METRO Global Solution Center sp. z o.o.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o METRO Global Solution Center sp. z o.o.

MARTA

Ma Pani BARDZO BARDZO DUŻE szanse ALE ODRADZAM !!! firma ma bardzo duże braki kadrowe ! z 8-letnim doświadczeniem to będzie Pani tam miała chyba największe doświadczenie w księgowości i przewyższała wiedzą ok 80-90% pracowników .

M.

Miejsce dobre dla studentów, ewentualnie osób świeżo po studiach rozpoczynających swoją pierwszą poważną pracę. Zdecydowanie NIE polecam osobom mającym już jakieś doświadczenie w księgowości, ponieważ w takim przypadku wybór Metro to krok do tyłu... Firma mając w ostatnim czasie duże problemy kadrowe ratuje się zatrudniając osoby bez żadnej księgowej wiedzy, która swoją drogą i tak się tam nie przydaje - po prostu masz klepać to, co w procedurze napisali Twoi koledzy, których wysłano na migrację. Podsumowując niezła szkoła życia w korporacyjnym buszu... :)

anita

witam serdecznie czy osoba posiadająca wykształcenie wyższe -rachunkowość , 8-letnie doświadczenie (samodzielna księgowa bez kadr i płac )na pełnej księgowości i pracująca w tej samej branży ( spożywcza) oraz język podstawowy A2/B1 ( w trakcie nauki ) ma szanse dostać tam prace ?

Hrynia

Okres próbny w Metro wspominam dobrze. Ciekawe szkolenia wewnętrzne. Sporo nauki, ale też świetny moment na trochę zabawy i lepsze zapoznanie się z Koleżankami i Kolegami. I przede wszystkim spokojny czas na wdrożenie w wykonywanie przyszłych obowiązków. Początkowo, trenowanie wyłącznie w systemie testowym było uciążliwe, z drugiej strony - świadomość, że niczego się nie "popsuje" łagodziła stres "początkującego" :) Powodzenia w procesie rekrutacyjnym oraz w znalezieniu zadowalającej pracy w Metro. A jak nie tam, to gdzie indziej. Świat stoi otworem :)

Viki

Witajcie! Fajnie widzieć trochę pozytywnych opinii :) Powiedzcie jeszcze proszę jak najczęściej wyglądają formy umów. Czy np. okres próbny, później określony na rok i nieokreślony? Czy może pomijają okres próbny?

Hrynia
@Viki

Cześć :) W każdej pracy są jakieś pozytywy - wiele zależy od naszego nastawienia :) Co do pytania - ja miałam najpierw 3-miesięczny okres próbny (szkolenia oraz wdrażanie w procedury obsługi przydzielonego kraju - praca w środowisku testowym). Później umowa na 12 m-cy. Stanowisko - junior accountant.

Viki
@Hrynia

Bardzo dziękuję :)

Milka

Dzięki))

ooo88

testy sprawdzaja myslenie logiczne, podstawy ksiegowosci i angielski. rozmowa kolo 40 minut, chwile po angielsku. nie jest zle, przyjazna atmosfera

Milka

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna i testy?

naito

@Kasiulka, z tego co wiem wystarczy poziom średni - taki, żeby w miarę się dogadać bez większych błędów po angielsku. Średniozaawansowany powinien być ok.

Kasiulka

A czy możecie podpowiedzieć w jakim stopniu trzeba znac angielski? Mam wieloletnie doświadczenie w bankowości w tym obsługa firm. Zapisałam sie tez na intensywny kurs angielskiego ( obecny poziom to średniozaawansowany według testów, ja czuję że troszeczkę mniej). Słyszałam dobre opinie o tej pracy i chciałam się przygotować zanim złoże aplikację. Co jeszcze, oprócz języka, warto znac?

audytor

jak ktoś pracował na pełnej księgowości 2-3 lata to tam od razu się odnajdzie a nawet przewyższy niektóre osoby.

ania

Co do języka, to z tego co wiem, jeśli ma się doświadczenie w księgowości, to nagielski nie musi być super. Za każdy następny język obcy płacą dodatkową kasę do wypłaty. W tej chwili ostro szukają, szczególnie z niemieckim. Koleżanka tam pracuje i sobie chwali.

krystian

Na dzień dzisiejszy każde szczecińskie centrum finansowe ma braki kadrowe i dużą rotacje . Z pewnych źródeł mam informacje że w tym roku pojawi się nowe centrum finansowe w szczecinie ( 120-150 pracowników )

księgowa

język średni ( komunikatywny w przypadku dużego doświadczenia na pełnej księgowości wystarczy )

KSIĘGOWA

Witam ciągle rekrutują bo maja dużą rotacje pracowników . Proszę się nie sugerować tym że piszą w ogłoszeniach o prace o dobrym języku . Są braki kadrowe to doświadczenie się tam na pierwszym miejscu liczy a język podstawowy - komunikatywny wystarczy . Bez dobrych i doświadczonych pracowników ciężko się wyrobić - A terminy w księgowości gonią !!

alan

kilkugodzinna rozmowa w j. angielskim

Nitro

Płaca moze i jest tam oki ale to miejsce jest niczym (usunięte przez administratora) wykorzystać w pełni młodego pracownika po czym jak jego osiągi spadną lub ocena roczna wyjdzie nie tak a to mogą zrobić na pstryknięci palcem bo do kogo się pożalisz lub do kogo możesz się zgłosić ze zostałeś niesłusznie oceniony to zrobią i tak że za jakiś czas spokojnie mogą Cie zwolnić. Przykre jest jedynie to ze tworzy się sztucznie rodzinna atmosferę a jak przyjdzie co do czego po prostu zmieszają Cie z błotem i podziękują.

pracownik1

Skąd masz takie informacje? Zarobki są raczej przeciętne. Ja tam pracuję jako Accountant i po roku pracy i pozytywnej ocenie rocznej (i awansie) mam ok.2200 zł netto. Nie ma możliwośći negocjacji, aby dostać więcej.

KSIĘGOWA

Zgadzam się z tą kolejnością ponieważ pracowałam w dwóch z czterech centach finansowych w szczecinie ( wyżej wymienionych ) .pozdrawiam byłych kolegów i koleżanki z METRO .

paulina

w szczecinie są 3 centra usług wspólnych . A najlepiej płaci: 1. Dansk supermarket 2. DGS w oxygenie 3. Metro gumieńce i wszystkie mają bardzo duże problemy kadrowe . Z nieoficjalnych źródeł na przełomie luty/marzec 2016 urząd miasta ogłosi nowego inwestora z tej branży .

księgowa
@paulina

NA 2 miejscu powinno być centrum Coloplasta .

Zostaw merytoryczną opinię o METRO Global Solution Center sp. z o.o. - Szczecin

• Jak się pracuje w METRO Global Solution Center sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy METRO Global Solution Center sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 37.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w METRO Global Solution Center sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 3 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy METRO Global Solution Center sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w METRO Global Solution Center sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

METRO Global Solution Center sp. z o.o.