Opinie o SYSTEM-BAROSZ GWIMET SP. Z O.O. w Wodzisław Śląski

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie SYSTEM-BAROSZ GWIMET SP. Z O.O.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w SYSTEM-BAROSZ GWIMET SP. Z O.O. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Odpady i surowce wtórne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SYSTEM-BAROSZ GWIMET SP. Z O.O. w Wodzisław Śląski

Firma przede wszystkim szuka ludzi którzy chcą pracować za darmo. Pracodawca nie liczy się z ludźmi i ich podstawowym prawem do wynagrodzenia. Dziś mija tydzień od 10tego a wypłat nadaj brak. Chcę przypomnieć pracodawcy, że wypłata to nie przywilej.

Nie i nie wiadomo kiedy będzie. Także jak ktoś się zastanawia nad pracą w tej firmie to niech to dobrze przemysli.

Ciekawski

Chciałem tylko zapytać, jeśli Wam jest tak źle i tak nie dobrze to dlaczego siedzicie w tej firmie? Jak np. Eko okna podnieśli z 3500 do 4200 dla nowych pracowników.

Mateo
@Ciekawski

W eko jest już 5000 netto na rękę, bez sobót.

Pracodawca po raz kolejny przed 10 daje informacje że wypłaty będą opóźnione z powodu braku płatności od kontrahentów. Poślizg ma sięgać do 5 dni.

Związki operatorskie

Ilość przed jakością. Przez tydzień lub dwa masz szkolenie, które przeprowadza pracownik firmy, w skrócie pracujesz na obrabiarce CNC. Jest kilka projektów, na początek pójdziesz na ten najłatwiejszy tzw. guzikowy.

Ida Nowy wpis

witam. w ogłoszeniu dla kierownika budowy jest napisane, że zarobki mają się zacząć od 6 000 zł. niczego w treści nie wspomniano o samym doświadczeniu, a partner ma już kilka lat za sobą. Jak znacząco może to zwiększyć jego podstawę jeśli się zgłosi?

Związki operatorskie Nowy wpis
@Ida

Jeżeli partner się zgłosi to i tak nie zwiększy to jego podstawy, kwota podana jest na start, najpierw trzeba popracować i pokazać że znamy się na wykonywanej pracy.

Amy Nowy wpis

Hej, zauważyłam, że na kontrole jakości nie trzeba mieć jakiegoś szczególnego doświadczenia. ja akurat nim dysponuję i teraz pytanie, czy wpłynie to jakkolwiek na wysokość proponowanej podstawy? zastanawiam się nad widełkami, bo ich nie wskazano

teownik Nowy wpis

To niedobrze o tym mowic. Będziesz na czarnej liście pana prezesa, za to że upominasz się o swoje pieniądze.

Polityka w tej firmie wygląda tak, że pracownicy nie będą mieli za co odprawić świąt. A prezes spokojnie wypoczywa na urlopie

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie SYSTEM-BAROSZ GWIMET SP. Z O.O.. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko FREZER / TOKARZ KONWENCJONALNY?
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
CP Consulting Engineering Services
logo firmy 475. Drwal
Bordeaux
Sidrom Sp. z o.o.

Szukam (usunięte przez administratora) jako administrator systemów IT i okazuje się, że rok temu była dostępna taka oferta na Marklowicką. Mnie jednak zależałoby na (usunięte przez administratora) zdalne, bo z dojazdem mam dość słabo w te rejony, a wtedy wpisana była hybryda. Nie wiecie czasem czy do dziś się to nie zmieniło?

Szukaj gdzie indziej, tu pracuje się za darmo. Nie ma wypłat. Nie marnuj swojego czasu i nerwów

rozwiertak

Problem w tym, że dla połowy firmy ta sytuacja staje się normalna i się cieszą, gdy dostaną 1 ratę..Wypłaty mają być w całości 10, jak wynika z kodeksu pracy. Niektórzy nawet mówią, ze trzeba się przyzwyczaić, to trzeba mieć siano w główce.

Ale jak my możemy oczekiwać, że będą nas traktować poważnie skoro mimo braku wypłat nadal przychodzimy do pracy w weekendy

Wypłata 18.3

Dziś jest 18.3 a więc termin w którym prezes zoobowiązał się najpóźniej wypłacić pieniądze swoim pracownikom. Wypłat brak. Moja cierpliwość się kończy odwiedzając Pip poproszę o kontrolę w tym zakładzie.

Zed
@Wypłata 18.3

Te kilka dni możesz jeszcze zaczekać. Wypłaci na pewno. XD

lisek
@Wypłata 18.3

Niestety, ale pan prezes to zwykły (usunięte przez administratora) i dlatego nie liczy się z terminami, ani ludźmi. Jakby jednego dnia cała produkcja stanęła to może by przejrzał na oczy. (usunięte przez administratora)

Ktoś
Użytkownicy czekają na odpowiedź 42 dni.

Kolejny dzień bez wypłat... Dzisiaj mija termin spłaty raty kredytu hipotecznego. Za co???!!!!!!!

Kolejny miesiąc bez wypłat. To już zaczyna być normą tak bardzo, że pracodawców uważa za normalne, że nie wypłaca świadczenia na czas. I jeszcze myśli, że pracownicy tacy wyrozumiali, że zrozumieją. Omijać firmę szerokim łukiem i szukać pracy gdzie indziej

Związki operatorskie

Jak będziesz narzekał że nie ma wypłat to zostaniesz wpisany na czarną listę pana prezesa.

marcin

Witam jakie są zarobki netto na magazynie??

@marcin

Kokosów nie ma , około najniższej krajowej.

Ja cierpię dole
@Związki operatorskie

Najniższa wypłacana na raty.

Ciekawski

Pracuś
@Ciekawski

Nam tu nie jest źle, tylko lubimy narzekać na wszystko. To nic że obcięli wszystkie premie, będziemy tu pracować nawet za najniższa krajową bo kochamy tą firmę.

Kawior

Już niedługo

Hmm
@Kawior

Co masz na myśli?

Iza
@Ciekawski

No dobrze ale jak już tak chętnie tu podajesz stawki innych firm to może powiesz też ile tu się zarabia w takim razie na rękę? Bo mąż chce zmienić pracę i się zastanawia gdzie słać CV

BBQ

Nic nie podnieśli na 4200

@Iza

Zarobki takie nie za duże nie za małe. Za miesiąc pracy na tonę węgla powinno wystarczyć.

Wruum
@Klekot

Czyli jak długo będę zbierać na opla insygnie ?

Przemysław
@Klekot

Ha, czyli już wiadomo ile można zarobić. A jak z dodatkami na święta? Jakąś nagrodę roczną wypłacą czy też oszczędności?

Nowo Przyjęty
@Wruum

Czyli jak to jest? Komentarze same negatywne, że zarobić się nie da, że kasę w ratach itp. a tu taki samochód.

@Wruum

Przy tych aktualnych zarobkach w 10 lat uzbierasz spokojnie na upragnionego opla.

Julia
@Klekot

czyli 4,2 to max? Coś jeszcze z pracy tutaj można wynieść czy to limit?

@Julia

4,2 ale brutto, pytasz co jeszcze możesz wynieść, dobre pytanie, na pewno nerwicę.

Julia
@Klekot

aha, mówiąc krótko praca dla odpornych? jeszcze tylko, bo widziałam jakąś wzmiankę o alkoholu czy często wśród nowo zatrudnionych się to zdarza czy o to można być spokojnym?

@Julia

Tu pracują sami abstynenci.

Bunia
@Ciekawski

Dojazd i atmosfera W eko pelno cpunów

Mateo
@Ciekawski

W eko jest już 5000 netto na rękę, bez sobót.

Jak wygląda ścieżka kariery w SYSTEM-BAROSZ GWIMET SP. Z O.O.? Czy trudno jest zdobyć awans?

Związki operatorskie

Tutaj nie ma awansów, co najwyżej przeniosą Cię na inny projekt.

@Związki operatorskie

Przeniesienie to niby spoko opcja, ale ciekawe czy jest to na zawołanie czy jednak trzeba sobie jakoś na to zapracować. Solidny argument wystarczy czy raczej nieczęsto z czymś takim idą na rękę?

Związki operatorskie

To jest produkcja i na każdym projekcie trzeba się sprężać, norma i jakość. Zawsze można porozmawiać z kimś z kierownictwa może wysłuchają i przeniosą na inny na projekt.

XD

Jak tam nowe umowy, podobają się stawki?

Sabrina

Z czego wynika fakt, że są jakieś wypłaty na raty? Czy to dotyczy każdego stanowiska? i jeśli już to jak wynagrodzenie jest przy tym podzielone i jakie są terminy wypłat?

@Sabrina

Dlaczego wypłaty są na raty, tego nie wie nikt prócz prezesa firmy BG i tam trzeba zapytać. Nie wiem czy to do końca jest legalne, firma powinna wypłacać z odsetkami skoro przetrzymuje wynagrodzenie.

XD
@Sabrina

Wszyscy narzekają ale nikt się nie zwolni. Lepszej pracy nie znajdą.

@Związki operatorskie

Nie precyzujecie tutaj tego co jest w tej nowej umowie. to w niej zostało wpisane, że wypłata ma być dzielona czy to jakoś inaczej jest ugadane? I jeśli już to o jakich proporcjach i terminach piszemy?

Q

Mam pytanie odnośnie pracy w kontroli jakości. *Czy na zakładzie jest więcej kontroleròw jakości? *Czy kontroler jakości musi chodzić na zmiany? *Czy jakościowiec ma taką samą stawkę jak pracownik produkcyjny?

Krótki
@Q

1.Tak jest więcej kontrolerów 2.Tak są 3zm. Chyba że aspirujesz na inżyniera jakości to tylko 1zm. 3. Wszystko zależy od twoich kwalifikacji, ale ogólnie na produkcji więcej się zarobi.

Czemu dumnie? To chyba normalna nazwa stanowiska? jakby nie patrzeć teraz na nie akurat nie ma żadnych ofert. rotacja możliwe ze jest mniejsza niż na pozostałych działach? Wiecie jak teraz docelowo będzie się zarabiać czy może dalej czekacie na informacje odnośnie podwyżek?

Rumcajs.

Ile można zarobić w KJ na starcie, najniższa krajowa, bez nadgodzin.

@Rumcajs.

Czy ktoś juz się pytał jakiejś niezależnej kadrowej lub radcy na temat przejścia z godzinowki na etat? Czym to się różni i czy będziemy stratni?

Rumcajs

Trzeba zapytać w kadrach, jak to będzie wyglądać. Ile zarobisz na etacie a ile na stawce godzinowej, przy 160 h/miesiąc, jak będą rozliczane nadgodziny? Może się okazać że na etacie zarobisz mniej.

Dikens

KJ robi na etat, dopytaj. Na bank będziemy stratni, da ci na umowie 168h/miesiac to i na jakiś darmowy weekend się zalapiesz w robocie no ale jak miesiąc będzie miał tylko np 152h to dostaniesz wypłatę etat 168h. Tzw. Stala pensja. Trzeba zobaczyć umowę co i jak. No i podwyzki beda tak jak w KJ kilkanaście groszy tak jak miał jeden z nich. Pozdro i powodzenia

Była spora sprzedaż w 2023? W takim jednym wątku tutaj ktoś pisał o tym, że mimo niej na premie nie udało się zasłużyć. Serio nic nie wpadło czy po prostu zależne to mogło być tez od wyników własnych? Firma generalnie się rozwija? Jak to oceniacie?

Związki operatorskie

Albo firma ma ogromne długi finansowe, albo jest po prostu chytra, nie widzę innego wytłumaczenia w tej sytuacji. Druga sprawa, pracownicy czekają na podwyżki pensji i jeżeli podwyżka nie będzie satysfakcjonująca to pewnie pracownicy będą ochdodzić z firmy, tym bardziej że praca do lekkich nie należy. Praca za minimalną pensję w systemie 3 zmianowym jest po prostu wyzyskiem pracownika. I ostatnia sprawa, ciągłe problemy z wypłatami na czas.

Leniuchowo

W Baroszu praca na produkcji jest lekka i prosta. Na cnc operatorzy sobie pomagają i też nie zarabiają źle. W kontroli jakości znajdzie się jeden pracownik któremu jeszcze zależy na czymkolwiek. Inżynier który uważa sie za najmądrzejszego człowieka na ziemi jest niczym innym jak zwykłym czopkiem kierownima (if u know what i mean) i płaczkiem jak górniaczka. Także jeśli macie ochotę pracować to szukajcie tylko miejsca na produkcji. Atmosfera na produkcji jest dobra, tak jak napisałem wyżej zarobki nie są złe. Operatorzy sobie pomagają (wystarczy się zachowywać jak człowiek a nie zgrywać kozaka) Kontrolę jakości... Kontroler w tej firmie odpowiada za wszystko co jest produkowane, mimo że starają się żeby mialo to rece i nogi, rzeczywistość jest kompletnie inna. Omijać

@Leniuchowo

Praca na produkcji jest lekka i prosta? To może tak tylko wygląda w rzeczywistości jest zgoła inaczej.

@Ferostalus

Piszesz poważnie? A od czego to zależy? Ja akurat mam doświadczenie i myślałem już kiedyś czy by tu nie przyjść na CNC, od nowego roku chyba prace zmieniam, to twierdzisz ze tu mi ciężko będzie? Opiszesz bieżące standardy? W jakim stanie teraz są te wszystkie maszyny? lubię jak w miarę gładko wszystko chodzi

Ferostalus

Firma BG nie szuka ludzi z doświadczeniem, ważne żebyś chciał pracować za najniższą krajową. XD

@Ferostalus

a opiszesz te prace w takim razie? piszecie w wątku, że chyba nie jest taka prosta i przy okazji podkreślasz, że otrzymuje się minimalna, zaczęło mnie to wiec zastawiać… jak duża jest hala? Jak stoicie z higieną na niej? I rzecz jasna z BHP?

behape

Z BHP wszystko jak najbardziej w porządku, wchodząc na hale jak dobrze pójdziesz to się zatrzymasz na którejś maszynie. Wszędzie olej na podłodze i ślisko tak, że (usunięte przez administratora) się można.

@behape

To było pewnie zgłaszane? Skąd ten olej się wydobywa tak w ogóle i czemu pracownicy sami nie zadbają także o to żeby było bezpiecznej? Nie ma tu czegoś takiego, że każdy powinien dbać o prządek na swoim stanowisku? chyba ze jest firma sprzątająca?

Norman

Cześć jak tak u was z pracą? Widzę komentarze różne, jak zarobki, premie jakieś są? Bo pewnie na początek dużo nie zarobię. Pozdro

@Norman

Przyjdź, zobacz, popracuj, zawsze możesz się zwolnić jak będzie kiepsko.

Obecny
@Norman

Pracy coraz więcej a ludzi tak średnio, zarobki powinny być lepsze( od minimalnej) patrząc, że obok są eko okna. Ludzie okej a robota nie najgorsza.

Obecny2
@Norman

Aaa premie są, wydajnościowe, absencyjne czasem wpadnie motywacyjna ale to rzadkość, i coś na święta zawsze jest

krzysztof kononowicz
@Obecny2

no jednak nie zawsze, w tym roku najwidoczniej nie zasłużyliśmy, przy tak sporej sprzedaży..

Życzliwy Pan.

Od nowego roku zmienią się stawki godzinowe, które w 2024 roku osiągną kolejno 27,70 zł z początkiem roku oraz 28,10 zł od 1 lipca, mowa tu o pracownikach którzy pracują za najniższą stawkę. Nie dajcie się wykiwać żeby firma doliczała wam premie wydajnościowe i inne dodatki do tej stawki np 24 zł\h żeby w miesięcznym rozliczeniu uzyskać najniższą krajową. Ma być 27,70 zł (najniższa) + premie króre sobie wypracujecie wykonując dzienne normy. Pozdrawiam.

Bieda

Ciężkie czasy, bieda w firmie. Nie ma ani na premie, ani nawet na paczki z flachą. Za to na nadgodziny zawsze kasa się znajdzie i to na te odrobione w listopadzie i grudniu, jak zawsze czas który miał być spędzony w gronie rodzinnym(jak to było w zarządzeniu) zostanie spędzony w baroszu. Tzn nie przez wszystkich, ci którzy lubią jak się ich wykorzystuje do pracy oczywiście po świętach idą.

Żal
@Bieda

My pracownicy firmy dziękujemy za docenienie naszej pracy w 2023 r. Tak dużej premii się nie spodziewaliśmy. Widać jak bardzo szanuje się w tej firmie roboli i ich rodziny . Żeby nawet na tą glupia flachę nie było was stać ! Ale na dodatkową kasę za pracę po świętach to są środki. Żenada.

Zostaw merytoryczną opinię o SYSTEM-BAROSZ GWIMET SP. Z O.O. - Wodzisław Śląski

• Jak się pracuje w SYSTEM-BAROSZ GWIMET SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy SYSTEM-BAROSZ GWIMET SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SYSTEM-BAROSZ GWIMET SP. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 41, z czego 0 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 19 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

SYSTEM-BAROSZ GWIMET SP. Z O.O.