Zakłady Mięsne Łuków S.A.

Opinie o Zakłady Mięsne Łuków S.A.

Renia

Ciekawe czy już od marca zaczną inaczej te wypłaty naliczać bo mam wrażenie że raczej nie

@Renia

A czy w Waszym rejonie płacą dodatek za nie chodzenie na zwolnienia? Jest wogole coś takiego?

@Mariola777

Myślę że na 1000 procent nie na razie to słyszałam że strasznie dużo osób ze sklepów odchodzi w (usunięte przez administratora)zaczynają mieć jak góra coś z tym nie zrobi to firma padnie bo na tych z góry nie będzie miał kto robić powinni się zastanowić co robią przemyśleć za ile ludzie pracują ,zwiększyć ubytki bo teraz otwierając niektóre szynki na dzień dobry brakuje 15 deko i potem dziwne że inwentaryzacja do niczego wychodzi , ostatnio w mięsie szynowym 70 deko wody było.Szkoda gadac

@Renia

No ta woda w szynce to przesada, u mnie też się zdarza, po 50-60 dkg.

@Mariola777

A ty z jakiego regionu jesteś? że tak ci wszystko pasuje. Jak tak dobrze zarabiasz to po co ci dodatek, pracuj za najniższa, zobaczysz jak to dobrze i czy wtedy będziesz chwalić pracę w Łukowie.Nigdy nikomu nie mów żeby się zwolnił z pracy, bo nie wiesz kto jak żyje.Współczuję brak empatii.

@ja

A czy to istotne z jakiego jestem regionu?!! Też mi się wiele rzeczy nie podoba, ale co mam zrobić??? Pracuje bo muszę

Obserwująca
@Renia

No i jak wynagrodzenia za luty

@Obserwująca

Szkoda gadać. Oczywiście tylko wymagania a reszty brak

Zuzka

Mało satysfakcjonujące ....

@Obserwująca

Wynagrodzenia za luty,takie jak za styczeń...zero podwyżek !!!u Mnie na sklepie podstawa to 2500 zł brutto

Renia

Ciekawe czy dadzą coś na święta przed Bożym Narodzeniem mówili że będą na Wielkanoc

Zuzka
@Renia

Dzadzą nowe targety i nowe wymagania i zawalą krótkimi datami ..... a o podwyżkach zapomnijcie

Margo

Dobrze powiedziane !!!!! Panuje taka psychoza ,że upadłość sklepów to kwestia czasu bo nie będzie miał kto pracować zostaną tylko ci ,którym brakuje do emerytury reszta jak tyko ma możliwość to odchodzi . Ludzie przestają dawać radę psychicznie to wytrzymywać najgorsze jest to ,że " góra "tego nie widzi . Może o to chodzi wykończyć psychicznie niech sami się zwalniają odpraw nie trzeba będzie płacić . Szkoda,że ludzi z doświadczeniem się nie szanuje .

kujawianka

Praca w sklepach mięsnych ZM Łuków - polecam - UNIKAĆ !!!

@kujawianka

Unikać!!! Dobrze powiedziane! Płacą marnie jeszcze zabierają za ubytki! Jak coś kierownikowi nie pasuje wyzywa się na tobie! Na zwolnienie chodzić nie możesz bo wyleciał z pracy! Urlop też nie przysługuje!!

Ala

No niestety taka prawda... Unikać.... Bo tu jest tak, że kto pierwszy wstanie ten rządzi... Nic nowego zawsze tak było jest i będzie

Mariola 777

Bzdury piszesz... Pracuje kupę lat w tej firmie i jeszcze nie słyszałam żeby kogoś zwolnili bo chodził na L4. Urlopy???? Ależ oczywiście że przysługują, nawet sami wyganiaja żeby wykorzystywać. Czasami jak czytam te komentarze to się zastanawiam czy ja pracuje w tej samej firmie.

@Mariola 777

Tak? A jak wykorzystasz urlop dwutygodniowy jeżeli w sklepie zatrudnione tylko dwie osoby? Wolny dzień wykorzystuje się godzinami,to może urlop też.Pracuje się za najniższą płacę.

@Mariola 777

Żadne bzdury ....Mariola chyba nie pracowała na sklepie 2 osobowym .....jak jedna pójdzie na.urlop to druga zasuwa bez przerwy i odwrotnie... Pracujesz tylko się zastanawiam ile Ci zapłacili ?

Renia

No właśnie niech wyślą grafik jak pracować jak dwie na sklepie osoby pracują 12godzin codziennie jedna ma robić nierealne a już dni wolne w tym czasie odebrać brak szans

Mariola777

Za najniższą krajową to napewno bym nie pracowała, a jeśli chodzi o urlopy, to pracowałam na sklepie 3 osobowym. Zwiększając obroty na sklepie mam teraz skład 5 osobowy, więc bierzcie się do roboty, a nie tylko marudzić potraficie

@ja

Widać słabe obroty macie na tym sklepie, skoro są tylko 2 osoby.

@Mariola777

Zdradź jak te obroty zwiększyłas

@Mariola777

Obroty mamy bardzo dobre, pracujemy we trzy, pobory- najniższa krajowa.

@Renia

Przede wszystkim świeży towar, uśmiech i uprzejmość do klienta. Obsługuje tak, jak sama chciałabym być obsłużona. No niestety, jak widzę za lada ekspedientkę z miną taka jak by była tam za kare, to omijam taki sklep. I dialog z klientem też jest ważny. Gdy przejmowałam sklep to obroty miał około 30 tys. Teraz robię około 100. To chyba jest różnica, nieprawdaż??? A dookoła mam 4 sklepy mięsne konkurencyjne

@Mariola 777

Jesteśmy mile chociaż nieraz coś się ciśnie na usta,towar świeży tylko punkt średni ,w większości starsi klienci ciężko coś zrobić ,obroty w granicy 40,000

@Mariola 777

Mariola ty nie popisuj się obrotami, 100 na 5 osób to jest nic. Każdy sklep ma 20 na osobę.Ciekawe czy byś była usmiechnięta i uprzejma jak byś dostała najniższą krajową.Swieży towar to przed wszystkim musi być dostarczony do sklepu.

@sklepowa

Jeżeli towar nie przyjeżdża świeży, to istnieje coś takiego jak reklamacja do firmy. I nie gadaj głupot że nie ma takiej możliwości.

@sklepowa

I nie popisuje się obrotami, tylko chce powiedzieć że można podnieść obroty. Trzeba tylko chcieć. A Tobie sklepowa, skoro nie podoba się praca w ZM Łuków, to się zwolnij, na siłę nie trzymają w tej firmie.

Mariola 777

Zawsze wszędzie zdarzy się COŚ, jesteśmy tylko ludźmi. Na Twoim czy moim sklepie też zdarzają się rzeczy z krótkim terminem czy nawet po terminie. Nie oszukujmy się .

@Mariola777

Nie ma różnicy w poborach, są najniższe, czy utarg jest mały czy duży.Więc nie ma co się starać

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Zakłady Mięsne Łuków S.A..
sklepowa

Na reklamę karmy w telewizji pieniądze są,a na premię za przewalanie tyle ton niestety nie ma,Niepochlebne opinie zostają usunięte.Dążą do tego aby pracownicy sami zwalniali się, wtedy nie trzeba wypłacać odprawek.

Jak oceniacie prace pakowacza w zakladach ? I jak wyglądają godziny pracy?

@Nowy

Praca na oddziale konfekcjonowania produktu odbywa się na dwóch zmianach, tj. w godzinach 7:00-15:00 i 15:00-23:00. Jeśli chce Pan wiedzieć więcej, zachęcamy do kontaktu z Działem Kadr (tel. +48 25 797 27 01).

Ala

Nie ma o liczyć na podwyżki nic nowego... Oj chyba tak będzie że posypią się zwolnienia lekarskie

JAM

Czytam te opinie , wymianę zdań , spostrzeżeń , żali itd. Zauważyłem jedno pracownicy mają żal bo ich nikt nie docenia, nikt nie słucha , nikt nie informuje, nikt nie wspiera. Od czasu do czasu jakaś pozytywna wypowiedz się trafi. Tak to już bywa i jest. Ja rozumiem to tak nikt was nie słucha bo po co jak mniej wiedzą i wiecie to lepiej można na takimi lepiej sterować- bo przecież nie wiedzą. Jak by wiedzieli to co mamy im zarzucić ?. W jednym sklepie jest ok wszystko pasuje a w pozostałych ciągle coś nie gra , to inwentura wyjdzie na minus - no wyjdzie bo jakość towaru jest jaka jest a normy z poprzednich lat ( ubytki 2% a mięso potrafi stracić na wadze nawet 8 %), to za mało jest sprzedane ( tak bo konkurencja coraz większa), to sprzedawca nie uśmiechnięty( bo ciągle to tylko on robi nie tak) , Itd.? Szkolić,rozmawiać,przekazywać informacje , słuchać tego tu nikt nie pisze , a szkoda !!!

Maj

Czy obecne wędliny i mieso sa takiej jakości jak w latach 70 czy tez 80 ? Kupilem mięso ktore w ciagu 10 godzin przechowywania straciło na wadze okolo 8%. Zakupione 1.2kg łopatki po takim czasie spadło do1.1 kg.. Pytanie moje czy takie ubytki tz 8% jest normą.

Kasjerka
@Maj

Hahaha ubytki 8 % ?na wędliny jest 1,7 a na mięso 2 ,2. Masakra jakaś.Pelno osocza w wędlinach i w mięsie. Jak się otwiera to aż ręce szczypią od tej chemii.

Gienia

Odkąd pracuję pod szyldem ZM Łuków to tylko góra opierdzielić potrafi. Paczki dla biednych na wioskach to firma daje, elewatory bony 200 zeta i na karpia po 30 a pola od Cyganka paczki dostali. Wiem bo sistrzeniec u Cyganka robi. Tylko nas w du... Pie mają. My jako dawne ZMHS ani bonów, ani paczek ani żadnej premii za karmę.

Kasjer
@Gienia

O co chodzi z premia za karmy??? Pracuje juz triche i nigdy od kierowniczki nie skyszalam o premii za karmy

@Kasjer

Sprzedaż 1000 kg.karmy w miesiącu (jedna osoba) - 719zł, brutto premii.Ale były inne progi, jak bedę wiedziała to napiszę.

Krysia

Czy ktoś już dostał aneksy do umowy, w związku z podwyżka najniższej krajowej ?

sklepowa

Dostaniecie, razem z aneksem wypowiedzenie dla jednej osoby,będzie redukcja etatów w sklepach.

Zwolnienia pewne ? Raczej nie będą zwalniać

Peter

Będą na pewno

@sklepowa

Jak są dwie osoby na sklepie pracujące jak robicie grafik żeby dni wolne wyszły ok

Aga
@Renia

Będą na 100% niczego iinego nie ma się co spodziewać, żeby podnieść pensje muszą ograniczyć etaty liczą się tylko koszty koszty a co kogo ludzie obchodzą szkoda słów

@Aga

Na razie cisza myślę że nie będą zwalniać już by to robili

Sklepowa

Jacy kierownicy takie rady... A tak tak kierownik działu na wszystkim się zna...gadane to ma tylko brak pojęcia o tym jak wygląda praca na sklepie

Kundzia

Najnisza krajowa poszla w górę a podwyszki w firmie dopiero w lutym to do wypłaty w marcu .....

@Kundzia

Powinni wypłacić wyrównanie za styczeń.

Sklepowa

Czy premia za sprzedaż karmy wróci?

@Sklepowa

Znając życie to nie chociaż u nas spadku sprzedaży nie było

@Sklepowa

Napewno nie Cały czas coś zabierają i nic poza tym. Szkoda czasu by w tym tkwić bo lepiej się nie zapowiada Pracowałam kiedyś na jednym ze sklepów i już się źle działo a z tego co słyszę od znajomych to teraz nie da się normalnie pracować

Marlena 123

Co tu dużo pisać. Taka firma a nie potrafi docenić pracownika.Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i żadnych bonów ani paczek .Wstyd i obciach !!!

@Marlena 123

Dali by bony zadowolenia pracownika poprawiłoby efekty sprzedaży bo wiadomo że zadowolony pracownik może więcej i przede wszystkim więcej mu się chce

Renia

Firma masakra żeby nic na święta nie dawali chyba jako jedyna ,kogo nie pytam wszyscy dostają talony lub paczki

@Renia

Nic nie dadzą. Zabrali nawet premię za karmę.Wypłata za listopad 1700 netto.

Renia

Trzeba się z tym zgodzić siedzą na górze mają dobre wypłaty i w nosie wszystkich co na nich robią

Święty Mikołaj

Pracownicy powinni wydać książkę "W szponach pracodawcy- powieść wigilijna".Wesołych świąt!

Były Pracownik
@Renia

Dokładnie żadnych paczek nie ma a już o talonach można zapomnieć, inne firmy dają i to nie mało przynajmniej widać że szanują swoich pracowników.

Były Pracownik
@Święty Mikołaj

Najlepiej jest śmiać się z pracowników wiadomo że nikogo tam na siłę nie trzymają ale bez przesady trochę szacunku w postaci talonu na święta chyba by pomogło pracownikom aby chętnie przychodzili do pracy i pracowali uczciwie.

Święty Mikołaj
@Były Pracownik

To nie było do pracowników tylko do pracodawcy, zapytaj kogoś kto pracuje w zakładach 15 lat to wytłumaczy o co chodzi w tej aluzji.Pozdrawiam.

Były pracownik 2
@Renia

Dokładnie, Łuków to porażka, pracuje teraz w sąsiedniej firmie i mam co miesiąc talon 200zł na zakupy w SF. W Lukowie potrafili dać talon 30zł i to tylko na te wędliny które zalegały na magazynie...

Magda

Wszystkie negatywne opinie to prawda. Umowa na etat dla sprzedawcy to 1600 brutto. W 40 godzinnym systemie pracy. Wszystkie ubytki pokrywa pracownik. W zyciu takiego mobingu nie widziałam. Odpowiedzialność materialna. Godzin pracy nikt nie pilnuje a pracownik boi się upomniec bo tak naprawdę nie ma do kogo. Mogłabym sie rozpisywać godzinami na ten temat. Ale ostrzegam przyszlych potencjalnych pracowników

Marzena777
@Magda

Bzdury piszesz. W Polsce nie ma pracy na pełen etat za 1600 brutto. Pracuje w tej firmie od 5 lat i jeszcze się z takim czymś nie spotkałam. Odpowiedzialność materialna owszem jest, ale jak się dba o towar to manka nie ma i nikt nie musi płacić

@Marzena777

Popieram Magdę pisze prawdę.

Wiem bo dostalam taka umowe. Terror psychiczny. Moging

@Marzena777

Właśnie tak jest 1600 brutto na umowie plus od utarku.A więc policz sobie tam gdzie mniejszy utark i pracują trzy pracownice.A więc jest tak że to najniszej krajowej muszą dopłacić .I ich śmieszne bony świąteczne 20 zł.Najgorszy zakład pod względem płac, produktów itp...Ciekawa jestem na jakim stołku siedzisz w biurze ,że tak stajesz w ich obronie.

Marzena 777

Wiem jak jest w Łukowie, bo pracuje tu od 5 lat. Nie siedzę na żadnym stołku w biurze tylko jestem kierownikiem sklepu, więc wiem jakie są zarobki. Wyjaśnijmy sobie może różnice między netto a brutto, bo chyba nie wszyscy widzą różnice. Zgodzę się z zarobkami o jakich mówicie czyli 1600 ale NETTO, czyli na rękę, a nie BRUTTO. Powtarzam raz jeszcze że w Polsce nie ma takiej płacy 1600 brutto. Najniższa krajowa wynosi 2100 BRUTTO, czyli doliczając prowizje od obrotu wyjdzie pewnie jakieś 1600 na rękę. U mnie na sklepie jest nas razem 5 i nie stękamy.

@Marzena 777

1600 brutto wlasnie tak jest

Iza
@Magda

1600 na umowie a powinno być 2100. Prawda jest ze wyrównuja do najniższej krajowej. Widocznie nie czytałaś umowy.

kogut
@Marzena 777

jedz do niemiec do tonnes reda wiedensbruck zarobisz wiecej lub do ammer taufkirschen vils daja 10e brutto 200e diety 152 godziny miesiac polecam

@Magda

Magda chyba pani się pomyliła bo najniższa krajowa w Polsce wynosi 2250 zł brutto to jak można zarabiać 1600zl brutto to jest nie możliwe.

Renia

Ciekawe czy będą paczki czy bony na święta wszystkie firmy dają po średnio 500 zł większość firm też paczki dla dzieci na Mikołaja

@Renia

Jak sami.pracownicy zrobią sobie paczki to będą mieli,tylko trochę trzeba pomyśleć i kombinować.

No.oststnio na Boże Narodzenie coś tam dali

Pracowik

Wszystko zmierza ku zagładzie ..

Łukasz
@Pracowik

Co dokładnie wpłynęło na to, że w Twojej ocenie firma zmierza w złym kierunku? Sądząc po Twojej nazwie użytkownika, jesteś obecnym pracownikiem tej firmy, dlatego mam nadzieję, że wyjaśnisz swój komentarz, abym go dobrze zrozumiał.

@Łukasz

Wyzysk,zero szacunku,klient może sprzedawcy na głowę narobić i nic nie można zrobić,chowanie towaru z wszystkich lad po zakończeniu pracy,jeden pracownik na zmianie wieczorem,sprawdzanie przez regionalne 17:55 czy przypadkiem już sklep nie zamknięty i wszystko schowane,ogólnie terror psychiczny i fizyczny.Masakra,obecnie nie pracuję i nie zamierzam tam wracać.

@Łukasz

Obowiązkowe 15 kg. każdego asortymentu mięsa w zamówieniu, trzy razy w tygodniu, prowadzi do ogromnej ilości kategorii nr.3. Sklep mało obrotowy powinien mieć na stanie trzy zamrażarki, jeżeli nie można przeceniać mięsa z kończącym się terminem.Pracownik sklepu powinien decydować o ilości zamówień.

Moni
@Łukasz

Byłam pracownikiem tej firmy jedyne co dobre panowie reszta (usunięte przez administratora) łącznie z kierwoniczkami regionalnymi wszystko dla siebie aby sobie a pracownik no cóż....

sklepowa

Dlaczego prowizja motywacyjna jest wypełniaczem do najniższej krajowej płacy?Powinno być 2250+ prowizja motywacyjna+ premia motywacyjna.Jest- sprzedawca 1600+ prowizja motywacyjna, a jak zabraknie prowizji to dopłata do najniższej krajowej.Kierownik sklepu 1800+ prowizja motywacyjna. Sprzedawca i kierownik sklepu netto dostają takie same.

@sklepowa

Stokłosa niech weżmie to do serca, jak wynagradza pracowników! za ciężką pracę w handlu.

@sklepowa

Rozumiem, że wynagrodzenia o których piszesz dotyczą kwot netto? Rozumiem Twoje niezadowolenie wynikające z niskich stawek w firmie ZM Łmeat-Łuków S.A. Czy poza prowizją i premią pracodawca oferuje jakieś benefity? Dodatkowe ubezpieczenie medyczne, kartę sportową? Czy jest szansa na otrzymanie podwyżki w firmie?

@Monika

Benefity?, tak ,bon świąteczny na 20 zł na zakupy z zastrzeżeniem ze to ma być kaszanka.Deputat dzienny na pół konserwy Luncheon 300gr. dawno zniesiony w ramach oszczędnosci.Podwyżka będzie jak rząd poniesie najniższą krajową.

Dokładnie tak było,w 2013 roku były ostatnie talony na święta po 300zł,A teraz był raz za 40zł i raz za 20zł bo zostało z socjalu,beznadzieja jest I coraz gorzej.

Renia

Właśnie gdzie się podziewają pieniądze z socjalnego przecież to duża firma i muszą mieć fundusz socjalny

@Renia

Social poszedł na nowe samochody prezesów...A po co ludziom oddać jak można sobie wziąć...

Renia

Może trzeba by się zainteresować tym socjalem

@Renia

Niech płacą uczciwie, wtedy nie potrzebny będzie fundusz socjalny.

@ja

Nigdy nie będą dobrze płacić, dzisiaj przeszła informacja, że od października będzie płacona prowizja od obrotu netto. Do tej pory było od obrotu brutto. Więc co to znaczy dla nas, pracowników???? Oczywiście obniżkę pensji.

Jacek
@Mariola777

Czy prowizja ,o której piszesz, to dodatek do stałej pensji? Ile wynosiła dotychczas? Zastanawia mnie, na ile obniży to wynagrodzenia.

@Jacek

Prowizja była dodatkiem do pensji, wysokość była zależna od obrotu jaki wyrobił sklep. Były różne progi tej prowizji właśnie uzależnione od obrotu. Przykładowo gdy zrobiłyśmy powyżej 100 tys obrót to miałyśmy 3.2% od tej sumy. teraz będzie od obrotu netto, więc będzie jakieś 94 tys ale już będzie 2.8%

Jacek
@Mariola 777

A czy oprócz tej prowizji od obrotu oferują jakieś inne benefity? Chodzi mi zwłaszcza o ubezpieczenie na życie i bony na święta.

@Jacek

Nie wiem jak w innych miastach, ale w Trójmieście nie ma żadnych bonów na święta, ubezpieczenie owszem, w PZU, składki potrącają przy wypłacie. A tak poza tym żadnych dodatków, no chyba że postara się w sprzedaży produktów które oni narzucają, tak zwane targety.

"Samochwała w kącie stała" Alina, Karolina,Ewa pracujecie w tym sklepie?przecież to pisała jedna osoba.

@ja

Zgadzam się, odniosłam takie same wrażenie

Zostaw merytoryczną opinię o Zakłady Mięsne Łuków S.A. - Łuków

• Jak się pracuje w Zakłady Mięsne Łuków S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Zakłady Mięsne Łuków S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 79.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakłady Mięsne Łuków S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 70, z czego 7 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 35 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Zakłady Mięsne Łuków S.A.