Opinie o JSW Sig w Jastrzębie-Zdrój

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie JSW Sig. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie JSW Sig o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Edukacja - działalność związana z oświatą

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o JSW Sig w Jastrzębie-Zdrój

Miszcz

Nie, nawet kojarzy ludzi z znajomościami którzy musieli przejść na chwilę pod OWP żeby wskoczyć pod kopalnie.

rylek

Siema, powie mi ktoś czy jako młody nowoprzyjęty warto zapisać się do związków solidarność lub innych. Pomoże mi to w szybszym przejściu pod JSW czy bez różnicy?

Szufla
@rylek

Nigdy się nie zapisuj do żadnych związków a w szczególności Solidarności w Sig-u. Tylko będą Cię łupić że składki co miesiąc i obiecywać że przejdziesz pod JSW. I tak przejdziesz bez ich pomocy a kasę stracisz i się (usunięte przez administratora) Przejdziesz pod JSW to wtedy się zapisz się jakiś związków ale też nie do Solidarnosci.

Nowy SiG
@Szufla

Jeśli jesteś w Sigu to możesz się zapisać do związków ale nie będę Ci pobierać żadnych składek... Dopiero jak dostaniesz się pod Kopalnie. Pozdro

Czysty ryl
@Nowy SiG

W Sigu normalnie pobierają składki na zwiazki. Solidarność bezpośrednio z wypłaty a ZZG sam musisz puścić przelew.

Siguś

Pół roku na odstawie dwiema czerwonymi 4 z przodu + flapsy. Związki narazie milczą o przyjęciu pod JSW...

Kubuś
@Siguś

Nie licz na przejście bezpośrednio pod JSW, po drodze czeka cię jeszcze OWP...

Nowy SiG
@Siguś

Ta 4 masz z stażowym czy bez ?

Gig

logo firmy E-learning Content Creator
logo firmy Specjalista ds. sprzedaży B2B
Amadeusz Krebs Ikuchnia
Kiedy ?

Na Szczygłowicach na przeróbce jest ok.albo ponad 30 osób co pracują w SIG-u już od 14 do 16 miesięcy i dalej nie przechodzą pod JSW. Kto to blokuje ?

Są przejscia ale dla nielicznych osób... polecam przejść się do związków i pogadać konkretnie i nie dać się zbyć. Ja w SIGu pracuje od marca i mam przejść pod kopalnie w grudniu. Pozdro

Kandydattt
@Paweł

A jaka kopalnia?

@alokacje

Witam. Czy coś mówią u was na ruchach że będą jakies alokacje pod jsw?

Lista?

A gdzie takowa lista jest do wglądu? I jak to jest możliwe, że 15, skoro 17 były rozmowy w spółce podobno?

Szx
@@alokacje

Maja być przejscia na Pniowku grudzień, marzec.... info od związkowców z Solidarności i oczywiście dla pracowników OWP, nie wiem jak z odstawa, nie pytałem bo nigdy tam nie pracowałem.

Elo
@Szx

A wiecie kiedy będą przyjęcia do sigu znów na boryni chodzi o następny rok?

@Elo

Co miesiąc są przyjęcia... tak ciężko do SIGu zadzwonić ?

Byq

Czy jako osoba 30 letnia, która nie pracowała nigdy w górnictwie, z wykształcenia technik mechanik. Opłaca mi się startować do pracy w SIG'u?

Byq

Zależałoby mi na jak najszybszym przejściu pod JSW, a praca pod firmą to znowu rok w plecy. W SIG'u po tym czasie mógłbym już robić pod kopalnia, czy nie ma na to szans? Jak to jest z okresem wypowiedzenia, ponieważ mam umowę na stałe w obecnej firmie i przepracowane 7 lat. Na jakie zarobki w ogóle można liczyć pod JSW na początku?

postronny
@Byq

Prędzej wygrasz na loterii niż przejdziesz do JSW po roku czasu w SiG-u... Na początku będziesz zarabiał ok. 200 zł brutto za dzień, a może nawet mniej. Oczywiście osobom pracującym w SiG-u od 2-3 lat w ogóle nie zależy na przejściu pod JSW...

Glupoty
@Byq

Koledzy sieja propagande, troche znajomosci poszukac i po 3,4,5 czy 6 miesiacach normalnie przechodza pod kopalnie tak ze nie jest zle te pare miesiecy przezyjesz za 3000 zl + kartki a potem bedzie lepiej. Wedlug mnie kwestia tego czy to ma sens robic w tym (usunięte przez administratora) za emeryture w twoim przypadku w wieku 50 lub 55 lat. Bo kasa nawet pod JSW na pobocznych oddzialach to nie jest jakis zloty gral . Zarobisz bez weekendow od 4400-5500 + kartki (oczywiscie sa dodatki typu barborka itd.). TO jest tak zalezy co komu pasuje , kolega sie zwolnil po 3 latach i jezdzi w ekooknach jako kierowca , sam rozwazam rozne opcje bo u dobrych prywaciarzy za niedlugo bedzie lepiej niz w tym mobingowanym (usunięte przez administratora) no i zalezy co teraz robisz ile zarabiasz i jakie masz perspektywy sam se musisz dac odpowiedz. Wszystko ma plusy minusy jedno wiedz ze na kopalniach 70% zalogi to ludzie co nie mieli i nie maja na siebie zadnego pomyslu oraz nic innego nie umia zrobic wiec gornictwo ratuje im (usunięte przez administratora)i ciesza sie ze zarobia ze wszystkimi dodatkami od 7,5 do 10 kafli harujac jak pies czasami. Taka moja opinia. Pozdro

@Glupoty

No właśnie. Aktualnie pracuję na CNC, około piątkę da się miesięczne wyciągnąć ale patrząc na te wszystkie nagrody dla górników deputat, premie, barbórki, 14 itd. Z samych nagród mają więcej niż moje roczne zarobki... O wcześniejszym wieku emerytalnym nawet nie wspomnę. Połowa ludzi w firmie to emerytowani górnicy i ciągle mnie namawiają, żebym poszedł na kopalnię, ciężko rzucić stała pracę dla nie pewnej przyszłości w SIG'u, no i nie wiem czy dam sobie na dole radę i tak tkwię w impasie... Dzięki za odpowiedź.

Pezetdwa
@Byq

a dlaczego miałbyś sobie nie dać rady na dole? Wiadomo, przemysł ciężki i trzeba przywyknąć do górnictwa i tyle. Jeżeli jesteś fachowcem w cnc to jak Ci się praca na kopalni nie spodoba to bardzo szybko znajdziesz pracę w zawodzie.

Glupoty

Powiedzialbym Ci cos ale sie wstrzymam , niech kazdy zyje w swoich przekonaniach , jestem juz pod JSW tylko czasami tu spogladam z ciekawosci co tam w SiGu sie dzieje , a ile siedzialem w Sigu to Ci nie powiem mozesz sie sam domyslic ... Ja i tak bylem dlugo bo na Boryni jest gosciu na elektrycznym co byl 1,5 miesiaca wiec jak nie wiesz wszystkiego to nie (usunięte przez administratora)Ale ogolnie bedac tylko w zwiazkach to masz racje kolo roku trzeba liczyc jedni troche mniej jedni wiecej.

@Glupoty

Serio głupoty piszesz , przeważnie jest tak że osoby które były przyjmowane w 1 dzień tak samo przechodzą pod kopalnie( chyba że jakieś l4, podpadziochy itd) nie (usunięte przez administratora) Takich głupot że przez ost rok ktoś przeszedł po 1,5 miesiaca . Ostatnio był wykaz nazwisk na prośbę jednego z ZZ i nie było tam nikogo takiego przez ost rok . Ktoś ci bajek. Naopowiadal i tyle. Ok roku trzeba odsiedzieć

Knurowski rylo maszyniok

Witam. Nie wiecie czasem czy na Knurowie będą przenosiny pod jsw w tym roku? Co gadają wasze związki?

Bolek
@Knurowski rylo maszyniok

Panowie czy przyjemna mnie do sigu jak będę miał porzucenie pracy? Co stracę?

Kamil

Ale po porzuceniu pracy też przyjmują? Nie ma z tego powodu problemów?

Romek
@Kamil

Przyjmują

Eloo
@Kamil

Nie przyjmują z tego co wiem tak samo jak w JZR robiłeś i porzuciłeś od razu to też nie biorą

Byku

Panowie co to jest Sig Oz ?

@Byku

Dlaczego pomijasz Panie ? Przecież bardzo dużo kobiet pracuje w SIGu...

Sigol

Czy w sigu barborka będzie wyplacana tez 1 grudnia jak pod jsw?

Sigol

Czy SIG też obowiązuje od stycznia podwyżka bonów żywnościowych?

Pit

Czy to prawda ze w SIGu barborka ma być płacona do wypłaty ? Słyszał ktoś podobne info ? Takie info mam od planistki na Knurowie

Sigol

Pracuje od października w Sigu wcześniej nieprzerwanie pod firmą.Czy dostanę Barbórkę i mniej więcej jaką?

@Sigol

Jeżeli masz 2 lata dołu i nie miałeś dłuższej przerwy w zatrudnieniu między jedna z drugą firma Górnicza to dostaniesz.

Novyy

Witam, jakie realne zarobki nowej osoby? Sig Budryka. Dodam że mam już zrobiony kurs górnika, mam 24 lata.

On

Chłopy czy jest coś wiadomo o aplikacjach w Knurowie

Arcxi

Czy coś wiadomo o przejściach z sig pod JSW Knurów

Górnik

Cześć, wiadomo kiedy w sigu mają płacić barbórke? Oraz na ile idzie liczyć za przepracowanie 11 miesięcy?

@Górnik

Jak masz 2 lata dołu to w tedy masz barburkę

Conieco
@Górnik

Piszę ci na stronie jsw sig , nabywasz prawo do Barbórki po 24 przepracowanych miesiącach wlicza się to też jeśli pracowałeś w firmach zewnętrznych pod ziemią. Jeśli nie masz tego stażu to nie prawdopodobnie nie dostaniesz Barbórki. Pozdrawiam

Mirek

W zeszłym roku pracowałem w SIG od kwietnia i dostałem 560zl Barbórki.

Bhp

Jest szansa się dostać do działu BHP ? Czy jedynie bhpowcy są prowadzeni z JSW?

@Bhp

Jest szansa, przyjmowałem się do SIGu w grupie z inspektorem BHP

@Spocony Miech

A nie wiesz czy szukają dalej bhpowcow ? Dzięki za odpowiedz

@Bhp

Ktoś coś wie jeszcze na temat czy są przyjęcia do BHP ? Gdzie najlepiej uderzyc ? Do związków ?

Bb
@Bhp

Ciężko bez pleców, a druga sprawą musisz mieć zatwierdzenia do dozoru wyższego.

@Bb

A do związków warto uderzać ? Niestety pleców nie mam żadnych w JSW. Jedynie doświadczenie o papiery

Jak długo czekaliście na wypłacenie wczasów pod gruszą? I jaka kwota jest wypłacana ?

Zostaw merytoryczną opinię o JSW Sig - Jastrzębie-Zdrój

• Jak się pracuje w JSW Sig?

Zobacz opinie na temat firmy JSW Sig tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1450.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JSW Sig?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 889, z czego 214 to opinie pozytywne, 48 to opinie negatywne, a 627 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy JSW Sig?

Kandydaci do pracy w JSW Sig napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

JSW Sig
3.7/5 Na podstawie 445 ocen.

JSW Sig