PORR S.A.

Opinie o PORR S.A.

Teeddd

Jakie zarobki w Norwegii pszy mostach? ??

@Teeddd

Zarobki jak na Norwegje i projekt finansowany przez państwo to marne niecałe 200 NOK

Vampuś
@anonymous

Marne 199 kr, wyżywienie całodobowe, pojedyncze pokoje, wycieczki finansowane przez firmę, przeloty, poprostu strasznie... ;)

Thomas_ek
@anonymous

Faktycznie dramat - super miejsce - można się naprawdę wiele nauczyć, firma funduje samolot do domu, cywilizowane warunki jeśli chodzi o współpracowników i inwestora (nie to co przy Gdace) - to nic tylko się załamać ;-)) Ludzie, ogarnijcie się.

tomek
@anonymous

jak sie tam dostac? jestem cieśla z 6 letnim doswiadczeniem. ang bardzo dobry. do kogo wysłac cv? jakiś adres? jak ma ktoś jakieś info prosze pisac na t.prostak@wp.pl

@Rozczarowany, myślę, że zarobki, o których piszesz, nie są takie złe :) Czy firma na pewno nie zapewnia zakwaterowania? @Vampuś, pracowałeś w PORR S.A.? Widzę, że wymieniłeś już sporo ważnych aspektów, ale możesz jeszcze powiedzieć, jakiego typu umowy można się spodziewać zatrudniając się w tej firmie? @Mateusz, a Ty pracujesz w PORR S.A.? A może chciałbyś? :)

@Marta

Zależy czy ktoś przyjechał zarobić czy tylko przeżyć, jeśli to drugie, to 1800 (z premiami za święta, gorzej jak ich nie ma) powinno wystarczyć, nawet jak się załatwia swoje potrzeby w lesie ;)

@Rozczarowany

Jest tyle aktualnie ofert na rynku w Polsce jeśłi chodzi o budowlankę, że naprawdę dziwie się że ludzie chcą wyjeżdżać i pracować w Niemczech - i to często bez znajomości języka. A nawet jeśłi już się zdecydowali i się nie podoba - to zawsze można wrócić. Kolega z Budimexu na budowie na S17-stce miał tak daleko do toitoja że wolał iść do lasu. I co? Normalne życie.

Ghm
@Marta

W Norwegii na mostach całodobowo praca. Polbau2. Atmosfera ciężka!

Akim
@Marta

Ciężkie warunki pracy w Norwegii,każdy obiekt jest pilny do roboty. Praca na zmiany całą dobę i zapraszają w niedzielę. Dochodzi do tego że informują że zwolnią i zatrudnią podwykonawców! Albo obiecują nowe kontrakty. Brak pejslipów w terminie. Dużo młodzieży która dopiero zdobywa doświadczenie. Błędy geodezyjne i w dostawach materiałów,później ludzie muszą pracować pod presją na 3 zmiany żeby zdążyć. Czasem jest brak podstawowych narzędzi, w trakcie roboty jeżdżą po innych budowach i magazynie szukają narzędzi. Nie wszyscy dostali ubezpieczenie z NAV. Brak ubezpieczenia w Polsce. Dużo rodzin na budowach. I szybciej,więcej,głębiej,robić szybciej,presja. Gdzie jest BHP ? Naprawdę niewesoła sytuacja. Tunel oddali 1 miesiąc przed czasem-tylko podśmiewali się z ludzi. Teraz wszędzie pilne. Ludzi zwożą busami z jednej budowy na drugą gdzie pilne,pilne,pilne,szybkość,więcej godzin,więcej...

Polak
@Ghm

Tak,tak,tak. Co się dziwić, jak na legendarnym moście 200 seria błędów czy pomyłek spowodowała opóźnienie 7-9 dniowe. Jak wieści niosą zaczęło się od położenia dźwigarów na strop ale ktoś zapomniał zrobić stężeń między belkami Heb-to rozbiórka. Później po zaszalowaniu 2/3 stropu ktoś sprawdził że jest za nisko-to do rozebrania i poprawy. Później szalunki do przeróbki bo dostali nie te co trzeba czy wadliwe... No i ludzi do roboty 24 h/na dobę,dopingować,wizytacje, stanie,doping. Słynny tekst - Jak się nie wyrobicie do Świąt to weźmiemy podwykonawców a was zwolnimy-stał się hitem. Na koniec to brakowało podstawowych narzędzi pracy. Oto jest prawda.

Yigor
@Akim

Jak jest dużo kontraktów i terminy cisną, to każdemu się wydaje że jego budowa jest najważniejsza i pilna! I tak było zawsze i zawsze bedzie. Sporo ludzi z Polski tam pojechało bo i zarobki większe i social lepszy, a że falami jest więcej roboty - to wszędzie tak jest jak kończysz budowę. Poza tym, przy norweskim systemie pracy Inwestora z Wykonawcą, to coś nie chce mi się wierzyć w to co piszesz o błędach bo tylko pozazdrościć takich w Polsce.

Jorg
@Polak

Do "Polak": Smucisz aż zęby bolą....! Wszyscy zasuwaliśmy żeby każdy mógł wyjechać na święta do domu! Chciałeś zostać? Prosze bardzo! Ale nie ciągnij reszty za sobą. Obiekt K200 który jest w tej chwili najważniejszym obiektem na budowie E18 RD - bez niego generalny wykonawca nie będzie mógł prowadzić dalszych prac! Pracowaliśmy na 3 zmiany od połowy marca i szczęśliwie się udało. I to tylko dzięki mobilizacji WSZYSTKICH . Nie podoba się - trudno, możesz zrezygnować. Ale nie deprecjonuj pracy nas wszystkich.

Niki Cruz

Uważajcie na Norwegię-robi się to co w Niemczech !!

marek
@Niki Cruz

Słabości systemu są WSZĘDZIE! Ważne, żeby brać te wszystkie głosy pod uwagę i poprawiać co tylko się da! A poprawia się, bo widzę już np u nas pracujących dla PORR Niemcy że jak coś zgłaszamy to widać poprawę. Np był swego czasu mały kłopot z dostawą ubrań roboczych bo brakowało większych rozmiarów, ale zgłosiliśmy temat i już ogarnięte. Co do Norwegii to nie wiem, ale sporo kolegów pojechało i są zadowoleni. A że terminy cisną no to sie pracuje, wiadomo.

Rozczarowany

Porr Niemcy, mój wielki błąd że dałem się nabrać na obietnice składane w firmie. Straszne warunki, brak baraku, przerwy w aucie, czasami na świeżym powietrzu (śnieg, deszcz, nikogo to nie obchodzi), potrzeby osobiste trzeba załatwiać w lesie, zarobki 1500-1800 euro, nie polecam.

jerzyk
@Rozczarowany

1800 euro.......??? Za pracę na budowie, bez znajomości języka, z wyżywieniem i zakwaterowaniem? Może być

@jerzyk

Dla kogoś bez ambicji i doświadczenia praca się spodoba, w tym przypadku polecam ci "jerzyk".

jerzyk
@Rozczarowany

Rozumiem, że pojechałeś pracować fizycznie w Niemczech bo nie masz ani ambicji, ani doświadczenia, Kolego "Rozczarowany"?

@jerzyk

Haha, wyjechałem ponieważ chciałem zobaczyć jak jest w Porr i jak wygląda praca w Niemczech. Czy to brak ambicji? Wątpię, inaczej robilbym dalej jak niewolnik, ale tobie jerzyk jest to pisane.

Ghm

W Norwegii na budowach to się robi Polbau 2. Praca na mostach całodobowo na zmiany. Atmosfera ciężka.

Coś

Nie dajcie się nabrać,warunki płacowe to żenada,jak tak dalej pójdzie to ludzie zaczną się zwalniać

@Coś

A nie widziałeś dokładnie na umowie ile będziesz miał wypłaty...? Coś ściemniasz, kolego.

Mateusz

Moim zdaneim Porr to jest aktualnie jeden z bardziej atrakcyjnych pracodawców w budowlance - ma budowy w całej Polsce, właściwie w każdej dziedzinie - od energetycznych, po drogowe wszystkie "eski", czy te projekty hydrotechniczne, o tych kubaturowych nawet nie wspominam. I ciągle mówią że zatrudniają, nie to co Skanska - raz zwalniają, a potem widzę ogłoszenia ws pracy. Niepoważne trochę. Widzialem na Kolskiej w Warszawie coś większego się buduje - ktoś wie, co to będzie?

julian_s
@Mateusz

To może być to - Vizja Park. Ciekawy obiekt, swoją drogą. http://www.urbanity.pl/mazowieckie/warszawa/vizja-park,b14244

Robert

Pracuje w Skanska. Byłem na rozmowie w PORR - bo zapowiadali że chcą zatrudnić tych, którzych Skanska zwolni. Fajna rozmowa, otwarci ludzie. Problem w tym, że nikt na razie nie wie, kogo tak naprawdę Skanska chce zwolnić...:/ Napisali ze zwolnią masę ludzi, nie wiadomo kto, co , kogo najpierw... Każdy szuka czegoś ale wiadomo - dopóki papieru do ręki nie dostanie - kazdy jest zbyt wygodny żeby zmieniać robotę. No to czekamy, kiedy zacznie się zwalnianie tak naprawdę.

Jerzy

Rozumiem, że praca za granicą dla niektórych jest za ciężka i szukają dziury w całym żeby odejść z twarzą!!

mateusz
@Jerzy

Skoro jest "tak żle" jak piszą ci niezadowoleni to jakim sposobem do firmy w ubiegłym roku przyszło ponad pół tysiąca nowych pracowników ...? i to głównie na budowy...???? no coś tu ściemniacie jednak

Arek
@mateusz

Jezeli masz taka wiedze to napisz ile zaraz odeszlo po pierwszej wyplacie ?

@mateusz

A gdzie mieli pójść? Przecież nie będą siedzieć w biurze pracy. Mogli polecieć do Anglii albo pojechać do Holandii.

Avatar

Panie, na rynku budowlanym w Polsce szukają ludzi i na rękach ich noszą - ponad 150 tysięcy miejsc pracy dla budowlańców! A Ty piszesz, że oni muszą do Holandii jeździć...??? Jak ktoś chce to pracę znajdzie .

Jest to dużo opinii na temat pracy w Niemczech, więc pozwolę sobie napisać o swoich doświadczeniach. Jesteśmy na budowie od niedawna, stawki są zgodne z tym, co podpisywaliśmy na umowach. Można dostać wiecej, ale faktycznie trzeba się wykazać i pracować odpowiednio więcej. Faktem jest że jest problem z tymi majstrami - bo to jest tak, że są naszym "pierwszym" polskojęzycznym kontaktem - potem są już tylko Niemcy. No i oczywiscie, są lepsi i gorsi majstrowie. Jak wszędzie na budowach, czy w innej pracy. Ale wydaje mi się, że to wszystko zależy od danego człowieka. An na pewno chcemy, żeby się trochę zastanowili nad sobą, bo od atmosfery też sporo zależy. Także do pracy samej nie mam uwag, ale na pewno można by z majstrami pogadać - bo jak im zejdą ludzie z budowy to będa mieli problem.

Zawiedziony

Nie polecam firmy dobrych fachowców wysylaja do Niemiec bo maja braki płaca grosze bo na czysto wychodzi okolo 7 euro. Obiecuja kokosy, a po pewnym czasie dowiadujesz sie ze na Norwegii pracuja kasjerzy z lidla czy biedronki a ty co znasz sie na robocie masz 20 lat stazu pracujesz za polowe tego co oni . Gdzie tu jest logika . Z takim podejsciem to straca dobrych fachowcow bo zapotrzebowanie jest sam odeszlem po miesiacu poniewaz obiecali mi Norwegie a po pewnym czasie dowiedzialem sie od kierownika ze nic z tego nie bedzie to co w biurze mowia to tylko obiecanki. po pracy w Niemczech nie ma szans na wyjazd do skandynawii.

Fil
@Zawiedziony

W Norwegii nie pracują kasjerzy z lidla a zarobki to 199 koron brutto,praca w zimnie na wietrze, na jednym odcinku atmosfera jest lepsza a na drugim gorsza. Są tacy i tacy. Jak masz w kraju w miarę przyzwoitą pensję i umowę to bądź zadowolony

Kikir
@Zawiedziony

Sz.pan ma złe info bo na budowie w Norwegia pracują ludzie z kwalifikacjami ale nie są to kasjerzy z biedronki. Zarobki to na godz. 199 brutto koron. faktycznie to pogoda daje się we znaki .

BoB Budowniczy

Dla wszystkich opisujących tutaj pracę na zagranicznych kontraktach PORR, prośba o nie manipulowanie informacją. Wg mojej wiedzy sytuacja wygląda tak: 1.Nie mieszajmy wątków zatrudnienia w Niemczech z Norwegią. Nie ma migracji z jednego kraju do drugiego. Nie spotkałem się z tym, żeby ktoś coś takiego obiecywał, na pewno nie ludzie z PORR którzy są odpowiedzialni za zatrudnienie. 2. Przykładowo, pracownik w Niemczech rozliczany po najniższej stawce (11,30€/h) zarabia netto (na rękę) ok 7,8€/h. Jeśli jest słaby, niepunktualny to znaczy, że nie jest premiowany i w związku z tym zarabia mało. 3. PORR zapewnia wieloletnie zatrudnienie na swoich projektach w Niemczech i to akurat mogę osobiście potwierdzić. Dobrzy pracownicy są premiowani za ich fachowość. Nie da się ukryć, że ważne jest też przestrzeganie BHP. Jeśli spełniacie te kryteria - to nie powiniście narzekać. Mam wrażenie, że narzekają ci którzy mają coś na sumieniu albo wymagają nie wiadomo czego.

klement
@BoB Budowniczy

A ja moge potwierdzic czesc tych wypowiedzi .Maja duze braki w Niemczech obiecuja niewiadomo co liczac ze ludzie zostana i tak beda robic mimo ze nie dotrzymaja umowy

@klement

Jakiego rodzaju "braki"? Brak ludzi? Wszędzie brakuje ludzi na budowach. A jeśli chodzi o warunki pracy, tak jak napisałem - stawka jest jasno ustalona i - tak jak wszędzie - przykładasz się do pracy to jesteś potem premiowany. Myślisz, że zależy im, żeby ludzie odchodzili? Nie sądzę.

Klement
@BoB Budowniczy

Człowieku pracowałem w tej firmie to wiem co obiecują a jak to z czasem wychodzi problem z ubraniami jest nawet to co tu mówić o zarobkach jeżeli firma by dała godne warunki pracy i dała zarobić to Nie brakowało by im tyłu pracowników. Podwykonawcy lepsze pieniądze mieli niż my nawet diety nie dostajesz

Diana

Co kto lubi z tego co zauważyłam to każdy działem zarządza facet który lubi się otaczać młodymi kobietami z podtekstem dla mnie jest to słabe zwłaszcza szef administracji

Marwina
@Diana

Z tym, że każda z nich ma męża i dzieci.... Faktycznie, to że firma daj pracę młodym kobietom to SKANDAL!!!! Powinny w domu siedzieć, przy garach.

PioTr123456

czy PORR zatrudnia pracowników do pracy za granica tylko i wyłącznie na POLSKA umowę o pracę? Czy są w stanie np. pójść na rękę w sytuacji gdy ktoś NIE MOŻE mieć polskiej umowy gdyż ma... taką a nie inną sytuacje życiową?

Życiowy
@PioTr123456

Nie sądzę - w zakresie prawa pracy no przepisy są dosyć restrykcyjne.... Raczej nikt nie zaryzykuje z uwagi na Twoją sytuację życiową. Bo co życie- to sytuacja.... Pozdrawiam

PioTr123456

Robert

Może mi ktoś podpowiedzieć coś w temacie stażu w dziale handlowym? Jaka jest atmosfera w firmie? Czy praca tylko w Warszawie czy może poza terenem?

Dzidek

Pracowałem pod tą firmą w Warszawie przy zbiornikach retencyjnych nie polecam (usunięte przez administratora)

Czy ktoś odpowie użytkownikowi forum @luk? Obecnie firma PORR S.A. poszukuje pracownika na stanowisko Młodszy Specjalista ds. Podatków. W ofercie pracy napisali, że zapewniają umowę o pracę, interesującą i odpowiedzialną pracę w międzynarodowej Spółce, bogaty pakiet świadczeń socjalnych, m.in. Multisport, MyBenefit oraz opieka medyczna, pracę z najlepszymi specjalistami w branży budowlanej. Czy ktoś z was może zastanawia się nad złożeniem cv?

Brick
@Marta

A skąd my mamy wiedzieć, jakie są stawki? Wiadomo że poszły do góry, bo ludzi brak - wszyscy powyjeżdżali. Najlepiej jeśli złoży aplikację i sam wynegocjuje dla siebie stawkę, albo zadzwoni do działu kard.

luk

Witam. Jakie są stawki dla operatorów koparek lub ładowarek?

Nowegryp
@luk

Zadzwoń sobie do kadr, bo to się cały czas chyba zmienia - zwłaszcza teraz, jak widać że brakuje ludzi do pracy na takich stanowiskach

Zachęcam wszystkich forumowiczów do przeczytania wywiadu z Dyrektor Biura Personalnego PORR S.A., który znajdziecie na stronie http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,823475,wywiad-agnieszka-stanczyk Opowie ktoś o swoich doświadczeniach związanych z pracą w PORR S.A.?

Zostaw merytoryczną opinię o PORR S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w PORR S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PORR S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 159.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PORR S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 130, z czego 16 to opinie pozytywne, 84 to opinie negatywne, a 30 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PORR S.A.?

Kandydaci do pracy w PORR S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PORR S.A.