GK VOTUM S.A.

Opinie o GK VOTUM S.A.

Pytanje

Czy Votum ma podpisaną umowę z Polskim Instytutem Odszkodowań? Widziałam, że dużo przedstawicieli i nie tylko z Votum nagle działa w Polskim Instytucie Odszkodowań.

@Pytanje

Grupa Kapitałowa Votum nie współpracuje z Polskim Instytutem Odszkodowań.

smutno

Niestety, po wielu latach pracy w Votum postanowiłam zrezygnować ze współpracy, i to bez alternatywy (co daje do myślenia i ukazuje poziom desperacji). Ilość obowiązków, ogromny stres związany z kontrolą wydajności pracownika, ilości kliknięć w myszkę w ciągu pracy i telefony z pytaniami, dlaczego nie było mnie przez przy komputerze, mimo, że moja praca nie opierała się jedynie na klikaniu, ale również współpracy z innymi ludźmi, w połączeniu z minimalnymi zarobkami, doprowadzała do flustracji. Zwłaszcza, że obecnie rynek pracy się zmienia, pojawił się szacunek do pracownika, zaufanie i współpraca na obu kierunkach. Niestety w tej firmie tego brakuje, a osoby zarządzające zatrzymały się na schematach popędzania, kontrolowania i wyciskania z pracowników ile się tylko da. Chwalenie się oszczędnościami na pracownikach zamiast zarobkami na rozwoju. Daleko w tyle za bieżącymi standardami rynku pracy.

FyFyFyFristajlo

Witam zainsteresowanych opinią, Ogólnie, praca w GK Votum nie jest ani zła ani dobra. Rozumiem wiele opinii negatywnych odnośnie pracodawcy, w tym kumoterstwo, wynagrodzenie nieadekwatne do stanowiska czy obowiązków, długi czas awansu itd. ale też GK Votum nie można stawiać na najgorszej pozycji i firma zapewni stałość poprzez UoP, świetnych ludzi w zespole czy cenne doświadczenie na początku kariery. Pracodawca idealny na sam początek kariery zawodowej (tutaj mówię z perspektywy prawnika). Przeszkolą do stanowiska, wdrożenie jest dosyć proste, a i przed czasami pandemicznymi całkiem dobre wynagrodzenie na START. Na dodatek młody pracownik pozna wszystkie złe ale i dobre strony pracy w korporacji. Łatwo jednak w firmie o stagnację, ponieważ wszelkie awanse są średnio dopiero po kilku latach pracy. Szybciej też możesz, ale musisz mieć znajomości lub być mega obyty na stanowisku (Rzadkość, bo zwykle obyci idą gdzie indziej pracować). Po wielu próbach nadprogramowej pracy, zazwyczaj usłyszysz "good job" i raczej za tym nic innego nie idzie, to dosyć demotywuje do inicjatyw. Mimo to, jak coś zepsujesz to nie ma tregedii, jeżeli potrafisz potem naprawić problem i starasz się na przyszłość uważać. Tutaj duży plus dla firmy za to, że nie traktuje ludzi jak nieomylnych cyborgów. Na dzień dzisiejszy widzę , że chyba są jakieś problemy w firmie (zwłaszcza w sekcji Frankowej), ponieważ są pilnie potrzebne ręce do pracy ale pracodawca nie może za dużo zaoferować, a z każdym dniem odchodzą ludzie z kilkuletnim stażem, firma zaczyna gubić cenne zasoby ludzkie. Na dodatek nagminnie widać ciągłe rotacje w sferze organizacyjnej, gdzie do każdej czynności są wypisane tony procedur, które są zmieniane po dwóch tygodniach. W tej firmie na pewno przećwiczycie swoją "elastyczność", ponieważ po miesiącu możecie mieć inne obowiązki niż wczesniej. Ogólnie MA SA KRA. Przykro się na to patrzy, ponieważ pracodawca nie ma możliwości zatrzymania dobrych pracowników poprzez awanse, podwyżki, lżejszym zakresem pracy, a nie może zatrudnić pracowników na dobrych warunkach w dobie lekkiego kryzyu. Co do jakości prowadoznych spraw. Uważam, że nie jest najgorzej. Sprawy frankowe, jak na realia polskie, dosyć szybko są prowadzone. Ktoś tutaj przytoczył, że wniosek o zawezwanie do próby ugodowej jest pisany w 30 minut i za to Votum bierze duże honorarium. Trzeba jednak pamiętać, że samo napisanie tego zawezwania to nie jest koniec i do tego wliczamy jeszcze analizę tej sprawy oraz samo prowadzenie przed Sądem. Poza tym już samo napisanie zawezwania tyle nie kosztuje i Votum indywidualnie przelicza jaki jest to koszt (i to nie jest ponad 3k). Myślę, że gdyby na referat prawny przypadało do 100 spraw, to byłoby idealnie i każdy klient miałby bardzo dobry kontakt z prawnikiem. Tutaj prawny dział Votum ugina się od ilosci spraw przyjmowanych do Departamentu, ponieważ jest za mało pracowników, a pracujący juz nierzadko posiadaja po 200-300. Na dodatek "śmietanka" pracowników albo się zwalnia albo planuje ten krok. Czy poleciłbym usługi? Zależy, na jaki zespół trafi klient, mimo to większość profesjonalnych pełnomocników to dobrzy ludzie w fachu i mógłbym ich polecać. W skrócie, praca na samym początku OK ale ciężko o dalszą współpracę, zwłaszcza jak kierujesz swoją przyszłosć zawodową jako prawnik in-house.

@FyFyFyFristajlo

Dziękujemy za opinię! Jest ona dla nas niezwykle cenna, ponieważ ukazuje perspektywę osoby, która w naszej grupie rozpoczynała swoją karierę zawodową. Ogromnie się cieszymy z tego, że uznałeś/aś, iż GK VOTUM jest dobrym miejscem na stawianie pierwszych zawodowych kroków. Jednocześnie chcemy zapewnić, że przyjrzymy się naszym procedurom i zasadom awansowania, by były one zdecydowanie bardziej przejrzyste. Ta informacja zwrotna jest dla nas niezwykle istotna. W tym miejscu chcielibyśmy nadmienić, iż staramy się szybko dostosowywać do zmian rynkowych, a sam projekt frankowy był początkowo niezwykle dynamiczny, jeśli chodzi o przyrost nowych spraw, dlatego staraliśmy się usprawniać procedury na bieżąco. Jak wskazałeś/aś - do projektu tego nieustannie rekrutujemy prawników, a powstawanie nowych zespołów wymuszało także powstanie nowych procedur. Zdajemy sobie sprawę, iż odnalezienie się w ich gąszczu może stanowić pewną trudność. Z pewnością weźmiemy sobie Twoją opinię do serca i będziemy pracować nad ich uproszczeniem. Jednocześnie wszystkich zainteresowanych zapraszamy do aplikowania - faktycznie zwiększają się nasze potrzeby w sekcji frankowej, zatem jeśli ktoś szuka pracy - może warto spróbować u nas?

SiSi
@FyFyFyFristajlo

Czy może ktoś napisać na jakie wynagrodzenie może liczyć prowadzący sprawy frankowe? Zarówno początkujący, jak i z doświadczeniem.

Agent
@SiSi

Ok 3 tysie na umowę o pracę i 4500 na fv a po odciągnięciu podatków i zusu wychodzi na jedno

Fyfyfyfyfristajlo
@SiSi

To zależy o kogo pytasz. Czy radcę czy prawnika ogólnego. Wszystko jest indywidualne i jeżeli chodzi Ci o radcę to tak jak powyżej. 3.000-3.500 na czysto plus premia (na niej można nawet 1000-2000 zł dorobić ale to dopiero po 3 miechach współpracy). Potem po stażu pracy jest renegocjowana. Mówimy o kwotach na start. Prawnik ogólny bez uprawnień to okolo 2.700-3.000 netto (w zależności od stażu pracy) premia też jest ale nie tak spektakularna, co w przypadku radcy. Jest jeszcze asystent prawny, który może zarabiać od 2.300-2.500 netto. Też ma premię bez szału. Mam nadzieję, że pomogłem.

Bolo
@FyFyFyFristajlo

Mowia ciagle o wygranych a ja takich nie znam.

@Bolo

Bo takowych nie ma

Fyfyfyfyfristajlo
@Bolo

Mamy wygrywane sprawy i cały czas są publikowane. Oczywiście masa spraw z I instancji ale nieprawomocne. Tych z drugiej oczywiście jest zdecydowanie mniej ale są również na korzyść klientów. Jednakże do wygrywania spraw dochodzi i dane Votum w tym przypadku są rzetelne (na pewno rzetelniejsze od ZBP).

Refleksja obiektywna
@GK VOTUM S.A.

To że jako przedstawiciel trafiłem do VOTUM to dzieło przypadku i naprawdę zdolnego kierownika który nie dość że jest przesympatyczny to ma rzadki talent i potrafił by przekonać słonia że jest nornicą polną . Nie mam sukcesów w znalezieniu klientów - w sensie sfinalizowania umowy , tym niemniej mam pewne przemyślenia . Podkreślić trzeba iż kilka osób z kręgu Votum z którymi się zetknąłem jest super . Nie wiedziałem że wśród sporej grupy społeczeństwa odbiór działalności na niwie wypadkowej jest mówiąc delikatnie negatywny , jest też jakiś wyścig nawet i w obrębie przedstawicieli Votum o klienta . Wydawało mi się na początku to wszystko w miarę proste , całkiem sporo podrukowałem ulotek i rozwiozłem na dużym terenie - odzew był znikomy , ileś spotkań z sołtysami czy myśliwymi - słodkie obietnice ze strony osób z którymi się spotykałem a telefon milczy ( na ogół ) . Kilkanaście osób z którymi udało mi się nawiązać rozsądną rozmowę wyraziło zainteresowanie ale umów nie chcieli podpisać bo np inne kancelarie chciały mniejsze prowizje . Właśnie - o tym chciałem powiedzieć , korporacja powinna się przyjrzeć konkurencji , robi się naprawdę ciasno . Samą renomą wszystkiego się nie załatwi , coraz więcej ludzi patrzy na wysokość prowizji i ewentualnych pozostałych kosztów . Chodziłem od domu do domu z ofertą "Frankową" , w większości od razu po wyjaśnieniu o co chodzi nie wykazywano zainteresowania a ci którzy rozmawiali ze mną szczegółowo pytali o koszty i włąśnie o wysokość prowizji . Do dwóch wydzwaniałem ale pozawierali umowy z tymi co chcieli mniej . Na webinariach bardzo profesjonalnie powinno się omówić formę wysokości prowizji , przedstawiciele muszą wiedzieć w jakich widełkach procentowych mogą się poruszać , to fundamentalne . Pozdrawiam.

FyFyFyFyFristajlo

Nie wiem o co ci chodzi. Napisałem dosyć jasno, po polsku, jak wygląda praca w firmie z perpektywy prawnika. Nie wiem zaś o jakiej ty firmie/spółce/grupie piszesz. Ja w przeciwieństwie do Cb, widzę plusy jak i minusy pracy tutaj i taką postawą jaką prezenetujesz, to każda firma będzie zła i nieodpowiadająca twoim oczekiwaniom. Podaj konkretne sytuacje, co cię takiego złego spotkało i możemy o tym porozmawiać. Oburzanie się na rzeczywistość bez podstawy jest zwyczajnie w Świecie głupie. Pozdrawiam i miłego weekendu.

Martyna
@Fyfyfyfyfristajlo

radca z a 3,5 tys. ? to chyba jacyś idioci tam pracują, na kasie w lidlu ludzie więcej zarabiają

Fyfyfyfyffristajlo
@Martyna

Takie są realia rynku. Mimo to, po 3 miesięcznym okresie próbnym masz więcej niż "Pani w kasie". Często też dla radców/adwokatów jest to praca dodatkowa, koło własnej kancelarii. Gorzej z aplikantami i innymi prawnikami bez uprawnień. Też jednak praca przy komputerze w pn-pt i z cześciową praca na HO dosyć rekompensuje codzienne trudy w markecie.

terefere kuku
@Fyfyfyfyffristajlo

Jak dla radcy to może być praca dodatkowa skoro świadczysz pracę jak zwykły pracownik pod nadzorem 8 godzin każdego dnia (taką masz umowę) i musisz podpisywać pisma na których treść nie masz wpływu? Dodatkowo masz zakaz konkurencji? Jeśli ktoś ma własną kancelarię to na pewno nie potrzebuje "pracy dodatkowej" za 3 tysiące na rękę w pełnym wymiarze czasu pracy :)

Fyfyfyfyfyfyfyffristajlo
@terefere kuku

Cześć, Nie wiem, nie jestem radcą. Mówię tylko to co otrzymuję z informacji. Tak samo uważam, że stawki dla radcy nie są ok.

Monica

Nie polecam współpracy. Wszystkie najgorsze cechy korporacji. Wyciskanie z pracowników jak z cytrynek, bardzo niskie zarobki. Ponadto jak widać na tym forum zlecanie pracownikom pisania pozytywnych opinii, które nijak się mają do rzeczywistości.

Eloszka
@Monica

Witam, To poniekąd prawda. Dosyć mocno pracodawca korzysta z pitu 26 i po wprowadzeniu zerowego pitu, zaczął oferować stawkio 100 zł brutto od minimalnej. Jak na standardy prawnicze, to dosyć średnio ale na początku kariery zawodowej, lepszy rydz niż nic. Fajna praca na początek, po 1-2 latach, zalecam przemyślenie dalszej ścieżki kariery.

Pani zadzwoniła i nadawała o kredytach frankowych nie interesując się czy wogóle jestem po drugiej stronie czułem się jakby gadał do mnie automat

Kobieta mówiąca o nagabywaniu ludzi bardzo nieuprzejma kopiąca dołki pod potencjalnymi kandydatami

viki

Przygodę z VOTUM rozpoczęłam przeszło 2,5 roku temu. Na początku był dobry kontakt z firmą. Niestety bardzo szybko się to zmieniło. Kontakt z firmą nijaki. Jak sama się nie dopytam i nie naciskam, to nie mam żadnych informacji o sprawie. (usunięte przez administratora) Podobno około 50 dni temu sprawa wreszcie trafiła do Sądu. Niestety nie uzyskałam numeru, pod którym jest zarejestrowana ale pieniądze poszły. Teraz czekamy aż łaskawie Bank odpowie na pozew. Szkoda mi tych zmarnowanych miesięcy i włożonych pieniędzy w sprawę, którą sprawniej mogła by poprowadzić mniejsza Kancelaria (dwoje znajomych wygrało właśnie sprawy po dużo krótszym okresie trwania) ale łudzę się, że to jednak końcowy etap i w przypadku wygrania sprawy rzeczywiście odzyskam nadpłacone kwoty, bez walczenia o nie z Kancelarią.

Eloszka
@viki

Witam, Tu ludzie oceniają pracę w Votum, a nie jakość usługi. Mimo to, odpowiem również na Pani pretensje. Sprawami zajmują się dobrzy prawnicy, ale jak otrzymują tsunami spraw do ogarnięcia na różnych etapach procesowych, to ciężko wszystkich obsłużyć w określonym czasie. Na dodatek prawnicy, aby ogarnąć te sprawy, otrzymują zazwyczaj średnie wynagrodzenia, jak za dosyć pokaźną ilosć spraw. W takim wypadku, po prostu zmieniają pracę, a w zamian nich przychodzą nowi, niedoświadczeni... i tak w kółko. Prosze też mieć na uwadze, że tempo trwania sprawy jest bardzo mocno zależne od skomplikowania sprawy i Sądu, do którego powództwo zostaje skierowane. Pozdrawiam i trzymam kciuki w sprawie.

Angelika

- praca na prowizji, średnio około 5000 w górę, jak ktoś zarabia mniej niż 5k to raczej odpada. - szkolenia bezpłatne, - dużo osób pracuję od lat, - jeżeli nie potrafisz prowadzić własnej firmy raczej Ci się nie spodoba. - programy motywacyjne z możliwością awansu, - brak samochodu służbowego i telefonu, - możliwość pracy zdalnej, w skrócie - praca polega na obsłudze klientów firmy oraz pozyskiwanie nowych klientów.

Tomasz

Jestem przedstawicielem DSA, który pracuje w spółce od roku. Wiadomo, każda organizacja ma obszary do poprawy, ale prawda jest taka, że Votum jest firmą bardzo rzetelną, słowną i szanującą swoich pracowników. Polecam znajomym, sam czuję się tutaj bardzo dobrze, nigdzie się nie wybieram!

@Tomasz

Dziękujemy za opinię! #MocnaGrupa

Współpracuje z Grupą Kapitałową Votum od 7 lat i szczerze jestem zadowolona z tej współpracy. Wynagrodzenie zawsze na czas, wsparcie przełożonych oraz narzędzia pracy pozwalają realizować mi swoje cele zawodowe a przy okazji spełniać marzenia i zwiedzać świat. Ponadto pomagam klientom i doradzam rzetelnie w wyborze najlepszej dla nich oferty, dzięki czemu wiem że moja praca ma sens. Firma zawsze patrzy z perspektywą w przyszłość dlatego czuję się tutaj bezpiecznie. Ja od serca po prostu polecam ❤️

Asia
@Kasia

Serio?? To już nawet tutaj,a nie tylko na google, firma „poleca” pracownikom pisanie pochlebnych komentarzy?

apel do Votum

Jestem przedstawicielem Votum. Współpraca wygląda w ostatnich miesiącach bardzo źle. Współpracuje już wiele lat i rozważam rezygnację. Jestem znaczącym przedstawicielem, jednak moje uwagi dotyczące poprawy odbijają się jak echo. To dalej nie ma sensu. Klienci bardzo się skarżą na brak kontaktu, brak profesjonalizmu, brak informacji. Władze spółki zapewniają i wciąż zapewniają, że robią wszystko dla poprawy, a jest coraz gorzej. Może czas posłuchać głosów z zewnątrz,, żeby usprawnić i ułatwiać zarówno współpracę agentom jak i klientom. Od czasu franka mocny nacisk idzie na ilość, jakości już dawno w tej firmie nie ma. Organizuję sobie nowe zajęcie, więc jeszcze chwilę muszę zostać. Votum na pewno przeczytacie mój żal. Nie odpowiem na niego, bo jeszcze niestety pracuję. Zamiast odpisywać i nagabywać przedstawicieli na pisanie pozytywnych opinii na tym mi. forum, zastanówcie się nad błędami jakie powielacie i apeluję o koncentracje uwagi nie na forum gowork tylko nad sprawami klientów. Obudźcie się wreszcie!

AS
@apel do Votum

Witam , mnie perfidnie Votum (usunięte przez administratora)na ponad 100.000zł .Próbowałem to odkręcić ale sprawa była pięknie rozegrana od strony prawnej. Pan radca wykorzystał mój słaby stan psychiczny-depresję po wypadku i nakazał podpisanie ugody. Pozdrawiam Pana Kacpra i życzę cudownego życia w zdrowiu oraz spokojnych snów.

Agent klient
@AS

Kacperek sobie krzywdy nie zrobi. Kasę trzepią równo a pracują na to prawnicy i aplikanci którzy dostają ochłapy xd

@apel do Votum

Mistrzu, jako przedstawiciel to Ty masz dostarczyć jakość Klientom. Jak wypisujesz takie rzeczy, że w firmie nie ma jakości to zastanawiam się jak pracujesz ze swoimi Klientami. Jeśli firma dowozi wynik, nie ma żadnej prawomocnej przegranej, pozwy są składane w terminie, to o jakim braku jakości Ty mówisz? Ja również jestem przedstawicielem i dbam o swoich Klientów, informuję ich, rozwiązuję problemy jeśli sie pojawiają a nie ich szukam jak Ty. Nie ma firmy w której nie pojawiają się mniejsze lub większe niedociągnięcia, ale po to jesteśmy, po to pracujemy, aby te niedociągnięcia rozwiązywać. Szczerze mówiąc, to wątpię, aby to była prawdziwa opinia przedstawiciela, raczej obstawiałbym komentarz osoby z konkurencji...

Rafał
@apel do Votum

Nie zgodzę Się z Tobą. Jeśli nie odpowiada Komuś firma to należy odejść i ułożyć życie inaczej nikt nikogo na siłę nie trzyma. Jestem pracownikiem od ponad trzech lat i jestem mega zadowolony. Może sie wypaliłeś??????

Firma słup

Ta firma to typowy słup, powiązana z różnymi innymi firmami. . Typowe przekręty finansowe i wypłaty tj premie wypłacane pod stołem.

@Firma słup

#FaktyVSmity: To są bardzo krzywdzące słowa dla blisko 400 pracowników Grupy Kapitałowej i kilkuset współpracowników oraz pewnie dla klientów, którym pomogliśmy. Grupa kapitałowa VOTUM S.A. funkcjonuje od ponad 15 lat na rynku, 10 lat na Giełdzie Papierów Wartościowych. Pomogliśmy ponad 280.000 klientom, uzyskaliśmy dla nich blisko 2,5 mld złotych. Spółka VOTUM S.A. otrzymała wiele nagród: Fair Play, BCC, Diament Forbes oraz za działania CSR. Podlegamy weryfikacji biegłego rewidenta, a transparentność jest zachowana w szczegółowych kwartalnych i rocznych raportach na stronie ri.votum-sa.pl. Pięć naszych kancelarii zatrudnia największą liczbę prawników- rejonie potwierdzone rankingami dziennika "Rzeczpospolita".

@GK VOTUM S.A.

totalna bzdura.. noge sypnąć nazwiskami jeśli trzeba... firma krzak wszelkiego rodzaju słupy.... mam nagrane rozmowy jak sie odbywa wypłacanie wypłata, także wielki panie prawnik - daruj sobie te wypowiedzi

@GK VOTUM S.A.

Wasze rankingi mam gdzieś... jak sie przepłaci daną prase to możecie mieć rankingi nawet w playboyu. Lepiej opiszcie powiązania z firmą dsa i firmą z Bielska. ... naciąganie ludzi i nic więcej. Chcecie nagrań wypłat? Nie ma sprawy, odpowiednio sie zabezpieczyłem pozdrawiam przede wszystkim Prezesa i futerkowe zwierze.

@GK VOTUM S.A.

(usunięte przez administratora) Oczywiście to firma typu krzak powiązana ze znajomojściami, wypłaty wypłacane pod stołem... Trzeba nagrania albo fotki że to firma słup?

pitolenie o szopenie
@GK VOTUM S.A.

takie farmazony to sobie wciskajcie staruszkom.... (usunięte przez administratora)na skale amberd gold

junior
@GK VOTUM S.A.

To nie są krzywdzące słowa, to cała prawda. Każda rozmowa jest nagrana - zarówno z wypłatami pieniędzy jak i dniem kiedy pajac na litere K wspólnie ze wspólnikiem krętaczem na litere M. mnie zwolnił. Mam to gdzieś, firma kogucik... skręty, przekręty finansowe itd. Takiej firmy przekręt słup to jeszcze nie widziałem.

yyyyyyyyyyyyyyyyyy
@junior

Siejesz ferment tylko dlatego, że cię zwolniono. Proszę o podanie konkretnych dowodów i konkretne osoby. Proszę też o informacje, czy zgłosiłeś sprawę odpowiednim służbom wraz ze zgormadzonymi dowodami. Jeżeli zaś nie posiadasz żadnych, to zaprzestań takich zagrywek. Są szkodżące już nie dla tej firmy ale i dla pracowników, którzy sumiennie i zgodnie z prawem, wykonują powierzone obowiązki.

@yyyyyyyyyyyyyyyyyy

Nie musze, nie wróce tam już nigdy. Były szef ani prezes knypek nie ma żadnych ambicji, a teraz szukają ludzi do pracy. Pozdro. Nie bede ci podawał żadnych danych, obowiązuje Rodo.

AS-klient
@GK VOTUM S.A.

MI też pomogliście , waż prawnik kazał mi podpisać ugodę pod groźbą zerwania umowy (wykorzystał moje załamanie po wypadku ) Przez was straciłem ok. 150,000zł. Problemy ze zdrowiem mam cały czas i żadnej pomocy - Brawo Wy !!!

@Firma słup

A co ma Pan na myśli używając stwierdzenia "firma słup"? Ma Pan rozumiem jakieś dokumenty / dowody, że firma działa w sposób nieprawidłowy, nielegalny, inaczej nie pisałby Pan takich rzeczy na forum nie mając odwagi podpisać się z imienia i nazwiska? Z całym szacunkiem, ale taki bełkot, bo inaczej nie można tego nazwać to może wejść na GoWork i napisać każdy. Jeśli ma Pan coś merytorycznego do powiedzenia to proszę napisać w czym problem jest z firmą Votum. Takie wpisy jak Pana to zwykły bełkot i świadczy źle nie o firmie tylko o Panu. Język wypowiedzi jak jakiegoś żula spod budki z piwem, nic dziwnego, że jest Pan byłym pracownikiem...

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w GK VOTUM S.A.?

to zależy jakie stanowisko ale zarobki marne

Tutaj nie ma podatawy.Zawierasz nie jasne dla nikogo s pośrednikami umowy. Robisz na obrót czyli na dany wynik. Nie wyrobisz danego limitu, to cie zwolnią. To typowa firma telemarketingowa typu kogucić. Budowana na słupach od podstaw. To jest typowy telemarketing i praca na telefonie. Daruj sobie, bo szkoda nerwów.

Wojtek

Ta firma to jeden wielki przekręt. Najpierw banki nabiły frankowiczów na kasę a teraz Votum robi dokładnie to samo. Przykładowo - Ludzie płacą po 3,5 tyś za wysłanie jednego wniosku o zawezwanie do próby ugodowej, którego napisanie trwa na wzorze pół godziny. Jeśli chodzi o samą pracę to jest tragedia. W ogóle nie szanuje się ludzi w traktuje jak na taśmie produkcyjnej. Firma chwali się indywidualnym podejściem do klienta gdzie średnio jeden prawnik ma w swoim referacie 150 spraw XD Podsłuchiwanie rozmów na czacie przez dział IT, kontrola tego co się robi co do minuty bo czasem ktoś może mieć za dużo przerwy, wysyłanie maili i kazanie pracownikom aby sami pisali pozytywne opinie o firmie. Tak to wygląda w rzeczywistości.

@Wojtek

Grupa Kapitałowa Votum od lat reprezentuje konsumentów w sprawach dotyczących rynku finansowego. Od 2005 roku pomogliśmy już ponad 260 tys. Polaków. W połowie 2016 r. dostrzegliśmy, że kolejna grupa konsumentów potrzebuje naszego wsparcia w postępowaniach z instytucjami rynku finansowego. Chodzi oczywiście o kredytobiorców frankowych, którzy dochodzą swoich roszczeń od banków z tytułu klauzul abuzywnych, zawartych w umowach kredytowych. Naszym celem jest ochrona słabszego uczestnika rynku i zapewnienie mu profesjonalnej obsługi, skutkującej usunięciem ww. klauzul z umowy lub jej całkowitym unieważnieniem. Ponadto nasza oferta jest tak skonstruowana, że pozwala na podjęcie działań większej ilości kredytobiorców. Dotychczas nie każdy frankowicz mógł sobie na to pozwolić, gdyż nie był w stanie pokryć wysokich opłat wstępnych. Dzięki nam dostęp do tej usługi stał się bardziej powszechny. Aktualnie reprezentujemy już interesy ponad 16 tys. frankowiczów. I niemal każdego dnia zapadają korzystne wyroki na rzecz naszych klientów, o czym można przeczytać na naszych stronach i mediach społecznościowych. Prawnicy zatrudnieni w GK Votum dokładają wszelkich starań, aby każda powierzona im sprawa została obsłużona w sposób właściwy i dostosowany do indywidualnej sytuacji kredytobiorcy. Cechuje nas przy tym wysoka jakość usług oraz profesjonalizm. Swoim pracownikom umożliwiamy pracę w trybie zdalnym, co w sytuacji w której z dnia na dzień rośnie ilość zachorowań na koronawirusa jest bardzo ważne. Zakładamy, że nasi pracownicy angażują się w pełni w swoje obowiązki służbowe niezależnie od tego, czy świadczą pracę w siedzibie firmy czy poza nią. Korzystamy przy tym z narzędzi pozwalających zarządzać czasem pracy oraz efektywnością, co ułatwia pracownikom kontrolę nad godziną rozpoczęcia i zakończenia pracy. Natomiast dział IT ma szereg obowiązków, do których nie należy "podsłuchiwanie" rozmów odbywających się na komunikatorze firmowym. Należy jednak pamiętać, że niezależnie od tego nie należy wykorzystywać komputera służbowego do celów prywatnych.

@GK VOTUM S.A.

Komputera służbowego? Przecież na 150 osób w firmie macie może że 30 starych Dellów do pracy a poza tym ludzie muszą pracować na własnym sprzęcie w domu. Oczywiście nikogo to nie obchodzi nie wspominając o możliwym wycieku danych osobowych

@Wojtek

W okresie pandemii umożliwiliśmy naszym pracownikom pracę zdalną w zwiększonym wymiarze i tym samym ograniczyliśmy ilość osób w Centrali spółki. Części pracowników i współpracowników, którzy zgłosili taką potrzebę, zostały wypożyczone do domu firmowe komputery stacjonarne lub laptopy z odpowiednim oprogramowaniem umożliwiającym bezpieczne podłączenie do zasobów i systemów spółki. Pracownicy mogą również pracować z domu na własnym sprzęcie i wtedy korzystają z dedykowanego oprogramowania umożliwiającego bezpieczne łączenie się z zasobami i systemami firmowymi. Dane na które Pan się powołuje nieco odbiegają od faktycznej sytuacji, zdecydowana większość naszych pracowników korzysta ze sprzętu firmowego. W Biurach Terenowych BiWKRP każdy współpracownik i pracownik otrzymuje komórkę służbową oraz laptopa służbowego z niezbędnym oprogramowaniem, aplikacjami itp. Natomiast w Centrali pracownicy pracują w większości na multistanowiskowych komputerach stacjonarnych bądź posiadają laptopa służbowego.

Józef
@GK VOTUM S.A.

w biurach terenowych których jest kilka a pracuje w nich kilkanaście osób a tutaj chodzi o centralę gdzie wyzyskujecie prawników za śmieszne pieniądze i każecie im jeszcze pracować na własnym sprzęcie. No ale z drugiej strony gratuluję. Znaleźliście grupę słabych klientów których można obrobić. Szkoda tylko że za ich nieuwagę i podpisywanie byle czego płacić będą wszyscy obywatele

niezadowolony pracownik

Ta firma, to firma krzak. Wystawiają lewe faktury. Wszystko poprzez omijanie podatków vat itd. Prezes to typowy dupek. Teraz szukają nagle ludzi do pracy. Przekręty i firma słup, nie polecam.

mariusz

Sprawa wygląda tak, że potraktowali mnie jak śmiecia, oczywiście praca przez 3 pośredników m.in firme Mbm Bielko-Biała i DSA, i dopiero firme Votum. Prezes tego całego DSA to knypek i (usunięte przez administratora) Praca dla nich to typowy telemarketing. Nie polecam i moja noga tam już nigdy w życiu nie postanie w ani jednej z tych firm.

Czy w GK VOTUM S.A. zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

Umowy zlecenia zawierane są na czas nieokreślony, z możliwością rozwiązania przez każdą ze stron.

Współpraca

Ilość negatywnych komentarzy na tym forum przeraziła mnie. Jestem partnerem VRL. To bardzo trudna współpraca, jak rozmowa ze ścianą. Jak przeczytałem te komentarze, z przykrością wszystko potwierdzam. Jak widzę Votum zajmuje się głównie odpowiadaniem na zamieszczone posty. Proszę zająć się klientami. Wszystkim wyjdzie to na dobre i nie będzie potrzeby marnowania energii na odpisywanie na komentarze.

@Współpraca

Dzień dobry, dziękujemy za opinię. Z pewnością przyjrzymy się procesowi obsługi klienta, dziękujemy za zwrócenie uwagi na ten aspekt. Czy możemy prosić o więcej informacji dotyczących tego co możemy poprawić na adres: info@votum-rl.pl Jednocześnie zapewniamy, iż dążymy do stałego podniesienia poziomu jakości obsługi klientów oraz wsparcia naszych doradców w działaniach sprzedażowych. Systematycznie zwiększamy wolumen spraw prowadzonych w sądzie. Co tydzień prowadzimy webinary szkoleniowe, każdy doradca ma też dostęp do grupy w social-media, na której na bieżąco może uzyskiwać odpowiedzi na nurtujące go pytania. Co więcej, zarówno klienci, jak i doradcy mają do dyspozycji panel, w którym znajdą najważniejsze informacje dotyczące etapu sprawy.

Klient

Zastanówcie się kilka razy zanim zdecydujecie się na współpracę. Ja czekam od początku 2017 jeszcze nawet pozwu nie złożyli w mojej sprawie. Na początku roku minie 4 lata. Napiszesz do nich obiecują, tak już się bierzemy za Pana sprawę. I tak do następnego maila lub telefonu. Szkoda gadać. Bardzo żałuję, że właśnie im poleciłem swoją sprawę. Odradzam Votum z pełną odpowiedzialnością.

@Klient

Dzień dobry, bardzo nam przykro, że nie jest Pan zadowolony z obsługi, a sprawa ciągnie się już niemal cztery lata. Jeśli to możliwe, to prosimy o podanie w odpowiedzi na ten komentarz numeru Pana sprawy - niezwłocznie sprawdzimy, na jakim jest etapie. Warto nadmienić, iż bardzo często sprawy powierzane nam w 2017 r. wciąż są procedowane przez biuro Rzecznika Finansowego. Aby to sprawdzić, poprosimy o numer sprawy i obiecujemy priorytetowo potraktować Pana zgłoszenie.

przedstawiciel A014956

Byłem przedstawicielem tej firmy. Z kilkudziesięciu moich spraw "FRANKOWYCH" nie wygrali ani jednej sprawy, dla żadnego mojego klienta nie odzyskali obiecywanych pieniędzy. OD 3 LAT CZEKAM NA PROWIZJĘ, która jest wypłacana dopiero od odzyskanych dla klienta pieniędzy. Czekam 3 lata na wypłatę! Ktoś czekał dłużej?

@przedstawiciel A014956

Postępowania dotyczące kredytów indeksowanych lub denominowanych do waluty franka szwajcarskiego cechują się dużym stopniem skomplikowania, przez co okres oczekiwania na prawomocne zakończenie sprawy może się wydłużyć. Warto jednak podkreślić, że wynagrodzenie prowizyjne należne przedstawicielowi wypłacane jest (zgodnie z treścią umowy agencyjnej) po zakończeniu i rozliczeniu danej sprawy. Wobec powyższego, prosimy o cierpliwość.

Kosmita
@przedstawiciel A014956

jA UWAZAM ZE TA kANCELARIA TO JEDEN WIELKI PRZEKRET PROWADZA obecnie 1100 spraw od kazdego biora prowizje z gory 4000 zl to policzccie sami jaka prowizja za sprawy (4,5mln zl wzieli ZA NIC) obecnie wiem ze wygrali tylko 4 sprawy Frankowe!!!! reszta to wielka amba. Wyszko trzeba im podac do reki i zalatwic samemu do sprawy. A maja liste pytan wieksza od Urzedu Skarbowego. To jest nastepny wielki Polski przekret jak te kredyty frankowe!!!!

@Kosmita

Dysponuje Pan/Pani nieprawdziwymi danymi. Jako Grupa Kapitałowa VOTUM prowadzimy obecnie 16.000 spraw, przy czym ponad 7.000 z nich jest na etapie postępowania sądowego. Ponadto możemy się pochwalić już ponad 117 korzystnymi rozstrzygnięciami w sprawach frankowych (część z ich jest prawomocna). Odzyskaliśmy na rzecz naszych Klientów kilkaset tysięcy złotych składek opłaconych na ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Świadczymy kompleksową pomoc Frankowiczom. Aktualne statystyki i przykładowe wygrane można sprawdzić TUTAJ: https://dlafrankowiczow.pl/

Agent klient
@GK VOTUM S.A.

Nie odzyskaliscie tylko babki same zwracają unww bez problemu, w szczególności PKO bp

@Agent klient

Aktualne statystyki i przykładowe wygrane można sprawdzić TUTAJ: https://dlafrankowiczow.pl/ Więcej informacji można znaleźć też w artykułach: https://votum-rl.pl/wiesci-robina/ lub na FB: https://www.facebook.com/DlaFrankowiczow

Peymista
@Agent klient

..no tak masz rację PKO BP tak samo z siebie pomyślało i oddało całą kasę...nikt nie musiał ich skłaniać do tego.....:)

Franek

A jak ze sprawami przeciw bankom dla frankowiczow, czy coś wygrywają? Czy tylko kolejna kasę wyciągają od naiwnych ludzi z kredytem hipotecznym we franku? Niby to mają setki klientów, ale wygranych prawomocnych wyroków to chyba na palcach jednej ręki można policzyć.. czysty zysk.. lepsze niż Amber...

@Franek

Czy w obrębie jednego działu w GK VOTUM S.A. są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

W ostatnim czasie przeprowadzana była wewnętrzna rekrutacja na stanowisko Kierownika w Votum Robin Lawyers SA oraz Bochenek i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych s.k.

Wojtek

Rekrutację na kierowników odbywają się po znajomości xd

@Wojtek

Większość stanowisk kierowniczych obsadzanych jest w ramach awansów wewnątrz spółki lub grupy kapitałowej. O awansie decyduje wiele czynników, takich jak między innymi: doświadczenie, zaangażowanie w wypełnianie obowiązków służbowych oraz osiągnięcia na dotychczasowym stanowisku.

Zostaw merytoryczną opinię o GK VOTUM S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w GK VOTUM S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy GK VOTUM S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 65.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GK VOTUM S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 50, z czego 13 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GK VOTUM S.A.?

Kandydaci do pracy w GK VOTUM S.A. napisali 21 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GK VOTUM S.A.