METRO Global Solution Center sp. z o.o.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o METRO Global Solution Center sp. z o.o.

mm

Sama pracuję w Metro Services i jasne, że jak w każdej firmie i tutaj znajdą się minusy, nigdzie nie jest idealnie. Ale to, co piszą niektóre osoby to już demonizowanie pewnych tematów. A biedny dział HR wrzucony do jednego wora ze szkoleniami stara się coś zrobić, żeby nam umilić pracę - jakby nie było czasem jakichś zabawnych akcji albo luźniejszego szkolenia to pewnie by były opinie, że jest strasznie sztywno i człowiek to tylko trybik w maszynie. A na przykład za wspomnianymi plakatami "w stylu Cooperatio czy inny szajs" idą nagrody dla niektórych pracowników, także jak się człowiek postara to zostanie wyróżniony. Jest też sporo awansów, co jakiś czas dostajemy maile i jak ktoś awansuje, to wszyscy są o tym informowani , czyli wg mnie miło. Nikt nowy nie jest zatrudniany? To ciekawe, bo często widzę, jak nowe osoby są oprowadzane po firmie i jest nas coraz więcej. Ostatnio nawet były lody z okazji dwusetnego pracownika, a pamiętam czasy, jak było niewiele ponad 100 , chyba jednak coś robią w tym temacie. Moim zdaniem wcale nie jest źle, wiadomo że trochę zależy od tego do jakiego zespołu się trafi i czy pod dobrego lidera, ale ludzie są fajni i jak się chce, można iść po szczebelkach kolejnych stanowisk bez jakiegoś wielkiego problemu. A mam znajomych w innych firmach i wiem, że na przykład w Dansk awansują może parę osób na rok. A płaca podobna jak wszędzie, za to można mieć sporo więcej kasy, jak się zna dodatkowe języki obce i można się ich uczyć na kursach u nas po godzinach.

paulina

Zgadza się j. angielski to standard ale wystarczy podstawowy/komunikatywny .Jak ktoś ma duże doświadczenie na pełnej księgowości to bierzemy go od razu .

językowiec

alrk, zdaje się że jednak mają udział w wynagrodzeniu - można liczyć na wyższą kasę, jeśli zna się dodatkowe języki. Angielski to taki standard i tylko tego wymagają na 100%, takiego średniego - wiadomo im lepszy poziom, tym większą masz szansę.

Paula

A czy ktoś ma informacje jakie są zarobki a stanowisku: Młodszy Specjalista z językiem niemieckim i angielskim

MICHAŁ

właśnie słyszałem że ten angielski w stopniu komunikatywnym powinien wystarczyć jak ktoś ma duże doświadczenie na pełnej księgowości . Metro Services dobrze płaci swoim pracownikom jak na szczeciński rynek pracy. Tylko ja mam 3-m-c wypowiedzenia i to mnie boli że nie poczekają tyle bo ktoś będzie musiał prace wykonać a okresu wypowiedzenia na 100% nie skrócę .

ANNA
@MICHAŁ

Człowieku z takim doświadczeniem oraz wykształceniem to na bank cię biorą Wiem bo tam obecnie pracuję a język angielski to w pracy szybko sobie pod szlifujesz . W moim dziale na pewno sobie poradzisz a jak czegoś nie będziesz wiedział to ci wszyscy po trochu pomogą . Zapraszam i dozobaczenia

MICHAŁ

Witam ma wykształcenie wyższe ( rachunkowość) oraz studia podyplomowe z finansów i się zastanawiam czy złożyć tam swoje CV. Mój język jest komunikatywny i boję się że polegnę na rozmowie a odnośnie mojego doświadczenia to 5 lat na pełnej księgowości ( fakt kosztowe , zakupowe , kompensaty, potwierdzenia sald , wyciągi bankowe, raporty kasowe, wezwania do zapłaty czynny udział przy badaniu bilansu przez biegłego rewidenta ) W księgowaniu co gdzie jak i na jakie konto to sobie na pewno poradzę tylko boje się tej rozmowy po angielsku .

MICHAŁ

czy osoba z komunikatywnym językiem angielskim ( od 2 lat się uczę i posiadam 5 letnie doświadczenie na pełnej księgowości branża FMCG) może dostać tam prace ?

Mika

Odpowiem na kilka pytań: @Karola Ad.1) Nieprawda, ja przez ponad rok prawie nigdy nie zostawałam po godzinach - no oprócz zamknięcia miesiąca, ale to max 2-3 dni. Ad.2) Nie zauważyłam takiego zjawiska, osoby przypisane do Niemiec zazwyczaj zajmują się obsługą tylko tego kraju, tak więc nie mają innych aktywności do 'nadrabiania', a już na pewno nie przychodzą w wolne dni. Ad.3) Z tego co wiem, to firma często idzie takim osobom na rękę np. zmiana tylko na 8 @Marta - Media Markt i Saturn, jeśli chodzi o procesy księgowe nie są obsługiwane przez Metro Services @Katia ok. 1000 zł

paulina

Sezon urlopowy się zaczyna a tu braki kadrowe są i to bardzo duże ! Będzie ciężko a terminy w księgowości gonią

katia

Czy może ktoś powiedzieć jakie są zarobki na stażu?

MARTA

z tymi nadgodzinami to trochę przesada !! ale ludzi to tam brakuje i to sporo!!!!!!! wysyłasz dzisiaj swoje aplikacje i następnego dnia dzwonią do ciebie a odnośnie wyjazdów to są często bo firma kładzie duży nacisk na INNOWACYJNOŚĆ oraz DOBRZE WYNAGRADZA SWOICH PRACOWNIKÓW . Teraz podobno MEDIA MARKT I SATURN im doszedł do księgowania tak więc roboty od groma

Karola

Witam. Proszę o odpowiedź na nurtujące mnie pytania. 1.Czy to prawda, że w tej pracy siedzi się prawie codziennie po godzinach bo jest za mało ludzi do pracy? 2.Czy jak pracownicy wyjeżdżają służbowo co kilka tygodni do Niemiec na kilka dni to później muszą też siedzieć po godzinach albo w dni wolne od pracy żeby nadrobić pracę? 3. Czy prawdą jest, że matki samotne, które nie mogą siedzieć po godzinach są zwalniane z pracy?

Smerfetek

Dział HR w Metro jest chyba najbardziej oderwanym od rzeczywistości działem w całej Grupie Metro :) Ludzie którzy tam pracują nie mają zielonego pojęcia o faktycznej pracy operacyjnej, na szkoleniach opowiadają takiej bajki, że aż żal słuchać, więc ciężko ich porównywać z jakimkolwiek innym działem. Generalnie mają opinię działu gier i zabaw, bo siedzą tylko i wymyślają bzdurne zajęcia (np. cała firma przygotowuje plakaty!) albo kiczowate akcje (ostatnio oblepili całą firmę plakatami z "superbohaterami" w stylu "Cooperatio" czy inny szajs). Czasami przeprowadzają szkolenia bez sensu, na których trzeba być, a które są kompletnie nieprzydatne (szkolenie z "wartości jakimi kieruje się firma" na przykład). Generalnie cała firma ma z nich polewę, ale tylko do czasu aż znowu nie wymyślą czegoś bzdurnego co tylko przeszkadza w codziennej pracy, wtedy firma ma ochotę ich zlinczować :)

marcel
@Smerfetek

popieram tragedia !!! siedzą nic nie robią a ludzi brakuje byście kogoś w końcu zatrudnili a nie na operacyjnym wiosłujemy bo terminy gonią . Była reklama w radiu i podobno nikt nie wysłał CV a gadają że ciągle rozmowy z kandydatami prowadzą .

Syriusz

Pracowałem tam przez rok, ale zrezygnowałem, ponieważ dni wolne wynikające ze świąt Państwowych, czy Religijnych w Polsce tam nie obowiązują, bo w Portugalii ich nie ma i tam pracują normalnie więc tu też. Ale jak są święta w Portugalii i tam mają wolne to tutaj się normalnie pracuje. Więc praca dla ludzi, którzy nie mają życia poza pracą.

paulina

czy osoba z 5-letnim doświadczeniem { pełna księgowość )i słabym językiem angielskim podstawowy/komunikatywny od roku się uczę-ma tam szanse dostać pracę ?

Hrynia

W Organizacji tego typu liczy się każdy - i ten starszy, doświadczony, i ten młodszy, z otwartym umysłem i chęcią do nauki oraz rozwoju. Spróbuj - dla chcącego nic trudnego :) Bez doświadczenia można się tam odnaleźć. A z Ludźmi, których poznasz, można nawiązać kontakty na lata :)

ala

Czy ktoś wie ile tam można netto zarobić ???

@ala

(usunięte przez administratora) Artykuł co prawda sprzed roku, jednak myślę, że podane tam kwoty są realne. Zawsze to jednak kwestia indywidualna - wszak liczą się Twoje predyspozycje, doświadczenie i... umiejętności negocjacyjne :)

Hrynia

Ze zmianami chyba wciąż bez zmian :D Polecałam tę pracę Znajomej i usłyszałam "ale ja nie jestem księgową". Myślę, że nie ma co się poddawać na starcie, człowiek uczy się przez całe życie. Pozdrawiam!

ala

czy ktoś wie ile płacą na początek netto ??? w jakich godzinach jest praca?

@ala

Wysokość wynagrodzenia to kwestia indywidualna :) Każdy ma prawo do "wyceny" własnych kompetencji. Ważne, żeby kwota była przemyślana - i pod kątem oczekiwań, jak również realiów rynkowych (warto np. skorzystać z internetowych porównywarek zarobków). Proponuję też uwzględnić możliwości otrzymania dodatkowych benefitów płacowych i pozapłacowych - o które trudno w firmach prywatnych. Za "moich" czasów funkcjonował system dwuzmianowy - pracę rozpoczynałam albo o 8:00, albo 9:30.

Viki

Pamiętacie ile czasu czekaliście na odzew po wysłaniu CV? Zastanawiam się czy jeszcze jest sens nadal czekać, czy dalej poszukiwać ;)

@Viki

Witaj. Na odzew czekałam około 2 tygodni. Następnie, po testach i rozmowie kwalifikacyjnej, o ostatecznej decyzji o zatrudnieniu zostałam poinformowana w ciągu 1 tygodnia. Myślę, że jeśli znalazłaś jeszcze inne, interesujące ogłoszenia - to warto wysłać CV, pójść na rozmowę... Owszem, każdorazowe aplikowanie pod kątem kolejnej konkretnej oferty wymaga czasu i przygotowania, z drugiej strony - może tylko zaprocentować. Człowiek nabiera swobody, zwiększa świadomość własnych atutów oraz ma porównanie, jakie warunki pracy oferują przedsiębiorstwa w regionie. Powodzenia w znalezieniu zadowalającej pracy :)

Zostaw merytoryczną opinię o METRO Global Solution Center sp. z o.o. - Szczecin

• Jak się pracuje w METRO Global Solution Center sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy METRO Global Solution Center sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 37.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w METRO Global Solution Center sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 3 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy METRO Global Solution Center sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w METRO Global Solution Center sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

METRO Global Solution Center sp. z o.o.