jeżeli jesteś bardzo dobrym pracownikiem i pracujesz rzetelnie i szybko na trzech stołkach to masz szanse zarobić 1% tego co zarobi Twój Kochany pracodawca dzięki Tobie - proste i uczciwe prawda ???

Łucja
@Rogal

Nie rozumiem czemu Cię tak to wkurza? Chyba w każdej firmie tak jest, że pracodawca zarabia więcej od pracowników.

Jezus

Bardzo proszę o info, jak oceniacie dział obsługi klienta. Widzę że jest oferta, zastanawiam się, ale jest zbyt dużo negatywnych opinii.. Dla tego proszę o krótki opis na temat zarobków, atmosfery i rozwoju w tym działie. Pozdrawiam

Wiktoria
@Jezus

A o zarobkach co chcesz wiedzieć? Stawkę godzinową, premie czy jak?

Ciekawa

Jak wygląda aktualnie sytuacja w Kontroli Jakości? Czy zmieniło się coś na lepsze? Czy jest szansa na rozwój w tym dziale??

DKJ
@Ciekawa

Szansę na rozwój masz, ale dopiero jak zmienisz pracę. O zmianie działu też można zapomnieć :)

Zaciekawiona
@Ciekawa

Co to znaczy na lepsze ? Czy możesz opisać jak wyglada sytuacja w DKJ? Widziałam ofertę pracy i zastanawiam się nad aplikowaniem.

Zostaw merytoryczną opinię o NOWEL Sp. z o.o. - Legionowo

• Jak się pracuje w NOWEL Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NOWEL Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NOWEL Sp. z o.o.?

NOWEL Sp. z o.o.