Opinie o P.U.H. PLANDEX - Spółka Jawna w Stęszew

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy P.U.H. PLANDEX - Spółka Jawna. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w P.U.H. PLANDEX - Spółka Jawna o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o P.U.H. PLANDEX - Spółka Jawna w Stęszew

kandydat konstruktor Nowy wpis

Aplikowałem na stanowisko konstruktor, oto wnioski: - widełki podane w ogłoszeniu o pracę są oderwane od rzeczywistości i to totalnie - po trzech spotkaniach i podpisaniu umowy zostały mi "podsunięte" na papierze inne warunki na które się umówiliśmy a gdy odmówiłem podpisania umowy, ponieważ warunki finansowe były inne to (usunięte przez administratora) odrzucił całkowicie moją kandydaturę - po pytaniu o wysokość premii i na jakich zasadach jest przyznawana dowiedziałem się, że w sumie nikt nie wie i jest albo jej nie ma - dodatkowo zalecam umówić się na kwotę brutto, gdyż po podaniu kwoty na ręke pracodawca przy podpisaniu umowy będzie chciał na was oszczędzić i wszystkie ulgi podatkowe jakie macie zostaną wliczone w wysokość ostatecznej wypłaty (usunięte przez administratora) - proces rekrutacyjny bez profesjonalizmu - najgorszy proces rekrutacyjny na który żałuję każdej minuty

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w P.U.H. PLANDEX - Spółka Jawna?

Ricki

Atmosfera bardzo przyjazna, wiadomo można trafić na niemiłe osoby.

Feromon Nowy wpis

Racja. Teraz trzeba pić wódkę bo alkomat jest dostawiany do alkoholi lekkich. Raz żem po Soplicy dmuchnął to error sie pokazał i szefu myślał ze alkomat do (usunięte przez administratora) a z kolei u Pawła, który łoił 3 małe piwa na przerwie, już pokazało sporo i chłopaczyna jest na celowniku do ostrzału jak jeszcze raz się 3 promile pokarzą

Mocny Full Nowy wpis
@Feromon

Trzeba coś nicoś wygnoić. Zawsze tak było, że atmosfera ulegała destrukcji, gdy zabrakło browarka, więc nigdy nie dopuszczałem do takiej sytuacji. Teraz od kiedy alkomat krąży po firmie, atmosfera jest bardzo napięta.

Tomek Nowy wpis

Zabudowa typu firana marki PLANDEX wykonana fachowo. Termin bez opóźnień, doradca Pan Michał bardzo pomocny oraz fachowo doradza przydatne w przyszłości rozwiązania techniczne. Cena jak na wysoką jakość bardzo przystępna. POLECAM.

K. Krawczyk

Dzień dobry, pojawiło ogłoszenie na stanowisko konstruktora. Jak wygląda aktualnie praca na tym stanowisku? Atmosfera? Szkolenia i benefity widzę są oferowane. Czy zarobki z ogłoszenia są realne? Czy praca jest stricte konstruktorska?

nick
@K. Krawczyk

a czytałeś opinie? jest tutaj sporo napisane o pracy na tym stanowisku, w większości (o ile nie wszystko) to prawda lepiej dać sobie spokój i szukać czegoś innego

Pokemon
@K. Krawczyk

Panie (usunięte przez administratora) Jak napisał przedmówca należy przeczytać poprzednie wpisy nawet te starsze. Wszystko co jest napisane obrazuje rzeczywistość pracy w Plandex i jest aktualne do dziś. Wynagrodzenie napisane w ogłoszeniu jest oderwane od rzeczywistości. Nikt tam takiego wynagrodzenia nie widział. (usunięte przez administratora) Za cokolwiek co szefostwu się nie spodoba możesz stracić premię. Nie chcesz przyjść do pracy w sobotę – stracisz premię. Będziesz chory na przełomie 2 miesięcy dostaniesz L4. Stracisz całą premię z 2 miesięcy. Spóźnisz się do pracy 3 minuty. Bramę zamkną Ci przed nosem i stracisz premię i na nic tu tłumaczenie , że wypadek był czy szklanka na drodze. …..przykładów przez, które możesz stracić część Twojego ciężko wypracowanego wynagrodzenia jest wiele a powody są wręcz absurdalne. Atmosfera pracy jest bardzo zła panuje wręcz grobowa atmosfera. (usunięte przez administratora) Sto pozycji w Excelu i tylko autor wie co która powoduje... To jest tak jakbyś projektował cały model w excelu. Szefostwo ciśnie by korzystać z tego (usunięte przez administratora) parametrycznego. Jak nie będziesz się wyrabiał z ilością projektów to nie przyznają Ci premii. System akordowy. Kolejnym sposobem na sprawdzenie efektywności twojej pracy jest ilość kliknięć myszką. Czyż to nie jest absurdalne? Absurdów tego typu jest mnogo. Jeśli sobie pofolgujesz w sieci to Ciebie zlustrują i ukarają , że przeglądasz np. mapę a o portalach typu allegro zapomnij zablokowali. Jak masz coś poszukać ? do danego projektu jak połowa stron z danymi produktami jest zablokowana. Powszechne ogólne odgórne jest stwierdzenie ….kiedy w pracy nie ma przekleństw, krzyków to nie ma efektywności pracy…. Więc jeśli chcesz trafić do takiego miejsca, gdzie mobbing jest jawny i naturalny to się poważnie zastanów czy chcesz tam pracować.. Ponadto osoba, która powinna stać po Twojej stronie – twój przełożony w niczym Ci nie pomoże (usunięte przez administratora) Nie stanie w Twojej obronie. Dba tylko o to by sam nie stracił premii. Urlop masz tylko po to, żeby pokryć nim dni kiedy jesteś chory. Jeśli jest dużo pracy projektów do zrobienia to zapomnij, że dostaniesz urlop. Jeśli jest mało pracy to na siłę Ciebie wypychają na urlop. Więc pojęcie, że urlop jest pracownika w tej firmie nie obowiązuje. W firmie Plandex panuje ogólne oszczędzanie na pracownikach poprzez zabieranie im premii za byle co oraz oszczędzanie na materiałach nawet tych biurowych tanich. Oszczędzają na długopisach, pisakach a nawet na foliowych koszulkach na dokumentację a wszystko pod płaszczykiem ekologii???(usunięte przez administratora)Szef stopniowo zaczyna przekazywać władze swojemu potomstwu i jeśli przeczytałeś wcześniejsze wpisy to Ci mogę powiedzieć, że dobrze już było. Teraz jest już tylko gorzej. Ta firma jest jak Titanic , który tonie. (usunięte przez administratora)Pokład środkowy pracownicy zanurzeni po kostki w wodzie i na czele główny handlowiec wylewający wodę łyżeczką. Pokład zalany wodą to konstruktorzy i pracownicy produkcyjni. Drogi pretendencie na stanowisko konstruktora jeśli jesteś na początku kariery i szukasz doświadczenia zawodowego to nie zatrudniaj się tam bo nauczysz się jak nie powinna wyglądać praca inżyniera. Jeśli jesteś osobą z doświadczeniem i masz dla kogo żyć to nie zatrudniaj się tam! Co mam Ci powiedzieć Piekło na Ziemi.

Pracownik Biurowy

Brak kompetencji osoby przeprowadzającej rekrutację. po godzinie rozmowy zorientowano się, że aplikuję na inne stanowisko :)

Konstruktor

Witam, poproszę o opinie na temat pracy w dziale konstrukcyjnym.

były konstruktor
@Konstruktor

Jeśli ma się odrobinę godności i szacunku dla własnej osoby to ta firma nie jest dla Ciebie. Stanowisko konstruktora w tej firmie nie jest szanowane przez nikogo a najzabawniejsze jest to, że jako osoba z wykształceniem technicznym jesteś często pouczany i krytykowany przez osoby, które politechnikę widziały tylko w internecie lub tv. Jako konstruktor jesteś odpowiedzialny za masę rzeczy, o których nikt Ci nie powie na rozmowie kwalifikacyjnej a kompletnie nie powinny należeć do obowiązków konstruktora, m.in. wypisywanie pracowników, parkingowy, kontakt i obsługa klienta, zamykanie/otwieranie bramy wjazdowej do firmy - brak słów... Atmosfera pracy jest bardzo zła Brak szkoleń NIE POLECAM pracy jako konstruktor w tej firmie

Szymon
@były konstruktor

Nazywam się Szymon Kaczmarek i pracowałem na stanowisku młodszego konstruktora w Firmie Plandex do połowy marca. Odnoszę się do anonimowego wpisu "byłego konstruktora" z 24 kwietnia br.: 1. Jeśli ma się tyle uwag co do szacunku, atmosfery, relacji, dodatkowych obowiązków a jednocześnie jest się uzdolnionym absolwentem politechniki to zmienia się Pracodawcę i rozwija się swoją karierę dalej. 2. Pouczanie i krytykowanie przez bardziej doświadczonych Współpracowników tylko buduje nasze doświadczenie. To jest dzielenie się wiedzą, doświadczeniem. Wykształcenie nie ma tu nic do rzeczy. To czego brakować może w tej relacji to pokora. 3. Życzę autorowi tego wpisu żeby w przyszłości, prowadząc własną firmę, znalazł odpowiedź na ekonomiczny dylemat co jest bardziej opłacalne : obdzielić kilkoma obowiązkami pracowników administracyjnych czy zatrudnić kilka dodatkowych osób. Anonimowe wylewanie pomyj na byłego Pracodawcę jest rzeczą, którą pogardzam. Robienie tego w sposób, który wskazuje na czyjeś autorstwo, a wpis ten może być przypisywany mojej osobie z uwagi na nieodległą datę zakończenia zatrudnienia to już zwykłe chamstwo. Dlatego w tym jednym zgadzam się z Autorem : "Atmosfera pracy jest bardzo zła". Dzięki niektórym Pracownikom. Dziękuję za uwagę i życzę Plandexowi sukcesów.

były konstruktor2
@Szymon

Panie Szymonie Z przykrością muszę stwierdzić, że ostatnią osobą od której spodziewałbym się negatywnej reakcji na mój wpis będzie były konstruktor, czyli osoba , która jak zakładałem, powinna doświadczyć tego samego co ja jak i wiele innych osób, które zajmowały w/w stanowisko. Dlatego postanowiłem Panu odpowiedzieć: Ad 1. Jak Pan zauważył jestem "byłym konstruktorem" więc jak można wnioskować zmieniłem miejsce zatrudnienia i rozwijam swoją karierę dalej. Nie podałem nigdzie informacji, że byłem uzdolnionym studentem politechniki aczkolwiek mogę się pochwalić bardzo dobrymi wynikami z uczelni. Dodam, że zmiana pracy dla niektórych osób to poważna zmiana w życiu, na podjęcie której potrzeba czasu i przemyśleń. Istnieje cała masa czynników mając wpływ na taką decyzję m.in. obecna sytuacja na rynku pracy, lokalizacja czy sytuacja rodzinna danej osoby. Ad 2. Niejednokrotnie pracując w tej firmie mogłem liczyć na wsparcie i pomoc bardziej doświadczonych Współpracowników za co jestem wdzięczny. Nie bałem się przyznać do niewiedzy i często korzystałem z pomocy osób, które w teorii zajmowały niższe stanowiska w strukturze firmy - mam na myśli przede wszystkim osoby pracujące bezpośrednio na produkcji. Nie mieliśmy żadnego problemu aby wymieniać się informacjami, wymyślić wspólnie rozwiązanie bieżących problemów lub zupełnie nowego rozwiązania przy produkcji zabudów. Jak słusznie Pan napisał wykształcenie w takim przypadku nie ma znaczenia. ALE jeśli ktoś wypowiada się negatywnie o mojej pracy, czysto inżynierskim zadaniu jakim jest np. tworzenie dokumentacji technicznej, nie mając pojęcia jak działają systemy czy programy inżynierskie, nie mając żadnego doświadczenia w pracy z tymi programami, nie mając wykształcenia w tym kierunku to wie Pan co - to jest co najmniej śmieszne. I nie wspominałbym o tym gdyby to miało miejsce raz czy dwa. Spotkałem się z takim zachowaniem wielokrotnie, niestety w całym "przekroju" firmy jeśli chodzi o strukturę stanowisk. Dlatego też mam prośbę do wszystkich - proszę nie podważać umiejętności i kompetencji inżyniera jeśli chodzi o czysto inżynierską pracę jeśli nigdy jej się osobiście nie wykonywało bo nie ma się wtedy pojęcia jak ona wygląda. Być może rysunek ma braki, jest zrobiony na szybko, jest gdzieś błąd, brakuje wymiaru ale być może to wynika z braku czasu na jego porządne przygotowanie bo w kolejce czekają już kolejne rysunki i projekty a terminy gonią. A pomyłki przytrafiają się każdemu. Ad 3. Podejrzewam, że zatrudnienie jednego lub dwóch dodatkowych pracowników rozwiązałoby większość, o ile nie wszystkie problemy związane z "nadprogramowymi" obowiązkami przydzielanymi pracownikom administracyjnym, w tym konstruktorom. Tym bardziej, że Ci pracownicy mają już dość dużo obowiązków wynikających z ich nominalnej pracy co było widać chociażby w opóźnieniach w konstrukcji a każdy dodatkowy obowiązek nawet jeśli nie zabierał dużo czasu to potrafił skutecznie wybić z prawidłowego rytmu pracy. Podoba mi się zwrot użyty przez Pana - "ekonomiczny dylemat". Te dodatkowe obowiązki, o których jest mowa w pierwszym komentarzu, mogłaby wykonywać osoba bez specjalnych kwalifikacji. Nie potrzeba do takich czynności zatrudniać dyrektora czy prezesa i płacić mu fortuny. A firmę sprzedającą setki zabudów chyba stać na dodatkowe dwie "średnie krajowe". Także Pański "ekonomiczny dylemat" do mnie nie przemawia jak i z resztą chyba do większości osób czytających to forum. Napisał Pan o anonimowym wylewaniu pomyj - nie czuję abym kogokolwiek obraził. Napisałem prawdę. A jeśli nie podoba się Panu prawda to radzę włączyć i obejrzeć wiadomości. Tam Pan usłyszy jak to wspaniale jest w naszym kraju. A dlaczego robię to anonimowo - wiem jacy ludzie pracują w tej firmie a mi się nie chce z nimi rozmawiać. Uważam, że byliby zdolni skontaktować się ze mną i mnie obrazić za wyrażenie własnej opinii. Wolę uniknąć kłótni. Pisząc pierwszy wpis nie miałem zamiaru pod nikogo się podszywać. Jest przykro mi, że Pan tak pomyślał. Na koniec - nie zamierzam już więcej pisać na temat tej firmy lub odpowiadać komukolwiek na jego wpisy. Temat uważam za zamknięty z mojej strony. Życzę wszystkiego dobrego.

@były konstruktor

I tu masz słuszną rację.

inż

Pojawiło się nowe ogłoszenie na konstruktora. Czyżby jakiś kryzys? Na ile realne jest to 12 800 brutto z ogłoszenia?

mistrzu
@inż

(usunięte przez administratora) A kryzys to tam trwa od wielu lat. Kolejna część osób znowu dała sobie spokój i kadra się wymienia. Tym bardziej, że obecnie jednym z konstruktorów jest osoba bez studiów technicznych,(usunięte przez administratora)

Ciniok

Ja tam prace w firmie wspominam miło i fajnie, plaża nie praca :) pozdrawiam „Ściany”! :)

Teges
@Ciniok

Wszystkie wartości jakie masz zostawiasz w bramie przed wejściem na teren firmy. (usunięte przez administratora) Wypłata jest tematem tabu. Nigdy nie przewidzisz ile dostaniesz. Jeździsz po budowach lub po prywatnych włościach. Masz płacony akord. Zapłacą 1 raz za wykonaną czynność a potem poprawiasz ją po kilka razy bo ktoś sie pomylił w rysunku, l już nikt Ci za to nie zapłaci. Błędy konstruktorów czy handlowców są zamiatane pod dywan i naprawiasz toza friko i jedyną zapłatą jest podziękowanie kierownika lub handlowca

Kurt
@Ciniok

Ta jasne, i ciągły strach o premię i zgadywanki ile wypłaty i czy nie odjebią części pieniędzy.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu P.U.H. PLANDEX - Spółka Jawna?

MOWANO

Mocna psychika

olo

hej, czy w tej firmie pracują kobiety?

Hej. Jest nowe ogłoszenie na st. Konstruktor. Pytanie: jaka atmosfera w biurze, jaki czas pracy. Pozdr

polka
@Nowy

Praca na 2 zmiany, bo jako konstruktor musisz wypisać pracowników produkcyjnych o 22, a czasem sprawdzić ich torby lub zbadać alkomatem. Taki tam standard na stanowisku inżynierskim

@polka

Dzięki. 2 zmiany to kiepsko...

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w P.U.H. PLANDEX - Spółka Jawna?

Romuś

Ty chyba marzysz.picia nie daje w upały

Łysy
@Romuś

Dają wodę

Czy nowo zatrudnione osoby w P.U.H. PLANDEX - Spółka Jawna otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Siwy

Tak,

Dobra płaca, pracuje wiele lat, długo na rynku ja polecam

Gruby

Firma Planex to firma fasadowa.(usunięte przez administratora) Kontakt z handlowcem zerowy, nie oddzwania , nie odpisuje , nie odbiera telefonu, (usunięte przez administratora). Kiedy przyjeżdżam na umówiona z nim wizytę jego nie ma jest na delegacji co za lekceważenie klienta. Ostatni raz tutaj złożyłem zamówienie .

Czy w firmie P.U.H. PLANDEX - Spółka Jawna są regularne szkolenia pracownicze?

Kot

Ne ma

Paul

Dramat..takie firmy nie powinny być dopuszczone do prowadzenia działalności - (usunięte przez administratora) lekceważenie Klientów niedotrzymywanie terminów , brak kontaktu udawanie (usunięte przez administratora)/ może nie musiał udawać/ przez pracownika biura obsługi itd(usunięte przez administratora) Ostrzegam wszystkich przed tą (usunięte przez administratora)firmą ja skreśliłem plandex i nigdy więcej nie mam zamiaru mieć do czynienie z tym czymś.

Lakiernik

Chciałbym się zatrudnić jako lakiernik. Jaka atmosfera jest w pracy ? Ile się zarabia ? Czy warto ?

Byly pracownik

To, co sie w tej firmie wyprawia, trudno opisac slowami. Polecam zatrudnic sie tylko po to, by juz zawsze kazde inne miejsce pracy bylo bajka :)

Byly pracownik

W gorszej firmie nie pracowalam. Horror, ktorego nie wynagrodza zadne pieniadze. Podziwiam tych, ktorzy tam pracuja dluzej.

Witam, czy ktoś mogły powiedzieć jak wygląda praca montera zabudów? Jaka kwota jest na umowie jakie realistyczne wynagrodzenie netto? Czy nowy mlody chłopak ma szansę się tam utrzymać czy raczej doświadczeni pracownicy nie pozwalają wytrzymać w tej firmie jak to często bywa?

Zostaw merytoryczną opinię o P.U.H. PLANDEX - Spółka Jawna - Stęszew

• Jak się pracuje w P.U.H. PLANDEX - Spółka Jawna?

Zobacz opinie na temat firmy P.U.H. PLANDEX - Spółka Jawna tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w P.U.H. PLANDEX - Spółka Jawna?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy P.U.H. PLANDEX - Spółka Jawna?

Kandydaci do pracy w P.U.H. PLANDEX - Spółka Jawna napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

P.U.H. PLANDEX - Spółka Jawna