Seargin Sp. z o.o.

Opinie o Seargin Sp. z o.o.

kandydat

Cześć szukają kogoś na staownisko specjalist ds. księgowo administracyjnych i zastanawiam się czy wyslac cv. Jak sie pracuje na tym dziale, wszystko ok? Jakie zarobki mniej wiecej mozna osiagnac? Jesli dojde do rekrutacji to tez cos bym sie chetnie dowiedzial o samym procesie :D ile etapow, jakies zadania sa? Trudne pytania?

@kandydat

Widzę, że nikt ci nie odpowiedział i teraz zastanawiam się, czy mimo to aplikowałeś? Jeśli tak, to zdradzisz po jakim czasie odpowiedzieli na cv i w jaki sposób rozmowę z Tobą przeprowadzili? Po jakim czasie można już pracować od zakończenia rozmowy, o ile przyjmą?

Witam. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że moja opinia dotyczy tylko i wyłącznie rekrutacji. W porównaniu do poziomu procesu rekrutacji w innych firmach IT tego typu, moim zdaniem wymaga poprawy. Na początku października skontaktowano się ze mną na jednej platformie społecznościowej. Umówiliśmy się na szybką rozmowę - i sama rozmowa była w porządku. Następnie po wysłaniu niezbędnych dokumentów nastała totalna cisza przez ok. 3 tygodnie. Wtedy skontaktowałem się z pytaniem, czy nadal jest prowadzona rekrutacja - odpowiedź otrzymałem jakieś 1,5 tyg. później, że jak najbardziej jest prowadzona z prośbą/pytaniem czy mogę coś jeszcze podesłać. W końcu po kolejnym 1,5 tyg. otrzymałem kopiuj/wklej odpowiedź, że nie zapraszamy dalej do kolejnego etapu bez jakiegokolwiek wyjaśnienia. Nie mam zastrzeżeń za fakt, że nie zostałem zaproszony do dalszego etapu, ale uważam, że Seargin musi popracować nad bardziej transparentną i aktywną komunikacją z kandydatami -- zwłaszcza tymi, z którymi sami się pierwsi skontaktowali.

Zbigniew
@Gdańsk

Przykra sytuacja. O co Cię pytano podczas rozmowy i jakiego stanowiska dotyczyła? Daj też proszę znać, czy pojawiła się informacja o możliwych zarobkach?

@Gdańsk

Też nie ma co udawać, rekruter to nie jest osoba decyzyjna tylko zwykły „łącznik” wiec opóźnienia w 99% nie są zależne od nich ale komunikacja fakt powinna być.

Agnieszka

tak po prostu to proponują i tyle czy rozmowa dalej trwa? mam na myśli to czy deklarują późniejsze podwyżki, jeśli tak to na jakich warunkach i po jakim czasie?

@Gdańsk

Dziękujemy za feedback. Będziemy wdzięczni za podanie szczegółów na adres e-mail < join(at)seargin.com > . Przy wysyłaniu wiadomości proszę podmienić (at) na znak małpy @. Lider zespołu HR zapozna się z tę sprawą. Pozdrawiamy, Zespół Seargin

Znalazłam ogłoszenie odnośnie asystenta ds rekrutacji. Możecie mi napisać jak przebiega proces rekrutacji w tej firmie i jak weryfikowane są kompetencje? Interesuje mnie tez kwestia jakie są widełki płac (niestety w ogłoszeniu jest to bardzo enigmatyczne) i po jakim czasie można liczyć na UoP na czas nieokreślony.

m
@Kasia

Firma woli zatrudniać ludzi bez doświadczenia w rekrutacji i szkolić po swojemu, niż brać osoby z doświadczeniem rekrutacyjnym w innych firmach. Także brak doświadczenia nie jestem problemem. Jasne wymogi co do awansu, prowizji. Z tego, co mi się wydaje, forma zatrudnienia dowolna - na początku przykładowo UoP na okres próbny, potem na dłużej.

Honorata
@m

Czyli program szkoleń jest wysoko rozwinięty czy szkolenia zdobywa się po prostu pracując i podpatrując innych?

@Honorata

Zanim rekruter dostaje realne zadania, ma szkolenia wprowadzające trwające 54 godziny. Szkolenia wprowadzające pokrywają techniki rekrutacyjne i headhuntingowe, techniki sprzedażowe i marketingowe, technicze szkolenia, i wiele innych zagadnień. Ponadto, comiesiąc robimy 1h szkolenia techniczne (w czasie pracy, oczywiście). Tematy szkoleń są zgłaszane przez samych rekruterów i są one powiązane z ich codzienną pracą. Jak wygląda testowanie manualne, jakie są jego rodzaje i techniki; czym są wbudowane systemy i jakie są wymagania wobec specjalistów na różnych poziomach; jak wygląda tworzenie i testowanie aplikacji mobilnych - są to przykładowe tematy ostatnich szkoleń. Również organizujemy miesięczne webinary w czasie pracy, podczas których ćwiczymy różne typowe sytuacje, żeby jak najlepiej i najmniej stresująco radzić sobie z często powtarzającymi się sytuacjami w pracy rekrutera. Do tego, pracują u nas pomocne i doświadczone Account Managerów, którzy przeszli taką samą ścieżkę, co początkujące rekruterzy IT. Dlatego podpatrywanie innych jak najbardziej też wchodzi w grę :) Zachęcamy do aplikowania do Seargin. Pozdrawiamy, Zespół Seargin

nat
@m

Czy można wiedzieć coś więcej? Powiem szczerze, że też grubo się zastanawiam, ponieważ wygląda na to, że etapów tej rekrutacji jest bardzo dużo i na wszystko trzeba nie wiadomo ile czekać. Czy szkolenie, które trwa 2 tygodnie jest już płatne? Czy jest to w ramach godzin pracy? Mówicie tutaj o jakiejś śmiesznej płacy? Ile wynosi dla takiego początkującego rekrutera? Warunki i to co przedstawiają wydają się być dość wygodne, stąd moje zainteresowanie, a na ten moment chciałabym podjąć właśnie pracę zdalną. Natomiast chciałabym poznać Waszą opinie i doświadczenia, gdyż nie wiem czy warto tracić tyle czasu, bo jednak jeżeli mam czekać niewiadomo ile i przez ten czas nie zarabiać, to nie jest to opłacalne. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

K
@nat

Etapów rekrutacji jest 2. Szkolenie jest w ramach pracy, także normalnie masz pensję.

Urszula
@K

No a są jakie są te etapy w praktyce? Chodzi mi o to czy są jakieś takie dziwne zadania typu sprzedaj długopis czy cos w tym stylu? Albo jakieś testy? No i czy jest jakieś sprawdzanie poziomu języka angielskiego?

Juz tu bylem

Jak wyglada praca na stanowisku IT analist z niemieckim? Od telefonow idzie zwariowac?

@Juz tu bylem

Zachęcamy do zadawania pytań podczas rozmowy z rekruterem, dowie się Pan/Pani więcej o zadaniach i szczegółach pracy na stanowisku IT Analyst. Pozdrawiamy, Zespół Seargin

Account Manager

Spotkanie z szefową biura Panią Joanną. Rozmowa bardzo przyjemna, konkretna. Omówienie stanowiska pracy, funkcjonowania firmy, systemu wynagrodzeń, ścieżki rozwoju itp.

Prośba o omówienie pozycji względem szczegółowych wymagań technologicznych, na którą klient aktualnie ma zapotrzebowanie.

Rozczarowana

Wasi pracownicy zawracają głowę ludziom na portalach społecznościowych pisząc z ofertami pracy, po czym po odbyciu wstępnej rozmowy telefonicznej i przesłaniu CV nagle zostaje się potraktowanym ciszą, mimo próśb o feedback, albo przynajmniej o informacje zwrotną czy CV będzie dalej przetważane w celach rekrutacyjnych. Nic. Brak poszanowania do czasu potencjalnego pracownika bardzo słabo świadczy o Was jako firmie.

@Rozczarowana

Zgadzam sie w 100 %, spotkało mnie dokładnie to samo. Rozmowa byla ok 2 tyg temu i nie mam do dziś odpowiedzi.

@Rozczarowana

Przykro nam, jeśli taka sytuacja miała miejsce. Zawsze wracamy do kandydatów z feedbackiem, jest to dla nas ważny etap procesu rekrutacji. Jeśli tak się nie stało, to bardzo przepraszamy, nie korzystamy ze zautomatyzowanych systemów odpowiedzi i możliwe, że wkradł się zwykły ludzki błąd. Jeśli ma Pani ochotę to wyjaśnić, zachęcamy do kontaktu z działem HR. Pozdrawiamy, Zespół Seargin

Rozczarowana
@Seargin Sp. z o.o.

A z kim konkretnie? Bo Wasza jedna pracownica działu HR nie udziela już odpowiedzi na wiadomości które do niej wysłałam (i o które sama prosiła), również na wiadomości z prośbą o wyjaśnienie urwania kontaktu, także Wasz dział HR póki co jest zawodny. Poza tym, co to znaczy "wkradł się zwykły ludzki błąd"? Przecież na Linked In widać czy ktoś wyświetlił wiadomość, więc są one po prostu ignorowane.

@Rozczarowana

Dziękujemy za komentarz. Przykro nam słyszeć o takiej sytuacji. Mamy rozbudowany zespół rekrutacji z ponad 60 osobami. Dlatego prosimy o ujawnienie szczegółów na < hr-rec_at_seargin_dot_com > żebyśmy mogli usprawnić procesy po naszej stronie. Pozdrawiamy, Zespół Seargin

AdamH

Firmie nie wolno ufac, a szczególnie temu co obiecuja na rekrutacji. Mi zmarnowali kilka tygodni, bo po przedstawieniu moich warunkow finansowych dalej brneli w rozmowy ze mna dajac mi poczucie tego, ze te warunki akceptuja. Po pozytywnym przejsciu etapu rekrutacji nagle okazalo sie, ze oferuja finanse za ktore od razu powiedzialem, ze nie zgodze sie pracowac u nich. Firma zart - oddzial Gdansk na pewno.

@AdamH

Bardzo nam przykro z powodu negatywnej opinii. Zależy nam na wyjaśnieniu sprawy. Prosimy o kontakt z rekruterem. Pozdrawiamy, Zespół Seargin

@Seargin Sp. z o.o.

To jest bezcelowe, bo to rekruter celowo mataczył i dawał poczucie akceptacji moich wymagań finansowych. Miałem o Was dobre zdanie, dzięki niekompetencji rekrutera zmieniłem je i tak już zostanie.

@AdamH

Dokładamy wszelkich starań, aby zachować wysokie standardy podczas rekrutacji przyszłych współpracowników, może jednak dojść do nieporozumień i jesteśmy chętni do wyjaśnienia sytuacji, decyzję pozostawiamy Panu. Pozdrawiamy, Zespół Seargin

@Seargin Sp. z o.o.

Bardzo się cieszę, że dokładacie Państwo wszelkich starań do zachowania wysokich standardów rekrutacji. Proszę zatem wyjaśnić z osobą prowadzącą rekrutację w Gdańsku jak to jest możliwe, by zadać pytanie kandydatowi o minimalne wynagrodzenie, poniżej którego kandydat nie podejmie współpracy i po otrzymaniu takiej informacji kontynuować proces rekrutacji, by w końcu zaoferować mu pracę z ofertą o wiele niższych zarobków niż stawiał kandydat? Po co takie pytania są zadawane skoro nie mają one żadnego zastosowania w praktyce? Ja przez tę Panią z HR straciłem inne interesujące propozycje prac, bo wierzyłem w poważne potraktowanie mojej osoby i moich wymagań. Pensja, która została mi zaproponowana jest pensją nawet poniżej pensji juniorskiej.

Czy Seargin Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

m

Często się pojawiają oferty dla stażystów, jako że do firma gwałtownie się rozwija. Istnieje duża szansa dostania stażu, niezależnie od wykształcenia - warto próbować.

Lorem

Firma na plus. Przejrzysta ścieżka rozwoju kariery (co jest rzadkie w innych firmach). Wiesz co musisz osiągnąć, żeby awansować i masz wszystkie narzędzia (szkolenia techniczne, webinary, i td.) i wsparcie zespołu, żeby się udało. Nie ma takich sytuacji jak w firmach konkurencyjnych, kiedy podsyłają CV kandydatów, którzy nie tyle, że nie wyrażali zgody na przesyłanie ich danych, a w ogóle nie wiedzą o tej rekrutacji. Więc codzienna praca jest zgodna z etyką biznesową. Ponadto, firma ma dobry wizerunek wśród kandydatów IT, co bardzo pomaga w procesach rekrutacyjnych, bo kandydaci są responsywni i chętni do rozmów. Oddziałowuje to też pozytywnie na mój wizerunek jako rekrutera IT. Dla przykładu uzbierałem wiele bardzo pozytywnych opinii o mnie i o procesie rekrutacyjnym na moim prywatnym koncie Linkedin.

Marzena
@Lorem

atmosfera i możliwość rozwoju jest mega ważna , ale powiedz mi. Czy na start można liczyć na umowę o prace? I po jakim czasie można dostać ją na czas nie określony? I czy w związku z Polskim Ładem poprawiły sie zarobki ? Miały być dodatki i ulgi podatkowe :)

@Lorem

Jak bardzo zaawansowany angielski jest wymagany do pracy w firmie?

@Kasia

Używamy języka angielskiego w codziennej pracy. Wymagamy znajomości języka na poziomie co najmniej B2, zarówno w mowie, jak i piśmie, dla komfortowej pracy w międzynarodowym środowisku. Dla pracowników oferujemy również dodatkowe nieodpłatne zajęcia z języka angielskiego online, także istnieje możliwość rozwoju kompetencji językowych. Pozdrawiamy, Zespół Seargin

Prawdziwa opinia

Nieprofesjonalne podejście i potraktowanie..nie poinformowali o negatywnym wyniku rekrutacji, która łatwa nie była jak brak na doświadczenia.

@Prawdziwa opinia

Feedback dla kandydatów jest ważną częścią naszego procesu rekrutacyjnego, szanujemy czas i zaangażowanie każdej osoby. Informujemy kandydatów w czasie określonym podczas rekrutacji. Jeśli jednak nie otrzymał/a Pan/i informacji, bardzo przepraszamy. Pewnie wydarzyła się zwykła ludzka pomyłka, ponieważ nie używamy automatycznych szablonów odpowiedzi, za co jeszcze raz szczerze przepraszamy. Pozdrawiamy, Zespół Seargin

Czy ktoś się orientuje czy w Seargin jest możliwość robienia płatnych nadgodzin, czy raczej starają się tego unikać?

Qwerty

Czy firma podchodzi elastycznie do czasu pracy? czy można rozpocząć pracę np. w jakimś przedziale czasowym typu 7.00-9.00 czy też są sztywno ustalone godziny pracy? Jeśli to drugie to w jakich godzinach pracuje się w firmie?

Speed80

Zero elastyczności

daj mi swój nick
@Qwerty

Możesz pojawić się albo ósmej albo o dziewiątej i pracować odpowiednio do w pół do piątej lub w pół do szóstej. Ale już nie możesz przyjść dajmy na to o ósmej trzydzieści i odpowiednio do tego skończyć, bo tłumaczą już, że "będzie bałagan". Na spóźnienia, nawet kilkuminutowe, patrzy się dosyć krzywo i nie ma, że luz, najwyżej pojadę następnym autobusem i zostanę sobie piętnaście minut dużej. Musisz zadzwonić, uprzedzić, przeprosić za "bałagan" i starać się nie grzeszyć więcej. Przerwę masz obowiązkowo czterdzieści pięć minut, rozpoczynasz do wyboru od pierwszej lub od drugiej - ale dokładnie, nie że powiedzmy od pierwszej trzydzieści do drugiej piętnaście, bo to też grozi "bałaganem". Nie możesz dzielić sobie przerwy i wyjść do sklepu ani nawet na papierosa w jakichkolwiek innych godzinach. Nie możesz też skrócić sobie przerwy po to, żeby wyjść wcześniej, chyba że masz szalenie ważny powód i przekażesz to odpowiednio wcześniej do akceptacji zarządowi łańcuszkiem przez team lidera. Tak więc mimo, że firma ma dużo plusów, to pod takimi względami tkwi jeszcze mentalnie w czasach Bolesława Chrobrego.

@Qwerty

Aktualnie pracę można rozpocząć od 8 lub 9 i pracuje się odpowiednio do 16 bądź 17. Nie ma długich przerw jak kiedyś były dlatego też wychodzi się o te pół godziny szybciej niż kiedyś. Jeśli trzeba coś załatwić/ wyjść wcześniej też nigdy nie było większego problemu, wystarczy odrobić innego dnia poprzez np. zostanie godziny dłużej.

@Qwerty

Wprowadziliśmy elastyczne godziny wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pracowników. Obecnie pracę można rozpocząć w przedziale godzinowym między 7.00 a 10.00 i proporcjonalnie do tego pracować 8 godzin, czyli do 15.00-18.00. Pozdrawiamy, Zespół Seargin

@Seargin Sp. z o.o.

Brawo! Lepiej późno, niż wcale:)

Henryk

Czy pierwszy miesiąc w tej firmie to typowe wdrożenie się w prace czy wymagają od początku wiedzy?

@Henryk

Szkolenia teoretyczne najczęściej trwają maksymalnie kilka dni, potem siadasz, dostajesz projekt i uczysz się na żywym organizmie. Zresztą powiedzmy sobie szczerze, tę pracę mogłoby wykonywać średnio rozgarnięte dziecko, więc czego mają cię tam uczyć? To jest baza, to jest linkedin, o te rzeczy masz zapytać podczas rozmowy, pomijasz kandydata wtedy i wtedy... I to wszystko, wpisujesz specjalizację i kontaktujesz się po kolei. Wymagają tylko angielskiego na komunikatywnym poziomie, poza tym jedyne czym możesz się wykazać to dar przekonywania, ale w gruncie rzeczy i tak liczy się przede wszystkim to, czy twój team leader jest w stanie (i chce) zdobyć dla ciebie zlecenia, które są po pierwsze realne do znalezienia (w kwestii lokalizacji, stawki i wymagań) a po drugie do firm, w których managerowie przynajmniej spojrzą na nadesłanych przez ciebie kandydatów. Równie dobrze może się okazać, że przez trzy miesiące będziesz wysyłał ludzi do klientów, którzy nawet się w ich sprawie nie odezwą, albo spędzisz połowę okresu próbnego szukając seniora, który zgodzi się pracować za stawkę juniora. A potem wylecisz "za brak wyników",(usunięte przez administratora)

AgataPozdrawia
@Henryk

Szkolenia w dziale rekrutacji, o której wszyscy się rozpisują tutaj są przeprowadzane. Każdy jest szkolony bo nie zatrudniają osób z doświadczeniem. Szkolenia trwają kilka dni czasem dłużej a później codzienna praca z AccountManagerem do zespołu którego się trafia. Najczęściej można spotkać go już na rozmowie rekrutacyjnej. Wiadomo, jedni fajniejsi, a inni mniej... nie ma reguły. Ale fajniejsi pomagają i dużo uczą. W działach IT są tylko osoby doświadczone. Praktycznie nie ma juniorów i szkoleń. Projekty i klienci wymagają starszych stażem.

Zadowolona Rekruterka
@Fester

„Fester” widać tendencję w Twoich wypowiedziach. Może zamiast na wszystko narzekać i krytykować, nie wspominając o przekłamanych opiniach i informacjach, które tu wypisujesz to wzięłabyś się do pracy albo chociaż zajmij się czymś innym. Czasami zastanawiam się skąd w ludziach tyle zawiści i co skłania ich do wypisywania nieprawdziwych komentarzy. Jeśli nie byłaś zadowolona z pracy to trzeba było dawno zrezygnować niż zatruwać otoczenie, zespoły i potencjalnie nowych pracowników swoim negatywnym nastawieniem do świata. Praca w Seargin jest inna, dlatego, ze firma ma zupełnie inne podejście do pozyskiwania specjalistów IT. Każdy potencjalny pracownik jest świadomy, od pierwszego etapu, że jest to praca, która stawia duże wyzwania. To nie jest praca dla wszystkich, tylko dla osób, które potrafią pracować pod presją czasu, które są zmotywowane do działania i, które nie będą się poddawać, bo kilka projektów zostało wstrzymanych. Trzeba się liczyć z faktem, ze jest to praca z ludźmi. Co do kwestii szkoleń, podstawowe wdrożenie trwa 5 dni, a potem owszem uczysz się już poprzez praktykę. Spośród wielu metod szkoleniowych, to właśnie ta jest najbardziej skuteczna. Następnie każdy nowy pracownik ma codzienne wsparcie od Team Leadera i od swojego zespołu. Praca zdalna - od połowy marca cała firma pracuje zdalnie, do odwołania. Chyba, że dany pracownik z własnego wyboru chciałby pracować w biurze, to jest taka możliwość. Przed koronawirusem praca zdalna była wyłącznie dla Senior Rekruterów oraz Managerów - dlaczego? Dlatego, aby stosunkowo nowy pracownik mógł czerpać jak najwiecej wiedzy i doświadczeń od współpracowników będąc w biurze. A druga sprawa, że niektórzy rekruterzy, którzy na szczęście już w tej firmie nie pracują, zawiedli zaufanie do samodzielnej pracy (poprzez przeglądanie całymi dniami Facebooka w biurze i innych stron nie związanych z pracą). Na dzień dzisiejszy praca zdalna układa się bardzo dobrze, możliwe, że to kwestia innych ludzi.

@Zadowolona Rekruterka

Ulala. Ale nie odfruń z tego zachwytu, ok? Nie krytykuję wszystkiego, praca ma plusy i minusy, po prostu szczerze przedstawiam, jak to wygląda. Można się tu całkiem szybko rozwinąć, pomoc ludziom przy zmianie pracy i opieka nad kandydatami daje sporą satysfakcję, natomiast w tej firmie dominuje element szczęścia i sam znam sporo osób, które naprawdę wkładały wiele wysiłku, znajdowały fajnych kandydatów, ale nie mogły za wiele zrobić, bo znaczna większość projektów, nad którymi spędzili masę czasu ze swojego okresu próbnego, była wstrzymywana.

Fall of 76
@Zadowolona Rekruterka

Zgadzam się z tym, że praca ta nie jest dla każdego, że jest dużo stresu i pracy pod presją i czasem jakiś projekt nie wyjdzie. Niesyty też kompletnie pominąłeś, że stres i presja czasu pojawia się nie od samego projektu a od team leaderów, którzy wiecznie stoją nad Tobą i dosłownie mówią co masz robić (to jest to wsparcie i czerpanie wiedzy jakby co), co się przekłada na stres bo nie możesz robić tego co uważasz lub pracować "po swojemu" (co nie znaczy, że team leaderzy nie mają wiedzy, po prostu nie umieją jej przekazać). Co do pracy zdalnej to kwarantanna idealnie pokazała brak zaufania pracodawcy do pracowników, wcześniej nie można było pracować zdalnie w ogóle (mówię o zwykłym pracowniku) bo przecież będzie siedział na social media i oglądał filmiki na yt, a teraz zdalnie dalej można to robić tylko już nikt nie siedzi nad Tobą i nie kontroluje każdej strony, którą przeglądasz i firma jakoś dalej działa.

daj mi swój nick
@Fall of 76

Co do team leaderów, to problem jest jeszcze inny. Nastawienie team leadera fakt faktem, ma wpływ na komfort pracy, ale nie zawsze na wynik. Znam osoby, które mają miłych team leaderów i fajną relację z nimi, ale wciąż pomimo starań z obu stron, wyników nie ma, bo zlecenia są wstrzymywane, klient za mocno negocjuje stawkę, bądź nie udaje się coś jeszcze innego, nie zawsze zależnego od rekrutera. A znam też osoby z dobrymi wynikami, które są strzępkiem nerwów i chodzą po biurze strute, bo team leader jest taki, a nie inny. Tak naprawdę chodzi o to, który team leader opiekuje się którym klientem. Zlecenia od tych najpewniejszych, na najprostsze role, zawsze trafiają w pierwszej kolejności do zespołu opiekuna tego klienta i w tym jest cała bolączka. Pozostali po prostu nie mają na nie szans. Ludzie mają kompletnie różne możliwości i perspektywy zależnie od tego, w którym są zespole, a koniec końców oceniani są tą samą miarą i to nie jest fajne. Idealnym rozwiązaniem byłoby rozdzielenie funkcji account managera i team leadera tak żeby każdy miał równe szanse, jednak nigdy do tego nie dojdzie, bo to by była kompletna rewolucja i zbyt wielu kluczowych AM by na tym straciło. Ale marzyłbym żeby chociaż wprowadzili coś takiego, że każde nowe zlecenie pozyskiwane przez AM trafia obowiązkowo do ogólnej bazy zleceń, skąd później rozdzielane są przez jakąś niezależną osobę. Albo przeanalizować każdego klienta pod kątem procentowości kupna i potem mierzyć wyniki pracowników w oparciu o to, dla jakich klientów szukali i jakie mieli szanse powodzenia. Jest nowy dział analiz, niech zajmą się takimi rzeczami zamiast spisywać, czy ktoś przypadkiem nie zrobił jednego telefonu za mało.

@Henryk

Objęcie nowej pozycji w Seargin wiąże się z wdrożeniem i szkoleniami potrzebnymi na dane stanowisko. Czas wprowadzenia jest uzależniony od wymaganego doświadczenia w danej dziedzinie, jednak niezależnie od tego, zawsze można liczyć na wsparcie swojego Team Leadera, bądź przełożonego.

Roman

Czy możecie coś powiedzieć o stanowisku BID Managera?

@Roman

Praca Bid Managera polega na koordynacji procesu dotyczącego przetargów (zarówno na rynku lokalnym, ale również dla Klientów międzynarodowych, do globalnych projektów), w których Seargin bierze udział. Osoba na tym stanowisku odpowiada m.in. za przygotowanie dokumentacji przetargowej, prezentacji dla Klienta i kontrolę całego procesu, aby wszystkie dokumenty i dane zostały dostarczone w odpowiedniej formie i czasie. Bid Manager współpracuje przy tym z innymi działami, które odpowiadają za dostarczenie niezbędnego wkładu merytorycznego. Koordynuje również pracę Price & Bid Specialist. Dla przykładu, zapytania ofertowe, z którymi pracowaliśmy dotyczyły m.in. budowy zespołu IT w celu migracji aplikacji opartej na Androidzie do środowiska iOS, utworzenia IT Service Desk dla globalnej aplikacji SAP lub pozyskania zespołów specjalizujących się w technologiach niszowych. Pozdrawiamy, Zespół Seargin

Rekruter_IT

Rzeczywiście praca jako IT rekruter w Seargin jest dla osób ambitnych, które chcą się rozwijać i aktywnie działać pozyskując kandydatów. Doceniam otwartość wszystkich osób, z którymi miałam rozmowę podczas procesu rekrutacyjnego. Pracuję tu prawie rok, a nadal pamiętam rozmowę rekrutacyjną z jednym z założycieli - początkowo miałam wrażenie, że próbuje mnie zniechęcić do stanowiska, a tak naprawdę próbował szczerze opisać jak wygląda praca w Seargin. Rozumiem, że chodzi o to, żeby nikt nie czuł się (usunięte przez administratora) i podjął decyzję, dysponując wszystkimi informacjami. Więc jestem zaskoczona, jak ktoś tutaj narzeka na KPI lub deadline'y, ponieważ firma otwarcie mówi o wszystkim podczas rekrutacji.

Iwona
@Rekruter_IT

W jaki sposób można się rozwijać pracując w Searginie? Czy pracownicy mogą liczyć na szkolenia lub kursy? Jakie? Czy pracownik wyrażający chęć ubiegania się o wyższe stanowisko ma szansę na awans? Jak trzeba się wykazać?

Wiecie czy Seargin Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Mhm

Udostępniają. Praca zdalna dotyczy tylko managerów (usunięte przez administratora) wiec nie rozumiem czemu sie tym chwała w ogłoszeniu.

Kamila

Każdy w firmie w dziale IT ma laptopa. Niestety nie ma Maców (wyjątki mają), tylko DELL. W dziale rekrutacji od poziomu seniora do kierownictwa są laptopy i iphony... praca zdalna w zależności od działu i projektu. Inne działy tez. Niektóre projekty w IT pełna zdalność, konieczna z obszaru EU, a niektóre bez pracy zdalnej. W dziale rektutacji niestety 1dzień, a nie cały czas:(

@Kamila

Nie "w dziale rekrutacji 1 dzień", tylko w dziale rekrutacji pracy zdalnej nie ma w ogóle aż do poziomu seniorskiego. Bo to co piszesz to masło maślane i wprowadza w błąd.

Dell

Z tego co informują na rozmowie, wszystkie potrzebne rzeczy do pracy zdalnej są zapewnione ( laptop, telefon, myszka, słuchawki itd) Słyszałem też, że jeśli nie masz dobrych warunków do pracy zdalnej czyli krzesło, biurko to pracodawca musi to zapewnić. Pewnie po dogadaniu się można też takie coś uzyskać, warto się dowiedzieć.

Jak wygląda ścieżka awansu w Seargin Sp. z o.o.?

Glam

Możliwości rozwoju są na każdym stanowisko, ale zależy o jakie stanowisko / dział pytasz?

Iwona

Wspomniałaś o kilkuetapowej rozmowie do Seargina - jak wygląda każdy z jej etapów? Mogłabyś napisać?

To ja
@Iwona

Na początku kontaktują się z Tobą telefonicznie, podczas tej rozmowy również pada pytanie po angielsku. Następnym etapem jest rozmowa via Teams, gdzie można dowiedzieć się więcej o firmie i stanowisku. Jeżeli ten etap zamknie się pozytywnie to trzecim jest wspomniana prezentacja po angielsku i druga rozmowa.

Robert
@To ja

A powiesz coś o zarobkach? Jaką stawkę proponują na początku w Searginie? I czy ludzie bez doświadczenia też mogą się starać o zatrudnienie w tym miejscu? Z góry dziękuję za odp.

@Robert

Seargin zatrudnia też osoby bez doświadczenia w branzy i przeprowadza wszystkie niezbędne szkolenia :), dając tym samym szansę wejść w świat rekrutacji w obszarze IT.

Czy nadal jest taki przemiał na stanowiskach rekruterskich? Słyszałem o niemożliwych deadline'ach i ciągłym poganianiu o wyniki.

moriarty

Przemiał jest zdecydowanie mniejszy niż przed pandemią. Myślę, że obie strony nauczyły się trochę bardziej siebie nawzajem doceniać. Co do presji, wiele zależy od zespołu. Bywają nerwowe sytuacje, ale dopiero po odejściu z Seargin można docenić niektóre plusy. Jest skupienie na jednym projekcie, co rzadkością w tej branży, więc dobrze sprawdza się dla osób z mózgiem pod tytułem "robię jedno, a dobrze". Nie ma miliona dyskraktorów. Jesteś panem swojego czasu i to ty w głównej mierze decydujesz na spokojnie, jaką taktykę searchu przyjąć. Są jasne targety i każdy wie, co czego dąży. Systemy, na jakich działa firma są "własnej roboty"; przejrzyste i intuicyjne w porównaniu do tych, z których korzystają molochy. Dalej jest sporo rzeczy do poprawy: silna telefonizacja, czy pewna impulsywność w decyzjach, która czasem idzie "z góry". Bywają też często naprawdę trudne projekty, wciąż do dopracowania jest też kwestia przepływu informacji od klienta. Ale z tego, co mi wiadomo, zostały/zostaną wdrażane pewne zmiany, które mają wyjść na plus, począwszy od tych finansowych. Summa summarum mogę polecić to miejsce - i to patrząc już w przeszłość.

Fall of 76
@moriarty

no nie zgodziłbym się z paroma stwierdzeniami. Systemy własnej roboty są gorsze niż innych firmach (od czasu pracy w seargin widziałem parę i niestety ten tutaj był najsłabszy) a wiem, że z tym się nic nie zmieniło. Co do klarownych celów to też średnio, fakt jest większy luz dzięki pandemii bo team leaderzy nie mogą fizycznie siedzieć nad tobą cały czas, ale to nie zmienia faktu, że dalej są problemy z poprawną komunikacją (oczywiście jak trafisz na ten dobry zespół to wszystko jest git...). Samo stwierdzenie "pewna impulsywność w decyzjach" dużo mówi o tym jak sama firma działa. Ogólnie jest lepiej niż było i idzie to w dobra stronę, ale co z tego jak było się na końcu stawki z teraz jest się przedostatnim.

Jaka jest kultura pracy w Seargin Sp. z o.o.?

Kultura pracy

Masz określone cele jak w każdej pracy, jest możliwość szybkiego awansu i rozwoju, liczne szkolenia. Jeśli chodzi o kulturę pracy, to są integracje, brak stricte dress codu, praca głównie zdalna, chyba że ktoś jest z okolic biura, wtedy może pracować i z domu i z biura. Godziny typowo biurowe, przerwa lunchowa oczywiście też jest.

Z mojej perspektywy: W firmie panuje atmosfera call-center. Moim zdaniem zupełnie się to mija z prowadzeniem rzetelnego procesu rekrutacyjnego. Ludzie muszą atakować kandydatów telefonami i wiadomościami przez co Seargin oddał sobie strzał w kolano, bo wśród innych firm już ma opinię nachalnej agencji rekrutacyjnej. :/ Co do samej pracy to niestety niemożliwe do spełnienia targety, fatalna atmosfera (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Seargin Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Seargin Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Seargin Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Seargin Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 9 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Seargin Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Seargin Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Seargin Sp. z o.o.