Opinie o Saint-Gobain Sekurit w Żary Szklarska 27

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Saint-Gobain Sekurit. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Saint-Gobain Sekurit o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja szkła gospodarczego, płaskiego, włókien szklanych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Saint-Gobain Sekurit w Żary Szklarska 27

Glo

Z wielkich plusów SG jest długa lista dodatków i umowa bezpośrednio pod firmą więc jeśli chodzi o to na prawde nie można narzekać

rott

o jakich dodatkach mowa?

xero
@rott

jak wejdziesz na stronę internetową sg to wszystkiego się dowiesz.

Dexter
@Glo

Dla wszystkich pod firmę? I od początku zatrudnienia?

Limo
@Glo

Nie zatrudniacie przez agencje?

nochal
@Limo

a co to za różnica czy przez agencje czy pod firme?

Tak

Tak

słoń

Ciężko jest tak fizycznie na produkcji tutaj? Jak sobie starsze osoby poradzą?

@słoń

Wiecie chodzi mi o dźwiganie dużo ruchu i szybko macie starsze osoby? Nie żebym nie był jakiś sprawny czy coś ale już nie mam 20 lat

ekoludek
@słoń

pewnie zależy przy czym konkretnie, raczej wymagająca to jest praca, jak to na produkcji, ale to najlepiej jakby ktoś z pracujących dał znać

Witam czy firma oferuje jakieś dodatki oprócz podstawy w wypłacie? Uważam że tak powinno być

@Kandydat

Drugie moje pytanie to o nadgodziny czy są i czy płatne żeby sobie dorobić?

xowy
@Kandydat

o jakie stanowisko ci sie rozchodzi?

monte

Premia za system 4brygadowy, premia absencyjna

monte

Zdarzają się, płatne

@monte

Można się zgłaszać na nie czy są delegowane?

banki
@monte

a jakby ktoś potrzebował sobie odebrać dzień wolny za nadgodziny, to myślisz że byłby problem?

lotek
@banki

no jak jednorazowa sytuacja to pewnie kwestia dogadania

Emix
@banki

To już raczej nie do nas pytanie

xero
@Kandydat

wszystko jest opisane na stronie internetowej sg, polecam poczytać.

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Saint-Gobain Sekurit, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?

Witam czy to normalne w tej firmie że stawka godzinowa jest kilka złoty poniżej minimalnej krajowej (22,80zł)? Czy może ja czegoś dokładnie nie rozumiem odnośnie wynagrodzeń

Kierowca z Morawca

Jestem bardzo zadowolony z firmy i nie zgadzam się z niektórymi komentarzami że trzeba długo czekać na załadunek. Wczoraj moja spedycja nie przesłała numerów zadzwoniła do mnie pani z magazynu i spedycja od razu zadziałała chociaż było już dość późno. Chciał bym podziękować za tak sprawną obsługę i mam nadzieję że jeszcze wrócę do waszej firmy.

Marlon

Oferta na staż w dziale BHP - rozumiem, że staże są tutaj płatne, tak?

magzz
@Marlon

staż to staż więc najpewniej tak, najlepiej ich się pytać

Moreno
@magzz

Staż chyba z zalozenia jest platny.. moze sie myle?

Xvr
@Marlon

tak, staże tutaj są płatne

Marlon
@Xvr

dzięki za odpowiedź, już się dowiedziałem wcześniej, ale mam też pytanie, po takim stażu zdarza się, że kogoś zostawiają?

hmm
@Marlon

podejrzewam, że może się tak zdarzyć

@Marlon

tak, zdarza się jeśli ktoś jest ogarnięty i chętny do pracy

forsi
@yaho

dobra a takie pytanie, zakłądając że się odbyło staż i jest oferta pracy od firmy, to najpierw standardowo jest okres próbny czy już od razu dają uopa na określony?

forsi
@yaho

chodzi mi o to czy ten staż wpływa jakoś na przyspieszenie okresu otrzymania uopa czy bez znaczenia?

@forsi

hmm, w sumie to nie wiem, ale to sensowne, że by się przechodziło od razu na umowę

@forsi

ale jakiś nadzór pewnie i tak musi być na początku. to już najlepiej by było pytać o szczegóły w firmie, np. podczas rekrutacji na ten staż cały

@yaho

a właśnie co do tego stażu, bo piszą, że wymagana znajomość angielskiego, ktoś wie czy to jakoś sprawdzają zanim cię przyjmą?

@yaho

w sensie w rozmowie czy jakiś test czy chcą oficjalnie potwierdzenie certyfikatem??

@ang

jak wymagają, to na bank sprawdzą

@ang

pewnie konwersacja podczas rozmowy, tak zgaduję

sokół

a masz certyfikat??

sokół
@ang

jak masz to od razu dołącz do cv, ale nie sądzę, żeby to było konieczne, bardziej chodzi o to czy się komunikatywnie posługujesz, więc też to pewnie zweryfikują podczas rozmowy, tak myślę

@sokół

no właśnie nie mam i się zastanawiałem, czy nie musiałbym robić specjalnie na tę okazję, czy coś

PRACOWNIK

MAM PYTANIE DLACZEGO DOCHODZI DO KRADZIEŻY JEDZENIA ZAMAWIANEGO TZW SMART LUNCH ???? KTO ZA TO ODPOWIADA ??? PRZECIEŻ KAŻDY PRACOWNIK PRODUKCJI , PRACUJE I DOSTAJE ZA SWOJĄ PRACĘ WYNAGRODZENIE..... WIĘC MA MOŻLIWOŚĆ ZAMÓWIENIA SOBIE , WYBRANEGO PRZEZ SIEBIE POSIŁKU I ZAPŁACENIE ZA NIE ZE SWOICH PIENIĘDZY .... JAK NISKO TRZEBA UPAŚĆ, I JAKĄ TRZEBA BYĆ CH@MSK@ K@N@LI@, ŻEBY ROBIĆ TAKIE NUMERY... TYM BARDZIEJ , ŻE TO NIE PIERWSZY RAZ.... LUDZIE OGARNIJCIE SIĘ , BO ZACHOWUJECIE SIĘ PONIŻEJ GODNOŚCI....

@PRACOWNIK

(usunięte przez administratora) to (usunięte przez administratora) Nawet czujniki wody z ubikacji ukradną albo deskę klozetową połamią.

czujniki? jak firma niby na taką okoliczność reaguje, jak oni to skomentowali? zabezpieczyli teraz to?

to znaczy mówili o przypadkach że kilka lat temu tak było że ktos wjechał i coś ukradł, teraz nie wiem.

ParyskaBagieta

Na stazu idzie sie cos nauczyc? jest rzeczywiscie co robic?

idzie idzie
@ParyskaBagieta

no jak faktycznie chcesz i się starasz to zapewne tak, kwestia zaangażowania wydaje mi się, ja przynajmniej z takim nastawieniem zamierzam się rekrutować :)

@ParyskaBagieta

jak obserwuje to raczej zadowoleni stażyści wychodzą od nas więc coś chyba sie uczą ale zależy z jakim nastawieniem przyjdziesz

Igi
@yaho

przydalaby sie jeszcze opinia od kogos kto stażował

@Igi

no możesz czekać tutaj aż ktoś się zjawi i coś napisze albo sam się przekonać. twój wybór

odp
@ParyskaBagieta

a po co innego miałby być staż?? co za pytanie.. no jasne, że coś z niego wyniesiesz, chyba że chcesz tylko odbębnić i sam nie masz zamiaru się angażować, to wiesz.. zastanów się czy jest sens..

kotuś

na święta coś się szykuje w tym roku czy niebardzo?

anon
@kotuś

A z reguły było coś?

mikos
@anon

mieliśmy integracyjną wigilie

MIŁY
@mikos

byla czy bedzie w tym roku?

@kotuś

A co do dodatków, trwa rekrutacja obecnie na stanowisko Inżynier Jakości QA. Napisali w dodatkach że dają bonus roczny. Wie ktoś co to za bonus, ile wynosi? Jak to się nalicza pracownikowi?

kilorn

jestem zainteresowany stażem, pojawiło sie ogłoszenie, ktoś może w nim uczestniczył??

@kilorn

była by opcja po stażu na zleniówce przejść na umowe o prace ewentualnie?

ogólnie jaka atmosfera?

@kilorn

Ja probuje akurat. Poczytalem troche forum i jestem dobrej mysli.I podobno mozna przejsc na umowe o prace

@bidon

o to dobra wiadomość, bo mi to zależy na uop bardzo

@bidon

w sensie też się rekrutujesz dopiero na staż? czy odezwali się już do ciebie?

@kilorn

Ale pamiętaj, że napisałem "podobno", bo jednak dopóki sam nei zweryfikuje, to nie będę miał 100% pewności

@kilorn

Nie, póki co jeszcze nie było żadnej odpowiedzi, ale też dopiero co się odezwałem

mysza
@bidon

to do controllingu startujecie?

mysza
@bidon

to z tej fundacji przedsiębiorczość? czy gdzieś indziej widzieliście ogłoszenie?

oaza cierpliwości
@mysza

ja widziałem na olx, do działu rozwoju produktów akurat

bunia
@oaza cierpliwości

a startujesz na tą ofertę?

bunia
@oaza cierpliwości

ogólnie to był tu ktoś na stażu, jak oceniacie? niekoniecznie konkretnie z tego działu, jaka umowa, benefity?

florees
@bunia

co do umowy to w ogłoszeniu wyczytałam, że umowa zlecenie, a o benefitach jest w ogłoszeniu to nie ma sensu kopiować, obczaj sobie

Irena
@florees

A wiecie czy długo trwa taka rekrutacja? Jest szansa się załapać jeszcze w tym roku?

plomba
@Irena

jak się postarasz, to pewnie szansa by była :) nie no, poważnie to sprawdź oferty

jaga
@plomba

irena biorąc pod uwagę że już za dwa tygodnie święta to nie wydaje mi się ale też obserwuje ogłoszenia.

okular
@jaga

no w Żarach nic nie dodali póki co, ja liczę, że może po nowym roku coś wpadnie

jan

jest tutaj szansa na realną zmianę stanowiska/ awans?

@jan

są tutaj szkolenia wewnętrzne? albo pracownicy są na jakieś wysyłane?

norman
@jan

z czego na co chcesz awansować?

norman
@jan

no ogólnie to da sie awansować, szkolenia dla poniektórych stanowisk też są, no wszystko zależy na co sie tu zgłaszasz i jakie masz oczekiwania

@norman

jak narazie to chciałem się zorientować jak to tutaj wygląda czy są szanse na awanse podnoszenie kwalifikacji czy coś

@jan

ogólnie to jak ci się tutaj pracuje, jesteś zadowolony?

Kierowca

W piątek byłem tam na załadunku portiernia straszne podejście za to długo na załadunek nie czekałem bo po 10 już byłem ładowany. Magazynierzy bardzo szybko mnie załadowali a pani z biura bardzo miła. Przy okazji chciał bym pozdrowić śliczną panią i mam nadzieję że jeszcze się spotkamy.

Dsv
@Kierowca

Ja już dawno tej miłej pani nie widziałem

kamp

Czy staże jakieś są organizowane może? Wrzucają takie oferty?

defensor
@kamp

Tak. Z resztą na to pytanie i inne dotyczące stażu, odpowiedzi znajdziesz poniżej na forum. Polecam poczytać

StażoweMocne

Temat poruszany kilkukrotnie, ale uprzejmie odpowiem - Tak, są organizowane

oaza cierpliwości
@kamp

na (usunięte przez administratora)wrzucili ofertę stażu w dziale rozwoju produktów, także nie wiem czy to cię interesuje akurat, ale na przyszłość sobie możesz obserwować ich profil tam, jak sam zresztą zrobiłem

Hejka, jak oceniacie staże w tym oddziale? Był ktoś w tu obecnych może? Czy jest szansa na przejście na etat jeśli się jest dobrym?

Yvy

Zazwyczaj jest szansa na etat jeśli jest się dobrym :D przynajmniej w większości firm właśnie tak to wygląda, no ale to trzeba się jakoś wykazać

Yvy

a staże oceniam raczej spoko można się czegoś nauczyć to na pewno także polecam pozdrawiam

Jono
@Yvy

jak szukają stażystów to są ogłoszenia czy trzeba się zgłaszać do rekrutacji po prostu, bo np. nie wrzucają czy coś

zorientowany
@Jono

jak przeglądałem oferty na pracuj, to były tam też oferty staży, więc raczej wrzucają

zorientowany
@Jono

w sumie nie napisałeś o jakie stanowisko ci chodzi, ale myśle, że jak akurat nie ma tego co chcesz, to możesz śmiało napisać do rekrutacji, co ci szkodzi

StażoweMocne

Jak jesteś mocny gracz to możesz dużo wyżej zajść w tej firmie. Kazdy kiedys zaczynal

głodny

hejka wiecie jakie jest jadło w barze smak? jeszcze tam nie zjadłem ale planuje ktoś tam co poleca?

@głodny

ale o co tu się rozchodzi bo nie rozumiem? jaki bar?

zodek
@głodny

Zależy kto co lubi mi nie przypadł do gustu

niewybredny
@głodny

no całkiem ok, ja jakoś nie jestem wybredny

smak
@hę

o barze smak, sa podobno dofinansowane posiłki

smakosz

zacna jadłodajnia, polecam

@smakosz

ironicznie czy faktycznie coś polecasz

smakosz
@kilorn

no dobrze jest wszystko kolego, nie stresuj sie

x
@smak

Wiadomo ile to dofinansowanie wynosi?

kamp
@smakosz

a to dobrze, że dobrze, to dobrze wiedzieć

dawido137

Witam co możecie powiedzieć o dziale utrzymania ruchu ? Jak z nowymi pracownikami tego działu którzy niekoniecznie mają pojęcie o wszystkich zagadnieniach ?

majkos
@dawido137

nie bardzo rozumiem o co ci chodzi w tym drugim pytaniu?

majkos
@dawido137

jeżeli oferta jest dla osób bez doświadczenia to na pewno doszkalają o ile w ogóle jestem w temacie, o którym piszesz

Ambi
@majkos

Chyba właśnie chodzi o to, jak wygląda ich wdrożenie do pracy i czy solidnie przygotowują do jej wykonywania, kiedy ktoś jest zielony

Ambi
@majkos

Przynajmniej ja to tak rozumiem

luki
@Ambi

no raczej nikt nikogo nie rzuca na głęboką wodę i pierwsze dni to są takie na poznanie co, gdzie i jak, każdy kiedyś zaczynał, tak mi się wydaje przynajmniej

ring
@dawido137

wystarczy chciec i byc kumatym i na spokojnie temat do ogarniecia

stażysta

widziałem ogłoszenie że szukają stażysty, w dziale procesu fajnie bo jest na umowę zlecenie, zastanawiam się nad wystartowaniem tylko mam pytanie czy jest może ktoś kto odbywał taki staż, jak to wyglądało, jaka atmosfera, faktycznie można sie czegos nauczyć? i czy są przewidziane jakieś benefity w związku ze stażem czy tylko ludzie na umowie o prace takie posiadają?

fix
@stażysta

po to jest staż, żeby się właśnie czegoś nauczyć, poza tym potem pewnie jak się sprawdzisz jest większa szansa zatrudnienia, bo już będziesz ogarniał i wgl

lab
@stażysta

wiesz co na umowie masz cały pakiet benefitów, natomiast nie wiem jak na zleceniówce pasowało by się kogoś spytać kto był tak zatrudniony... ale napewno po takim stażu droga bedzie łatwiejsza niż zewnątrz

Inżynier

Witam, szukam pracy i natrafiłem na ogłoszenie na stanowisko Inżyniera Jakości w Żarach z rekrutacją zdalną. Mógłby ktoś opowiedzieć jak to wygląda?

@Inżynier

Do tej pory jak składałem CV to było to po prostu stacjonarnie, ale po pandemii taka rekrutacja to chyba standard, więc wolę podpytać tu? dostaje się jakieś zadania? na jakie pytania się przygotować?

@Inżynier

może ktoś z pracujących na tym stanowisku wie o co chodzi z wymaganiem “gotowości na podróże zagraniczne (krótkotrwałe)”? bo myślałem, że tylko stacjonarnie

@Inżynier

no mniej więcej tak, że po rozmowie telefonicznej umawiają się na spotkanie video i dostajesz linka, tam się logujesz i leci

@Inżynier

w sumie zdalnie niczym się specjalnie nie różni od zwykłej rekrutacji, tyle że nie musisz zasuwać do siedziby firmy, tylko jesteś w domu

@Inżynier

nie mój dział, o wyjazdy służbowe chyba najlepiej ich dopytać na rozmowie dla jasności

Kand
@Inżynier

ja wysłałem CV na inz procesu, a jak szukałem info to na ich stronie jest poradnik jak się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej online, moze zobacz sobie

Kand
@Inżynier

a właśnie co do pytań to nie wiem, ale tu też korzystają z metody STAR, też info na stronie

gon

Czy każda jakby podfirma czyli np. sekurit, autover Saint Gobain zajmuje się czymś innym?

Torres
@gon

No w zasadzie to tak, po to jest to rozdzielone. Jest jeszcze tadmar i glassolutions

Gorlek
@gon

Nie chcę być niemiły, ale no pomyśl logicznie...myślenie nie boli

gon
@Gorlek

Nie chcesz być niemiły ale jesteś... nie znam jeszcze każdego tworu Saint Gobain, dlatego dopytuje

Gorlek
@gon

To o nich poczytaj ;) Źródeł wiedzy nie brakuje.

Jono
@Gorlek

gdzie szukać info o tym?

Zostaw merytoryczną opinię o Saint-Gobain Sekurit - Żary

• Jak się pracuje w Saint-Gobain Sekurit?

Zobacz opinie na temat firmy Saint-Gobain Sekurit tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 136.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Saint-Gobain Sekurit?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 48, z czego 5 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Saint-Gobain Sekurit
4.6/5 Na podstawie 946 ocen.

Saint-Gobain Sekurit