Opinie o Saint-Gobain Sekurit w Żary Szklarska 27

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Saint-Gobain Sekurit. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Saint-Gobain Sekurit o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja szkła gospodarczego, płaskiego, włókien szklanych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Saint-Gobain Sekurit w Żary Szklarska 27

Pracownik DH2

Jestem właśnie na nocce na hali DH2 a tu ubikacje męskie tradycyjnie zapchane, aż się za przeproszeniem wiadomo co z nich wylewa. Szkoda, że od prawie 2 lat nikt nie widzi w tym problemu. Po co mają się zaatwisc? Ważne żeby produkcja szła.

Zado

Mogę powiedzieć, że mi się tu dobrze pracuje. Przede wszystkim moim zdaniem jest normalna robota każdy wie co ma robić i kasa jest w porządku. Zdarzają się co prawda wyjątki no ale nigdzie idealnie nie będzie co ju zdąrzyłem przez parę lat zaobserwować w różnych miejscach. Człowiek się zepnie to się pogodzi bo jakoś trzeba ze sobą funkcjonować. Narzekać można zawsze i na wszystko ale ja się przyzwyczaiłem i nie zamierzam się na razie nigdzie przenosić.

dandelion
@Zado

na jakim stanowisku robisz, jeśli można zapytać?

@Zado

tzn, że jest stabilnie? Bo tak się zastanawiam co rozumieć przez parę lat? bliżej 4 czy 10?

@dion

Gdyby nie było stabilnie, to bym tu nie pracował. "Parę lat" odnosiło się ogólnie do mojej "kariery" jeśli można to tak nazwać i nie ma znaczenia, czy przybliżę jaka to była konkretna liczba, bo to się bezpośrednio do sekurita nie odnosiło, tylko do tego co miałem okazję zaobserwować w poprzednich latach pracy w różnych miejscach.

@Zado

aha, w ten sposób. już teraz wiem z tymi latami o co chodzi i dzięki za odpowiedź, bo mi to najbardziej zależy żeby dłużej siedzieć bo to takie męczące co chwilę zmieniać albo wyjeżdżać za granicę. Też dlatego o te lata spytałem

@dion

To ja tu zamierzam jeszcze długo posiedzieć, jak to ująłeś, jeśli ci ta informacja jakkolwiek pomoże w podjęciu decyzji.

@Zado

jak dla mnie, zawsze coś, więc tak jest pomocna twoja opinia

@dion

Tylko jeszcze musisz sam się przykładać, bo to że można to jedno, a to co ty z tym zrobisz to drugie

@Ten

mhm, nie brałem pod uwagę obijania się i liczenia za nic na stabilną pracę

Woozy
@dion

Ale dodać adnotację zawsze warto, zwłaszcza jak niejedno się widziało - bo niestety takie przypadki również się zdarzają

@Woozy

Otóż to. coś za coś

Swamp

Czy w Żarach jest tez biuro/administracja, czy wyłącznie produkcja?

@Swamp

Już nieważne, zobaczyłem właśnie ofertę na stanowisko biurowe scrollując oferty do SG na pracuj, więc nie było pytania ;)

heh
@Swamp

możesz sobie wpisać w cv umiejętność wyszukiwania informacji.

@heh

Tak właśnie myślałem, że bez echa nie przejdzie. Dzięki, może tak zrobię.

Woozy
@heh

Ale po co te złośliwości? ;)

heh
@Woozy

no taki już jestem, co poradzić nie bierzcie tego za bardzo na poważnie

lukqw

ciężko się do was dostać?

@lukqw

Jakie pytanie. No i co tu można odpowiedzieć jak nie wiadomo kim jesteś? Jak masz papiery i się nadajesz to nie ciężko.

Wojan
@Boczek

a co potrzebujesz o nim wiedzieć żeby odpowiedzieć np na pytanie mówiąc o wymaganiach wobec kandydatów. jedyne co to móglby chociaż stanowisko albo dział podać

@Wojan

I co. mam się domyślać? Mi nie było ciężko się dostać, dlatego tu jestem. I co pomogło? No raczej nie bardzo...

@Boczek

jakie papiery są potrzebne?

@lukqw

jakieś wykształcenie kierunkowe czy doświadczenie... no nw, bo wszystko zależy od stanowiska. Jakoś słabo rozgarnięty jesteś

@Boczek

pytam tylko a doświadczenie duże trzeba?

@lukqw

no nie wiem, bo nadal nie byłeś na tyle łaskaw, żeby się podzielić informacja na jakie stanowisko startujesz. tarota sobie postaw, wyjdzie na to samo, bo ja sam z fusów nie wywróżę

na magazyn mi chodzi

@lukqw

to na wózkach przynajmniej 3 msc, ale ogólnie jak chodzi o doświadczenie magazynowe, to nie ma konkretnie określonego, bylebyś wiedział co robisz

okej dziękuje

@lukqw

Jak się przyłożysz do pracy to będzie dobrze. Jak coś to ci ktoś pomoże.

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Saint-Gobain Sekurit, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Danka

Jak wygląda praca asystenta ds. sprzedaży? Czy hybrydowo to jest ustalony jakiś system czy jak sobie ustalisz?

@Danka

jest możliwa praca hybrydowa, dogadania ten system

@Danka

a praca to pewnie jak to asystentki, jakaś współpraca z zespołem i klientem

@moka

Mniej więcej wiem na czym polega, chodziło mi bardziej jak zespół, warunki itd.

@Danka

z tego co kojarzę to nie złe warunki ale ja co innego robię to dokładnie ci nie powiem.

@moka

No nic, może ktoś inny z forum jest z tego działu i się wypowie, byłabym wdzięczna

@moka

No i dzięki za odpowiedzi ;)

Cemp

Hej, nie wiem czy w dobrym miejscu piszę bo widzę że SG ma tych profili sporo, poprawcie mnie najwyżej. Jest ogłoszenie na Account Managera a akurat chwilę siedziałem w banku na podobnym stanowisku i chyba spróbuję aplikować. Pytania mam takie: Biuro znajduje się w tym samym miejscu? Jako kandydat będę mógł tam jakoś zaparkować w razie czego?

@Cemp

Jeśli zagląda tu ktoś z biura to byłbym wdzięczny za jakieś informację o rekrutacji i ewentualnych warunkach.

@Cemp

zaparkować napewno gdzieś zaparkujesz, sporo tam miejsca.

@Cemp

ale z biurem ci nie pomogę nie jestem pewny, wydaje mi się że wszystko jest w jednym miejscu ale nie będę strzelał niepotrzebnie.

Ricki
@Cemp

Patrzysz na profil jaki ma podpis i wiesz jaka marka. Nie wiem skąd to twoje zagubienie kolego.

Qwe
@Cemp

idź na rozmowę to sam będziesz miał informacje o rekrutacji i będziesz mógl przekazać je innym :))

@Qwe

No dobra, dobra, jak będzie po wszystkim, to z chęcią, niemniej sam chciałbym wiedzieć cokolwiek najpierw...Info za info, ząb za ząb, czy coś takiego ;)

@Cemp

to co pytałeś to masz, najwyżej podejdziesz kawałek.

~witek~

a ile to znaczy kawałek? jest jakiś parkin?

bronek
@~witek~

oczywiście że jest parking jak może nie być.....

nit
@bronek

chyba najzwyczajniej może nie być albo może być po prostu za mały jak na ilośc pracowników, więc raczej normalne pytanie

Pytacz

Dzień dobry, Widzę, że pojawiły się oferty pracy na kierownika inżynieringu, utrzymania ruchu i inżyniera jakości. Co się stało z poprzednikami? Uciekli czy ich zwolniono? Jakie relacje, atmosfera, warunki w w/w obszarach?

zazenowany
@Pytacz

a co ty taki ciekawski jesteś? czemu od razu dopatrujesz się czegoś złego jak nie masz pojęcia o tym jak jest w firmie i jacy ludzie w niej pracują, skoro jak widać jesteś kandydatem? a może jest rozszerzenie i potrzebują więcej osób na dane stanowiska? no ale skąd ty możesz o tym wiedzieć.

antyzazenowany
@zazenowany

Dziękuję, jak tam pracują tacy ludzie jak Ty to nie wysyłam nawet aplikacji. Pozdrawiam.

zazenowany
@antyzazenowany

skoro oceniasz całą moją osobę po jednym wpisie, a firmę przez pryzmat jednej osoby, to cóż poradzę. pozdrawiam również.

samisedajaoceny
@Pytacz

Bo dowalaja tyle roboty ze robisz za trzech i jak ktos odchodzi to jego robote dają mało asertywnym osobom. To normalka tutaj, no a kasa taka ze się pewnie w tej Francji śmieją z Polaków, że tak harują za takie grosze. No a produkcja ma gdzieś to im nie dowalą.

Jeżdżę tam na załadunki i bardzo sobie chwalę a szczególnie miłą panią która pracuje w biurze MWG. Panie z logistyki też bardzo dobry kontakt gorzej już z portiernią.

gonzo

czy na żarach jest jakaś opcja żeby zjeść coś ciepłego czy raczej trzeba kanapki nosić?

@gonzo

Drugie śniadanie musisz mieć, ze sobą z domu, na halach są automaty , w nich możesz kupić sobie kanapkę, coś słodkiego, napój, jak zapomnisz wziąść z domu, można sobie cos podgrzać w mikrofali, na stołówce pracowniczej , na hali, jest darmowa kawa, sok i woda w butelkach.Tuż przy Hucie, po drugiej stronie ulicy jest stołówka pracownicza, i obiady , w chwili obecnej , przez COVID- 19 tylko na wynos.Pozdrawiam

gonzo
@Roma

czyli opcje są, dzięki wielkie

@gonzo

Nie ma za co.Pozdrawiam

Mike
@Roma

Są dofinansowania na posiłki w stołówce?

ttv
@Mike

generalnie tak

Edar

czy pracując na produkcji jest jakaś szansa na zmianę tego stanowiska, awans? czy już zawsze jest się tylko pracownikiem produkcji

@Edar

jak już teraz jesteś taki ambitny to czemu nie, jak się wykażesz.

Edar

nie chodzi o ambicję tylko jakieś tam perspektywy bo dopiero co się zatrudniam w pierwszej robocie i nie wiem jak to wygląda

@Edar

ścieżka kariery z produkcji jest taka że można zostać np zastępcą operatora a potem podejść do egzaminu i zostać operatorem

A to źle?

Edar

plus ambicji się nie zaczyna, albo się je ma, albo nie

@informator

ale dziękuję bardzo za odpowiedź

@Edar

nie no, tego nie powiedziałem

już dobra dobra

Vani

jesteście zadowoleni z pracy na produkcji? jak oceniacie? ciężko, lekko, średnio?

@Vani

Ja oceniam że tak normalnie. Pracowałeś już wcześniej ja produkcji? Bo to zależy jak kto wcześniej robił.

Vani
@spt99

tak, ale jednak w innej branży, więc naturalnie może się to różnić, stąd badanie waszych opinii normalnie czyli na zasadzie, że idzie się urobić, ale nie do przesady, dobrze rozumiem?

@Vani

to można tak powiedzieć. zależy jak na początku ci będzie szło.

ams
@Vani

a tam branża inna czy taka. praca na produkcji to praca na produkcji. wszystko można na spokojnie ogarnąć

moje zdanie
@ams

Nie zawsze i nie każdy... jednak charakter pracy ma znaczenie, to nie jest tak, że jest się uniwersalnym pracownikiem produkcyjnym, który w każdej branży będzie wymiatał i jest w stanie wszystkiego się nauczyć...może są takie jednostki i może ty akurat do nich należysz, ale z reguły ludzie mają ograniczone możliwości....

@moje zdanie

zgadzam się, inaczej będzie praca wyglądała na pakowaniu brukselki a inaczej na produkcji płyt chodnikowych. trzeba sobie dać czas i uczyć się od starszych jak najwięcej.

ams
@moje zdanie

no to chyba każdy mierzy siły na zamiary i orientuje się najpierw do jakiej firmy w ogóle startuje.. wiadomo że nie każdy ze wszystkim na świecie jest w stanie sobie poradzić

moje zdanie
@ams

Chciałbym w to wierzyć, ale za dużo ludzi z przypadku na swojej drodze zawodowej spotkałem

Lopik
@moje zdanie

też kiedyś pracowałem z przypadku i przynajmniej się dowiedziałem czego nie chce hehe. nie ma co oceniać.

Pick

Fajnie, że firma daje możliwość zarobienia dodatkowej gotówki niekoniecznie za tyranie. Na przyklad moim zdaniem super są dodatki za polecenie innego pracownika, ale tak z moich obserwacji mogę powiedzieć, że raczej rzadko sie to zdarza gdzie indziej. ja poleciłem dwóch moich kumpli, z jednym niestety nie pykło, a z drugim przedłużyli umowe po 3 miesiącach i wleciał mi dodatkowy niemały grosz. a oni przy okazji zdobyli pracownika, więc rachunek sie zgadza

Kac
@Pick

Ale trzeba polecać osobę na takie samo stanowisko czy to obojętnie, po prostu, żeby poszedł do firmy? Są jeszcze jakieś inne premie czy tylko to?

Pick
@Kac

Ja poleciłem na to samo, nie spotkałem się z inną opcją ale w sumie czemu nie? Pracownik to pracownik w zasadzie.

Burn
@Kac

są jeszcze inne, ale to zależy tez od stanowiska czy masz biurowe czy fizycznie robisz

Burn
@Kac

ja robie jako operator i mogę ci napisać jak to u mnie wygląda, jest premia świąteczna, jakiś dodatek za zastępstwo, ale też dają ci dodatkową kasę jak podnosisz sobie jakieś kwalifikacje albo zdajesz egzaminy, ja już mam za sobą dwa takie egzaminy na obsługę dwoch urządzeń i mam dołożone troche do stawki godzinowej

spoko
@Burn

Czyli jakby można wewnętrznie awansować np. biorąc inne obowiązki np.? Spoko, bo też nie trzeba nie wiadomo ile lat robić jednego i tego samego.

Majster
@Pick

to plus nie wszędzie tak jest

Liryk
@Burn

tak są rozgraniczenia, ale też są dodatki takie dla wszystkich więc nie wmawiajmy nikomu, że są tylko te podzielone na fizycznych pracownikow i biurowych. bo na przyklad te co każdemu przysługują to ubezpieczenie grupowe, opieka zdrowotna albo ZFŚS i tak wiecej tego jest nie chce po prostu wszystkiego wymieniać

Kac
@Liryk

W sumie to nikt tutaj nikomu nic nie wmawiał jakby się tak zastanowić. Dzięki w każdym razie za pomoc

Liryk
@Kac

czasem lepiej bardziej zdecydowanie naprostować nieścisłości spoko

Fael
@Liryk

a tak przy okazji mogłby ktoś wyjaśnić na czym polega ten program oszczędnościowy PEG? nie do końca się orientuje a już kilka razy obilo mi sie o uszy

Ram Pam
@Fael

Można kupić akcje firmy i oni dopłacają. i masz wtedy jakby inwestycje swoją. Jak jesteś pracownikiem i cie to interresuje to czemu nie spytasz kogoś tylko tu piszesz?

Fael
@Ram Pam

dopiero co sie przyjąłem, wszedlem tutaj z ciekawości tak po prostu pomyślałem, ze skoro i tak tocza sie tutaj różne dyskusje to zapytam a może ktoś odpowie i tyle, co w tym dziwnego? a ile firma dopłaca?

Akcja
@Fael

A to nie zależy od tego ile się tych akcji kupi? Kiedyś widziałem że tak w firmach niektórych chyba jest.

?
@Akcja

no a od czego innego? żeby było sprawiedliwie

Skoro pyta, to nie wie

@?

A ty jako kandydat chyba też nie masz zbyt rozbudowanej wiedzy na ten temat, więc bez urazy, ale niech wypowiadają się osoby nieco bardziej wtajemniczone...

firenso
@Dubi

no to skoro sie oznaczasz pracownikiem to nie ty wlasnie nalezysz do takich osob? to moze udzielaj informacji zamiast porad

Kolo

Są jakieś możliwości awansu u was jak się pracuje na produkcji?

Net
@Kolo

a czemu by nie? przecież są czasem nawet ogłoszenia na liderów albo kierowników właśnie produkcji, więc myślę, że jakbyś długo na produkcji pracował a akurat by kogoś szukali na wyższe stanowisko to nawet by im mogło być na rękę wziąć kogoś z firmy, kto jest już obeznany ze wszystkim, a nie kogoś kto też jakby nie patrzeć będzie się musiał wszystkiego nauczyć bo będzie w firmie nowy

@Net

Okej, dzięki. To jest tak, że trzeba mieć jakiś określony staż pracy, żeby móc się starać o to? Czy może jakieś uprawnienia można przez ten czas robić np.?

Byly
@Kolo

może ja sie tutaj udzielę, bo kandydat raczej niewiele bedzie wiedzial przypuszczenia każdy może mieć swoje pracowalem tu kiedys jako lider i wymagali wtedy ode mnie 2 lata doświadczenia z tym, że od razu zaznaczam, że to bylo lata temu, nie wiem czy teraz sa inne wymogi

@Byly

Czyli ty jakby się dostałeś od razu na wyższe stanowisko? czy te 2 lata miałeś tutaj przepracowane? Bo to też się może różnić. Każdy zakład też ma inny rozkład itd.

@Kolo

można zdawać egzamin na operatora jak się jest pomocnikiem też

bzdura
@Dubi

Jaki egzamin? Jest nabór ,aplikujesz lub rozmawiasz z kierownikiem jednostki i albo Cię wybiorą albo nie. Można być zastępcą , funkcji pomocnika nie ma.

@bzdura

tak, prawie to samo powiedziałeś innymi słowami

Bzdura
@Dubi

Egzamin możesz mieć w szkole.To jest normalna rekrutacja.

@Bzdura

usłyszałem to określenie w tym kontekście kiedyś, więc użyłem. chyba o słówka nie będziemy się czepiać, skoro sens zachowany tyle o ile

?
@Dubi

a ta rekrutacja jest jakoś wewnętrznie?

@?

nooo tak, przecież o tym mowa

Kazar

Pracuje od całkiem niedawna. Kiedy mogę polecić kogoś do pracy?? kolega czeka i liczy na to że go wkręce haha

sekiro
@Kazar

Od niedawna, czyli ile? Bo wypadałoby, żebyś ty najpierw przepracował trochę, zanim kogoś przyprowadzisz. Ale nie kojarzę, żeby były jakieś sztywne ramy czasowe co do tego. Zapytaj u źródła najlepiej.

brawo
@sekiro

logika klęczy... skoro pyta to znaczy ze nie dlugo.

sekiro
@brawo

No to pytam ile...w bardziej sprecyzowanych jednostkach czasu, że niedługo to wyobraź sobie wiem, bo sam to napisał ;) Żeby sensownie odpowiedzieć wypadałoby mieć więcej danych niż "niedługo" zwłaszcza, że chciałem zapytać kumpla i pomóc, no ale co ja tam wiem. Zresztą nieważne.

evos
@sekiro

no i po co się tak od razu zniechęcać są i tacy tutaj co lubią się przyczepić o nic i tyle w temacie, takie rzeczy trzeba ignorować

@Kazar

Odpowiem Ci tak, nie bądź w gorącej wodzie kąpany. Przepracuj sam parę miesięcy, zobacz co i jak, na początku napewno będziesz przydzielany, na różne stanowiska pracy.To dobra metoda , ja tak właśnie zaczynałam zobaczysz jak przebiega proces produkcyjny od,, podszewki,, zawsze nauczysz się czegoś nowego , co później przyda Ci się w pracy. Jak ten etap zaliczysz, Kierownik napewno przydzieli Cię na odpowiednie stanowisko.Nie raz jest tak , że akurat ktoś jest potrzebny od razu, wtedy idziesz na konkretne stanowisko i zaczyna się nauka nie zniechęcaj się, zawsze wszystko na początku, drogi zawodowej wygląda na bardzo trudne i nie do przebicia. Kiedyś każdy zaczynał więc nie ma się czego bać, zostaniesz przeszkolony, więc bez obaw i głowa do góry. Jeśli chodzi o polecenie kogoś do pracy, to ja osobiście przejechałam się trochę. Po roku , mojej pracy , znajoma która mieszka niedaleko mnie poprosiła żeby , jej pomóc w znalezieniu pracy. Więc pomyślałam czemu nie , ok pomogę w ramach swoich możliwości. Poprosiłam ją o jej CV, które sama osobiście dostarczyłam do kadr, wyobraź sobie po dwóch dniach do niej z Kadr oddzwonili. Umowiona była rozmowa kwalifikacyjna, oczywiście znajoma pojechała na nią, a w trakcie rozmowy stwierdziła że nie chce tu pracować i rezygnuje ... Nawet nie spróbowała, więc Sam widzisz czasami warto się, dobrze zastanowić z tą pomocą w znalezieniu pracy dla kogoś. Tobie życzę powodzenia i trzymam za Ciebie kciuki

Benzen
@Roma

A no własnie tak to jest a potem ty wychodzisz źle w oczach firmy że takich ludzi polecasz co szacunku nie mają do czyjegoś czasu. też raz tak mialem ale nie tutaj tylko w innej firmie. wygladalo to naprawdę kiepsko.

Benzen
@Roma

Lepiej najpierw mieć swoją dobrą i pewną pozycje w firmie i szacunek i dopiero mozna myślec o wkrecaniu kogos. chociaż ja uważam że najlepiej samemu pracować i z ludźmi ktorymi się w robocie pozna, a nie sprowadzać nikogo od siebie

@Benzen

Masz rację, nie raz człowiek chce być dobry pomocny , a później wychodzi , na tym jak ,, Zabłocki na mydle,, Pozdrawiam

Gienek
@Benzen

o tak coś w tym jest, choćby nie wiem co to zawsze potem bedzie ze się zgadujecie na innych bo wy sie znacie. nie polecam

@Roma

na jakim stanowisku pracujesz Roma? Co tu najlepsze dla kobiet jest???

@Inka

Na RS -obróbka to jest moje stałe stanowisko pracy , bo do niego jestem przypisana, przez swojego Kierownika. Inka trudno mi powiedzieć kochana gdzie jest najlepsze miejsce do pracy, dla kobiety. Jedne Panie , chwalą sobie piece, inne malarnie , czy poligrafię itd, opcji jest wiele.Przede wszystkim nie słuchaj ludzi, że tu super a tam jest źle , bo każdemu może podobać się zupełnie ,co innego..Wiadomo że o jakim kolwiek przydzieleniu , na stanowisko decyduje przełożony i jego słowo jest decydujące w tej kwestii. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia w odnalezieniu się w gąszczu stanowisk pracy, i znalezieniu swojego miejsca, najfajniejszego , super brygady przełożonych.

@Roma

bardzo ci dziękuje też mam nadzieje że i takie się dla mnie odpowiednie stanowisko trafie. mam jeszcze takie pytanie jeśli mozesz odpowiedzieć. od czego zależy to gdzie kierownik przydziela??

@Roma

mam tutaj na myśli czy np sprawdza kompetencje i możliwości, pyta o to, czy to się wyjaśnia w czasie okresu próbnego czy jednak na etapie rozmów?

@Roma

i czy wchodzi w gre opcja ewentualnej zmiany stanowiska?

kkk
@Roma

Polecam piece na DH2, temperatura w lato sięga do 50 stopni ;)

Tak Kochana jak najbardziej

@kkk

Na piecu TG i GTO też robię, jak jest taka potrzeba, i jeszcze nie umarłam... Ale jak komuś wszędzie za ciężko i nie chce sie robić, to już inna bajka

@Inka

Jak najbardziej, nikt nikogo nigdzie nie postawi bez , przeszkolenia czy pomocy.

@Inka

Jeżeli Kierownikowi , jest potrzebna osoba na tzw. już, bo jest wolny wakat , przyuczasz się na konkretne stanowisko.Jest też inna opcja, Kierownik, podsyła Cię, na różne stanowiska pracy , i tym samym sprawdza gdzie dajesz radę, i gdzie mogłabyś pracować.Tak po krótce to wygląda. Nie raz już przy przyjęciu, do pracy, jest ustalone stanowisko pracy odgórnie .Mam nadzieję że trochę w miarę możliwości pomogłam

kkk
@Roma

Szkoda, że nie jestes pracownikiem produkcji tylko inżynierkiem, który na piec przychodzi na 5 minut i nie ma bladego pojęcia o produkcji. Udawaj dalej sortierkę ;)

@kkk

Po się wyzłośliwiasz, nic Ci nie pasuje , to za gorąco latem , zimą pewnie za zimno, na ranek pewnie ciężko wstać, popołudniówka też nie dobra bo stracony cały dzień, a nocka też nie pasuje bo w nocy to się śpi itd.... No normalnie straszna praca w tej Hucie....nie podoba się Ci , bo za ciężko, to się zwolnij , przecież nikt tu na siłe Cię nie trzyma.Współczuję , dziewczynie która z Tobą robi na TG biedna, musi przez całą zmianę , każdego dnia wysłuchiwać Twoich żali i pretensji, jak Ci tu źle i nie dobrze. Tobie się wydaje, u Ciebie na TG tylko gorąco. Wszystkim jest gorąco latem i każdy się narobi na swoim stanowisku pracy , ale nikt nie narzeka jak Ty

Vadim

ja już złożyłem

Gaweł

Było kiedyś u was cos takiego żeby np szkoły albo jakieś ośrodki przyprowadzały dzieci na wycieczki po zakładzie?

Kos
@Gaweł

możesz zagadać do biura, ale w pandemii to dość ryzykowne moim zdaniem

Nero

Nie kojarzę, żeby było

Nero
@Gaweł

Nie za mojej kadencji w każdym razie

Krak
@Gaweł

Były takie dni,dzieci pracowników mogły wejść na halę.Były przy tym jakieś konkursy, poczęstunek.

Karol
@Krak

Pracujesz w Saint-Gobain Sekurit? Czy obecnie przyjmują tu też osoby bez doświadczenia? Jeśli tak, to jaką pensję można dostać w takim przypadku? I czy oprócz podstawy są jakieś bonusy i premie? Daj znać jeśli wiesz coś na ten temat.

@Karol

z tego co się orientuję to jak chodzi o Zary to obecnie nie przyjmują w ogóle, ale jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi

geralt

a skąd info?

@geralt

przejrzałem oferty, dość dokładnie no i nie znalazłem nic. stąd.

geralt

ok, brzmi legitnie

felson
@geralt

Ja bym zweryfikował ;)

elo
@ołdżej

zabrzmiało to trochę tak jakbyś miał jakieś info z wewnątrz firmy ale jak rozumiem to nie jest tak

@elo

przecież wyraźnie podpisałem się jako kandydat, skąd miałbym mieć info niby

roki
@ołdżej

patrzysz na te podpisy podspodem ja klikam co podadnie. sens sie liczy

@ołdżej

A jakie oferty przeglądałeś? Tylko w necie czy dowiadywałeś się też w kadrach firmy czy przyjmują?

nie no w necie

@Andrzej

po co miałbym im tyłek zawracać

@Andrzej

wychodzę z założenia, że gdyby szukali, to umieściliby ofertę

chyba, że się mylę???

DŻOSZ
@Gaweł

to chyba nie jest dobry pomysł w pandemiii

Evet

w jakim systemie pracujecie?

obiwan
@Evet

Ja jeszcze pracowałem jak wprowadzali zmianę, system belgijski na to mówili na zakładzie, generalnie wypada tak, że pracujesz 7 dni + 3 dni wolnego, czasem nawet 4 czy 5 pod rząd się zdarzyło Może od tego czasu zaszły jakieś zmiany, to w zeszłym roku było, na wiosnę zmieniali

Evet
@obiwan

ok, w ten sposób. dobra, dzięki

marson

Jak wygląda wdrożenie do pracy na początku? Można liczyć na pomoc starszych stażem kolegów?

Złośnik
@marson

Na początku pokazują jak działa zakład, jest taki szkolenie no i BHP też musi być. Potem masz instruktaż co i jak robić. Jak czegoś nie wiesz to pytasz, raczej z pomocą na początku ja nie miałem problemów.

Muddy
@Złośnik

trezba przyznać, że szkolenie wprowadzające to nie byle co, ja na przykład byłem nieźle zaskoczony, że tak się do tego przylożyli

Muddy
@Złośnik

zaprezentowali mi całą firmę, poszczególne działy, miałem szkolenie jakościowe i jeszcze mnie po producji oprowadzili, wię uważam, że tak na poziomie

marson
@Muddy

Bardzo dziękuję w takim razie, może się uda

kolo

w sumie to nie ma tu źle, ja jestem całkiem zadowolony, pozdro

Liczi88

A jaka jest umowa?

@Liczi88

umowa o prace

Liczi88
@kolo

i długo tu pracujesz już?

@Liczi88

dwa lata. niby nie długo, ale już tam człowiek zaobserwuje swoje. wcześniejsze moje roboty były słabe wiec przeniosłem się tu. (usunięte przez administratora)

Szklarz
@kolo

Są teraz jakieś przyjęcia?

@Szklarz

na pewno szukają na pracownika produkcji, więc jak zainteresowany to wiesz co robić

Szklarz

A fajni ludzie są?

@Szklarz

u mnie są bez zarzutów, każdy ma dzien że nie wiem, więcej albo mniej chce mu sie gadać, ale ogolnie pomocy nikt ci nie odmówi i pogadać podczas przerwy też się da

Golec
@kolo

Wszędzie zdarzy się jakiś Kloc, no nie z każdym się człowiek lubi, ale szanujemy się i myślę że całkiem dobrze to wychodzi w całokształcie.

Relikt
@Golec

a na jakieś premie czy coś w tym rodzaju można tutaj liczyć?

Mikołaj
@Relikt

Niedługo premia świątecznaa na przykład

Onyks

Nie wiedziałem, że zatrudniają tu też pięciolatków.

Sebas

Panowie, szybkie pytanie, nadgo płatne, czy do odbioru?

neo
@Sebas

płatne no ale zdarzają się, jeśli są zlecane, nie tak, że sobie pykasz jak chcesz

@neo

A tak z wlasnego doświadczenia, często są czy tak średnio? Jak to jest w praktyce?

@Sebas

Nadgodziny są, tak jak wcześniej napisał Neo, i nie robisz sobie ich sam ile wlezie. Przychodzi Kierownik i pyta pracownika, czy chce przyjść, na nadgodziny, i to wtedy gdy jest odgórnie taka potrzeba , czyli np. trzeba nadgonić plan. Są czasami sytuacje awaryjne, człowy operator, jakiegoś urządzenia jest na długim L4, a produkcja idzie w ciągu, i wtedy trzeba zorganizować ludzi na nadgodziny. Jedna z opcji , to taka , że operator przechodzi na pewien czas na inną brygadę,aby nadgonić plan.Kolejnym sposobem jest , przyjście do pracy cztery godziny wcześniej, to wszystko jest płacone jako nadgodziny, więc widzisz możliwości jak najbardziej są, oczywiście w porozumieniu z przełożonymi.Tak to wszystko wygląda. Pozdrawiam.

Drab
@Roma

O super, dzięki bardzo za odpowiedź taką długą, wreszcie konkrety.

@Roma

Ok, wszystko już jasne, dzięki za więcej niż dwa słowa

@Sebas

Nie ma za co Sebas pozdrawiam

@Drab

Drab, nie ma za co dziękować. Po to jest forum , żeby pytać, cieszę się że pomogłam.Jest takie stare powiedzenie ,, kto pyta nie błądzi,, Pozdrawiam

ołdżej

mam jeszcze pytanko - jak w ogóle przebiega cała rekrutacja? zastanawiam się na co się nastawić. ile etapów, z kim rozmowy i czy trudno podołać. jakieś wskazówki?

Harry
@ołdżej

rekrutacja to z reguły 2 etapy. przynajmniej tak było za moich czasów ale nie sądzę zeby coś się zmieniło. pierwszy to taka selekcja i rozmowy telefoniczne z wybranymi a później spotkanie i ta główna rozmowa. omówienie warunków itp

@Harry

dzięki piękne

@Harry

Przy rozmowie oprowadzają po krótce po zakładzie, żeby pokazać co i jak?

@Olek

oprowadzenie po zakładzie jest przy szkoleniu wprowadzającym już w pracę

Olek

Ok i na czym polega mniej więcej to oprowadzenie?

Olek

Pokazują wszytskie pomieszczenia i każdego przedstawiają czy są jakieś wybrane punkty?

lol
@Olek

Tak, a jak nie zapamiętasz wszystkich imion to nie podpisują umowy z Tobą (żart) XD. Raczej zazwyczaj tak pobieżnie się oprowadza, bo i tak z czasem wszystko się poznaje. Nwm, przynajmniej w poprzednich miejscach pracy ja tak miałem. Słyszałem od kumpla, że są mili ludzie tutaj i pomagają na początku wszystko ogarnąć także na spokojnie.

Dark
@lol

w sumie tak jak wszędzie, raczej nigdzie tak nie ma, że człowiek przychodzi, pokazują mu stanowisko pracy i sobie idą bo trzeba nowego we wszystko wdrożyć

Zostaw merytoryczną opinię o Saint-Gobain Sekurit - Żary

• Jak się pracuje w Saint-Gobain Sekurit?

Zobacz opinie na temat firmy Saint-Gobain Sekurit tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 135.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Saint-Gobain Sekurit?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 47, z czego 5 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Saint-Gobain Sekurit
4.6/5 Na podstawie 945 ocen.

Saint-Gobain Sekurit