Opinie o Air Liquide Global E&C Solutions Poland w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Air Liquide Global E&C Solutions Poland. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Air Liquide Global E&C Solutions Poland na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Biura tłumaczeń
Biura tłumaczeń Kraków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Air Liquide Global E&C Solutions Poland w Kraków

Brick in the wall

Odszedlem z tej firmy po wielu latach pracy. Kiedyś to była świetna firma ale obecnie poziomu obłożenia pracą nikt nie kontroluje. Kierownicy pracowni są dobrani nie za wiedzę i umiejętności, a wybrani z koszyka kolegów dyrektorów. Mobing jest ukrywany. Firma dawno juz jest poniżej z zarobkami w stosunku do rynku i dlatego odchodzą z niej doświadczenie ludzi w wieloletnim stażem czasmi nawet 15 i wiecej lat. Szkoda że AL dawniej Lurgi przez "kumoterstwo" została tak zniszczona. W jednym dziale co miejsąc zwalniała sie jedna osoba a dział nie nadążał z zatrudnianiem. Z tego co wiem liczba odchodzących w tym dziale przekroczyła liczbę nowozatrudnioncyh. Są jakieś akcje żeby zatrudniać ale konkurencja im wszsytko podbiera w tym moja obecna frima.

Cyberpunk
@Janusz excella

Jak to co robi szefostwo zajmuje sie obsadzeniem stanowski. Zaczyna sie juz druga w ciagu 12 miesiecy roszada stanowsk. Jeden idzie w bok drugi so góry i w tak od lat nikt nie mysli czy pracuje sie tu na oprogramowaniach sprzed 2 dekad.

poborowy2

Jak wyglądają widełki płacowe na stanowiskach seniorskich. Są dostępne? Czy realne jest 14k-18k brutto z doświadczeniem 15 lat w pipingu? Pozdrawiam

@NN

No ale co potem? Rozumiem ze tym samym jakiś start po prostu opisujesz? Jak potem warunki pracy się rozwijają na tym stanowisku? z juniora kiedyś się przechodzi wyżej? I co wtedy się dzieje z zakresem obowiązków? i tak po za tym to czy ta oferta jest jeszcze w ogóle dostępna? Cos jej nie widzę, ktoś się przyjął? Ciekawi mnie jak wrażenia wobec tego co wyżej napisane?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 54 dni.

Czy w Air Liquide Global E&C Solutions Poland zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Kandydat Nowy wpis

Zawracają głowę, chcą by na rozmowie zjawić się w biurze. Na koniec zero feedbacku i ghosting po rozmowie. Słabiutko.

inż. Nowy wpis
@Kandydat

Na jakie stanowisko mierzyłeś?

poborowy2

pracownik more 15 years
@poborowy2

@poborowy2 po 15 latach mam około 10k. 18K zapomnij kierownik nawet by się nie odezwał (po skonczonej rozmowie) Poza tym kierownicy to figuranci. Dyrektor z francji. Ta firma to jak kolonia francuska w afryce w XiX wieku.

@pracownik more 15 years

To mnie teraz ciekawi druga strona medalu. Widzę 15-letni staż, z czego wiec on wynika przy takiej ocenie warunków? jeszcze jakiś czas temu była oferta dla PMa i wstępnie się interesuję. Czy planowana jest zmiana standardów? Jakie w zasadzie są plany jeszcze do końca tego roku?

pracownik more 15 years

Drogi/a C tej firmie jest tak super ze w okolicach wakacji 2/3 rady pracowników sie zwolnilo a nie byli to goście biegający po ulicy w krótkich spodenkach z pryszczami na policzkach. Pracowali tu nie wiele mniej niz ja. Niektórzy nowi PMowie mogla sie spokojnie od nich uczyć OLI&GAS ale juz u konkurencji hehehehe

@pracownik more 15 years

A o pracy IE coś możesz napisać? 15 lat za sobą to pewnie firmę znasz od podszewki, a właśnie na takim portalu była oferta na dwa wakaty z opcją na prace zdalną. Jak wtedy współpracą z Waszą firmą wygląda? Znacznie lepiej byłoby wykonywać obowiązki prosto z biura?

Pracownik more 15 years

A w IE to jest tak super ze na koniec pazdziernika kolejne odejście bardzo bardzo doświadczonego pracownika. Goscie na B2B nie wytrzymują. Od niedawana jest nowy szef z Francji i chyba w pierwszym miesiacu urzedowania dostal 3 wypowiedzenia pracy. Jak nie znasz standardów AL nie masz szans wytrzymac bez pomocy ludzi z biura a ich coraz mniej. Powodzenia :)

@Pracownik more 15 years

Mnie właśnie interesowała ta oferta dla Juniora PE. Jeszcze dwa miesiące temu wisiała, to już stanowiska wszystkie zajęte? Zarobki mnie interesują, jedna Pani z rok temu już o widełki pytała. Do teraz jakie mogły być podwyżki?

NN

No na Junior PE nie musisz mieć kwalifikacji pensja najniższa robota sekretarki tabelki, drukowanie dla starszych pracowników itd. Nie zawracaj sobie tym głowy no chyba ze nie masz co robic

@NN

poborowy

Cześć, jak dziś wygląda dziś praca w firmie? Jak wygląda system premiowy dla specjalistów i menadżerów? Czy firma wprowadziła wyrównania/podwyżki inflacyjne nawiązując do obecnej sytuacji ekonomicznej? Pozdrawiam

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy

Wiecie, czy Air Liquide Global E&C Solutions Poland udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Ewelina
@Brick in the wall

Czyli tak naprawdę ile osób powinno być obecnie na tym wspomnianym dziale, skoro takie wyliczenia podajesz? Przytoczyłeś dział gdzie według Ciebie źle się dzieje, to w którym w razie czego mimo wszystko warunki będą względnie najlepsze i dlaczego?

@Ewelina

Ewelino najlepsze warunki są w dziale HR :) A co do cudownego ww działu to caly Krakow wie ze w tym dziale został manager i dwoch pracownikow z orginalnego skladu. A "zaraza" roznosi sie na cały inżyniering :) HR ma szczepionkę:) PS A to pytanie "..Czyli tak naprawdę ile osób powinno być obecnie na tym wspomnianym dziale..." Brzmi jak by je zadawl pracownik HR :) tylko ktorej firmy?:)

Engineer
@Brick in the wall

Jest sporo racji w tym co napisałeś. Co do domniemanego m******u. Zasada nr 1, nigdy nie licz na to żę firma rozwiąże coś wewnętrznie. Zawsze angażuj prawnika na zewnątrz.

person inside
@Engineer

@engineer przecież oni jak w tej powieści "Moby Dick or the Whale" Herman Melville nadal mają potwora, sprawę Moby Dicków prowadzą tak żeby było tak dobrze jak zawsze :) Cegła w ścianie ma rację. A z tego co się mówi kolejni się zwalniają. Kończy się maj i ciekawe ile kto powie CU ?

Janusz excella
@Brick in the wall

Serio? Technicznie goście są w latach 2000. AutoCAD i Excel. Smart plant 3D w wersji przed potopowej , nie dźwignie modelu większego niż 1GB. Zero postępu. Co robi menago w AL ? Jak to co zarabia pieniądze ...

Cyberpunk
@Janusz excella

Jak jest z pakietem medycznym w Air Liquide Global E&C Solutions Poland? Można dołączyć rodzinę?

Pakiet medyczny jest pokrywany w całości przez firmę, można dołączyć rodzinę.

Jolanta
@Ania

Ooooo pakiet medyczny dla rodziny to na plus. Teraz szukają kogoś na pozycję Junior Process Engineer. Zna ktoś widełki płacowe na początek? Szczególnie ciekawi mnie pensja, bo wymagają biegłego angielskiego.

Agnieszka
@Jolanta

Za rodzinę niestety trzeba dopłacać, więc szału nie ma. Wynagrodzenie 4000 brutto

@Agnieszka

A czy do podstawy wynagrodzenia dochodzą jakieś dodatki, premie itp? Na święta na przykład coś się szykuje?

Agnieszka
@Aneta

Premie świąteczne są.

@Agnieszka

O no to fajnie. A dużo tego jest zazwyczaj? I czy oprócz tego jakieś benefity pozapłacowe macie?

@Agnieszka

pakiet rodzinny pokrywa frma, pracownik nie dopłaca za rodzinę. Co do wynagrodzenia się nie wypowiem, ale nie spotkałam nikogo, kto pracowałby za taką stawkę, więc nie przesadzajmy - chyba jednak chodziło o 4 000 netto :)))

Adaś
@Ania

W większości przypadków pokrywany jest cały pakiet medyczny, ale nie wszystkim. Nikt Ci nie da 4 000 netto na początek, zwłaszcza zaraz po studiach, gdzie nic nie umiesz.

Małgorzata
@Adaś

A po jakim czasie można liczyć na podwyżkę w takim razie? Bo w dzisiejszych czasach 4k brutto to wcale nie jest dużo... a przynajmniej nie będzie jak inflacja dalej tak będzie galopować

Ewelina
@Adaś

czyli wycena i ogólna możliwość negocjacji występuje dopiero po jakimś okresie próbnym gdy sprawdzą co i jak? jak on w praktyce wygląda i ile trwa?

Henryk

Pracowalem w AL bardzo długo, przy czym to nie była moja pierwsza praca. Zaczynałem jako projektant, a kończyłem jako manager i generalnie muszę przyznać, że dla mnie było super. Zwiedziłem z AL cały świat, brałem udział w ogromnych projektach oil&gas, o których powstawały programy na Discovery - generalnie zdobyłem naprawde ogromne doświadczenie. Zrezygnowałem, bo poczułem, ze potrzebuje nowych wyzwań. Polecam te firmę jesli ktoś chce sie wybić i ma jakies ambicje, a nie tylko chce spędzić 8 godzin przed komputerem. Nie powiem, czasem jest ciężko i nerwowo, bo za mało ludzi, za mało czasu, niefajny klient, zły kontrakt itp ale pracując w innych firmach widzę to samo więc chyba trzeba się przyzwyczaić ;)

Ciekawa

Cześć. W tym roku kończę archeologie. Czy takie osoby mają szansę na pracę u Was?

Rafał
@Ciekawa

Firma szuka absolwentów studiów i pozwala im na rozwój zawodowy, ale przyjmuje głównie osoby, które ukończyły kierunki techniczne, a Ty wspominasz o archeologii. Niemniej jednak jeśli chcesz związać swoją drogę zawodową z firmą powinnaś aplikować i na rozmowie rekrutacyjnej dowiesz się, czy masz szansę. Daj znać jeżeli będziesz składać CV.

Rimmel
@Rafał

A czy są wolne miejsca dla osób bez wykształcenia technicznego?

taaak
@Rimmel

w dziale bhp, taka jedna Pani jest po polonistyce :) i to chyba na stanowisku menadzerskim weic jest taka szansa

Julia

@Obiektywny, czy osoby z zewnątrz, które nie mają powiązań rodzinnych z zarządem firmy Air Liquide Global E&C Solutions Poland mają szansę na osiągnięcie sukcesu zawodowego w tej firmie? Takie osoby z czasem mają możliwość awansu na wyższe stanowisko? Opisz szczegółowo, jak to wygląda.

Al ec
@Julia

Jesli pod pojeciem sukces zawodowy rozumie sie prace do polnocy za darmo (bez wyplaconych nadgodzin) to tak.... jest to szansa na zawodowe spelnienie.

Eng AL KrK
@Al ec

Jest kilka slynnych prawdziwych historii o tym jak ludzie znikali lub byli tak wykonczeni psychicznie ze sami odchodzi. A to wszystko za jedyne 3000-4000 pln na reke. Nie pytalbym tu raczej o mozliwosc awansu tylko o to jak to mozliwe ze w tej firmie lamane jest prawo pracy... kto zezwala na mobbing wzgledem pracownikow i niewolnicze warunki pracy. Pan prezes francuz udaje ze wszystko ok.

inż.
@Eng AL KrK

Czy ktoś komuś każe zostawać do późnych godzin? Nie. To ludzie sami zostają, żeby tylko wyrobić się w nierealnych terminach z robotą. A jak się nie wyrobią to co się stanie? Nic. Po prostu nic się nie stanie. Zwolnią kogoś za to? Nie. Tym bardziej w obecnych czasach, gdy na rynku pracy nie ma nadpodaży dobrych i tanich inżynierów, a od nas i tak sporo osób odchodzi. Niestety, jest tu wielu wariatów, którzy kosztem życia rodzinnego będą (usunięte przez administratora) na chwałę korporacji, dostając za to marne grosze. I ci właśnie wariaci dają zarządowi zły przykład, że można (usunięte przez administratora) za darmo w nadgodzinach. Ludzie, zacznijcie sie sami szanować. Już sie skończyło "rób, bo mamy na twoje miejsce paru innych". Teraz jest "jak wam sie nie podoba to znajdźcie sobie innego". Póki sami nie zaczniecie w ten sposób podchodzić, póki będziecie wystawiać sie na (usunięte przez administratora) to nadal będą sytuacje, że jeden z drugim wypruwa sobie flaki, a potem nagle rzucają papierami., bo przeciążeni.

@Julia

Jestem pracownikiem tej firmy i nie jestem w żaden sposób powiązany "rodzinnie" z zarządem. Mimo to jestem zadowolony z pracy i na swój sposób, swoje możliwości i oczekiwania osiągnąłem sukces, wypracowany wyłącznie swoją pracą oraz wsparciem merytorycznym ze strony starszych i bardziej doświadczonych kolegów z działu, którzy nie odmawiali pomocy. Oczywiście dostrzegam sytuacje, w których pracownicy siedzą do wieczora, a nawet pracują nocami lub w soboty i niedziele nawet w domu, uważam jednak, że w sporej części sami na siebie nakładają taką presję. A skoro sami siebie nie potrafią uszanować, swojego czasu i rodzin, to trudno aby menadżer uszanował czas takiej osoby, skoro sama się o to upomina. Potem przychodzą u takiej osoby frustracje i wypalenie. Osobną kwestią jest wysokość wynagrodzeń, która rzeczywiście pozostaje w tyle za konkurencją. Nie zauważyłem nowych pracowników, którzy przyszli pracować w AL ponieważ otrzymali wyższą pensję niż w poprzedniej pracy. Odejścia w drugą stronę powodowane wyższym wynagrodzeniem mają miejsce od co najmniej kilku at. Nie wiem jak jest z awansami na stanowiska kierownicze bo nie jestem na takim.

Thin
@Julia

Cześć, oczywiście jest taka szansa (ja nie mam powiązań rodzinnych, a jestem zadowolony ze ścieżki która nadal trwa), składa się na to wiele czynników jak w każdej innej organizacji. Nikt nie poda Ci jednej dobrej drogi w związku z różnorodnością (jedni wybiorą specjalizację techniczną w której można zostać international expert, inni drogę menadżerską). Najlepiej porozmawiać ze swoim przełożonym. Miałem okazję trafić na dobrych mentorów za co jestem wdzięczny.

Dali

W Krakowie w Lidlu kasjerka ma 3500 netto.To jest niepoważna firma.Po inżynierii chemicznej i procesowej zaproponowali mi 2000 brutto.Omijajcie ta firme.

kabatura
@Dali

z wyrazem smutku na ustach potwierdzam

@kabatura

Czy poza zaproponowaną stawką firma Air Liquide Global E&C Solutions Poland oferuje również jakieś dodatki do wynagrodzenia? Chodzi mi przede wszystkim o ewentualne premie bądź bonusy, które automatycznie zwiększą miesięczne wynagrodzenie. Opisz, proszę, co wiesz w tej kwestii.

staff
@Dali

Z "ulicy" pewnie jestes to ci zaproponowali 2000 brutto. Dziekuj Bogu ze sie nie zgodziles bo za to 2000 brutto bys (usunięte przez administratora) za czterech a Ci co Maja 7-8 brutto by ci kibicowali odwracajac kolejne strony gazety... popijajac kawke...

@staff

Wiesz może, jak obecnie wygląda sytuacja kadrowa, jeżeli chodzi o pracę w firmie Air Liquide Global E&C Solutions Poland? Czy można to miejsce pracy ocenić jako stabilne? Często dochodzi do rotacji wśród pracowników? Napisz, proszę, jak to wygląda.

@Jakub

Oprócz podstawowego wynagrodzenia firma opłaca abonament medyczny w dość wysokim pakiecie usług dla pracownika i członków rodzin, oferuje kartę Multisport częściowo płatną przez pracownika. Raz w roku firma ogłasza cele premiowe (również w zakresie wyników finansowych). Po zakończeniu roku stopień realizacji celów jest analizowany i potem jest wypłacana premia w zależności od ich realizacji. Premia jest zależna od wynagrodzenia oraz stanowiska pracy. W ostatnich latach premia przekraczała znacznie wysokość jednomiesięcznego wynagrodzenia. Nie jest to premia, która co miesiąc powiększa wynagrodzenie.

@mgr

Dziękuję za wyjaśnienie, jak to wygląda w przypadku firmy Air Liquide Global E&C Solutions Poland. Chciałbym, abyś określił również, czy będzie to dobre miejsce pracy dla osób, które cenią sobie stabilne i rozwojowe miejsce pracy? Pracując w tej firmie, można liczyć na pakiet szkoleń i wykładów, które będą podnosiły kwalifikacje zatrudnionych osób? Chętnie dowiem się, jak to wygląda.

@mgr

Sa problemy z realizacja celow premiowych. Premie sa ale niższe

Teo
@kabatura

Trudno w to uwierzyć szczególnie po ofertach z rozmów kwalifikacyjnych (Absolwent 2017-2018) do mniej renomowanych działów niż Proces... Ten komentarz to chyba delikatny scamming

Antek

Firma jest kapitalna. Mamy unikalną szansę zrobienia kariery światowej. Mój szef mówi mi to cały czas. Dostajemy bardzo trudne projekty i mamy unikalną szansę je prowadzić nawet tuż po studiach, jako absolwent. Firma jest świetna na tyle, że starzy pracownicy nawet swoje dzieci tu wkręcają. Ludzie niestety odchodzą do konkurencji bo nie lubią wyścigu szczurów przemieszanego z tradycyjnym polskim podejściem. Jestem zachwycony. Jak moja córka podrośnie, od razu ją tu wkręce.

Lead
@Antek

Tylko nie mów klientom firmy, że ludzie bez doświadczenia przewodzą ich projektami. To faktycznie unikalna sytuacja, niespotykana nigdzie indziej w świecie.

@Antek

Pracuję w tej firmie i żaden Antek nie figuruje w firmowej książce kontaktowej Czy "Antek" to pseudonim artystyczny ?

@Lead

Hmm tego akurat o tej firmie nie można powiedzieć ... Można wskazać z 20 innych z Krakowa i okolic gdzie szczypiorek i zielenina po studiach zabiera się za tematy o których nie ma bladego pojęcia ...

Rafał
@sbx

Czyli tutaj pracują sami fachowcy z doświadczeniem. Jak znasz dobrze firmę i pracowników to wiesz czy trudno się dostać? Rekrutują teraz?

extra
@Rafał

Cześć. Też pracuję w tej firmie, dobre naście lat, ale patrze realnie. Prawda jest taka że, im niżej w hierarchii tym normalniejsi ludzie, chcący pracować. Zwróć uwagę jak obsadzane są stanowiska m.in. dyrektorskie, czy aby na pewno nie po znajomościach? Mam wątpliwości. Jaka jest wartość dodana i tych ludzi na tych stanowiskach? No właśnie. Ryba psuje się od głowy.

@extra

A wiesz jakie powiązania mają ci ludzie? Może wcale nie po znajomości? Skąd możesz wiedzieć co robią skoro zajmujesz się swoimi obowiązkami?

pedro
@Rafał

Nie jest trudno ale coś musisz umieć.

Obiektywny

Korpo jak korpo. Mrówki pracują bez większego celu. Na wyższych szczeblach kolesiostwo. Nic specjalnego.

@Obiektywny

A w której pracy go nie ma ??? ;)

IT

Pracowałem 2 lata. Dziwi mnie, że nikt nic nie robi z mobbingiem który się zdarza. Przekwalifikowanie w IT pomogło. Jestem zadowolony, przynajmniej mogę sobie życie ułożyć. Życzę powodzenia firmie bo pewnie chce dobrze.

Bronisław
@IT

A co takiego się działo? I co sam z tym robiłeś? :)

@IT

Jak wszędzie mogą Cisnąć szczególnie jak terminy gonią i góra marudzi ... Jeżeli tylko nie ma poniżania itp. to cóż takie życie "wszędzie dobrze gdzie Nas nie ma" ...

Hanna

Widziałam że jest tutaj zgoda na częściowa pracę zdalną. A co z pracą w 100% zdalna? Macie tutaj możliwa? Pracuje tak ktoś? ;)

@Hanna

Nie ma możliwości pracy w 100% zdalnej, możliwa jest tylko hybrydowa ( możliwość home office 3 dni w tygodniu)

Na jakie stawki można liczyć, gdy się ma 4-5 lat doświadczenia w branży (np. piping albo elektryka)? Czy 7000 brutto jest realne?

Piping eng

Piping

Kontraktowcy 11-12 brutto, też szału nie ma

piper
@Piping

I to jest na B2B za 170 godzin w miesiącu?

Piping
@piper

B2B, 168h / m

piper
@Piping

Dzięki za odpowiedź. To wychodzi na pełnym zusie jakieś 50 zł/h netto, tyle bierze mechanik samochodowy na działalności na wsi za godzinę - rok temu. Lepiej dachy kłaść.

Piper 2
@piper

Relikt przeszłości ze wszystkimi (usunięte przez administratora)w pakiecie

Julia

@mgr, dziękuję za Twoją dalszą aktywność. Przyszła mi teraz na myśl jeszcze jedna, jak myślę istotna kwestia związana z pracą w firmie Air Liquide Global E&C Solutions Poland. Czy, aby móc aplikować do pracy w tej firmie należy biegle posługiwać się językiem obcym? Osoby bez znajomości języków zagranicznych mogą zostać przyjęci do pracy w tej firmie?

@Julia

Znajomość języka angielskiego w stopniu co najmniej komunikatywnym jest niezbędna do pracy. Projekty są wykonywane dla zagranicznych klientów, również firmy współpracujące i dostawcy pochodzą spoza granic Polski. Dokumentacja jest sporządzana w języku angielskim. Bywa też tak, że jest jeden wspólny przełożony dla odpowiadających sobie działów w Krakowie i Frankfurcie, niezbędne jest znalezienie wspólnego języka komunikacji, np. na spotkaniach. Osoba, która aplikuje do pracy powinna mieć świadomość, że będzie pracować z osobami różnej narodowości, nieznającymi języka polskiego, również w Krakowie. Może mieć również przełożonego nie mówiącego po polsku. Jeżeli taka osoba czuje, że nie ma biegłości to nie musi się od razu zrażać, z pewnością nabierze biegłości podczas pracy.

@mgr

Wiesz może, na jakie warunki zatrudnienia można liczyć na początku zatrudnienia w firmie Air Liquide Global E&C Solutions Poland? Firma zaplanowała jakąś ścieżkę rozwoju zawodowego dla swoich pracowników? Zachęcam, abyś przedstawił, jak to wygląda.

@Jakub

Niestety nie wiem jakie kwoty obecnie proponuje się aplikującym. Z pewnością zależą one od kwalifikacji, tzn. czy to jest absolwent, czy osoba mająca już jakieś doświadczenie w pracy, czy też mogąca samodzielnie prowadzić tematy. Zależą one również od rodzaju komórki organizacyjnej. Nie interesuję się wysokością zarobków moich kolegów. Natomiast uważam, że osoba aplikująca na stanowisko, na którym brakuje pracowników, raczej ze sporym doświadczeniem i samodzielnością w pracy, może spokojnie wyjść z oczekiwaniami wynagrodzenia znacznie powyżej średniej krajowej. W firmie funkcjonuje system ocen i rozmów okresowych raz w roku. Pracownik samodzielnie dokonuje oceny swojej pracy i kompetencji w różnych kategoriach (również słabych stron i nie ma się co obawiać ani wstydzić, nie jesteśmy idealni ani omnibusami w każdej dziedzinie) i potem jest to przedmiotem rozmowy okresowej. Podczas takiej rozmowy jest możliwość przedyskutowania dalszych etapów w karierze i szkoleń. Generalnie są dwie ściezki kariery: pionowa w zarządzanie od małego zespołu i tematu w projekcie do zarządzania projektami lub komórkami organizacyjnymi oraz pozioma, można rozwijać specjalizację, w której pracownik zostanie ekspertem, w miarę powiększania wiedzy, kompetencji i doświadczenia można osiągać różne poziomy.

@mgr

Biorac pod uwage ze firma nie reagowala na odejscia doswiadczonych pracownikow do innych firm to teraz firma cierpi. A managery zatrudniaja absolwentow i studentow.

Richard
@Tosia

Tosiu. Student ma to do siebie, ze zrobi co mu kazesz. Osoba doswiadczona juz nie zawsze. Reszte dopowiedz sobie sama.

@Tosia

Przecież te projekty robi sie mlodzikami. Jak to kiedyś wyjdzie to będzie niezła afera.

Nicole

Francuska dyrekcja przyzwyczaiła się, że Polakom płaci się marnie i jest bardzo zaskoczona, kiedy ktoś oczekuje europejskiej stawki. Także ludzie, nie dajecie się wyzyskiwać. Polska to też Europa.

Mam pytania: 1. Jakiego rzędu zarobki dla osób na stanowisku specjalisty w obszarach technicznych (5 lat doświadczenia) 2. Czy jest możliwość częściowej pracy zdalnej? 3. Czy doszkala się nowych pracowników jeżeli mają pewne braki ?

Engineer
@Zainteresowany

1. 7 brutto, 7100 już z plecami 2. Jest 3. My nie mamy braków bo z założenia jesteśmy najlepsi

Julia

@Al ec, czy nadliczbowe godziny można w późniejszym okresie odebrać w postaci wcześniejszych wyjść z pracy? Osoby, które zostają dłużej mają możliwość w późniejszych dniach wyjść wcześniej? Jak to wygląda? @Eng AL KrK, poruszyłeś poważną kwestie związaną z rzekomym mobbingiem, który występuje w firmie Air Liquide Global E&C Solutions Poland, dlatego chciałabym, abyś uzasadnił opisaną kwestię. Zarzut jest zbyt poważny, aby mógł zostać wymieniony bez odpowiedniego uzasadnienia. Czy na pewno w firmie występuje poniżanie, naśmiewanie się, odizolowanie pracownika od grupy? Przedstaw, jak to wygląda. @inż., jesteś osobą, która w trakcie dnia pracy bez problemu daje radę wykonać wszystkie obowiązki, które posiada na dany dzień? Zdarzały się sytuacje, że również zostałeś po godzinach? @mgr, dziękuję za Twoją opinię, czy możesz do swojej wypowiedzi dodać, jak wygląda kwestia ewentualnych urlopów w firmie Air Liquide Global E&C Solutions Poland? Można bez problemu otrzymać dzień wolny w dzień, który nam odpowiada? Czy trzeba wcześniej zgłaszać to kierownictwu?

@Julia

Ja osobiście nie miałem problemów z otrzymaniem jednego dnia urlopu z dnia na dzień, nie wiem jak to funkcjonuje w innych działach. Jednak jeżeli wiem wcześniej że będę potrzebował dzień wolnego to informuję o tym przełożonego starając nie zaskakiwać się go w ostatniej chwili. Nie było też problemu z otrzymaniem dłuższego urlopu wypoczynkowego o ile był wcześniej zaplanowany. Podczas pracy przy projektach, kiedy w wakacje było sporo pracy to kierownik projektu zarządzał, że można wziąć dwa tygodnie urlopu, jeżeli ktoś planował dłuższy to miał skrócić. Co do tematu pracy w nadgodzinach, obecnie jest zbyt mało pracowników działów projektowych w stosunku do ilości zleceń więc aby w miarę trzymać się terminów niezbędna jest praca w godzinach nadliczbowych. Niepokojące staje się to wtedy, kiedy praca w nadgodzinach staje się regułą i pracownicy są przemęczeni pracą w ciągłym napięciu, powoduje to frustrację, spadek wydajności i w konsekwencji można przeczytać na tym forum niekorzystne opinie na temat pracy w firmie. Przy dużej ilości pracy nie ma kiedy odebrać tych nadgodzin jako czasu wolnego. Menedżerowie są rozliczani z wyników projektów (terminowość, jakość, wynik finansowy) i aby pokazać przed zarządem dobre wyniki, przekazują tę presję niżej i wymagają tego samego. A szeregowi pracownicy w takiej sytuacji czują się wykorzystywani. Niestety przeszkodą jest bezwładność korporacyjna, ponieważ prace projektowe należy rozpocząć natychmiast a kiedy brakuje pracowników, to o zatrudnieniu nowych decyduje centrala we Francji, co potrafi trwać bardzo długo. W temacie mobbingu: w firmie funkcjonowała jakiś czas temu komisja złożona z kilku pracowników, którzy zajmowali się tym tematem. Kilka spraw zostało tam zgłoszonych, nie wiem jak się zakończyły. Wcale mnie to nie dziwi, ponieważ takie sprawy powinny być rozwiązywane w zaufaniu bez rozgłosu. Obecnie w firmie funkcjonuje ponoć telefon zaufania, nie mam pojęcia czy ktokolwiek z niego korzystał.

@mgr

Ta grupa mobbingowa nie funkcjonuje. W tej grupie miala byc osoba ktora mogla cos zrobic ale odrzucila ta proppzycje a teraz podobno odchodzi z firmy do konkurencji. Szkoda.

John

Tosiu, chyba musimy porozmawiać

Zostaw merytoryczną opinię o Air Liquide Global E&C Solutions Poland - Kraków

• Jak się pracuje w Air Liquide Global E&C Solutions Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Air Liquide Global E&C Solutions Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Air Liquide Global E&C Solutions Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 2 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Air Liquide Global E&C Solutions Poland?

Kandydaci do pracy w Air Liquide Global E&C Solutions Poland napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Air Liquide Global E&C Solutions Poland
  • Mogilska 41