Opinie o K-S Kirsch-Schweißtechnik Potsdam w Potsdam

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy K-S Kirsch-Schweißtechnik Potsdam. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w K-S Kirsch-Schweißtechnik Potsdam na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o K-S Kirsch-Schweißtechnik Potsdam w Potsdam

Pytająca o pracę w zakładach mięsnych.

Od 2015 roku obowiązuje w Niemczech minimalne wynagrodzenie za pracę, tj.: 8,50 euro brutto na godzinę. Z tego wychodzi 6,50 euro netto na godzinę.

Pytająca o pracę w zakładach mięsnych.

Wiem, że jest to zakład „Sauels Thüringen GmbH & Co. KG. w Barchfeld (Niemcy). Proszę o odpis. -Od której do której przebywa się na zakładzie pracy, jeżeli chodzi o I i II zmianę? -Czy są dodatki nocne, a jak tak, to ile wynoszą ? -Ile w ciągu tej pracy jest przerw i po ile minut ? (czy co 4 godziny jest przerwa 30 minut, a co 30 minut zmiana rękawic i też przerwa 15 minut, a jak tak, to wyszłoby w ciągu zmiany-3 godziny przerw, a płatnej pracy-8 godzin) -Za ile godzin pracy dostaje się wypłatę (za 8 godzin) ? -Ile wychodzi stawka euro brutto (8,60) i netto (?) Z góry dziękuję o odpis.

ela

pracuje z kolezanką w Zimbo przez Kirscha i się mamy dobrze. Owszem są Rumuni ... ale i Polacy, Niemcy.Dogadujemy się. Jest zimno ale to zakład mięsny a nie piekarnia.Zarabiamy ok. 1050 EUR netto (8,20 brutto za godzine), płacimy za mieszkanie 240 EUR. Zaliczka jest przelewana 150 EUR. Jak do tej pory z Michałem załatwiłam wszystko co potrzebuje urlop,wypłaty. Czasem trochę to trwa ale dotrzymuje słowa. A od pazdziernika zmienia sie taryfa miesna i zarabiamy 8,60 EUR brutto.

Włóczykij
@ela

A jak długo pracujesz w zimbo?

Pytająca o pracę w zakładach mięsnych.

Witam, Mam 19.10.2015 roku wjechać na 2 miesiące do pracy do Niemiec (ponoć można zjechać po 4 tygodniach podpisując odpowiednie pismo), 70 kilometrów od miasta ERFURT do chłodni na pakowanie szynek i kiełbas. Pracuje się 4 dni, a 2 dni jest wolne. Oto warunki pracy, które dostałam e-mailem z firmy-"Kirsch Consulting" z Raciborza. -Proszę o opinie na temat pracy? -Ile zarobię netto za miesiąc pracy ? Z góry dziękuję za odpis. 1)Praca na zasadach prawa niemieckiego (tzn. jesteście zameldowani, rozliczani i wypłacani w Niemczech). Za każdy przepracowany miesiąc należą się 2 dni płatnego urlopu. Jeżeli pracownicy planują dłuższy urlop w Polsce to nie ma z tym problemu (wtedy pozostałe dni są bezpłatne) ale jego termin trzeba zgłosić i ustalić wcześniej z koordynatorem. 2)Stawka brutto: 8,80€, dodatki za pracę w godzinach nocnych 25% do podstawy wynagrodzenia oraz 50% za pracę w niedziele i święta. 3)Rozliczani jesteście w formie miesięcznej. Wypłaty realizowane na wskazane konto 15 - tego. (zaliczki możliwe). Potrzebna karta do bankomatu, bo nie ma "pieniędzy do ręki" 4)Praca polega na pakowaniu. Są to proste prace przy taśmie. Na hali panuje normalna temperatura. 5)Rozpoczęcie pracy: 19-10-2015. 6)Oczekujemy dyspozycyjności na minimum 2 miesiące. 7)Koszty: oplata za mieszkanie 260 euro miesięcznie, plus 50 euro dojazdy do pracy (wynajmujemy dla Państwa samochód). Kwota ta jest odliczana od wypłaty. Przy korzystaniu z własnego samochodu opłaty za auto nie ma. 8)Na miejscu jest koordynator, który pomaga przy załatwianiu potrzebnych sprawy. Przed wyjazdem otrzymacie Państwo dokładne namiary na koordynatora, zakład pracy i mieszkanie. 9)W odwieź roboczą wyposaża pracodawca. 10)Przed rozpoczęciem pracy ważne jest przeszkolenie pracowników (w pierwszym dniu pracy).

Właśnieja
@Pytająca o pracę w zakładach mięsnych.

Ach 70 km od Erfurtu... Najpewniej jest to praca w Suhl w zakładzie Zimbo/Bell. Pracowałam na tych wakacjach ogólnie z Kirscha i do tego w Bellu. Zdecydowanie nie polecam. Więc Cię ten wyjazd bd kosztował zdrowia niż faktycznie zarobisz. Pracownicy na stałych umowach mówili, że miesięcznie dostają ok.650€. Temperatura na linkach, gdzie układa się szynkę i kiełbasę wynosi od 2-4 stopni C na plusie. Stoisz 4 godziny w jednym miejscu, rękawiczki zmieniasz co 30 min, po 4 godzinach masz przerwę pół godziny i po czym wracasz na kolejne 4 h. Na lince prawie sami Rumuni, którzy oczekują od Ciebie, że po 2 dniach będziesz pracować tak szybko jak oni po 11 miesiącach. Na koordynatora Michała nie licz. On ma totalną wyje*kę na wszystkich. Ciągle jest na urlopie w Polsce. Mówi, że coś Ci załatwi, a naprawdę nie załatwia nic. Kompletnie nic nie ogarnia. Jednej osobie zdarzyło się, że niby musiała dopłacić do swojej wypłaty, bo tyle podatku jej omyłkowo pobrali. Jeśli bd mieszkała na ul. Grosse Beerbergstrasse, to nie dostaniesz samochodu, bo tylko 4 km do pracy i jakieś 3 do biura kirscha. W każdej sprawie typu odbiór cetli bd musiała iść pieszo do tego biura. Nowością nie jest, że w środę po pracy dowiadujesz się , iż pracujesz do piątku. Wypłaty i zaliczki na czas, ale hajs zgadzać się wcale nie musi.

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie K-S Kirsch-Schweißtechnik Potsdam? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
Jaroo

pracuję już 3 miesiące przez agencje, teraz w drugim zakładzie. W pierwszym bylo po czasie mniej zleceń, pracowalismy mniej godzin, to klient zredukowal ludzi najkrotszych stażem lub tych co sie nie spisali. Takze nie agencja a zakład redukuje i jak maja inna robotę to od razu proponują czy masz na to ochotę. A jak nie maja nowych zleceń to normalne, że muszą zwolnić. Mieszkanie raz miałem przejściowe ale szybko nas przenieśli na lepsze. Ja i koledzy mamy dobre wrażenie.

Ktoś

Córuś niestety nic nam nie poowiedzieli nazmyślali ze jest nowa osoba od grafików i nas nie uwzględnili.Gdy wrociliśmy do Polski to powiedzieli nam że mogliśmy zostać.Zwolnili nas dlatego że brali studentów i brakowało mieszkań dla nowych pracowników.Dodam że zwolnili nas po tym jak poprośiliśmy o urlop

Ktoś

Witam. Opiszę swoją sytuację z Kirsh Consulting. Otóż pojechaliśmy tam wraz z dziewczyną w maju. Pracowaliśmy w miejscowośći Suhl na zakładzie Bell. Po miesiącu przeprowadzili nas na mieszkanie oddalone tylko 2 km od zakładu pracy. Nagle zostaliśmy zwolnieni niewiadomo nawet z jakiego powodu. Stawka też nie jest cudowna ale nie jest najgorzej. Długo nie popracujecie w tej firmie to jest pewne pozdrawiam nie polecam.

Krysia
@Ktoś

Witam.Pracujemy przez Kirscha juz 2 lata w Zimbo- Suhl. Naprawde niektórzy wypisuja tu bzdury na temat kirscha. Jak ktos nie chce pracowac to na prostej drodze bedzie miał zawsze pod górke. Wypłata zawsze jest rególarnie na koncie i zaliczki tez. Jak mozna pisac ze zarabia sie 650 euro na miesiac , chyba ta osoba nie doliczyla zaliczki co dostała 2 tygodnie wczesniej , albo pracowała tylko 2 tygodnie.Zarabiamy ok.1200 euro na miesiac z tego odliczyc mieszkanie 240 euro no i zaliczka .A jesli chodzi o współpracowników rumunów czy niemców to sa spoko.Koordynatorzy sa super nie mam do nich zastrzeżen przez te lata. nigdy nie było problemów z niczym. Można przejść potem do pracodawcy bezpośrednio po przepracowanym roku. naprawde ludzie wypisujecie tu stek bzdur, az nie chce sie czytac. Polecam Kircha dla tych co chca pracowac .Pozdrawiam.

studzi

a ja polecam,tempo sie wyrabia a na miejscu bylo tak jak mnie poinformowano.

adam

no wlasnie nie pracowalem na tasmie i czasem nie wyrobie skoro jest duze tempo i co wtedy?

kasia

nie polecam ! w pracy nie bylam poniewaz co tydzien odsylali mnie w agencji do domu i kazali pytac za tydzien czy sa jakies oferty... i tak minely mi 2 miesiace wakacji :) czekalam z nadzieja na prace i kase no i sie niedoczekalam :) kolezanka tak samo ubiegala sie przez pol roku, pojechala a na miejscu okazalo sie ze jednak pracy nie ma i musiala po 1 dniu wracac do polski. zenada !

PannaJ

Hej. Chciałabym się dowiedzieć jak jest z pracą w tym sezonie? Słyszałam, że do Emslanda już nie ściągają ;/ wie ktoś jak jest pracą innych fabrykach, do których teraz ściąga krisch? Chodzi mi o to czy potwornie cisną i tempo jest zabójcze? I jak z zakwaterowaniem?

adam
@PannaJ

hej ktos powie jakie tempo na tasmie przy pakowaniu?

Zych

Pracuje juz kilka miesiecy, wyplaty i zaliczki zawsze na czas,roboty duzo, dobra opieka, wiekszosc rodakow jest w porzadku ale sa tez kombinatorzy

basia
@Zych

witam,mam jechac z mezem na pakowanie do suhl czy tasma idzie szybko?da rade taki co nie pracowal nigdy na tasmie?jakie czynnosci trzeba wykonac?czy jeszcze cos zwazyc i zapakowac?pozdrawiam

mewa

robota ruszyla

piter

ktoś pracuje w Suhl przy pakowaniu mięsa? jakie warunki pracy i mieszkanie? Dzięki z góry za info

wehonika

Moj maz w suhl pracuje. Niestety godz pracy ma rozne. Raz 8, 7, 6godz pracy. Zalezy. Mowil ze wyplaty maja za 150h ok 650 eu na konto. Ale kirsch sie zabezpieczs. Ok 250 eu biora jako zabezpieczenie co mc ktore wyplacaja po powrocie do polskie

OOO

Pracowałam w Wietze i powiem szczerze ze nie bylo zle , praca to praca nie bylo to ciezkie ale zimno , i czesto przyjezdzalo sie do pracy godzine wczesniej bo tak byl transport, ale to nie tragedia , zas warunki mieszkanioowe to rewelacja , 2 sypilanie lazienka i kuchnia, do dyspozycji mialam rower, nawet basen wlasciciele mieli :) kontakt do dzisiaj z ludzmi z poza pracy sie utrzymuje :)

niezadowolona

Nie polecam!!!!! Pracowalam w Wietze... Ludzie straszni z kirscha kazdy chleje cpa i dziewczyny ida z kazdym jednym facetem ktory sie ladnie usmiechnie. Koordynator tak w kulki leci ze szkoda mowic

niezadowolona

bodzio

ja wybieram się w późniejszym terminie

1.03 od 2.03 robota

Zostaw merytoryczną opinię o K-S Kirsch-Schweißtechnik Potsdam - Potsdam

• Jak się pracuje w K-S Kirsch-Schweißtechnik Potsdam?

Zobacz opinie na temat firmy K-S Kirsch-Schweißtechnik Potsdam tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

K-S Kirsch-Schweißtechnik Potsdam