Opinie o Saint-Gobain Sekurit w Żary Szklarska 27

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Saint-Gobain Sekurit. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Saint-Gobain Sekurit o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja szkła gospodarczego, płaskiego, włókien szklanych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Saint-Gobain Sekurit w Żary Szklarska 27

every

można wyhaczyć jakie premie, czy sucha podstawa?

można wyciągnąć premie też

@notern

a taką przyzwoitą przynajmniej?

@every

uważam, że tak, ale pozwól, że nie będę tu rzucał kwotami

@notern

rozumiem, szkoda, ale pewnie i tak wysokość jest zależna od jakichś czynników. tak mi się wydaje, ale jeżeli jest inaczej, to mnie popraw. a te premie to za co? uznaniowe, za wydajność, za frekwencję?

@every

tak różnie jest, a mamy premie świąteczną, absencyjną i za prace na cztery zmiany

okej, dzięki

@notern

no dobra, a to jakoś procentowo się liczy od wypłaty indywiduzlnej czy ustalona z góry kwota?

@poko

*indywidualnej miało być wyżej, ale to chyba domyślić się można że tak miało być

ale o co sie rozchodzi?

wasik

mi odpowiada praca tutaj, wiem że niektórym nie ale ja mysle ze jest okej

alzi
@wasik

wszystkim odpowiadać chyba nie może, byłoby za dobrze na świecie

alzi
@wasik

ale mi też źle tu jest, pracuję już dłuższy czas i nawet nie sądziłem, że tu tyle zostanę

@wasik

też już napisałem podobną opinie, niech ludzie wiedzą, że nie tylko ci niezadowoleni się tu wypowiadają

szklarz

Pracuję na hartowni i w porównaniu do innych firm w których pracowałem to tutaj jest naprawdę w porządku. Pracuje się czasami ponad 5 dni pod rząd, ale później jest więcej wolnego, co mi akurat bardzo odpowiada, ale rozumiem, że dla niektórych może to być uciążliwe, bo praca nie jest wcale taka lekka.

praca na 4 brygady?

@szklarz

i czy zdarzają się nadgodziny?

@bonobo

jak tak to za $$ czy do odbioru?

@bonobo

bywają zlecane, ale to nie jakoś notorycznie

i wtedy płatne oczywiście

@nugget

tzn? jaka jest tego częstotliwość?

@nugget

tak raz w miesiącu coś się zdarza czy czasem tak czasem tak?

@nugget

takie oczywiste dla mnie to nie było, ale zdecydowanie korzystniejsze wyjście

@bonobo

jejku no nie powiem ci dokładnie, nie zapisuję tego w kalendarzu. jest potrzeba to są nadgodziny, ale to ci powiedzą kiedy i ile

@bonobo

sorry, wpisałem twój nick przez pomyłkę, jakieś zaćmienie przez chwilę miałem, wcześniejszy komentarz to nugget oczywiście.

luz, nic się nie stało

@szklarz

I jak wygląda praca na hartowni?

@szklarz

W sensie nie jest to pytanie o opinię, tylko o to jakie obowiazki się wykonuje

Olga
@szklarz

To maksymalnie ile dni z rzędu tutaj zdarza się pracować? I ile w takim razie dni jest wolnego po takim maratonie w pracy?

@Olga

no przecież już napisał kolega wyżej w komentarzu

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Saint-Gobain Sekurit, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
wicio

jest w porządku firma, uczciwa, tylko trzeba być pracowitym, żeby się utrzymać

@wicio

co to według ciebie znaczy? chodzi po prostu o taką uczciiwą prace?

@menio

Pieniądze z nieba nie lecą, więc wiadomo, że trzeba pracować i się starać wykonywać pracę jak najlepiej

@wicio

to to ja wiem, ale można to rozumieć jednak na róźne sposoby te pracowitość

@menio

no ja nie wiem co ci jeszcze odpowiedzieć i czego nie rozumiesz w moim stwierdzeniu. po prostu nie ma obijactwa to jest dla mnie pracowitość

@wicio

bo każdy ma różne definicje, dla jednego praca ponad siły to dopiero pracowitość, więc raczej chcę się upewnić, że nie jest jakoś bardzo ciężko i właśnie ponad ludzkie siły

@menio

teraz to już mam wrażenie, że się czepiasz słówek niepotrzebnie... jakby praca była ponad moje siły to bym tu nie pracował

@wicio

nie czepiałem się, po prostu dopytywałem, skąd mam wiedzieć jakie masz podejście, różni ludzie po świecie chodzą i różne mają zasady funkcjonowania i coś co dla jednego jest normalne i logiczne, dla drugiego nie, więc chciałem się upewnić, a nie czepiać ani nic

@menio

no dobra, ale mam nadzieje, że już udało mi sie wyjaśnić

Jestem na szczęście już byłym pracownikiem po wielu latach tyrania w tym systemie,kolesiostwie i opierdzielaniu tyłków,w tej głupiej polityce tego zakładu która zamiast dać ludziom zarobić to wydaje pieniądze na glupie tablice,nic nie warte projekty z których nikt nic nie czerpie. Pracownicy z kilkuletnim stażem, dużym doświadczeniem i będącymi operatorami na kilku maszynach są naj mniej doceniani,osoby które przychodzą zaraz po szkole zarabiają nie wiele mniej od tych starszych i doświadczonych,z każdej strony patrzą jak tu wystawić wniosek o ukaranie za byle głupotę,5 % podwyżki przy inflacji ponad 16%? 500 zł dodatku brutto na opał i paliwo? To jakaś kpina z ludzi. Odradzam na dłuższą metę.... stawki nie adekwatne do wymagań i systemu 4 brygadowemu,podczas gdy jeden może legalnie spać na środku hali reszta musi tyrać.... nie polecam

Pałac
@Anonim

+7% z początku roku, czyli w sumie daje to +12% do tego bonusy i dodatki za system. Czy sądzisz ze przy obecnym wzroście cen energii i pozostałych kosztów składowych stać firmę na dalsze podwyżki dla pracowników? Cieszmy się że cokolwiek dostaliśmy i w porównaniu z okolicznymi zakładami nie mamy źle. Pozdrawiam serdecznie :)

Firma
@Pałac

Zgoda, że jeśli chodzi o warunki płacowe to firma nie jest najgorsza i pod tym względem uczciwie trzeba przyznać, że wielu pracowników innych firm jest w gorszym położeniu. Natomiast problemem jest kwestia, że niektóre osoby z kierownictwa utknęły mentalnie w realiach dwucyfrowego bezrobocia, dalej chyba myślą, że takie jest i nie szanują szeregowych pracowników, wydając polecenia i odnosząc się do ludzi w taki sposób jakby nadal 100 osób czekało za bramą. Warto zaktualizować sobie sposób zarządzania i urealnić oczekiwania.

rut

ktoś powie o co chodzi z tym programem zakupu akcji pracowniczych, o którym piszą na stronie?

@rut

A czego w nim nie rozumiesz?

@Karolina

w jaki sposób to działa w ogóle, jesteś w stanie wyjaśnić?

@rut

Kupujesz przykładowo akcje za 1000€,pracodawca dopłaca 500€.Mozesz kupić w 8 ratach potrącanych z pensyjki w ratach.Bez żadnych specjalnych warunków możesz sprzedać je po 5 latach,albo wcześniej jeśli np się rozwiedziesz,adoptujesz dziecko jeśli już masz swoich dwoje lub nadmiernie się zadluzysz.

@Tak

Okej, dzięki wielkie za wyjaśnienie

@Tak

nie spotkałem się jeszcze z czymś takim w innych firmach. a dużo osób z tego korzysta?

@Tak

opłacalne to jest w ogóle?

@Jim Bim

Trudno powiedzieć,ja korzystam.Kupuję od kilku lat z rzędu,zawsze coś masz w razie w.

@Tak

racja, zawsze to coś daje

east
@Tak

Dużo można na tym zarobić?

@east

Na początek 500€ ????A potem to jak z akcjami,nikt nie da Ci gwarancji,że nie stracisz.Ale okres pięciu lat jest na tyle długi,że ja się nie martwię.Plusem jest na pewno,że akcje masz w euro ,a nie w złotówkach.

east
@@Tak

Dzięki wielkie za odp

Interesantka

Cześć, jakie zarobki na start na produkcji? :)

bello

Godziny pracy biurowi mają typowo 8-16? I czy to sztywne godziny są czy można w razie czego się urwać?

kalatea
@bello

tak. jest coś takiego, że możesz pracować cały tydzień do 16:30 i w zamian się urwać w piątek o 14

@kalatea

O coś takiego mi chodziło, super

fatum
@kalatea

Pierwszy raz się z czymś takim spotykam, w sumie spoko, przynajmniej jest szansa coś pozałatwiać, bo z reguły wszystkie urzędy, przychodnie itd. to też do 16 działają...także bardzo dobrze rozwiązane

@fatum

Ja też tak uważam. Jak są tak elastyczni w grafiku to można też przychodzić na późniejszą godzinę i po prostu zostawać dłużej? Idzie się tak dogadać?

fatum
@Andrzej

Ja ci na to nie odpowiem, bo jestem kandydatem, ale w sumie ciekawe czy tak jest

kalatea
@Andrzej

To już byś musiał zagadywać bezpośrednio.

Roma
@bello

Bello, podejrzewam że, chcesz się przyjąć do pracy w biurowcu??? I już pytasz , czy jest możliwość, urywania się z pracy... Przecież to super godziny pracy, weekendy wszystkie wolne, dni świąteczne również, na nadgodziny biura nie wołają.... Nim coś napiszesz pomyśl trochę. Co mają powiedzieć, ludzie zatrudnieni na produkcji.... Pracują w systemie czterobrygadowym, 2 ranki, 2 popołudniówki i 2 nocki...po 6 dniach mają 1, 5 dnia wolnego po przespaniu się.... Mają rodziny , dzieci , dom, starszych schorowanych rodziców, którymi, też muszą się zająć, pracę która do lekkich nie należy i dają radę... I wyprzedzę Twoją odpowiedź typu , , to trzeba było iść do biura, , Nie raz idzie się do takiej pracy jaka jest, i chowa się dumę w kieszeń....tym bardziej że, dużo osób na produkcji posiada wykształcenie wyższe i średnie techniczne ... Przełożeni to też ludzie, i jeżeli sytuacja, tego wymaga idą pracownikowi na przeciw. Pozdrawiam

ther
@Roma

Porównujesz na siłę dwa zupełnie inne stanowiska... i co chcesz udowodnić? Że ktoś pracujący w biurze nie ma prawa mieć sprawy do załatwienia w godzinach, w których pracuje, bo są takie super? A chociażby wszystkie urzędy są czynne właśnie w tych godzinach, a czasem trzeba coś załatwić

@Roma

ale spokojnie, po co od razu elaborat na mój temat nigdzie nie miałam zamiaru pisać " to trzeba było iść do biura", więc nie wiem skąd to założenie. próbujesz mnie wpędzić w wyrzuty sumienia, bo o coś zapytałam...po co? niemniej, też pozdrawiam.

Olga
@Roma

na takiej produkcji pracuje się po 8 godzin ?

@Olga

Po 8,chyba że nadgodziny ,to max 13h

lukas
@Tak

nadgo płatne, czy do odbioru?

często są nadgodziny?

Płatne
@lukas

Najlepiej płatne są niedziele i święta.

lukas

ok, dzięki

yanos
@Płatne

tzn? jak to faktycznie wychodzi?

@Płatne

A często się zdarza praca w weekendy? Czy to dla chętnych raczej?

@Paulina

Przy 4 brygadach weekend masz raz na 1,5 miesiąca. Wolne wypada w tygodniu zazwyczaj.

wrap

Jak raz na 1,5 msc to spoko

wrap

można coś zaplanować

robot

Jak wyglądają pierwsze dni w firmie? Jest jakieś wprowadzenie?

@robot

oczywiście, że muszą ci pokazać co i jak

@robot

nikomu nie zależy na tym, żebyś stał i nie wiedział co masz robić

Paulina

To ile trwa takie wdrożenie zanim zacznie się normalną pracę?

@Paulina

raczej nie ma określonych ram

@nugget

Czyli na zasadzie, że dopóki nie załapiesz?

@bonobo

nooo nie do końca tak, bo wiecznie cie trzymać nie będą czekając aż załapiesz

@bonobo

raczej trzeba być ogarniętym i im szybciej tym lepiej nie

@nugget

Okej, no w sumie logiczne, dzięki

Pracownik DH2

Jestem właśnie na nocce na hali DH2 a tu ubikacje męskie tradycyjnie zapchane, aż się za przeproszeniem wiadomo co z nich wylewa. Szkoda, że od prawie 2 lat nikt nie widzi w tym problemu. Po co mają się zaatwisc? Ważne żeby produkcja szła.

@Pracownik DH2

Nie idzie skorzystać, masakra jakaś, na ogół jedna kabina na 50 chłopa reszta zapchana.

bambino
@Pracownik DH2

to może to zgłoś do kogoś w firmie, a nie piszesz tutaj? tutaj nikt tego nie przeczyta nawet

Portos

Obowiązuje tutaj okres próbny?

Martin

Tak, jak najbardziej

Portos
@Martin

Ile, 3 miechy?

@Martin

A czy ten okres próbny jest na normalnej umowie o pracę?

tak na 3 misiące

miesiące*

na normalnej ;)

era
@aleko

Po próbnym jest od razu na nieokreślony?

@era

Po próbnym masz na rok

era
@.

A okej, to i tak w sumie spoko jest

@.

Później jest na czas nieokreślony czy jeszcze jakaś inna?

@.

wolę dopytać, żeby mieć pewność

zibi
@komandos

Z reguły nieokreślony

@zibi

Najkorzystniejsza forma zatrudnienia dla mnie, dzięki

@komandos

obstawiam, że dla większości ludzi nawet

Pracownik hartowni

Na DH 2 w ubikacji męskiej już któryś dzień z rzędu brak mydła w ubikacji męskiej. Oszczędności? Wiadomo, że skrócili godziny pracy firmy sprzątającej. Jedna deska już rozwalona z miesiąc czasu. Higiena w pełni. Tylko się ludzi czepiać umiecie na hali gdzie jest 40 stopni, a reszta może być w stanie krytycznym. Sanepid powinien zawitać.

Prawda
@Pracownik hartowni

Czego się czepiasz? Muszą oszczędzać, żeby mieć kasę na ten spam pozytywnych komentarzy i ocen tutaj. Zawsze tylko negatywów się doszukujecie.

myd
@Pracownik hartowni

Odezwał się ten co myje ręce

meh

Czy wy potraficie rozmawiać w firmie i zgłaszać problemy czy naprawdę gowork ma być pośrednikiem tych przekazów?

@meh

No jak widać, chyba niekoniecznie

@meh

A jedyne w co to owocuje, to bezsensowne dyskusje

A efektów zero

@takese

No a jakich Ty efektów się spodziewasz po forum? I faktycznie tak jak padło to czy cokolwiek było wgl zgłaszane?

@Karolina

A gdzie ja tu o forum mówie?

@Karolina

Patrząc tu to po forum to nie ma się czego spodziewać raczej

gienek

są obecnie przyjęcia? pozdrawiam

@gienek

@ryba

gdzie znajdę na pewno aktualne oferty?

@ryba

u nich na stronie czy lepiej na jakimś portalu sprawdzać?

@223

Nie jestem z rekrutacji, więc nie wiem gdzie najczęściej aktualizują

@223

No i też tego nie śledzę, bo mi to niepotrzebne

@223

Ja sprawdzałem i tu i tu

na pracuju

@223

tam są daty dodania, więc będziesz miał pewność, że są aktualne

@223

i zwracaj uwagę na lokalizacje, bo tam są wszystkie oferty do SG i można się pogubić co gdzie

@ryba

no jest to jakieś wyjście

@odp

aa to dobra, będę wiedział co i jak, spoko

Judyt

Nie wiem jak okreslic firme ktòra proponuje dziecia wyjscie na lody na Dzien Dziecka a reszta góry bawi sie w Szklarskiej Porebie na integracji .Śmiech na sali wstyd dla firma która miała renomę zaprasza dzieci tylko na lody lepiej juz nic mogli nie robić .Fundusz świadczeń socjalnych tak sie oglaszaja????????????????

eee
@Judyt

"zaprasza dzieci tylko na lody lepiej juz nic mogli nie robić" Ty tak na poważnie??

:")
@eee

a jakby nic nie zrobili to też byłoby źle...

@:")

Dokładnie to samo pomyślałam. A często robią takie akcje dla dzieci?

eee
@:")

wtedy dopiero byłby lament

vaz

Jak z rozmową rekrutacyjną na produkcję? Przeprowadza ją jakiś przyszły kierownik?

@vaz

Szybko można się spodziewać odpowiedzi potem?

@vaz

I czy kojarzycie z rozmowy czy mówili, że zawsze dają odpowiedź jakąś

@vaz

W moim przypadku był to ktoś z działu personalnego o ile dobrze pamiętam

@vaz

Ja dostałem jakoś po tygodniu

@vaz

Wydaje mi się, że tak, że coś wspominali, że niezależnie od wyniku dadzą znać, ale nie dam głowy, to było dawno.

@Warlus

No tak, to pewnie zależy od stanowiska

@Warlus

Jasne, dobrze by było mieć takie info od nich, a to ty już długo tu robisz?

Marzena
@vaz

Ja chyba kojarzę, że kiedyś dawali, a jak jest teraz to nie mam pojęcia.

hm
@Marzena

Pracowałaś tutaj? Czemu nie masz podpisu pod nickiem?

@Marzena

To byłaś na jakichś rozmowach czy kojarzysz ze słyszenia czy jak? Bo nie wiem jak mam to odebrać

JuNK
@vaz

Raczej panie z HR, przynajmniej tak było u mnie.

@JuNK

Okej, dzięki

wki

Czy na magazyniera doświadczenie na wózkach też trzeba mieć czy wystarczą uprawnienia same i doświadczenie na samym stanowisku?

@wki

Czekaj, co? Spróbuj jeszcze raz, ale wyraźniej

@konfucjusz

No czy doświadczenie na wózkach trzeba mieć

Dobra, już rozumiem

@wki

Musisz mieć doświadczenie na magazynie per se i uprawnienia naturalnie. Doświadczenia na samych wózkach nie, posiadanie papierów wystarczy, kurs to też zawsze jakieś zdobycie doświadczenia

Te papiery właśnie mam

@konfucjusz

A w ten sposób nie pomyślałem, że to w sumie też daje jakieś doświadczenie

@wki

No to dobrze dla ciebie, czy coś

@wki

A może warto, bo jednak daje.

shawn

czy przyjmują tutaj też osoby bez doświadczenia, do przyuczenia?

@shawn

W sensie nie, że nigdy w życiu nie pracowałem w ogóle, ale no nie w tej branzy

pusz
@shawn

z tego co widziałem to gdzieniegdzie bardziej wykształcenie albo uprawnienia niż doświadczenie

@pusz

hm, to spoko, poszukam, może akurat coś się trafi pod moje umiejętności

pusz
@shawn

no musisz sobie sam porównać, bo nie wiem co tam byś chciał i mógł robić

@pusz

no taki mam zamiar, nie prosiłem o doradztwo

Maro

Czy jest tu ktoś z zapewnienia jakości dostaw? Chciałbym pozyskać jakieś opinie, raczej nie ogólne o firmie

tak, ktoś jest

@Maro

mi się tu dobrze pracuje, w sumie to nie wiem nad czym się rozpisywać

@pulli

No ogólnie o warunkach zatrudnienia, jak ludzie, jak organizacja pracy, jaka atmosfera i tak dalej

@Maro

warunki zatrudnienia, uważam, mamy dobre, dobra stawka, sporo dodatków. mamy też dobrą stołówkę w firmie, co dla mnie jest korzystną opcją. towarzystwo w firmie całkiem spoko, nie zauważyłem, żeby było jakoś źle, tak normalnie dla mnie

Dziękuję

@pulli

A opowiesz cos o dodatkach - na co mozna liczyć itd?

@pulli

I czy obiady na tej stołówce są jakoś dofinansowywane, czy coś w tym stylu?

Sorry, że tak magluje

@Maro

no całkiem sporo, nie chce się tu jakoś rozpisywać, ale np opieka zdrowotna czy socjal

@Maro

luz, czasem warto tak dopytywać, mi to nie przeszkadza jakoś

A te obiady?

@pulli

I co wchodzi w skład tego socjalu?

zorganizowany

Miałbym pytanko o ofertę inżyniera inwestycji, jeśli mógłby mi ktoś pomóc to byłoby super. W ogłoszeniu jest o podziale czasu pracy. Czy jest to faktycznie w ten sposób rozłożone i podzielone na te kategorie projektów?

RichMitch
@zorganizowany

Jakby tak nie było to po co mieliby o tym pisać? Tak na logikę?

@zorganizowany

Nie, zmyślają w ogłoszeniu, żeby cię zprankować, ah te łapserdaki.

@zorganizowany

A tak na poważnie - skoro w ten sposób to opisują, to w ten sposób to działa. Nie ma co overthinkować ;)

zorganizowany
@Woozy

Spokojnie, przezorny zawsze ubezpieczony. Dzięki...

delp
@Woozy

jesteś z tego stanowiska? w ogłoszeniu jest, że praca stacjonarna łamane na hybrydowa i chciałem dopytać czy może wiesz jak to się rozkłada w tygodniu

@delp

Nie, nie jestem

@delp

Ja pracuję stacjonarnie, więc nie pomogę, musiałbyś dopytać na rozmowie

delp
@Woozy

rozumiem, będę dopytywał na pewno jeśli trafi sie okazja

Zostaw merytoryczną opinię o Saint-Gobain Sekurit - Żary

• Jak się pracuje w Saint-Gobain Sekurit?

Zobacz opinie na temat firmy Saint-Gobain Sekurit tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 135.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Saint-Gobain Sekurit?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 47, z czego 5 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Saint-Gobain Sekurit
4.6/5 Na podstawie 945 ocen.

Saint-Gobain Sekurit