Zortrax S.A.

Opinie o Zortrax S.A.

igor

Niestety wszystkie negatywne opinie o Zortraxsie to prawa. Firma zbudowana na dziwnym wewnętrznym układzie.

Aesdeef

Wymagania wobec nowych pracowników są często z sufitu, stąd jest tyle nieobsadzonych stanowisk wiszących po kilkanaście miesięcy. Puszą się jakby byli wielką, znaną i poważaną korporacją ale tak naprawdę jest to niewielka polsko-chińska firma która markę zbudowała na nieistniejącym kontrakcie z firmą Dell, a kierownictwo to często dwudziestokilkulatkowie bez specjalnego doświadczenia. Płaca jest uczciwa jak na region i zawsze na czas, zwykle na umowę o pracę. Biuro jest ładne i wygodne choć źle skomunikowane, atmosfera jest fajna - wszyscy mówią do siebie po imieniu, dla pracowników jest darmowa kawa (dla mnie to ważne :-). Rotacja jest spora, z tego co wiem we wszystkich działach i na wszystkich stanowiskach, nawet kierownik który jest wyrzucany z dnia na dzień to nic nadzwyczajnego. Skutkuje to niekończącym się chaosem ale dzięki temu można się wykazać. Firma raczej nie inwestuje w pracowników. Ogólnie jak pochodzisz z Olsztyna albo okolic, jesteś "młody" i "dynamiczny" (czytaj: "nie masz zobowiązań" i "nie przeszkadza Ci perspektywa dynamicznego wylotu z firmy") to polecam, w przeciwnym razie szkoda czasu.

Stefek Burczymucha

Na czym polega praca w R&D w Zortraxie? Jest tam taki dział w ogóle?

Pracownik wie najlepiej

Mogę tylko powiedzieć co nieco o tym jak było jakiś czas temu... Nie napisaliście, na jakie stanowiska chcecie aplikować, a tam jest dość duża rozbieżność, jeśli chodzi o zarobki. Dział sprzedaży to ponad 2 tyś netto podstawy i premie, uzależnione od wyników. Targety były dopasowane do stażu i doświadczenia, nie wymagali cudów, ale starać się trzeba. Najlepsi mieli nawet kilkanaście tyś premii każdego miesiąca. To wg. mnie bardzo dobre zarobki, nie tylko jak na Olsztyn. Asystentka i magazyn - to najmniej płatne stanowiska. Ale jak na Olsztyn i tak nie jest źle. Min 2 tyś (+- kilka zł). Pozostałe stanowiska są wynagradzanie pomiędzy wyżej wspomnianymi. Jeśli macie doświadczenie i kompetencje - warto spróbować. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej łatwo ocenią kompetencje. Część rozmowy zawsze odbywała się po angielsku, żeby sprawdzić poziom języka. Zadania praktyczne zwykle też są, ale nic dziwnego. Tylko coś, co miałoby należeć do obowiązków na danym stanowisku. Żadnych bzdurnych psychotestów nie ma, bynajmniej nie było:)

@Pracownik wie najlepiej

A może wiesz czy na stanowiska asystentow też są zadnia praktyczne?

@Zainteresowany

Tak, typowo biurowe, jakieś pismo stworzyć lub prezentacje. Nic trudnego.

Kiewi

Witam, Czy ktoś może powiedzieć jak wygląda proces rekrutacji w tej firmie? Czy jest tylko rozmowa kwalifikacyjna czy też może są zadania praktyczne lub test psychometryczny??

Noname

Właśnie jestem w trakcie rekrutacji do sprzedaży. Możecie cos powiedzieć o tym dziale? Jak zarobki? Jaki zespół? Plany? Szef? Rozwój? Itp

gipsy king

Pojawiło się dużo ofert pracy Zortrax-u. Czy ktoś wie jaka jest średnia zarobków na jednym z najpopularniejszych stanowisk Key Account Manager-a ? Tj. podstawa i średnie premie ? Jaki jest socjal - czy są jakieś elementy pozapłacowe ?

Pracownik wie najlepiej

Pracowałam tam i rozwieję wasze wątpliwości: Zarząd 9/10 - kompetentny i docenia pracowników, tylko młody, co skutkuje niewielkim doświadczeniem (prawda - prezes przystojny;); Wynagrodzenie 9/10 - większość stanowisk jest doceniana i ma bardzo wysokie wynagrodzenie, nie do porównania do podobnych w regionie; niestety niektóre stanowiska (bardzo ważne) nie są doceniane - pragnę zauważyć, że nie chodzi tu o moje byłe; Układy i układziki 0/10 - niestety prawda, niektórych to boli, inni szybko potrafią przywyknąć; nie przeszkadza to w pracy, trochę psuje atmosferę; Rotacja pracowników 5/10 - nie odbiega od normy; młoda kadra szuka pracowników, jak trafią na kogoś kompetentnego - ok, jeśli nie - szukają dalej (tylko czasem te układy i układziki grają rolę w ocenie "kompetencji"); Umowa 10/10 - o pracę, na czas określony na początek, ale to nic dziwnego; wszystko zgodnie z prawem, nie mam nic do zarzucenia; Podsumowując 90% pracowników to kompetentne osoby i bardzo fajni ludzie (i obecni i byli). Pozostałe 10% psuje atmosferę i udaje kompetencje, na co nabiera się młody zarząd. Podsumowując 9/10, składajcie CV, jeśli jesteście pewni swoich umiejętności i doświadczenia. Warto. Firma bardzo rozwojowa. Sprostuję tylko, że zdecydowana większość nie była zwalniana (bynajmniej za moich czasów, a odchodziła sama - z różnych powodów, nie wnikałam).

Chciałam wysłać cv, ale...

Jako obserwatorka tego, co się dzieje w tych komentarzach mogę powiedzieć jedno. Coś z tą firmą jest nie tak, skoro budzi takie emocje. Widać, że jedni przystosowali się do sytuacji, a inni tego nie zrobili. Z jakich powodów to pewnie dowie się ten, kto zacznie tam pracować...Mnie te opinie nie przekonują do firmy Zortrax.

Pani X

Nie będę przedstawiała się z imienia i nazwiska bo nie o to chodzi. Pracowałam w tej firmie kilka miesięcy, krótko mówiąc jest to jedna z lepszych firm z którymi miałam do czynienia. Wszystko jest jasne i klarowne, umowa o prace, wynagrodzenia wyższe niż średnia w regionie, kompetentni ludzie ktorzy zarządzają zespołami, zarząd na bardzo wysokim poziomie, nigdy nie zauważyłam żeby zarząd czy menadżerowie chodzili z zadartym nosem, wręcz przeciwnie to oni najwięcej pomagali i najwięcej pracowali. Z komentarzy mogłabym wymienić po nazwiskach osoby które je piszą ale zachowam to dla siebie, w firmie powstał kwasny układzik który uważał że może wszystko a że Pan Prezes (bardzo przystojny;) nie toleruje układzików szybko rozwiązał sprawe zwalniając ludzi którzy jak się okazało robili dookoła siebie dużo szumu a wyniki mieli poniżej przeciętnych do tegu burzyli całą atmosferę w firmie oczerniając innych, także doskonale rozumiem rozgoryczenie bo jak co poniekótrzy zarabiali po kilka czasami nawet kilkanaście tysięcy złotych i stracili prace następnie zderzyli się z realiami to teraz jak to mówią "zbita (usunięte przez administratora) boli". Szczerze polecam tą firmę i mam nadzieję że jak poukładają mi się moje sprawy prywatne będę mogła tam wrócić.

Domu

Chyba jakiś układzik się rozsypał, bo widać zwolnionych rozchwianych psychicznie nieudaczników życiowych wylewających żale, ludzie idzcie do na kase do supermarketu tam wasze miejsce ;)

olsztynianin

Ludzie zastraszeni i kazdy o krok o decyzji o rzuceniu pracy, a szanowny pan prezes dostaje nagrody EY, bo pracownikow nikt o pracodawce nie zapytal. Ogloszenia na stronie to wydmuszka, zwykly PR, ktorym podnieca sie branza i niezbyt bystrzy aplikujacy...

szczery

Z tego co się zorientowałem, nie warto zawracać sobie głowy! Zarobki niedużo wyższe niż minimalna.... Na stronie mają coraz więcej ogłoszeń o pracę, a ludzie w firmie nic nie wiedzą że szukają aż tylu pracowników haha! Ściema, bo znam kilka osób, które spełniały oczekiwania, wysłały CV i zerowy odzew! Kolejna firma KRZAK w Olsztynie..

znany

Generalnie zarobki powinny być jawne. Wtedy wiesz czy chcesz się rekrutować. Na szczęście jest coraz więcej pracodawców podających zarobki netto/brutto dzięki czemu rynek pracy w Polsce ma szansę się uzdrowić sam. Pytanie co to są dobre warunki zatrudnienia? Własna działalność?

Dobry

Z tego co wiem wszyscy mają umowy o prace, a warunki finansowe jedne z najwyższych w regionie na pewno, a i patrząc po skali zarobków w PL to ponad średnią krajową przeważnie. A rotacja jak to w każdej firmie, słabych się odrzuca i wymienia na lepszych :)

znany

Akurat tam nie pracowałem, ale siedzę w branży. O ile jakieś 1,5 roku temu oceniłbym bym na 8/10 to teraz na 3/10. Produkty jedne z lepszych na rynku

znany

Hmm... Skoro zamykają własny sklep, który stosunkowo niedawno otworzyli to chyba cos jest nie halo. W branży aż huczy od plotek, więc chyba nie warto. A zarobki to średnie. No i niestety duża rotacja pracowników.

haha

1500 netto i astronomiczne oczekiwania. zenada. a o zamknieciu sklepu to prawda- nie ma juz adresu na ich stronie

bronek

A kogo wywalił zarząd z tych kompetentnych wedlug Ciebie osob ? Zemsta zwolnionej "kompetentnej" osoby :D?

znany

To co wyrabia zarząd to wygląda na firmę wydmuszkę. Wywalili kompetentne osoby i firma zjeżdża po rowni pochylej. Zamykają nawet własny i jedyny sklep. Ogólnie ocena za produkt 9/10. Ocena firmy 3/10

Zostaw merytoryczną opinię o Zortrax S.A. - Olsztyn

• Jak się pracuje w Zortrax S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Zortrax S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zortrax S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Zortrax S.A.?

Kandydaci do pracy w Zortrax S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Zortrax S.A.