PLP POLAND (BELOS) S. A.

Opinie o PLP POLAND (BELOS) S. A.

No właśnie przeglądam teraz forum, by wiedzieć gdzie ewentualnie przyszłoby mi robić, a tu takie sprawy. Z Twojej wypowiedzi rozumiem, że sprawy de facto nie ma, a na forum temat rozdmuchano? A co z tym alkoholem, to częsty problem w firmie w czasie pracy? I według Twojej oceny, jak tu się ludzie do siebie odnoszą? Znalazłbym tu, jako nowy pracownik i pomoc we wdrożeniu i wzajemny szacunek?

Czasy picia alkoholu w pracy już dawno minęły. Oczywiście czasem się zdarzy jakiś element jak w każdeej firmie ale szybko kończy karierę. A jeżeli chodzi o atmosferę to moim zdaniem jest dobrze .W ostatnim czasie przyszło do pracy duże ludzi młodych też i niesłychać żeby byli niezadowoleni .Warto spróbować.

Zico

Absurdem tej firmy jest to że nowoprzyjeci dostają na początek wyższe stawki niż obecnie pracujący ludzie ( z wyjątkiem(usunięte przez administratora) kierownika ).

Rudi

Jak to jest że nowi pracownicy dostają na początek wyższe pensje niż starzy pracownicy.

Cień
@Zico

A czemu związki nie reagują jak nowym pracownikom bez wiedzy i umiejętności podnosi sie pensje do wysokości pensji pracownika powiedzmy z 10 letnim stażem.Chyba ten zakład chce żeby starsi pracownicy sie pozwalniali.

@Cień

To na jakiej podstawie podnoszą tę pensję? Bo myślę, że jest to niemała podwyżka. A tacy długoletni pracownicy mają dodatki stażowe płacone? Jak ktoś zaczyna pracę w tej firmie to jakiej kasy może się spodziewać na początek?

YX

4500 brutto to minimalna płaca od Stycznia 2024. Wynagrodzenie będzie ustalone w zależności od posiadanych umiejętności i kwalifikacji zawodowych ... sky is the limit

@YX

Nowi dostają czyli minimalną płacę? To nie wiem o co ta heca w komentarzach, przecież tyle muszą dostać minimum. Bardziej mnie zastanawia, że osoby z długim stażem tyle zarabiają wg tych osób. Tak ciężko w firmie o podwyżkę dla tych pracowników? Mówisz "sky is the limit", a ile % zazwyczaj dodają do pensji?

YX

premia za wydajność, premia od sprzedaży, premia za brak L4 w zależności od miesiąca 15-20% plus Za dwa miesiące podwyżki, związki negocjują wysokość , co roku koło Kwietnia z 10% do góry pensja

@YX

Brak premi za L4 to trochę nie na miejscu ludzie przychodzą do pracy chorzy by nie stracić paru groszy a zarażają innych współpracowników.

No, ale to ile jest to parę groszy? Jak idzie się na opiekę nad dzieckiem lub jakieś pojedyńcze dni urlopu to też nie ma się tej premii za frekwencję?

Wrotki

Idzie to do przodu, 500+ od kwietnia dla każdego

Nocny jastrząb
@Wrotki

Nie 500 tylko 300 od nowego roku wzrosła składka na ZUS 200 zl

Zusoznawca
@Nocny jastrząb

Ale głupoty gadasz. wzrosła składka na ZUS ale tym, co prowadzą działalność gospodarczą a nie pracownikom na umowe o prace. Najpierw sie doedukuj a potem pisz na forum.

Pracownik Nowy wpis
@Cień

Związki mają gdzieś starych pracowników .Pokazali to po ostatnich podwyżkach.

Pracownik Nowy wpis
@Cień

Związki mają gdzieś starych pracowników tak jak szefostwo.Najlepszym przykładem są ostatnie podwyżki .Wszyscy dostali tyle samo.Czy się stoi czy się leży 520 się należy.

Hanka Nowy wpis
@YX

Ooooo fajnie, że sa jakieś premie. Ja właśnie szykują cv do wysłania tu na stanowisko specjalista ds. optymalizacji procesów i robotyzacji. A czy jest jakiś dodatek finansowy, jak ktoś miałby dojeżdżać tu do pracy ponad 50 km? Niektóre firmy dają dofinansowanie paliwa czy cos takiego, a jak tu jest z tym.

Nowy wpis

@Hanka

Dzień dobry. Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą pracy. Serdecznie zapraszamy do aplikowania. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej chętnie rozwiejemy wszystkie wątpliwości i odpowiemy na wszystkie pytania.

Niezapomniane przeżycia na kuźni. Nie polecam nikomu..

Jakie przeżycia? Czy można coś więcej?

Zbigniew

Jest świeża oferta na stronie firmy dla pracownika do obsługi procesów produkcyjnych. Mam uprawnienia na wózki widłowe ale nie na suwnice. Przy rekrutacji bardzo zwracają na to uwagę i jak ktoś nie ma to jest problem? Napiszcie coś o rekrutacji bo stresuje się przed takim rozmowami i jakieś słowa otuchy o warunkach by mi się przydały.

Karabin
@Zbigniew

Idź na rozmowę, dowiesz się wszystkiego na miejscu.

Witam. Jakiś czas temu przesłałem swoje CV. Zostalem zaproszony na spotkanie i rozmowę w Bielsku. Rozmowa z Panią była bardzo miła w trakcie zostałem zapytany o to ile chciałbym zarabiać moja odpowiedź to 4300 netto. Myślę że nie jest to jakaś szokująca kwota? Po spotkaniu Pani poinformowała mnie że dostanę odpowiedz czy się zakwalifikowałem do pracy czy nie. Czekałem i czekam nadal na informacje a to juz mija kolejny miesiąc od spotkania. Chyba sie już nie doczekam:). Coś mi się wydaje że chyba za dużo chciałem zarabiać jak na tą firmę. No cóż może u nich pracuje się za darmo. Droga firmo jeśli oglaszasz rekrutacje i zapraszasz kandydatów na spotkanie to później może fajnie bylo by dać odpowiedź czy dostanę pracę czy nie?! Pozdrawiam.

No to słabo, jak nie ma informacji zwrotnej, ale wgl o jakiej posadzie mowa. Ja chcę wysłać cv na stanowisko pracownik produkcji i jednak chciałbym dostać info zwrotne. Jak jednak firma odpisze tutaj, to niech mi napisze przy okazji, czy można odbyć rozmowę i rekrutacje online, aby nie tracić sporej sumy na bilet i dojazd?

Omijaj ten zakład szerokim łukiem ludzie (usunięte przez administratora) pieniądze słabe robota szkodliwa dla zdrowia i hałas wszechobecny.

Belos

Ma Pan rację mąż też był na spotkaniu i zero odzewu, moim zdaniem brak szacunku do innych

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie BELOS-PLP S.A.? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Operator maszyn i urządzeń.

Specjalista ds. planowania produkcji dostanie umowę na stałe od razu z wejścia? Pytam, bo będę składał papiery, a właśnie jako formę zatrudnienia podają uop i stabilność zatrudnienia. Czytam jeszcze, że każdy pracownik dostaje co najmniej raz w roku podwyżki, a co trzeba zrobić żeby dostawać je częściej?

TOMEK

Witam, jak wygląda praca na produkcji? Pracuje się samemu czy w zespole? Duży jest hałas? Pozdrawiam.

Wercia

Żartujesz? No nie mów, że dochodzi do jakichś incydentów fizycznych w pracy. Wyjaśnij czemu tak piszesz w ogóle, przecież to może zniechęcić, a takim osobom jak ja naprawdę zależy na zatrudnieniu i nie mogę po prostu w ofertach przebierać bo na produkcje to jest 10 na 1 miejsce. A kobiety tam pracują ?

Sorry, ale nie widzę już poprzedniego komentarza... Ale brzmi jakby działo się sporo na produkcji. Czy na te incydenty nikt nie reaguje? Bo ciężko mi sobie wyobrazić, że dyrekcja by nic nie zrobiła z tym gdyby ktoś u góry o tym wiedział. Ktokolwiek próbował się jednak przebić?

Befree

Kogoś tu fantazja mocno ponosi. Bzdury bzdury i jeszcze raz bzdury. Incydenty fizyczne, nie ośmieszajcie się. Nikt nie widział, nikt nie słyszał ale każdy mądry. Ktoś tu już fajnie napisał ze jeden podslyszal, drugi dorobił, trzeci podał dalej i leci plota w którą nikt normalny nie uwierzy, bo takie sprawy, jeśli faktycznie mialyby miejsce, załatwia się inacze, wiec dajcie sobie juz spokój.

@Befree

No to weź to sprostuj i napisz jak jest na prawdę? Co ludzie mieliby na celu żeby wymyślać takie rzeczy? Jakby nawet takie rzeczy miały miejsce to jest dział hr gdzie można to zgłosić? Jakieś skargi anonimowe też można napisać? Bo nie każdy chce podpisywać się z imienia i nazwiska.

Prowadzona jest ciągle rekrutacja do BELOS-PLP S.A.. Czy polecilibyście firmę jako pracodawcę? Dużo umieszczają ogłoszeń na Aplikuj.pl, ostatnie dodali 7 września.

A pracownik produkcyjny ma chociaż minimalną? Bo tutaj ktoś wspominał o 2 tysiącach złotych, a mi chodzi o pracę na pełen etat. Tak jak na początku roku było ogłoszenie, ale tam nie podawali też stawki wtedy. Do podstawy dochodzą jakieś premie?

Krejzi frog

Nie ma mozliwosci zejść poniżej minimalnej, wydaje mi się to jakaś bzdura że ktoś dostał 2 tysiace. Moze pracujac nie pelny miesiac i jeszcze w tym czasie chorujac. Byłem na rozmowie w tym tygodniu ze znajomym i zaproponowali nam pieniądze calkiem w porządku. Najlepiej iść i sie dowiedzieć na miejscu a nie wróżyć z internetów. A komuna może i tak ale mowili ze budować beda w szybkim czasie podobno nowy zakład to i tak tylko na chwilę ten stary zaklad. Dla mnie ok

obcy

Premia od: wydajności ,wielkości miesięcznej sprzedaży oraz za brak L4

Byłem krótko .gdy zobaczyłem ten (usunięte przez administratora)to mi się odechciało. Pachnie (usunięte przez administratora) jeszcze i nawet ludzie są z tamtych czasów. Zarobek marny 2013 zł to nawet śmiechu warte .2 zakład po enersysie gdzie możesz cofnąć się do lat 70

kandydat

4400 brutto tyle zaoferowali przypominam że od stycznia 4242 brutto to najniższa krajowa więcej nie trzeba chyba tłumaczyć za taką pracę to jakieś nieporozumienie...

Starszy pracownik
@kandydat

To i tak nieźle proponują młodym pracownikom.Tutaj grono starszych pracowników tyle niema.

Polak
@Starszy pracownik

Tak jestem pracownikiem kilkanostoletnim i potwierdzam . Szukam pracy właśnie bobjuz dość tego.

Renia
@Starszy pracownik

To jako starszy pracownik, ile zarabiasz? I ile miałeś na sam początek? Ciekawi mnie, czy co jakiś czas otrzymuje się premie, czy raczej to wszystko stoi w miejscu?

Sa tu gratyfikacje za prace na zmianach nocnych? Wiem, że na stanowisku Pracownik do obsługi procesów produkcyjnych jest właśnie praca na 3 zmiany. Coś za nocki jest oferowane, aby zachęcić pracowników do tych zmian? I czy ta praca na 3 zmiany obejmuje tez prace w weekendy?

PLP

Praca na 3 zmiany od poniedziałku do piątku, nie dotyczy wszystkich oddziałów i wszystkich stanowisk pracy. Dodatek zgodnie z obowiązującymi przepisami: § 1. Pracownikowi wykonującemu pracę w porze nocnej przysługuje dodatek do wynagrodzenia za każdą godzinę pracy w porze nocnej w wysokości 20% stawki godzinowej wynikającej z minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów Szczegóły oferty, dział kadrowy i rekrutacja: tel.: +48 33 814 50 21 wew. 12

@PLP

To na jakich stanowiskach nie pracuje się na 3 zmiany? Bardzo zależy mi na pracy w stałych godzinach - na jednej zmianie. I jeśli jest takie stanowisko, to od której do której wykonuje się swoje obowiązki? Z góry dziękuję za informacje.

Zrezygnowałem bardzo szybko nie spotkałem się z takimi ludźmi jak tutaj normalnie same hamy szczególnie nastawiacze maszyn buraki i (usunięte przez administratora) Skąd żeście wzięli takich ludzi!?

były prac.

Pracowałem w tej firmie ponad 35 lat. Sam zrezygnowałem z dalszej pracy widząc, ze " w firmie dzień bez podkablowania kolegi to dzień stracony". Również podejście kierownictwa, kierowników, mistrzów do podwładnych osiągnęło (usunięte przez administratora) moralne". Uznałem, że to miejsce pracy Nie dla mnie. Odradzam wszystkim zatrudnianie się w tej firmie - jeżeli chcecie mieć udane życie zawodowe.

@były prac.

Zrezygnowałeś po 35 latach? ? To chyba dlatego że miałeś już emeryturę, nie? Skoro tyle tam wytrzymałeś to nie było aż tak źle. Trzymała cię dobra wypłata czy co?

@były prac.

To jednak dobrze ci bylo jak przepracowales w tej firmi 35lat a narzekasz.

Fan

Podobno zmienili się liderzy na om.Niektorzy mówią o jakiejś aferze z kartami.

Grażyna

on pracując tu przez 35 lat to ile zmian w kierownictwie mógł potencjalnie przeżyć? bywały rotacje?

Sga

O firmie świadczy fakt że z okazji 75 lecia firmy zarząd podjął decyzję o przyznaniu pracownikom nagrody rzeczowej w postaci polaru.Za taką inteligencję nagrody IG Nobla dla członków zarządu są w zasięgu ręki.

@Sga

No co ty? Polar dla każdego w nagrodę? A na święta nic innego nie dali? Paczek albo premii?

Krzysztof

A na jakim oddziale pracowałeś?

Heno

Jestem pracownikiem z 40-to letnim stażem nie polecam tej firmy, marne zarobki.

Bożena
@Heno

Możesz dać znać ile po tylu latach pracy wynoszą te pobory? Wiesz też może jak wygląda wynagrodzenie nowych pracowników? Ile można wynegocjować?

obcy

Witam. Czy firma zatrudnia pracowników do utrzymania ruchu ?? czy zgłoszenia można dokonać przez stronę kariera na PLP Poland?

Tak
@obcy

Tak. Można przez stronę kariery, zawsze dobrze też zadzwonić i dopytać, podpowiedzą

Blondi

W zakładce kariery pojawiło się ogłoszenie dla Operatora maszyn i urządzeń. Mąż jest w trakcie zmiany pracy i trochę mu pomagam rozejrzeć się na rynku. W ogłoszeniu jest wzmianka na temat premii, nagród jubileuszowych oraz nagród efektywnościowych. Ile średnio wychodzi miesięcznie na tym stanowisku? Współpracownicy w porządku?

Siwa

Dzień dobry Chciała bym się zatrudnić do firmy Belos. Proszę o napisanie ile się zarabia na rękę w formie Belos. Dziękuję i pozdrawiam.

PLP
@Siwa

Wszystko zależy od stanowiska, od doświadczenia, poziomu umiejętności. Najlepiej skontaktować się z działem kadr i umówić na rozmowę w sprawie pracy. Zapraszamy.

Barbara
@PLP

A co z benefitami? Są tu benefity jakieś i czy dostepność do nich też jest zależna od doświadczenia, czy stażu pracy w firmie? Wgl co jest na liście takich benefitów?

Arek
@Siwa

Nie pytaj się ile można zarobić na rękę ale ile można stracić palców .Ostatni wypadek na ok pokazuje że kobiety w tej firmie mają pod górę. Za takie marne pieniędze nie warto pracować chociaż reklamy na autobusach mówią co innego .

@Siwa

Na to pytanie nikt ci nie udzieli odpowiedzi ile sie zarabia bo wszystko zależy od wielu czynników.

Ruda103

Dzień dobry, Belos PLP ogłasza nabór na specjalistę ds.kadr o płac, czy ktoś może się wypowiedzieć na temat zarobków na tym stanowisku w tej firmie, benefitów w postaci "wczasów pod gruszą", bonusów świątecznych dla Pracowników i ich dzieci, zapomogi, nagrody Jubileuszowe, świętowanie Dnia Energetyka (nagroda pieniężna + 1 dzień wolny płatny), ubezpieczenie grupowe

Natalia
@Ruda103

Ja też od siebie dodam pytanie o to stanowisko. Wiecie, czy tu jest opcja pracy hybrydowej? Czy firma wymaga pracy z biura czy jest w tym elastyczna? Może chociaż są elastyczne godziny?

Arek
@Ruda103

Ten zakład tonie i nie pytajcie się o oferty pracy. reklamy na autobusach nie rozwiążą problemu. A szefową kadr jest już dawna emerytka trzymająca się kurczowo stołka pani Barbara.

Jak często w BELOS-PLP S.A. odbywają się szkolenia pracownicze? W ogłoszeniu, które umieścili 7 września na Aplikuj.pl, obiecują bogaty rozwój.

Pati

Czyli szkoleń brak? czy są, ale mało wnoszą? Są chociaż w miarę regularne podwyżki pensji, jak pracuje się tu już parę lat?

Nie rozumie dlaczego w tej firmie każdy pracownik z długoletnim stażem jest nastawiony do nowej osoby jak do intruza nie bójcie się pajace nie zabierzemy wam pracy do końca życia będziecie tu pracować.pisze to szczególnie do tych co maszyny przygotowują do produkcji

@Nowy

No wiesz. Może faktycznie się boją że ktoś młodszy ich podsiądzie na stanowisku. Na początku nowi są wdrażani przez starszych pracowników? Wtedy nie można przełamać lodów i się zakumplować?

Donald
@Sebastian

Każdy starszy pracownik ma swoje muchy w nosie. Ja sam byłem świadkiem jak starsi operatorzy wózka na montażu co rano byli na kacu . Lel

Bożena
@Donald

A długo to trwało? Oprócz atmosfery o której piszecie chciałabym podpytać o warunki dla nowych osób. Ile proponują teraz pracownikowi na pierwszej umowie?

Ralf
@Donald

Problem z alkoholem w tej firmie zawsze był od pracownika lidera i wyżej.A jedna Pani mała i krzykliwa to chyba jedzie na dopalaczach.Panie prezesie czemu nie robicie testy na zażywanie narkotyków.

Xxxx
@Ralf

Nie przesadzaj !!!! Za niedługo nawet tych na kacu się tu nie znajdzie. Za takie pieniądze zostaną co co muszą. Nawet starsi pracownicy myslą o zwolnieniu.

Krzysztof
@Nowy

Ty nowy podaj chociaż jedną osobę która jest żle nastawiona do nowych pracowników a nieoczerniaj wszystkich. Ja tu pracuję 30 lat i każdemu nowemu pracownikowi który tylko chce się coś dowiedzieć i nauczyć zawsze pomagam.Ale niektórym młodym się wydaje że wszystko wiedzą najlepiej i są mondrzejsi jak starszy doświadczony pracownik już niemówiąc o tym że po 2 miesiąca chcieliby zarabiać 5000 tysięcy.

Izabela
@Krzysztof

A Ty po 30 latach masz te 5tys? Na początek mają dużo mniej? A jak wygląda to z umową, na początek jakiś okres próbny?

@Nowy

Cześć Chciała bym się zatrudnić do firmy Belos. Dlatego mam pytanie ile zarabia się na rękę i czy premie są miesięczne czy kwartalne. Proszę o odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam.

Obiektywny

Belos. Pieniążki nijakie , jak nie dorobisz. Przerwa woła o pomstę do nieba !!! 15 minut ???? Gdzie są związki ?? 15 minut to w biurach kawę parzą !!!! 25-30 to standard w takich zakładach !!!! Warunki szkodliwe lub uciążliwe ??? Ludzie jedzą jak zwierzęta !!!! Bo ma wszystko czasu brak !!!!

Nie marudź
@Obiektywny

Trzeba było się uczyć.Jak ci źle to się zwolnij i tak rotacja jest potężna a ty dalej tu pracujesz i liczysz na Bóg wie co.mi praca odpowiada i jestem zadowolony.Do biura dać wypowiedzenie i (usunięte przez administratora)

Przeznaczenie
@Nie marudź

Uważaj na typków z Om teraz jeden przeszedł na inna zmiane belos (usunięte przez administratora) na godzinach i dalej lachudra się (usunięte przez administratora) ale dobrze ssa to go zostawili.

Obiektywny
@Nie marudź

A poza tym jaka rotacja ??? Jedynie ludzie z UA . Polaków nie uświadczysz ..więc zastanów się czasem nad tym co udaje ci się wymyśleć.

Olha
@Nie marudź

Myślisz ze tak latwo w dzisiejszych czasach znaleźć pracę? wiesz ile na produkcji zasówa ludzi po studiach??

Beata

Ale czemu myślicie że ta forma popłynie? Główne zarzuty jakiś tu przeczytałam to brak przerwy i zła atmosfera... Jak to się ma do jakiegoś bankructwa czy upadłości? W ogóle to zastanawiam się czy są tu jakieś dodatkowe benefity oprócz wypłaty? Można dostać jakaś kartę sportową albo opiekę medyczną?

Ralf
@Beata

W tej firmie wszystko ostatnio jest postawione na głowie. Najlepiej o tym świadczy stan BHP i wypadek z udziałem wózka na magazynie. Teraz wszyscy trzęsą tyłkami a PIP robi swoje i wszystkie zaniedbania wyjdą na jaw .

@Obiektywny

Cześć Chciała bym się przyjąć do firmy Belos. Proszę mi napisać jaka jest miesięczna wypłata na rękę i czy premie są miesięczne czy kwartalne. Pozdrawiam.

Hura mamy wreszcie podwyżki, całe 9%. Ciekawe ile Prezes związkowcom obiecał, bo za 450 to chyba tego by nie podpisali.

Aleksandra

To mało według ciebie jest? Nie napisałeś w sumie, jakie były twoje oczekiwania co do stawki dokładnie. I jeszcze jedna rzecz. Jaka była stawka wyjściowa?

To jakieś niezadowolenie z podwyżki? Bo jeśli tak, to ile Wam teraz płacą, może bym do Was dołączył?

Blondi

To napisz w takim razie ile miałeś wcześniej pensji i jak wygląda ona teraz po podwyżkach? Bo dla Ciebie może być mało, a dla niektórych całkiem okej. Często zdarzają się Wam podwyżki pensji?

Zostaw merytoryczną opinię o PLP POLAND (BELOS) S. A. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w PLP POLAND (BELOS) S. A.?

Zobacz opinie na temat firmy PLP POLAND (BELOS) S. A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PLP POLAND (BELOS) S. A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 1 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

PLP POLAND (BELOS) S. A.