Opinie o Polatis w Krzeszowice

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Polatis. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Polatis o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polatis w Krzeszowice

Kandydat Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 21 dni.

Dzień dobry mam do Państwa pytanie Jak się pracuje w firmie Huber+Suhner Polatis w Nawojowej Górze koło Krzeszowic? Jaka jest atmosfera wśród pracowników? Czy praca jest trudna? Proszę o szczerą opinię Pozdrawiam Serdecznie

Nikt Nowy wpis

Czyżby po zwolnieniach grupowych teraz szukają pracowników przez Adecco?

Czy w Polatis są szkolenia zewnętrzne?

Czy rozmowa kwalifikacyjna do Polatis odbywa się w siedzibie firmy?

Proboszcz Nowy wpis

Aktualne są zwolnenia grupowe

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie Polatis? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
SexZdyrektorem

Wszystko co ludzie piszą o Hubert + suhner w Nawojowa Góra to prawda. Najgorzej trakujaca firma własnych pracowników. Ci co są na stałych umowach mogą pić, być pijanym w pracy, uprawiać legalny (usunięte przez administratora) a kierownik (z Valeo) przyrzymyka oczy na zaistniałe sytuację, bo po co denerwować dyrekcję, po co wchodzić w konflikt z pracownikami którzy kracujantam dłużej niż on sam, tchórz, pozorant, Wypłata tragedia, podwyżki większe otrzymują Ci co mobbinguja, piją, nic nie robią, lub plotkują cały dzień. Ci którzy coś robią mają najmniej. Jak w dzisiejszych czasach taka firma może istnieć, i kto na to pozwala...UK? Nowy dyrektor miał wprowadzić duże zmiany, zdecydowanie to zrobili, ale na gorsze. Zmiana stanowisk co kilka miesięcy tak, abyś umiał zrobić kompletnie wszystko, bo w momencie kiedy dochodzi do masowych zwolnień musisz zastąpić inne stanowiska, ludzi których właśnie zwolnili, wykopali, bo tak wygląda proces zwolnień. Po ataku hakerskim w 2020 ciąg dystrybucji kompletnie się posypał, nikt za to nie odpowiedział. Po wycieku danych osobowych wszystkich pracowników z HR, odpowiedzialna osoba nie poniosła za to najmniejszych konsekwencji, a obowiązuje RODO. Ludzie kradną i wynoszą z pracy co tylko się da, bo przy zarobkach jakie oferują... Nikmu nie polecam tej firmy

Uśmiechnij się
@SexZdyrektorem

True :) starałem sie 6 lat ale… czy sie stoi czy sie lezy 13,5 sie nalezy. Tomasz B. Powiedzial kiedys ze naszym zadaniem jest „przyjsc zrobic swoje i wyjsc” - i tego sie trzymajmy M.

@SexZdyrektorem

Kolejny nieprawdziwy komentarz pełen nadinterpretacji i nieprawdziwych informacji jednego sfrustrowanego pracownika. Jeśli mogę powiedzieć cokolwiek negatywnego na temat tej firmy, to będzie to to, że na produkcji pracuje kilka sfrustrowanych osob, które anonimowo oczerniają na Gowork innych pracowników firmy. Poza tym naprawdę nic złego nie można powiedzieć o tej firmie. Bardzo przykry komentarz. Całe szczęście nikt nie zostaje w pełni anonimowy w internecie.

Prawdziwa informacja
@SexZdyrektorem

Jestem Pracownikiem H+S Polatis od jakiegoś czasu i śmiało mogę powiedzieć, że to najfajniejsza firma produkcyjna, w jakiej było mi dane pracować - pod kątem atmosfery i relacji międzyludzkich. Jak czytam takie komentarze, to naprawdę odczuwam spore poczucie niesprawiedliwości. Firma jest niewielka - na pewno mniej, iż 200 osób. Jest kierowana przez Dyrektora Operacyjnego, którego prawą ręką jest HR Manager - bardzo mili i bezpośredni ludzie. Ze wszystkimi są na "Ty", zawsze mają czas, zawsze uśmiechnięci i "na luzie". Jeśli mogę powiedzieć cokolwiek na "minus", to firma boryka się ze spadkiem produkcji - nie ma dużo pracy i nikt nie wie, jaka będzie przyszłość. Mieliśmy się przenosić do nowego budynku, ale chyba nic z tego. Poza tym na produkcji jest spora grupa super osób, ale są tez toksyczne osoby, które właśnie wylewają swoje emocje anonimowo - bo tak jest najłatwiej oczernić kogoś. Niefajne i niedorosłe zachowanie. Ja uważam, że ta firma jest naprawdę spoko :)

Czy w Polatisie aktualnie się zatrudnienia na produkcje? Mają w planach być?

@Zainteresowany

Nie nie planuja. Ale jakby co to chowaj portfel do szafki bo kazdy kazdego tam (usunięte przez administratora) ;)

alemana
@Zainteresowany

Nie. Ale za to są zwolnienia

Pyt
@alemana

Niby kiedy?

Lidia
@alemana

O jakich zwolnieniach piszesz ? O tych których były prawie rok temu w Maju.

Kafelek

Został nam przedstawiony na zebraniu pomysł chodzenia po 4 dni w tygodniu we wrześniu i październiku a po 6 dni w listopadzie oraz grudniu. Teraz się wszystko zmieniło i będzie nam przekazywana informacja z tygodniowym wyprzedzeniem w jaki sposób będziemy pracować. A gadka z 4,4 6,6 jest już przeszłośca, bo przecież musimy być elastyczni :). Tym samym odcięli jakiekolwiek nadgodziny gdzie była jeszcze nadzieja żeby dorobić w tej dziurze. Kolejny raz jesteśmy O C===3

Sluchaj uchem a nie brzuchem
@Kafelek

Nie z tygodniowymi wyprzedzeniem tylko z miesięcznym wyprzedzeniem :) plany będą ustalanej na miesiąc, żeby dostosować je do poziomu zamówień. Gdzie tu widzisz "haczyk"? Przy niskim poziomie zamówień i tak nie byłoby nadgodzin - juz ich nie ma od jakiegoś czasu. Jak Ci tak źle w Polatisie to czemu tam jeszcze jesteś? :) zmień pracę jeśli to ma Cię uszczęśliwić zamiast wyładowywać swoje frustracje na Gowork :)

taaaaaa...
@Sluchaj uchem a nie brzuchem

Z miesięcznym wyprzedzeniem? Jakoś się to nie sprawdziło i dostawaliśmy informacje z tygodniowym wyprzedzeniem. KOLEJNE KŁAMSTWA UJAWNIONE!!!

Ad.
@taaaaaa...

Pracownicy w głosowaniu sami zadecydowali.Wydaję mi się iż była najlepsza opcja.

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Polatis? Chętnie zatrudniają?

Tak, jak najbardziej. Nasza firma jest otwarta na praktykantów i stażystów. Proszę o kontakt z działem HR. Pozdrawiam.

alabama

Nigdy nie było praktyk w tym miejscu, niedawno próbowałem się dostać na praktyki do tej firmy i powiedziano mi że firma nigdy nie udzielała praktyk i nie przewidują praktykantów.

@alabama

Dzień dobry. Nie wiem kto Pani/Panu udzielił takich informacji, ale jako pracownik tej firmy mogę potwierdzić, że firma daje możliwość odbycia praktyki. Oczywiście liczba miejsc jest ograniczona, ponieważ firma nie jest w stanie przyjąć wszystkich chętnych. Na przyszłość proszę o kontakt bezpośrednio z działem HR, widocznie nie zrozumiał Pan/ Pani informacji od firmy, albo zapytal Pan/Pani osoby, która nie decyduje o praktykach. Pozdrawiam.

HR Eeeeeeevil

Do wora i na Wisłe!

Abcd
@HR Eeeeeeevil

Czy w sobie nie zdajecie sprawy z tego, ze w sieci nic nie ginie, można z łatwością zweryfikować od kogo dany wpis pochodzi i pisanie takich komentarzy w stosunku do drugiego człowieka jest najzwyczajniej w świecie niesmaczne.

Kundzia

Dziś mówili, że nie będzie już żadnych zwolnień... Czyżby kolejna ściema? Ciekawe czy nadejdzie tsunami zamówień czy upadku

Poldiusz
@Kundzia

3 lata temu nie było COVIDA i wariata który szantażuje cały świat.

Sss

Szykują się kolejne zwolnienia. Zrobią jedną zmianę?

Leming
@Sss

Zrobią, potwierdzone info z UK! Docelowo ma zostać tylko dyrektor bo ma dużo entuzjazmu i nigdy nie był smutny jak przychodził do pracy.

Bat Man

Jeden z kierowników powinien zostać zwolniony. Jego kompleks nie idą w parze ze stanowiskiem jakie obejmuje. Cierpią na tym porządni pracownicy. Woli młode dziewczyny, które się obijają, niż dobrych pracowników. Wiadomo kto poleci następnym razem.

kiero w nik

Dobrze gada. Polać mu!

Dawno i nieprawda

Firma przechodzi ze startupu w korporację. O ile wcześniej bardziej liczył się człowiek i jego umiejętności, tak teraz bardziej liczy się pieniądz. Czy tego chcecie czy nie, czas się nie cofnie. Mimo, że bardzo nie przepadałem za panią E, to jednak nie jest w jej gestii decydowanie, które głowy mają polecieć, od tego jest nowy dyrektor. Dyrektor rodem z korporacji myśli, że dobrze sprawdza się szybka wymiana pracowników na nowe, tańsze odpowiedniki, więc nie ma już ludzi niezastąpionych, większość takowych sama się zwolniła nie chcąc zostać sformalizowana i wyzuta z oznak człowieczeństwa. Jest to szczególnie widoczne w przypadku działu produkcji, tak gotowego produktu jak i części składowych. Nie można używać telefonów, komputery są zablokowane do tego stopnia, że użycie na nich czegoś, co może nawet podnieść wydajność pracy wymaga zgody kilku osób, zdarzały się upomnienia za rozmawianie w czasie pracy, za poprzedniego dyrektora w ruch szły nawet kamery, w końcu pańskie oko konia tuczy. Ostatnie dwa lata to zdecydowany wzrost sprzedaży, a co za tym idzie przynajmniej dwukrotny wzrost produkcji. Na spotkaniach chwalenie się milionowymi zyskami, planami na jeszcze większe milionowe zyski. Obciążenie pracą wzrosło również przynajmniej dwukrotnie, trochę to zostało zniwelowane przyjęciami pracowników za najniższe krajowe, czyli takie same pieniądze jak pracowników starszych stażem. Przy chwaleniu się rekordowymi przychodami firmy w żaden sposób nie przełożyło się to na poprawę finansowania pracowników. Jedyne co dostali pracownicy w "nAgRodĘ", to korporacyjny owocowy wtorek i brak możliwości pracy w nadgodzinach. W końcu jak trzeba robić nadgodziny, to albo jest problem z procesem produkcyjnym, albo pracownicy się za mało starają. Pociągnęło to za sobą odejścia stałych pracowników i złe opinie o firmie, jak już wcześniej wspomniałem starsi pracownicy widząc brak perspektyw finansowych, przeboje starego dyrektora, decyzje nowego dyrektora, formalizowanie, coraz większą biurokrację i coraz większy bat na plecach po prostu doszli do słusznego wniosku, że czas zmienić pracę. Przyjmują się jeszcze nowi pracownicy z okolicy, wszak jest to zakład zatrudniający prawie 200 osób, ale opinia o lekkiej ręce, która tak łatwo pozbywa się pracowników poszła już w eter. Za jakiś czas może się okazać, że będzie coraz trudniej ze znalezieniem młodych, gniewnych, gotowych do szczególnych poświęceń dla firmy za minimalną krajową. Załata się to przybyszami zza wschodniej granicy? Dobrym przykładem było wspomniane już tu w komentarzach stanowisko elektronika, na którego firma szukała pracownika przez pół roku. Nie było chętnych, a jak się już zjawili chętni, to prawdopodobnie brakło chętnych do płacenia im. Zmiany stanowiska wewnątrz organizacji na inne też nie są mile widziane w planach finansowych firmy. Jeśli jesteś pracownikiem produkcji za najniższą krajową i awansujesz na przykład na kierownika zmiany, to kopnie Cię zaszczyt 20% podwyżki. No i mimo tych wszystkich zmian na takie sobie zmiany przyszedł kolejny czas smutku, czyli brak zamówień. Ciekawe jak się to ma do wyrobienia kolejnego zapowiadanego rekordu sprzedaży. Zwolnienia były już widywane wcześniej, przyjeżdżał ten sam smutny pan z UK, który dużo gada o rekordach finansowych firmy i po krzepiącej przemowie zwalał obowiązek wręczenia wypowiedzeń na byłego dyrektora. Teraz pewnie delikatnie się zmieniła sytuacja, stary dyrektor tańczył tak jak UK mu zagrało, a nowy dostał wolną rękę jeśli chodzi o decydowanie o ilości zwolnień. Ma się zgadzać kasa i słupki w excelu, witaj korporacyjny świecie. W ten sposób zmniejsza się lojalność pracowników wobec firmy, młody pracownik chce zarobić pieniądze, stary pracownik chce spokojnej pracy. A w tej firmie pieniędzy jak nie było, tak nie ma, a jedyne co można dostać to burę za wyimaginowane obijanie się. Produkt drogi, skomplikowany, precyzyjny, wyszkolenie pracownika trwa nawet pół roku, a jego zwolnienie się trwa dosłownie chwilkę. Są głosy, że jak nie pasuje, to do Valeo albo innego (usunięte przez administratora). Zgadza się, ale tak samo może powiedzieć pracownik Valeo, który pracował w jeszcze ciekawszej firmie i słyszy narzekanie kolegów z linii produkcyjnej. Jeśli pozwalacie na takie bzdury, jakie się wyczyniają "bo w Valeo jest gorzej i jak nie wierzysz to się zwolnij i tam idź pracować", to się możecie zdziwić za jakiś czas, jak w Polatisie będzie tak samo. I co wtedy powiecie? Uciekniecie do innej firmy, gdzie będzie chwilowo luźniej i powiedzie narzekającym, że jak nie pasuje, to się zwolnijcie i zatrudnijcie w Polatisie? I tak do końca życia będziecie uciekać i cieszyć się, że z jednego (usunięte przez administratora) trafiliście do (usunięte przez administratora) przejściowego przed zbudowaniem na jego miejscu kolejnego (usunięte przez administratora). W ten sposób niszczy się dobrą atmosferę w firmach i obrzydza pracę. Życzę firmie nieskończonych pokładów pracowników uciekających przed jeszcze gorszymi firmami, a pracownikom znalezienia lepszej firmy, w której będzie można narzekać, jak było źle.

Xyz
@Dawno i nieprawda

Oj MR ???? ze tez Ci się chciało taki dlugi tekst napisać. Powodzenia w nowej pracy! ????

Co jest
@Xyz

Szanowny xyz, Proszę nie wycierać się moim starym akronimem i nie oskarżać mnie bezpodstawnie o jakieś przydługie anonimowe opinie. Nie publikowałem za czasy pracy w firmie żadnych komentarzy, więc i tym bardziej nie mam zamiaru robić tego po jej opuszczeniu, a tego typu fałszywe oskarżenia były jednym z czynników decydujących o moim odejściu. Znajdzie sobie innego kozła ofiarnego.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego teamu w Polatis?

K.

Żadnych, wystarczy codziennie na trzeźwo przychodzić do pracy. Firma kiedy potrzebuje pracowników to wciąga kogo popadnie od ludzi bez wykształcenia po magistrów inżynierów branż niepotrzebnych. Generalnie pełno jest nieudaczników. Ze swojej strony bardzo polecam zakład pracy:)

TakiOn

Lepiej wybij sobie z glowy ten zaklad. Nie warto. Pzdro

Grzegorz
@K.

Nie trzeba być trzeźwym:)

Obserwator
@Grzegorz

Grzegorz, ty wiesz najlepiej !!!

Cinki
@TakiOn

Wiem jak jest,kołchoz to mało powiedziane,pracownicy to zwykle liczby czyli nr 1 pracuje a nr 2 wypad

Cinki
@K.

Zakład pracy dobrze powiedziane

Zespolony

Nie warto. Jeśli ktoś szanuje siebie, swoje zdrowie i nerwy to na prawdę nie warto. Owszem zespół i ludzie którzy tworzą Polatis to bardzo miła przygoda zawodowa. Produkt jest bardzo ciekawy i na pewno niszowy jeśli chodzi o profil działalności. Niestety, jeśli zestawimy to z zarządzaniem które jest tylko z nazwy, pomysłem na biznes oraz obiecankami i fałszywymi usmiechami które spływają na zebraniach od „góry” to pomiń ten zakład. Chyba że chcesz poznać fałszywca o włosach blond. Brak zamówień spowodował falę zwolnień. Dobrzy ludzie z dnia na dzień zostali bez pracy. Ci co bardziej im zależy odeszli sami i radzę popatrzeć w ich stronę. Jesteśmy tylko cyframi - to było trafne stwierdzenie kolegi. Pamiętajcie, szanujcie siebie i idźcie dalej. Powodzenia!

Mmm
@Zespolony

Pani o blond włosach nie decydowała o zwolnieniach na produkcji, ale zrobiła całą czarną robotę, więc teraz będzie zbierać hejt tygodniami. W sumie to co jej zostało jak nie fałszywy uśmiech - ma strasznie niewdzięczną robotę.

iustitia
@Mmm

Dokładnie. Nie jej decyzja i z pewnością niełatwa i niemiła dla niej rola. I myślę, że po niej to co się aktualnie dzieje w firmie też "nie spływa", więc po co te przytyki. Hejt zbiera od dawna cokolwiek by nie zrobiła., a ja osobiście wolę żeby ktoś się do mnie uśmiechał niż traktował jak powietrze jak to było w przypadku pana spod jedynki. Współczuję osobom które zostały zwolnione i które jeszcze będą, bo niestety w tym momencie to może spotkać każdego z nas, ale bądźmy sprawiedliwi i nie zrzucamy winy na osobę która za to nie odpowiada. I jeśli ktoś ma wątpliwości to pracuje na produkcji, nie w biurze.

Xxx
@iustitia

Oj słyszałam że po niej to naprawdę nie spływa. Dajcie jej spokój. Robi to co jej każą, taką ma robotę. Nie zazdroszczę.

Eee
@Xxx

Zwolnienia może nie dziwią ale sposób w jaki je przeprowadzają jest karygodny. Kto by się spodziewał, że gość, który do ciebie smieszkuje przez lata, pokazuje zdjęcia dzieci na koniec zachowa się jak ostatni buc. Ciekawe czy tego uczyli kierowników na szkoleniach. Poprzedni dyrektor był jaki był ale na koniec pozwalał pożegnać się z kolegami.

TON618

Witam, Mimo, że pewnie moja opinia zostanie usunięta lub z edytowana, powinnam jakoś odnieść się do dzisiejszego dnia, który w bardzo czytelny sposób przedstawia stosunek pracodawcy do pracowników. To że w przeciągu paru lat nastąpiły kolejne masowe zwolnienia, mimo że obiecywano ich brak na każdym spotkaniu produkcyjnym nie jest jakiś wielkim szokiem, bo przedstawicieli administracji na każdym kroku wszyscy łapali na kłamstwach i wypieraniu się własnych słów. To, że lider rynku, będący prężnie rozwijającą się firmą woli wywalić kilkanaście osób z +/- 2500 na rękę bo go nie stać, ale zmienia budynek za grube miliony też nie jest jakimś szokiem, bo polatis zawsze karał produkcje za błędy zakupów i wolał patrzyć „ w przyszłość firmy” niszcząc przyszłość pracowników-no cóż korpo. Ale to jak potraktowano zwolnione osoby (a tak przepraszam- osoby którym nie przedłużono umowę, bo w polatisie na tymczasówkach jedzie się przez 3 lata), to już woła o jakiś komentarz, tak więc drodzy zainteresowani pracą w Huber&Suhner- gdy przeczytacie na ogłoszeniu, że jest to praca w przyjaznym, nieformalnym środowisku, to znaczy ze po kilku latach pracy bez ostrzeżenia zabiorą cię z produkcji, każą ci oddać kluczyki i wyrzucą na zewnątrz ( dzisiaj jeszcze na deszcz) i nie dadzą się nawet pożegnać z koleżankami i kolegami. Nie poinformują cię także o swoim zamiarze, żebyś ewentualnie mogła znaleźć jakąś alternatywę. Potraktują cię jak psa, lub jak kogoś zwolnionego dyscyplinarnie. Ci którzy umieli dużo i pracowali dobrze już się zwolnili. Jeśli myślisz że twoje zaangażowanie będzie docenione czy to stanowiskiem czy wypłatą zapytaj tych kilkunastu osób czy to prawda. Milczenie nieobecnych będzie twoją odpowiedzią.

Pszczółka
@TON618

Nic dodać nic ująć, tylko pogratulować jeszcze Panią z HR kultury osobistej i dobry manier ????a będzie to wisienka na torcie zwana Polatis,gdzie rządzą układy i układziki...

_Samantita_
@TON618

Dokładnie, a podczas oddawania rzeczy będą Cię pilnować jak największego złodzieja. Nie wierzcie w „piękne bajki”. Nie przedłużanie umów było chwilowe, zwalniają nie patrząc na nic, a nie przepraszam są wyjątki od reguły nazywa się to „bliskie znajomości z kierownikiem”. Każdy rozumie grupowe zwolnienia, ale wyrzucanie ludzi jak (usunięte przez administratora) za bruk, czy brak możliwości pożegnania się z ludźmi z którymi spędzamy większość naszego dnia jest chore. Uważajcie na tą firmę. Na początku wszyscy z HR są mili, a potem pokazują swoje prawdziwe oblicze. Na szczęście w biurze w ostatnim czasie powstało tyle nowych stanowisk, że ich też to czeka, bo nie będzie ludzi na produkcji więc nie będzie miał kto na nich pracować.

Hektor

Witam, czy to prawda że firma zaczyna podupadać? Słyszałem, że zamówienia nie wyglądają zbyt dobrze. Zatrudnieni ludzie nie nadają się do pracy, kierownicy niezbyt dobrze prosperują, a atmosfera w pracy nie jest taka jak powinna być w normalnej pracy. Co dalej z ludźmi którzy mają umowy na czas określony?

@Hektor

To chyba nie o tej firmie słyszałeś.

Emilka

W każdej plotce jest ziarnko prawdy ;)

TAK
@Hektor

Tak, to prawda

Jak w Polatis wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Pszczółka

No cóż,zależy od zapotrzebowania ale awansu wewnętrzne są możliwe, aczkolwiek teraz jest faza lockdownu w szanownym Polaris

Jak dużo osób pracuje w Polatis?

Emilka

Prawie 190

Bolek

To że pieniądze są słabe to chyba wie każda osoba z produkcji. Atmosfera jest kiepska - niektórzy pracują a niektórzy tylko czekają żeby sobie w ukryciu na smartfonie pooglądać różne pierdoły ;). Dyscyplina jest od czasu do czasu i nie dotyczy wszystkich. Nie polecam.

Zostaw merytoryczną opinię o Polatis - Krzeszowice

• Jak się pracuje w Polatis?

Zobacz opinie na temat firmy Polatis tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polatis?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 4 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Polatis