GetResponse

Opinie o GetResponse

Pati

Jak wygląda rekrutacja na stanowisko księgowego?

@Pati

@Pati Dziękujemy za zapytanie! Proces rekrutacyjny na stanowisko księgowego/księgowej składa się z trzech etapów: Pierwszy to rozmowa telefoniczna z dedykowanym rekruterem . Trwa ona ok. 30-40 min i jest okazją do przedyskutowania doświadczenia zawodowego oraz motywacji kandydata/kandydatki. Jest to również czas, by dowiedzieć się czegoś więcej na temat naszej organizacji. Drugi etap to krótkie zadanie w formie testowej (zajmuje ok. 20 min. i składa się z pytań zamkniętych) weryfikujące wiedzę niezbędną dla roli. Trzeci, ostatni etap, to rozmowa z rekruterem oraz managerem zespołu (ok. 1 h). To nie tylko czas na lepsze poznanie, przedyskutowanie oczekiwań obu ze stron, ale także na szczegółowe przedstawienie stanowiska, zespołu i codziennych obowiązków. Wtedy wybranemu kandydatowi/kandydatce składamy ofertę i czekamy, aż dołączy do GetResponse! W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu i życzę powodzenia!

Czy GetResponse organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Dziękujemy za pytanie! GetResponse jako organizacja stara się zachęcać wszystkich pracowników do szczególnej dbałości o swój własny rozwój oraz podnoszenie kompetencji. Jako pracodawca staramy się stworzyć do tego odpowiednie warunki tj. organizujemy nie tylko wyczerpujące szkolenie onboardingowe, ale także szkolenia dla liderów, sesje dedykowane konkretnym zespołom, różnego rodzaju sesje coachingowe, webinary, workshopy, szkolenia dot. umiejętności „miękkich” oraz feedbacku oraz szkolenia z użyciem zewnętrznych platform. Zapewniamy również dostęp do kursów języków obcych oraz biblioteki. Pozdrawiamy serdecznie!

cand

Dlaczego wszystkie ogłoszenia są po angielsku? Czy ang. native jest niezbędny na każdym stanowisku?

@cand

Dziękujemy za pytanie! Język angielski jest w GetResponse wymagany w stopniu pozwalającym na swobodną komunikację na każdym stanowisku, m.in. dlatego, że w języku angielskim odbywają się spotkania, rozsyłana jest komunikacja itp. Niemniej jednak każda rola jest inna i dokładne wymagania dot. znajomości języka są podane w poszczególnych ogłoszeniach rekrutacyjnych. Pozdrawiamy serdecznie!

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w GetResponse?

Dziękujemy za zainteresowanie naszym procesem rekrutacji! Jeśli chodzi o przebieg rozmowy kwalifikacyjnej, to wiele zależy od stanowiska, na które Kandydat aplikuje. Sama rozmowa ma na celu poznanie kandydata, Jego osobowości, motywacji, doświadczenia oraz – z naszej strony - przedstawienie zakresu obowiązków danej roli oraz samej firmy. W przypadku niektórych stanowisk, rekruter może poprosić o wykonanie krótkiego zadania, zawsze natomiast zaprezentuje wszystkie etapy procesu rekrutacyjnego, by każdy Kandydat wiedział, czego oczekiwać.

Programista Php

Kontakt z rekruterką zostawia wiele do życzenia. Po wysłaniu CV, dostałem szablonowego maila z linkiem do kalendarza z wyborem terminu. Żaden termin nie był dostępny. Po wymianie kilku maili udało się go ustalić. Rozmowa z rekruterka dość standardowa. Po rozmowie miałem dostać decyzję o następnym etapie do piątku, dostałem w poniedziałek. Ustalenie terminu rozmowy technicznej trwało prawie tydzień i wymagało kilku maili. Na rozmowie technicznej obecna była rekruterka z pierwszego etapu, leader zespołu i jeden developer. Najpierw pytania zadawał leader zespołu. Dotyczyły moich poglądów na pracę, sposobów rozszerzania wiedzy, największy sukces i porażka. Ostatnie pytanie to co podoba, a nie podoba mi się w scrumie. Odpowiedz chyba się nie spodobała, bo zakończyło tą część rozmowy, a później już do jej końca czułem na sobie bardzo dziwne spojrzenie. Następnie ofensywę rozpaczał milczący dotąd developer. Najpierw musiałem rozwinąć poruszony w poprzedniej części temat (dlaczego przy upgrade PHP w projekcie porwalem się na przepisywanie biblioteki sklejonej na ślinę przez juniora, skoro są tak wspaniale narzędzia jak rector). Następnie raczej standardowe pytania z serii najczęstsze pytania na rozmowie o pracę PHP - git, solid, yagni. Czyli raczej pytania dla juniorów, a była to rozmowa regular+/senior. No cóż. Padło też kilka pytań o DDD - w ogłoszeniu nie było mowy o wymaganej znajomości, ale jako, że teorie znam, odpowiedziałem. Trzecia część rozmowy sprawy organizacyjne - czytane z kartki. Trochę wyjaśniło też te pytania o solida - firma nie ma wyznaczonych osób do prowadzenia rozmów, a jest to po prostu dodatkowo płatne zajęcie dla każdego developera. Ogólne wrażenie z rozmowy - wyglądała ona jak przesłuchanie na komendzie, szczególnie pierwsza część. Rezultat przyszedł dość szybko, spodziewana odmowa. Ciekawszy był powód - brak praktycznej znajomości DDD (jeszcze raz podkreślę - w ogłoszenie nawet mowy o tym nie ma, co można sprawdzić), oraz brak znajomości gita - u deva z 6 letnim doświadczeniem - brak komentarza. Możliwe, że pomyliłem się przy którymś pytaniu z zakamarek dokumentacji gita. Podsumowanie: rozumiem, że pewnie potrzebny jest ktoś z innym skillsetem. Jednak feedback był kuriozalny. Dlaczego w ogłoszeniu nie było mowy, że wymagana jest praktyka w DDD? Ogłoszenie wygląda raczej na poziom świeżego mida, a poszukiwany jest otrzaskany senior. Jeśli rekruterzy nie mają czasu na przygotowanie ogłoszenia zgodnie z profilem oczekiwanego kandydata, to nie ma sensu tracić czasu na rekrutację do tej firmy. Jest to loteria. Poza tym, oferowane wynagrodzenie jest bardzo niskie w stosunku do wymagań.

Wady i zalety scruma, solid, yagni, czym różni się merge od rebase w gicie, kafka.

Oooo

Szczerze odradzam.

Aktualność
We welcome you to GetResponse world where we empower you to...

Enjoy flexible working arrangements

Enjoy one of our three models of work: office, flex, and remote, depending on your location and job responsibilities. We offer work benefits to suit you, sync up across time zones, and adjust our workflows to include everyone.

Be amazed by our office

Creative shared spaces, relaxing zones, a playroom, and a fully equipped kitchen and fridge - that's just a few of the perks to enjoy in our centrally-located HQ in Gdansk. We can't wait to see you there!

Collaborate with creative people

Brainstorming, mind mapping, and connecting over coffee – in person or online - work great in teams of all shapes and sizes. Success is taking intelligent, informed risks with the support to go after your visions all the way.

Create tools that make marketing easier for everyone

We’re constantly pushing forward to create more intuitive tools to boost businesses of all shapes and sizes. Our integrated suite of email marketing tools works together to help any company do what they do even better. What’s next?

Are you ready to build something special that grows businesses online and gives people the gift of time to focus on what truly matters?

Pracownik CS

Pracuję w GetResponse od 1.5 roku, na pewno zostanę tu jeszcze kolejne 1.5, a mam nadzieję na więcej. Dobre warunki pracy, a przede wszystkim benefity, które naprawdę są dobrze dobrane do obecnej sytuacji. Wsparcie psychologiczne (firma daje pracownikom dostęp do platformy z psychologiem, psychoterapeutą itp), dodatki na święta, Multisport i inne. W samym dziale CS super atmosfera, wzajemne wsparcie i super feedback od kierowników. Zawsze wiesz, na czym stoisz. Polecam każdemu. Wynagrodzenie - super i jest opcja premii i różnych dodatków. Polecam każdej osobie.

@Pracownik CS

Bardzo dziękujemy za podzielenie się tą opinią! Cieszy nas, że rozbudowany pakiet benefitów, z których można korzystać, spotyka się z tak pozytywną oceną :blush: Szczera komunikacja, otwartość na innych i współpraca w zespołach – to właśnie GetResponse! Pozdrawiamy serdecznie!

Nie polecam

Pracodawca prosi o wystawienie opinii ludzi którzy aktualnie pracują dla firmy, albo tych którzy odchodzą w dobrej atmosferze. Produkt jest trudny, z dużą ilością „bugów” lub bardzo nielogicznych rozwiązań. Dział obsługi klienta jest przeciążony. Do tego z różnych powodów wymagane jest obsługiwanie narzędzi deweloperskich za stawkę godzinową doradcy obsługi klienta. Zarobki słabe, wymagania duże. Brak work life balance, sami menagerowie nie dają dobrego przykładu jeżeli chodzi o jego propagowanie. Dość dziwne akcje ze zwolnieniami, zwolnienia z dnia na dzień, czasami większej ilości ludzi. Atmosfera dość nerwowa i paranoje wśród pracowników na slacku w stylu „kto będzie następny”. Korpo propaganda. Największe kłamstwo w GR? „Pisz maila jak czegoś potrzebujesz”...

@Nie polecam

Niestety to wszystko prawda.Firma na pierwszy rzut oka robi wrażenie dobre.Niestety im dalej w las........Ludzie znikają z dnia na dzień. Niemając nawet możliwości pożegnania się.Bardzo nieładna taktyka.Nie polecam

Dziękujemy za podzielenie się tą opinią. Jednocześnie pragniemy zapewnić, że otwarty feedback i szczera rozmowa to wartości, do których w naszej organizacji przykładamy dużą wagę. Nawet jeśli jako pracodawca podejmujemy tą trudną decyzję o zwolnieniu, to zawsze jest ona poprzedzona rozmowami z przełożonym oraz próbą wsparcia pracownika w osiągnięciu zadowalających rezultatów. Poszanowanie każdej osoby jest dla nas priorytetem i jeśli w jednostkowym wypadku stało się inaczej, prosimy o bezpośredni kontakt z działem HR, abyśmy mogli przyjrzeć się tej konkretnej sytuacji.

Adamus

Potwierdzam. Prawda. Też doświadczyłem tego zniknięcia.

@Adamus

@Adamus Prosimy o kontakt z działem HR w celu wyjaśnienia tej sprawy, nie jesteśmy w stanie ustosunkować się do takiego zarzutu bez odniesienia do konkretnej sytuacji.

Kondydat

Czy w dobie galopującej inflacji firma przewiduje podwyżki chociaż 5%?

Jaki dress code obowiązuje w GetResponse?

Dzień dobry! Dziękujemy za pytanie. W GetResponse nie obowiązuje żaden dress code. Pracownikom dajemy pełną swobodę i liczymy na ich wyczucie przy doborze stroju. I to się sprawdza :)

GR

Pracuje w GR od niedawna. Duże znaczenie w podjęciu decyzji o zatrudnieniu miał sam proces rekrutacji - bardzo rzetelny, wszystkie informacje podane podczas 4 etapów rekrutacji się pokryły, bardzo dobry przepływ informacji i zorientowanie na kandydata. Czułam, że dołączam do zorganizowanej i pozytywnej grupy ludzi i tak też okazało się po pierwszych dniach w pracy. Wszyscy są na prawdę pomocni i życzliwi - oczywiście trzeba też dać coś z siebie, a nie tylko wymagać. Firma daje bardzo dużą swobodę w pracy, podejście remote first w moim odczuciu się przyjęło - widać to choćby po niezatłoczonym biurze, a i taką opcję pracownicy dostali.

Czy ktoś może kojarzy czy w firmie można pracować z zagranicy skoro jest remote first? Czy kontrakt B2B jest możliwy?

@Monika

Moniko, dziękujemy za kontakt! Pracując w modelu remote first jesteśmy otwarci na współpracę z osobowi mieszkającymi na terenie całej Polski, jak również z tymi z zagranicy. Co do umowy B2B, to jest możliwa przy wybranych stanowiskach. W razie dodatkowych pytań, zachęcam do kontaktu bezpośrednio z zespołem Talent.

Tak, można pracować z zagranicy i na B2B

Natiln

Jako wieloletnia pracowniczka firmy, polecam ją w zasadzie wszystkim znajomym szukających pracy w IT. Firma działa na zasadzie remote first, co pozwala na dużą dowolność w tym, skąd najlepiej Ci pracować. Nie ma obowiązku siedzenia w biurze. Przeszłam przez serię szkoleń wewnętrznych, jak i zewnętrznych, GetResponse inwestuje w pracownika na różnych poziomach i umożliwia rozwój oraz przejście do różnych działów zgodnie z umiejętnościami. Benefity są dostosowywane w zależności od panującej sytuacji, bardzo pro-pracownicze podejście. Rekrutacja wstępna jak i wewnętrzna - bardzo na plus, dokładna informacja zwrotna po każdym z etapów. Wiadomo, jak wszędzie są rzeczy do dopracowania czy w aplikacji samej w sobie czy w w organizacji, ale widać starania firmy, aby zmienić sytuację. GetResponse słucha pracowników i dostosowuje realia. Brzmi to wszystko sielankowo, ale pracuje się tu po prostu bardzo dobrze, czy jeszcze za czasów biura, czy zdalnie. Szczerze polecam.

Aka

Czy jesli ogłoszenie o prace jest w jez ang to CV tez powinno się wysłać w tym języku ? Jak wyglada teraz rozmowa kwalifikacyjna ?

@Aka

@Aka Dziękujemy za pytanie. Preferujemy CV w języku angielskim, ale nie jest to wymogiem. Proces rekrutacji różni się w zależności od stanowiska, którego dotyczy. Odkąd przeszliśmy w tryb pracy zdalnej, wszystkie nasze procesy rekrutacyjne zostały przeprojektowane i są w pełni zdalne. Pierwszym etapem procesu rekrutacyjnego najczęściej jest rozmowa telefoniczna przeprowadzana przez osobę z zespołu Talent Development. Jest to krótka rozmowa zapoznawcza. Kolejny stały etap rekrutacji to video call kandydata z przyszłym przełożonym, podczas którego rozmawiamy o doświadczeniu kandydatów oraz omawiamy wzajemne oczekiwania. Przy niektórych rolach pojawia się zadanie jako etap pośredni. Nie wiedząc, o którą konkretnie rolę chodzi, trudno nam podać więcej informacji. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem Talent Development lub Rekruterem opiekującym się daną rekrutacją:)

Krzysiek

Najgorsz firma wysyłkowa działająca w Polsce. Moja współpraca zaczęła się od tego, że potrzebowałem dydykowanaego rozwiązania dla mojej firmy. Pani handlowiec dzowniła do mnie po 10 razy i nakręcała na duży wyższy pakiet z umową na 24 miesiące, sugerując, że jest to najlepsza opcja. Skusiłem się w końcu na pakiet roczny z zapasem 100k odbiorcow ktorych nie posiadam w bazie po namowie Pani, ktora twierdzila ze na pewno szybko dozbieram taka ilosc kontaktow do bazy... Handlowcow maja swietnych. Podpislaem umowe na rok i byl to cyrograf. Usluga z dedykowanym IP dla mojej firmy kompletnie nie dziala, maile nie docieraja nawet do skrzynek odbiorczych testowych adresow ktore dodalem do konta w celu weryfikacji. Firma twierdzi, ze to moja wina. Zastosowalem sie do wszystkich zasad i porad jakei zasugerowano, a wysylki nadal nie docieraja na konta odbiorcow. Mam podpisana umowe na rok i nie mam jak z niej sie uwolnic. Co miesiac ponosze kilkuysieczny koszy obslugi systemu z ktorego nie moge korzystac, bo nie dziala. Kolejna sprawa to obsluga techniczna. Na maile mozna czekac dniami az zostanie nam odpisane na naurtujacy nam temat. Kiedy juz firma zaproponuje jakeis rozwiazanie to wdrozenie trwa nawet kilka dni. Szczerze nie polecam. (usunięte przez administratora)Naprawde zalecam uwazc i nie podpisywac umowy na rok czy 2 z GetResponse. Lepiej przetetowac przez kilka miesiecy nawet placac wiecej i sprawdzic niz podpisywac umowe na dlugi okres czasu i tracic pieniadze kiedy system nie bedzie dzialal.

@Krzysiek

Dzień dobry, Przykro nam z powodu zaistniałej sytuacji. Na podstawie przedstawionych przez Pana informacji o dedykowanym IP wnioskujemy, że korzysta Pan z pakietu GetResponse MAX. W takim przypadku ma Pan dostęp do dedykowanego Opiekuna Konta, który mając odpowiednie dostępy oraz znając cele Pana firmy, oferuje wsparcie na wszystkich etapach ścieżki użytkownika i niezbędną pomoc, również w zakresie dostarczalności. Ponadto, oferowane jest wsparcie czatowe, a konsultanci reagują na zgłoszenia w czasie rzeczywistym, pomagając rozwiązywać problemy i rozwiewać wątpliwości, z którymi zgłaszają się Klienci. Reagujemy na wszystkie wiadomości od Klientów. Rozpatrywane są one indywidualnie, ze względu na wiele czynników, które mogą mieć wpływ na występujące zdarzenia. Współpracujemy przy tym z wieloma działami GetResponse, które pomagają w jak najszybszym rozwiązaniu zgłaszanych problemów. Nie znając szczegółów sprawy, trudno nam odnieść się dokładnie do opisanej przez Pana sytuacji. Zachęcamy do kontaktu z Opiekunem Konta drogą mailową bądź telefoniczną (dokładnie warunki oraz sposoby kontaktu powinny być zawarte w umowie oraz widoczne w panelu Klienta). Dołożymy wszelkich starań, aby rozwiązać zgłaszany przez Pana problem.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w GetResponse?

Dziękujemy za pytanie. W GetResponse preferujemy zatrudnienia na umowę o pracę.

Luxurno Marcin

GetResponse jest naprawdę wspaniała firma. Swoim podejściem zrobiła na mnie bardzo ogromne wrażenie. Dla mnie był to zaszczyt, że mogłem pracować w takiej firmie choć dosyć krótki okres. Plusy: - Na rozmowie prawie brakło czasu, aby o nich wszystkich opowiedzieć - Zaufanie - Wyrozumiałość - Pomocność - Work-life balance - zrobisz zadanie możesz skoczyć na zakupy odświeżyć umysł (planowałem kupić satelitarny internet od Elona i siedzieć pod jakimś drzewem, lecz nie zdążyłem zapytać firmy o zdanie. Ciężko mieć prąd przez 8 godzin z drugiej strony) Minusy: - Był jeden. Wy nie musicie się o niego martwić. Chyba, że muszą? :) Jeśli pozytywnie przejdziecie rozmowę z Grzegorzem Laskowskim oraz Rafałem Skoniecznym to powinniście dać sobie radę. Negatywna odpowiedź od firmy nie musi być zła. -> Ważne żeby była.

Kandydatka

Cześć, proszę o opinię na temat stanowiska Product Owner. Jak wyglądają warunki pracy? Czy jest praca zdalna? Na jakiego rodzaju wynagrodzenie można liczyć? Jak z atmosferą w pracy?

@Kandydatka

Firma od początku pandemii przeszła na model pracy zdalnej, wyznaczony kierunek zakłada, że w takim modelu pozostaniemy już bez względu na przyszłość pandemii. Biuro jest i jeżeli ktoś będzie chciał to może skorzystać. Pojawiają się pierwsze zatrudnienia osób z poza Gdańska gdzie firma ma HQ. Jeżeli chodzi o atmosferę to zespół PO / PDM według mnie jest bardzo zżyty i atmosfera jest ekstra! Często do zespołu dołączają osoby w ramach wewnętrznej rekrutacji. Zespół jest stabilny i ma małą rotację, więc na pewno znajduje się w nim duża wiedza dotycząca wszystkich obszarów produktu. Na pewno produkt, który tworzy GetResposne jest covido-odporny bo wspiera przenoszenie biznesu do kanałów online, więc jest to bezpieczne i jednocześnie rozwojowe miejsce (dla roli Product Ownera).

Klemens

Pracowałem lata temu. Potwierdzam opinie narzekających, nie potwierdzam peanów. Niefajnie mnie potraktowano, a w sumie zarzuty mogliby mieć do siebie - słaba rekrutacja. Opowieści o tym, ze jak znasz kogoś tam, to zarabiasz sporo więcej - to prawda - info mam "raczej z odpowiedniego działu" - więc ja to wiem. Zarobki wcale nie są wysokie, ja miałem słabe, i słyszałem narzekania ludzi - i to takich fest pracowników, jak na moje. Raczej już to byli prawie seniorzy (PHP) w wieku 28 lat (!) - uważam że poziom tych ludzi był bardzo dobry, zresztą jeżeli chodzi o jakość kodu nie miałem zastrzeżeń, wręcz na plus.

Firma szuka Payroll Managera - warto?

Oskar
@Kandydat

Nie czekaj! Zdecydowanie aplikuj. GetResponse, to świetne miejsce do pracy. Wyjątkowa atmosfera i super ludzie. Przekonasz się o tym już podczas samego procesu rekrutacji. A Payroll Team w GR to grupa niezwykle sympatycznych, pomocnych i profesjonalnych dziewczyn, które uwielbia cała firma :). Spróbuj, zdecydowanie, w 100%, polecam.

@Oskar

A ja nie wiem czy jest się czym ekscytować. Jako kandydat mam średnie wrażenia z rekrutacji. Po pierwsze rekruter nie zna kandydata a od razu zaczyna od przejścia na "ty" - rozumiem, taka polityka firmy (Hi, folks!), ale... Po drugie wystawianie złej opinii osobie, za którą ma być replacement - czy to profesjonalne? I rozumiem, że istnieje ryzyko, że za jakiś czas kiedy się pojawi rekrutacja na miejsce teraz wybranej osoby, rekruter również kandydatom będzie opowiadał o niewystarczająco dobrej pracy obecnego pracownika. Jeżeli już na etapie rekrutacji dzieją się takie rzeczy, to czy jest to środowisko rzeczywiście szanujące pracownika? No i feedback - a raczej jego brak, minął już miesiąc od rozmowy a odpowiedzi jak nie było tak nie ma.

@Kandydat

Szczerze zachęcam. Od kilku lat pracuję w GetResponse. Nie pracuję w zespole Payroll, ale cały zespół jest bardzo fajny- zarówno jako specjaliści jak i koleżanki do współpracy. Jeśli lubisz wyzwania to u nas ich nie brakuje:)

NieTo
@Kandydat

Szczerze zniechęcam. Atmosfera gęsta. Zwróć uwagę, a najlepiej od razu porozmawiaj z przełożoną i wyciągnij wnioski. Zbadaj profesjonalizm ;-) Samo GR to w mojej ocenie słaba firma. Biorąc pod uwagę wynagrodzenia bardzo, bardzo słaba.

Krzysiek
@Kandydat

To jest właśnie esencja GR. Wystarczyła Tobie jedna rozmowa, a wszystko jak na dłoni :))) dokładnie tak jest.

Nowa w GR
@Kandydat

Hej, niedawno zaczęłam prace w GetResponse i mam zupełnie odmienne zadnie na temat rekrutacji i samego wdrożenia. Firma zrobiła na mnie dobre wrażenie już od samego początku. Cały czas dostawałam feedback od rekruterki. Fakt jedna wiadomość wpadła do spamu, ale szybko to wyłapałam. Ja także przeszłam na "Ty" w czasie rekrutacji, co osobiście mi pasowało, bo spotkania odbyły się bez niepotrzebnego dystansu (i w firmie, na na codzień każdy tak się do siebie zwraca), ale nie każdemu to odpowiada. Potem odbyło się super wdrożenie, dostosowane do pracy zdalnej. Dokumenty i komputer dostałam na czas, a w przesyłce znalazł się też miły prezent powitalny :) Nie pracuję w dziale Payroll, ale miałam kontakt z Paniami już pierwszego dnia. Muszę przyznać, że mają ogromną wiedzę, są bardzo sympatyczne i pomocne :)

@Kandydat

Warto! GetResponse to super miejsce do pracy. Zdecydowanie polecam :). Zespół Payroll to dziewczyny, które zawsze są chętne do pomocy - świetny team.

Piekna i długa reklama GR
@Nowa w GR

Uwielbiam wpisy reklamujące pracę w GR, które są pisane na życzenie pracodawcy :)) tak łatwo wyczuć te fałszywe nuty :) Jak je poznać? 1. Brak info na temat kasy. 2. Zawsze monotonny pean na temat cudownej atmosfery. 3. Proces rekrutacji jest idealny (zawsze). 4. Drobiazgi urastają do rangi co najmniej dodatkowej wysokiej premii (dostałam kanapkę i prezencik). 5. Wtrącane "mimochodem" anglicyzmy (+5 do atmosfery w GR). 6. Poza pierdołami nic konkretnego na temat dlaczego warto pracować w GR (kasa? wsparcie w rozwoju? zainteresowanie potrzebami pracownika? alternatywne ścieżki?). Nie dajcie się na to nabierać. Zawsze zadawajcie konkretne pytania. Notujcie i potwierdzajcie ustalenia przez email po rektutacji, również te dotyczące podwyżek w późniejszym okresie. Szukajcie kontaktów z byłymi lub długo pracującymi osobami na niższych szczeblach, aby potwierdzić fakty. Szczególnie jeżeli chodzi o działy niedeweloperskie. Przychodźcie na spotkanie rekrutacyjne z porównaniem płac na waszych stanowiskach w innych firmach. Nie bójcie się notować (usunięte przez administratora). W kontaktach z przełożonymi zawsze stosujcie zasadę ograniczonego zaufania.

M
@Kandydat

Zależy czego szukasz. Warto, jeśli odpowiada Ci praca asynchroniczna w trybie zdalnym (to bardzo ważne), samodzielność, a poznawanie i ogarnianie Payrollowych tematów na poziomie globalnym Cię nie przeraża. Nie każdy lubi taki sposób pracy bo wymaga dużo krzepy i zaangażowania. Payroll GR w Gdańsku jest miejscem, w którym zapadają wszystkie decyzje Payrollowe i powstają procedury i reguły dla wszystkich pozostałych oddziałów GRa rozproszonych po świecie. Reszta czerpie z tego co wypracują dziewczyny. Payrollki mają ogromną wiedzę, są superfun i zawsze chętnie odpowiadają na pytania. Mają dużo pracy, to fakt, widać, że zawsze mają pełne ręce roboty, ale pensje świętość- zawsze na czas:). Pracują w tym dziale od lat więc chyba sobie to cenią. W ostatnich czasach GR przeszedł duże zmiany, firma działa zdalnie i w tej formie już pozostanie (komentarze o soczkach i kanapeczkach są przeterminowane), wprowadza nowe narzędzia usprawniające kooperację i komunikację, działa zadaniowo i mocno polega na opinii pracowników w tej zmianie, pewnie szukając najlepszych rozwiązań dla większości. Z mojej perspektywy warto, sama pracuję w firmie od lat. Najlepiej zaaplikować i spróbować, dowiedzieć się trochę więcej o roli i nastrojach u źródła, daleka bym była od polegania na opiniach z tego portalu.Nie spróbujesz, nie dowiesz się jak jest naprawdę.

@Piekna i długa reklama GR

Wychodzę z założenia, że nie ma już (usunięte przez administratora) w pracy. Rynek pracy daje możliwości ludziom, którzy po prostu chcą. Każdy z nas decyduje do jakiej firmy aplikuje, czy przyjmie ofertę danej firmy, a później jak długo w niej pracuje. Jeśli jesteś pracownikiem i masz same negatywne uwagi wobec firmy, to co ty tam jeszcze robisz? Łatwo jest narzekać jak jest się anonimowym... Nie ma idealnych ludzi, ani firm, ale można znaleźć takie miejsce, w którym się dobrze czujemy i lubimy ludzi, z którymi nam się dobrze pracuje. Dla mnie takim miejscem jest GetResponse.

F
@Monika

Podpisała się Nieanonimowa Monika :) Banały Koleżanko piszesz, ale poświęcę Ci 5 minut i wytłumaczę. Pracuję tylko dlatego, że zaangażowałem swoje siły i środki w tym miejscu na pewien czas. Krótszy niż było to w moich planach. Robię to dla siebie, nie dla GR. Warunki pracy oceniam źle, a zachwyty na temat pięknej atmosfery za brednie. Piszę o tym, bo chcę aby inni planując swoją pracę mieli na starcie minimum tej wiedzy jaką się posiada po kilku latach w GR. Co daje rynek pracy, jacy są ludzie, itp. każdy wie. Niekażdy wie, że ofertę pracy można przedstawić różnie, a GR tak naprawdę nie oferuje niczego poza wypłatą i to często nieatrakcyjną. Wiele osób faktycznie jest w GR dla kolegów i koleżanek. Trzeba sobie jednak zdać sprawę z tego, że to nie jest liceum. Mógłbym wiele jeszcze napisać, ale powieliłbym to co widzę w innych postach. Dlatego podkreślę jedno: GR jest spółką nie wartą mojego zaangażowania.

Damian
@Kandydat

No pewnie! Firma bardzo dba o to by pracownicy byli zadowoleni. Jestem szczęśliwy że trafiłem tutaj. Od samego początku firma wywarła na mnie dobre wrażenie: - HR naprawdę super, informacja o każdy etapie, żadnego ściemniania czy olewania sprawy, rekrutacja odbyła się bardzo sprawnie - dostajesz od razu wysokiej jakości sprzęt, praca na nim to sama przyjemność - onboarding w firmie jest naprawdę GENIALNY, nigdzie nie widziałem tak dobrego wdrożenia - nikt na Ciebie nie patrzy z góry, wszyscy są pomocni, naprawdę, kultura pracy jest niesamowita - dostajesz realny feedback po okresie próbnym, mi bardzo pomógł - ktoś tutaj poruszył temat słabego wynagrodzenia, według mnie jest odwrotnie, wynagrodzenie jest bardzo dobre, tylko trzeba umieć je odpowiednio wynegocjować ;) nie będę rzucać konkretnymi stawkami, ale ciężko znaleźć konkurencyjną ofertę jako programista php - firma jest 100% polska, także płaci podatki w kraju czyli dorzuca się do co wydają nasi politycy niekoniecznie na dobre cele - niektórzy się jarają kanapkami czy soczkami, mnie to nie robiło, całe szczęście teraz jest HO i każdy po prostu dostaje bonus z którym może zrobić co chce - od kiedy jest pandemia to GR przeszedł na model remote first, który mi BARDZO LEŻY i firmie również, oby tak zostało zawsze - możesz otrzymać dodatek na urządzenie sobie domowego biura, który jest bardzo elastyczny - nie wiem jak to wygląda w payroll, ale w IT bardzo duży jest nacisk na rozwój, co mnie bardzo cieszy

Jonaska

Serio?? :) No to muszę przyznać z jednej strony niespodzianka biorąc pod uwagę zaangażowanie tej (usunięte przez administratora)przy procesie zwalniania pracowników, a z drugiej strony nie ma czemu się dziwić(usunięte przez administratora)

Stos
@Piekna i długa reklama GR

Nie rozumiem dlaczego usunięto fragment o możliwości nagrywania rozmów rekrutacyjnych. Nie jest to niezgodne ani z regulaminem portalu, ani z prawem. Możecie nagrywać rozmowy. Są to Wasze notatki. Nie możecie ich kolportować i upubliczniać, ale mogą posłużyć jako dowód w sądzie lub w rozmowie z osobą obecną na spotkaniu.

ABC
@Stos

Usunięto nie tylko to - zniknęło kilka postów niewygodnych dla firmy. Cenzura. To chyba najlepsza odpowiedź na pytanie co to za firma.

@ABC

Drogi użytkowniku, zgodnie z regulaminem portalu GoWork oraz informacją zamieszczoną na naszym profilu, zastrzegamy sobie możliwość do usunięcia bądź moderacji treści, które uznamy za bezprawne lub niezgodne z regulaminem. W przypadku wątpliwości lub innych niejasności zachęcamy do kontaktu bezpośredniego pod adresem hello@getresponse.jobs.

J
@GetResponse

Znikają te, które są zgodne z prawem i regulaminem. To bardzo dobrze pokazuje jakie naprawdę jest GR. Wszystko ok, ALE nie podskakuj, bo to firma rodzinna. Jednorodzinna + koledzy. Naprawdę trzeba się czasami w palec ugryźć żeby nie napisać personalnie. Szkoda tylko tych, którzy nie przeczytają ważnych choć niemiłych informacji na temat pracy w GR, bo zarządowi to mogłoby się nie spodobać.

Pracownik z długim stażem
@Piekna i długa reklama GR

Czyli mam rozumieć, że @Pracownik siedziesz w GR i jednocześnie jesteś niezadowolonym frustratem? xD Bo tak to brzmi, "nie ufaj nikomu, nie dajcie się nabrać" bla bla bla. Smutne to, idź do innej fuszki i będziesz szczęśliwym człowiekiem i nie będziesz pisał żali na goworku.

Zostaw merytoryczną opinię o GetResponse - Gdańsk

• Jak się pracuje w GetResponse?

Zobacz opinie na temat firmy GetResponse tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 45.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GetResponse?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 7 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GetResponse?

Kandydaci do pracy w GetResponse napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GetResponse