Adar Sp. z o.o.

Elbląg

Wywiadu udzielił:
Katarzyna Richter Recruiter-Talent Researcher Adar Sp. z o.o.
Proszę powiedzieć coś więcej o Państwa firmie.
Jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się firm branży TSL w Polsce. Działając na rynku krajowym oraz zagranicznym przez ponad 30 lat zdobyliśmy niezbędne doświadczenie i opracowaliśmy know- how, dzięki czemu jesteśmy obecni na rynkach europejskichi pełnimy na nich rolę aktywnego gracza. Specyfika dynamicznego rozwoju naszej spedycji wynika z nieustannego poszukiwania rozwiązań usprawniających procesy logistyczne. W portfolio naszych Klientów znajdują się przedsiębiorstwa średniej wielkości jak i duże międzynarodowe koncerny.

Największe sukcesy, wyróżnienia?
Nasze sukcesy, na które pracujemy każdego dnia potwierdzają prestiżowe wyróżnienia, które otrzymaliśmy. W zeszłym roku znaleźliśmy się w ścisłej dziesiątce Gazel Biznesu rankingu wojewódzkiego. Oznacza to , że prowadzimy nieprzerwanie działalność od kilku lat, w latach 2010-2012 ani razu nie odnotowaliśmy straty, w latach 2010-2012 ani razu nie odnotowaliśmy straty, w latach 2010-2012 z roku na rok odnotowywaliśmy przyrost sprzedaży, w roku 2010 osiągnęliśmy wartość sprzedaży nie mniejszą niż 3 mln zł oraz ,że publikujemy wyniki finansowe w " Monitorze Polskim. Nasz Prezes, Adam Aszyk znajduje się co roku na finałowej liście 500 managerów Pulsu Biznesu wyłonionych spośród 3,5 mln polskich przedsiębiorstw. Wyróżnienie jest potwierdzeniem ekonomicznego sukcesu firmy oraz wzorowej opinii biznesowej wśród kontrahentów.

Z czego jesteście Państwo dumni prócz osiągnięć jakie wyminiono wyżej..?
Jesteśmy dumni z faktu iż, udowadniamy sobie i innym, że polska firma spedycyjna może mieć standardy pracy przewyższające obowiązujące na rynku nie tylko krajowym, ale i europejskim.  Nasi spedytorzy stanowią zespół wielojęzycznych negocjatorów międzynarodowych, których pasją są codzienne pertraktacje na najwyższym światowym poziomie. Poza tym bazujemy na autorskich rozwiązaniach jak np. własny informatyczny system zarządzania przewozami. Nie korzystamy z gotowych produktów dostępnych na rynku, tylko budujemy własne, tak aby były idealnie dopasowane do naszych potrzeb.

Jakimi wartości kieruje się firma Adar?
Nasza filozofia zarządzania wynika z założeń Design Thinking oraz Total Quality Management. Dzięki kreacji prototypów procesów i rozwiązywaniu problemów pojawiających się w trakcie ich realizacji, szybko wypracowujemy innowacyjne rozwiązania. Naszych klientów tratujemy jak partnerów biznesowych, a pracowników, jak klientów wewnętrznych.

Kogo Państwo głównie poszukujecie jeśli chodzi o personel?
Od początku tego roku prowadziliśmy agresywną rekrutację, wynikającą z potrzeb firmy. W lutym wraz ze zmianą siedziby oraz powiększeniem biura zaczęliśmy intensywnie powiększać nasz zespół we wszystkich działach. Rekrutacja do działów spedycji oraz koordynacji transportu międzynarodowego prowadzona jest regularnie. Nasze aktualne ogłoszenia widnieją na naszej stronie http://www.adar.pl/#kariera oraz w mediach społecznościowych www.facebook.com/adarpl

Jakie kryteria są stawiane pracownikom chcącym z Państwem współpracować?
Skupiamy się na wyszukiwaniu talentów, które nie tylko będą prezentować wymagane kompetencje stosowne dla danego stanowiska, ale przede wszystkim będą kompatybilne z kulturą organizacyjną naszej firmy. Średnia wieku naszego zespołu wynosi 27 lat.Pasja i możliwość realizacji ambitnych zadań są priorytetami, a uposażenie stanowi jedynie efekt uboczny.Stawiamy na osoby, wykazujące się wszechstronnymi talentami, zainteresowane samorozwojem i mogące pochwalić się osiągnięciami. Przede wszystkim samodzielne i chcące pracować według standardów TQM.

Jakie są korzyści z pracy w Adar?
Możliwość pracy w dynamicznym, międzynarodowym zespole, a co więcej posiadanie realnych możliwości na współtworzenie firmy poprzez udział w procesach decyzyjnych popartych analizą i pracą projektową.
Umożliwiamy także swoim pracownikom rozwijanie zainteresowań zawodowych oferując ekspertyzę i wsparcie.. Służy temu przyjazna atmosfera, którą doceniają wszyscy pracownicy oraz szkolenia. Dajemy szansę  wykorzystania języków obcych na co dzień i zdobywania doświadczenia w dynamicznej branży TSL. Staramy sie na bieżąco informować swoich pracowników o ich postępach oraz udzielać konstruktywnych informacji zwrotnych, aby umożliwić efektywny rozwój.