Opinie o Szajna Laboratorium Optyczne w Gdynia

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Szajna Laboratorium Optyczne. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Szajna Laboratorium Optyczne na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: RTV i fotografia - produkcja sprzętu fotograficznego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Szajna Laboratorium Optyczne w Gdynia

Ryszard

Szkła beznadziejnej jakości, kupiłem ich najlepszy produkt , powłoka fotochromowa zeszła .Pierwsza reklamacja uwzględniona ale cóż z tego jak po ok roku znowu to samo.Optyk reklamował bezskutecznie. Postanowiłem napisać reklamację osobiście. Oddzwoniono, że nie jestem stroną ale i tak reklamacji nie uznają. Bali się tego napisać. Rozważałem drogę prawną ale zrezygnowałem. Natomiast obiecałem, że podzielę się moją opinią z potencjalnymi klientami co czynię- NIE KUPUJCIE TEGO BADZIEWIA, TO SIĘ NIE OPŁACA!!!

OPTYK
@Ciekawa

Pomylić się można w zamówieniu ,jesteśmy tylko ludźmi . Ale dostajemy soczewki w torebkach na których są parametry soczewki takie jak nazwa soczewki ,moc , index , powłoki itd. Wtedy można już zareagować i przeprosić klienta , poinformować ,że zaszła pomyłka i będzie trzeba poczekać na właściwe szkła. Jeśli chodzi tu o zakres odpowiedzialności co do pomyłki to każdy optyk prywatny czy sieciowy ma swoje własne zasady . U nas jest specjalny fundusz na które są odkładane środki na takie właśnie błędy. Pracownik nie jest obciążony . I jest jedna ważna zasada , cena końcowa gotowych okularów jest święta . Jeśli się pomylimy wtedy zarobimy mniej , nie zarobimy lub dołożymy do interesu. I ostatnia rzecz do tego wątku , jak wspomniałem powyżej dostajemy szkła w torebkach - WSZYSTKIE szkła są w odpowiednich torebkach .Te tanie i te drogie . Od tego roku zmieniła się ustawa o wyrobach medycznych i musimy dać klientowi torebki z szkieł . Przy odbiorze okularów spójrzcie na te torebki , wtedy macie pewność ,że szkła za które zapłaciliście to są dokładnie te które są zamontowane w oprawce. Jeśli torebek nie ma , albo zostały wyrzucone . Zmieńcie Optyka . Z góry chciałbym przeprosić ADMINA , ponieważ zdaję sobie sprawę iż to nie portal na ten temat wypowiedzi ,coś tu jeszcze nabazgram bo chciałbym aby wszyscy zrozumieli pewne rzeczy . Mianowicie dobrze wykonane okulary zależą od : 1. Wywiadu z klientem przed badaniem do czego potrzebuje okularów i oczywiście , dobrze wykonanego badania refrakcji. 2. Dobrze wyznaczonych środków optycznych na już wybranej przez klienta oprawie , sprawdzeniu rozstawu źrenic i w poszczególnych przypadkach konta pantoskopowego oprawy. 3. Odpowiednie wykonanie szkieł do oprawy wdł . punktów 1 i 2 . I tyle lub aż tyle co dla niektórych optyków . Dlatego nieważne czy to są szkła z SZAJNY , HOYA , ZEISS , SHAMIR ... czy za 100 czy 1000zł za szt. jeśli jest wszystko dobrze z sobą zgrane , uśmiech i zadowolenie klienta jest BEZCENNY. Dlatego nie zrozumiałe jest dla mnie nadawanie na firmy produkujące szkła jak to jest szereg czynności wpływających na to czy będziemy dobrze widzieć w tych szkłach czy nie .

Natalia

Nie wiem skąd tyle negatywnych opinii, niezadowolony zawsze się wypowie, a zadowolony pracuje. Pracować trzeba, w dzisiejszych czasach chyba nie każdy to jednak rozumie. Pracodawca zapewnia bardzo dobre warunki, w zakładzie panuje bardzo dobra atmosfera. Każdemu życzę takiego szefostwa

Natalia

A to ja jeszcze nie wiem jak konkretnie mogło się na nie zapracować, pewnie jakiś pracownik musiałby się co do tego odnieść? jaka liczba osób może się zatrudniać i na jakich stanowiskach? Nie znam jeszcze struktury a jestem jej ciekawa, czy ktoś jest w stanie na jej temat opowiedzieć nieco więcej?

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Szajna Laboratorium Optyczne?

@mania

Ja również właśnie przed chwilą zobaczyłam ofertę pracy do tej firmy i skusiły mnie widełki wynagrodzenia, ale już tyle razy trafiłam do firm "krzaków", że postanowiłam tym razem najpierw poczytać opinie, a później aplikować. Czy ktoś może ujawnić co dzieje się w tej firmie, ile się rzeczywiście zarabia itp?

W jednej z ofert dla pracownika laboratorium produkcji soczewek okularowych było napisane, że wymaga się dyspozycyjności od 3 do 5 dni w tygodniu. Czy można zatem pracować zawsze przez te 3 dni? Samemu się je wybiera i czy to praca na pół etatu wtedy?

Kandydat na stan. produkcyjne Nowy wpis

Właściciel firmy oddzwonił już po kilku godzinach od złożonej aplikacji, ale już przez telefon niestety czuć było bijącą od niego arogancję i pyszałkowatość (a świetnie wychwytuję ludzkie emocje i ich nacechowanie), co niestety potwierdza wszystkie zamieszczone tutaj jak i w google wpisy odnośnie zarówno podejścia do Pracownika, jak i do Klienta. Nie polecam.

Witam, jest dostępna od paru dni oferta dla pracownika laboratorium produkcji. mam już oczywiście doświadczenie w soczewkach okularowych. Ogłoszenie mnie zainteresowało, bo napisano w nim wprost o atrakcyjnym godzinowo wynagrodzeniu. Ciekawe więc ile w tym roku może ono wynieść. Widzę na podstawie jednego komentarza, że specjalista od powłok cienkowarstwowych miał do 7,000 zł. czy tu będzie podobnie?

Karolina Nowy wpis

Zgadzam się z opinią że firma nie jest kompetentna podjęli się zrobienia mi okularów a poNiej okazało się że muszę wziąć oprawy plastikowe i zrezygnowałam z ich usług bo.zepsuli robotę i druga firma musiała przejść robienie okularów i dzięki temu czekam już ponad tydzien

Czy kwota 8000 PLN wzrasta po roku pracy na stanowisku operator produkcji w firmie Szajna Laboratorium Optyczne?

Witam, od zeszłego roku nie ma jeszcze opinii a jest teraz dostępna oferta dla specjalisty w lab. powłok cienkowarstwowych. Piszą o zarobkach na poziomie od 6 do 7 tysięcy, chce zasięgnąć waszej opinii czy warto aplikować? jak na dzień dzisiejszy oceniacie zakres obowiązków względem tej kwoty?

Juju

Totalny olew. Brak szacunku dla pracownika Arogancki właściciel.

@Juju

A co się dzieje, że tak piszesz? Właśnie jest oferta na Spokojną dla doradcy i myślałam, że cos aktualnego poczytam. Od czego tak wstępnie zależą te widełki liczone od 5,5 do 7 tys? i wyjaśnisz to podejście do pracownika? O jakich sytuacjach mowa?

@mania

Ryszard

Mk
@Ryszard

Mam bardzo podobne odczucia . Kupiłem fotochromy które mają się zaciemniać za szybą samochodu i dodatkowo z polaryzacją prawdopodobnie nowość na rynku .Pierwszą reklamację uznano , wymieniono szkła ale drugie reklamuje jutro ponieważ kompletnie nie spełniają żadnych parametrów .Wyrzucone pieniądze 800 zł

Ciekawa

Może dlatego musza być właśnie reklamowane? Tylko teraz nie wiem, bo na początku przyszło mi do głowy, że to właśnie pracownik się pomylił, co wtedy? Ze swojej kieszeni musiałby wyłożyć czy jak to działa? Jaki zakres odpowiedzialności?

OPTYK
@Ciekawa

Były jakiś czas temu zapytania co do kasy, a co z pracą studentów w tym wszystkim? Pokazała mi się w internecie oferta na Mały Kac i w tym przypadku warunki finansowe zostały uznane za atrakcyjne, jak to rozumieć oczami studenta? Z opisu wynika, że to możliwość pracy na część etatu, jakie jest minimum? Pół?

Ona

Szajna jakiś miesiąc temu szukała kandydatów na stanowisko Specjalista ds. wysyłek i magazynowania soczewek okularowych. Wiadomość nawet nie była rozpatrzona a teraz znowu pojawiło się to samo ogłoszenie. Czy firma faktycznie kogoś szuka czy co?

@Ona

Na dzień dzisiejszy widzę, że na stronie ofert już brak. Sugerujesz, że trafił się od razu ktoś odpowiedni i z marszu go zatrudnili? To po jakim czasie tu feedback dają, zaraz po rozmowie jednak? Wiadomo tak w sumie jak praca obecnie wygląda na tym stanowisku?

Joanna
@Ona

Pewnie szukają jakiegoś ideału! Nie polecam rekrutacji u tego pracodawcy. W mojej rekrutacji to samo: byłam na rozmowie, szef marketingu, z którym byłam umówiona, nie pojawił się (i nie przeprosił), wobec czego w zastępstwie rozmawiał ze mną sam prezes firmy. Po czym: cisza! Tygodnie ciszy! Więc napisałam sama. Poinformowano mnie tylko o tym, że rekrutacja będzie wznowiona od poniedziałku. Na mój temat: żadnych informacji o rozmowie, żadnego feedbacku, po prostu zlano mnie od góry do dołu. Czyli: rekrutacja taka jak i te soczewki. Jestem zdegustowana.

@Natalia

To dlaczego (usunięte przez administratora) z umową w dniu zatrudnienia ?.

Mag
@Natalia

Może pracodawca jest ok, ale soczewki, które robicie są dużo droższe i gorsze od np. moich poprzednich

Mieczysław
@Mag

To jakaś spora różnica? Podasz liczby konkretne?

Fakir
@Natalia

Dziwnie że super atmosfera a oceny 1.8. Pewnie pracować trzeba ale w normalnych warunkach i z szacunkiem.

@Fakir

Tyle, że większość ocen nie pochodzi od klientów przypadkiem? jeśli o atmosferę między pracownikami chodzi mogłoby być jakos inaczej? jak praca przy produkcji takich soczewek może obecnie wyglądać? ktoś pracuje i opowie na ten temat coś więcej?

Natalia

Okropne soczewki, optyk polecał, ale to wielka pomyłka. Po pół roku soczewki tak porysowane, że są do wymiany. Okulary trzymane w futerale, specjalne płyny do czyszczenia i guzik. Nie polecam.Szkoda nerwów.

stary okularnik

Po ostatnich okularach z tej firmy twierdzę, że tam nie ma żadnych fachowców. Obecnie produkowane szkła progresywne są bardzo słabej jakości, nie nadają się do użytku. Górna soczewka skierowana ku słońcu, dolna ku ziemi, reklamacje są nieskuteczne.

ash
@stary okularnik

cisnij optyka na zwrot kasy $ niech sie martwi sam, co zrobic z bublem .... im wiecej spraw tym szybciej wszystko sie naprawi ... optycy przestana szukac oszczednosci i wybierac ta firme ... a firemka albo padnie albo zmieni polityke ;)

Wadi
@stary okularnik

Okulary robi optyk. Z tego co piszesz to jest zły montaż . Producent dostarcza soczewki.

Justyna
@stary okularnik

Ale to nie jest tak ze po prostu zamawiają szkła skądś?

Sewi
@stary okularnik

Podzielam zdanie. Okulary progresywne z fotochromem nie przetrwały nawet dwóch lat. Pojawiły się plamki na obu soczewkach, przy dużym słońcu było to mocno dokuczliwe. Reklamacja nie została uznana. Nigdy więcej…

Bolek

Cześć, Bądźcie tak mili i podajcie jakieś info o pracy przedstawiciela: wielkość rejonu, widełki płacowe, atmosfera, częstotliwość podwójnych, flota i warunki korzystania itp. Z góry dziękuję!!!

Nano
@Bolek

Rejon zależny od zamieszkania ale na oprawach jeździsz daleko Ogłoszenie i 10000 to żart niesmaczny (usunięte przez administratora) Atmosfera nerwowa i niepewność jutra . Auto tylko do pracy

Natalia

Mówisz? Świeżo po rozmowie? Na jakie stanowisko i co zaproponowali? Kwalifikacje miałeś ponad wymogi?

Isctam?

Jak obecnie atmosfera w pracy i co z tą umową? Jest ogłoszenie i zastanawiam się czy aplikować, ale jak już na starcie maja mnie (usunięte przez administratora) to nie wiem, czy warto.

Od marca 2021 jestem - byłam właścicielką szkieł o podwójnym działaniu do dali i bliży - nie były to szkła progresywne - raczej dla wczesnych preziobów. Z samego działania szkieł jestem zachwycona Jednak po ok 12 miesiącach zaczęła schodzić po wewnętrznej stronie szkieł ,,warstwa"- nie wiem czego. Podejrzewam, że coś się zaczęło rozwarstwiać i łuszczyć. Dodam, że nie używam chusteczek z płynem. Zgłosiłam oczywiście reklamacje i czekam. Czy ktoś z was spotkał się z podobnym defektem szkieł? Czy jest to przypadek czy standardowa sytuacja w tych szkłach tej firmy?

Kapselki

Po 3 latach używania szkła nadają się do wyzucenia 2tys w błoto szukam innej firmy

Izabela
@Kapselki

A był jakiś okres gwarancji na nie?

Katarzyna

Potwierdzam opinie poprzednich klientów. Po raz pierwszy w kwietniu optyk zaproponował mi szkła progresywne Szajna (progresywne szkła mam od 6 lat). Zaufałam optykowi i….bardzo się rozczarowałam. Lewa soczewka była chyba wadliwa granica stref była zbyt wysoko. Reklamowałam, zminiłam oprawkę i odebrałam kolejne okulary. I znowu masakra. Kąt widzenia lewej soczewki zbyt wąski, nie da się czytać. Dzisiaj jadę z kolejną reklamacją. Nie polecam więc. Dodam tylko, że do tej pory nie miałam z progresami żadnych problemów. Do optyką mam zaufanie bo do tej pory, przez 20 lat to on „robił” okulary wszystkim członkom mojej rodziny. Nigdy problemów nie było.

Ilona
@Katarzyna

Ano czasem tak jest, że nawet profesjonalista ma gorszy czas. Udało się koniec końców z tymi okularami? Wszystko już okej?

KA

Zamowilem szkla progresywne za ponad 1300zl. W dol ok ale do czytania sie nie nadaja, bardzo waski kat widzenia.W ramach reklamacji zaproponowano mi szkla do czytania.Myslalem ze to zart, ale nie.Nie polecam tej firmy.

Jazoo
@KA

Soczewki to rzecz indywidualna, jeżeli jakiś paramert przez optyka został pominięty lub błędnie zbadany to jakie cudowne by nie były soczewki będzie problem.

rekrutacja PH

Miałem wątpliwą przyjemność brać udział w rekrutacji na stanowisko przedstawiciela handlowego w tej firmie. Całe szczęście odbyła się ona w formie wideokonferencji ponieważ gdybym musiał jechać gdzieś daleko i wydawać pieniądze to niesmak był by jeszcze większy. Godzina spotkania umówiona, pani dyrektor HR w ogóle się nie zjawiła, dyrektor sprzedaży wyszedł w trakcie po czym rozmowa była prowadzona z właścicielem. Brak jakiejkolwiek merytoryki w rozmowie, zadawali pytania tak jakby ktoś ich wysłał na siłę na to spotkanie i w ogóle nie mieli ochoty na rozmowę. Na pytania z mojej strony odpowiedzi mocno wymijające i bez żadnych konkretów. Generalnie jedna z najgorszych rekrutacji w jakiej brałem udział. Nawet gdybym dostał od nich propozycję współpracy to bym z niej nie skorzystał.

Zostaw merytoryczną opinię o Szajna Laboratorium Optyczne - Gdynia

• Jak się pracuje w Szajna Laboratorium Optyczne?

Zobacz opinie na temat firmy Szajna Laboratorium Optyczne tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Szajna Laboratorium Optyczne?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Szajna Laboratorium Optyczne?

Kandydaci do pracy w Szajna Laboratorium Optyczne napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Szajna Laboratorium Optyczne