Opinie o Certus Niemcy w Bobingen

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Certus Niemcy. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Certus Niemcy na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Certus Niemcy w Bobingen

Ymmy

Tak było świetnie, tak było wspaniale, że aż panie prowadzące wylądowały w kryminale.

mala
@Ymmy

pracuje i chcialabym wiedziec dlaczego wyladowaly w kryminale jestem tutaj nowa roznie slysze

Ciekawa Nowy wpis

Na stronie agencji jest ogólnie, bez określenia zawodu, napisane - podstawowa stawka brutto na godzinę wynosi 9,49 euro. Z kiedy to jest stawka (strona powstała w 2012 r.)?? Teraz w żadnej chyba branży w DE nie schodzi się poniżej 10 EU.

Darius papatos Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 14 dni.

Ostrzegam Przed podpisywaniem umowy o pracę z agencją pracy Certus to dwie (usunięte przez administratora) pani Iwona i pani Beate wyzysk do granic możliwości nie płacą uczciwie za godziny pracy a do tego za własny samochód i pracowników wożonych do i z pracy, umowa jest nie czytelna i do tego ukryte kary umowne które w Niemczech są nielegalne. Obecnie jestem na początku pozwu zbiorowego przez osoby oszukane przeciwko Agencji Certus. Uważajcie !!!!

młoda

Witam, pracował ktoś może na roletach w Burgau? Czy to ciężka fizycznie praca? Jaka panuje atmosfera na zakładzie?

Meh
@młoda

Nie polecam. Wmawiają, że pracujesz po 8 godzin, a tak naprawdę pracujesz od 5:15 do 17:15. Praca, zależy gdzie trafisz, ale ciężka fizycznie nie jest. Idzie za to zmęczyć głowę. Zakwaterowanie zbiorcze, typowa ćpalnia. Jak ktoś ma mocny charakter i nie boi się takiej roboty, to warto przemęczyć się pół roku, żeby przejść pod Niemca.

Darius papatos Nowy wpis
@młoda

Tak to zależy gdzie ciebie przydzielą praca jest fizyczna i dość ciężka dla faceta a z kobietami pewnie też ponieważ na to stanowiska raczej słabe, ale jak już pisałem zależy gdzie ciebie przydzielą.

Willis Nowy wpis

To agencja pracy nie to dwie (usunięte przez administratora) które nie informują człowieka do jakiej pracy idzie to to najczęściej prawie obozy pracy ,jeździłem swoim autem do pracy woziłem pracowników i nie dostałem zapłaty za to a dniówka po ich wyliczeniu wyniosła 32 euro za dzień co jest czystą kpiną mam dowody na wszystko w formie zdjęć rozliczeń z firmami w których pracowałem . Piszę tu do wszystkich (usunięte przez administratora) piszcie ma maila willis375@wp.pl trzeba się wziąć za te (usunięte przez administratora) i złożymy pozew zbiorowy.(usunięte przez administratora)

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie Certus Niemcy? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
seson

witam mam pytanie odnoście mieszkania w bobingen Klein jak to wyglada

Deoroo

Nie polecam tej agencji, kwatera jak melina, 300e od osoby bez tv bez internetu , dojazd 5e dziennie, praca oddalona o około 40-50 minut od kwatery kończysz wcześniej to musisz czekać po godzinie lub dwie na kierowcę i pozostałe osoby za które oczywiście nie masz płatne tylko ma płatne kierowca jak czeka, praca może nie jest zła bo zależy od stanowiska ale dwa trzy razy coś wypadnie choroba lub coś ważnego i wyrzucają od tak sobie i nie istotne jak dobrze sobie radziłeś na danym stanowisku, pracowałem już przez agencję i jeszcze na tak słabą nie trafiłem, nie polecam naprawdę po 3 latach pracy na różnych firmach i agencjach nie polecam...

Adela

Pisaliście, ze zarobki to mniej więcej 1000 euro miesięcznie. Szczerze to trochę nie wierze, bo jakby to miała działać? Niby ktoś napisał ze płaca dobrze, ale tez bez konkretów. Ktoś jeszcze z pracowników może się wypowiedzieć na temat wynagrodzeń i ogólnie warunków? Mój narzeczony chce wyjechać do pracy z firma i ja już nie wiem co mam robić, odradzać czy nie? Pozdrawiam was!

To niewiele jak za miesiąc pracy. Dochodzą do tego jakieś dodatki? Mniej to znaczy ile konkretnie zarabiasz? 900 z kawałkiem?

Ymmy

mala
@Ymmy

Czy można liczyć w Certus Niemcy na prywatną opiekę medyczną?

Bobi

Radzę unikać szerokim łukiem, agencje są nastawione na zarobek- to oczywiste. Ta jest nastawiona na wyzysk z mieszkaniem w okropnych warunkach..

Ryszard
@Bobi

Wyjeżdżałeś z tą agencją do pracy i stąd takie doświadczenie? Jak zakwaterowanie było kiepskie to nie mogłeś sam czegoś załatwić na własną rękę? Powiesz jakie stawki były w pracy? Dobre czy też miałeś obiekcje?

Jesteś z agencja na bieżąco może? widzę, że ludzie doradzali już w zeszłym roku a i tak jakieś zainteresowanie nią występuje. Od czego to zależy w takim razie? Zależy na jakie warunki natrafisz? Masz na to wpływ? są jakieś lokalizacje godne uwagi?

Sebastian

Witam na pieniądze nie można narzekać chociaż w tym miesiącu jeszcze nie dostałem. Bo mnie zwolnili w grudniu jeszcze nie osobiście tylko przez telefon co do zamieszkania to 300€ beż telewizora internetu fakt dojazd do pracu klasa auta wypożyczane z salonu kia ale dowóz do pracy dziennie 5€. Mają oferty pracy : piekarnie Roma Kg w Burgau za soboty płacą jak za zwykły dzień niedzielę 50% nocki 25%

@Sebastian

Ludzie zarabiaja tam 1000 euro miesiecznie

Ryszard
@Bylem

To mało. Jak za mieszkanie plus dojazd wychodzi 360 eur a gdzie jeszcze jedzenie? Niewiele można oszczędzić. Każdy pracownik ma takie niskie zarobki czy tylko nowi na wdrożeniu?

@Ryszard

Każdy najlepiej jeszcze zarabia sie w Romie bo doplacaja chyba 1euro brutto za godzine ale o podwyżce możesz zapomniec po 10 latach bedziesz mial taka same stawke jak pracownik miesieczny

Bylem

Omijcie to praca niewolnicza za smieszne pieniadze i w smiesznych warunkach

Łucja

Cześć, jak tam z tymi warunkami teraz, jeśli chodzi o kwatery, polepszyło się cokolwiek? Bo jak ostatnio pisał o tym ktoś, to kiepsko było pod tym względem. Może można dopłacić i mieć coś lepszego?

Obecny pracownik

Niestety to wszystko co jest tu napisane jest przykra prawda.., Za chorobowe w ogole nie wyplacaja co jest rzadkoscia w Niemczech nie podobasz sie to po doch dniach moga Cie wyslac do domu zadnego porzadnego konatku z biurem a wylate przywoza zatrudnieni pracownicy a nie Panie z biura ... Brak slow na te agencje niestety... Omijac szerokim lukiem

Asia

Nie polecam, firma nastawiona jest tylko na zysk, nie obchodzą ich warunki w jakich pracują oraz mieszkają ludzie. Ich nieprofesjonalne podejście ujawnia się na każdym kroku. Stosują nielegalne w Niemczech kary umowne oraz posiadają ukryte koszty. Kiedy prosisz o pomoc to na samych prośbach i "obiecywankach" się kończy.

Wiktoria
@Asia

A jakie to te kary umowne i ukryte koszty tam mają? Zdradzisz coś więcej?

OBIEKTYWNY

Dzień dobry. Trzeba zacząć od tego, ze nie ma dobrych firm czy złych. Są firmy w których praca odpowiada bądź nie. Każda Leihfirma bazuje na „materiale” ludzkim. Co to znaczy? Im więcej firma zaoszczędzi na wynajmowanym pracowniku tym więcej zarobi. Takie firmy jak Certus są dobre na początek, dla ludzi którzy przyjeżdzają z Polski, bez znajomosci języka niemieckiego, bez samochodu a często tez bez pieniędzy. I tu na start taki Certus „pomoże”. Nie dziwmy się, ze za wszystko podlicza bo w końcu to firma nastawiona na zysk a nie na pomoc charytatywną. Ale jeśli ktoś pracuje w takiej firmie latami (a przypomnę, ze z reguły jest się w tej firmie pomocnikiem) i zada podwyżki za prace, która w większości przypadków nie wymaga żadnych kwalifikacji zawodowych to jej nie dostanie. No bo i za co? I wtedy zaczyna się narzekanie. Kasują za to i za tamto, są niemiłe, opryskliwe itd. Dlatego każdy kto zaczyna pracować w takiej firmie powinien się w miarę swoich możliwości rozwijać (uczyć się niemieckiego, organizować sobie własne mieszkanie/pokój, myśleć o własnym transporcie itd) by po pewnym czasie moc samemu stanąć na nogi i wziąć swoje sprawy w swoje ręce. Jeśli się ktoś godzi ba dłuższe pozostanie w takiej firmie musi godzić się również z traktowaniem jak ktoś, kto „wymaga stałej opieki” . Absolutnie nie chcę nikogo obrazić (sam pracowałem w MS dość długo) ani tez bronić takich firm jak Certus. No bo co by nie mówić, bazuje na wyzysku ludzkim tak jak sutener. Ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć, NA POCZĄTEK JAK SIĘ NIE MA NIC - LEIHFIRMA. Schować ambicje głęboko, zacisnąć zęby, jak najszybciej starać się znaleźć co innego i tyle. Historia z „autopsji”. Sam to przeżywałem i sam (usunięte przez administratora) rzucałem, ale jakbym nie przetrzymał tego okresu to pewnie wróciłbym do Polski pod sklep spożywczy i dalej dłubał słonecznik… Pozdrawiam wszystkich rodaków i życzę więcej wiary w siebie. Mi się udało i wierze, ze wam tez się uda.

Pracowniknajlepszy

(usunięte przez administratora) Szefowe pracują jak prawdziwe księżniczki od 8 do 14 śmiech i niedowierzanie jak można traktować tak pracowników odkąd Pani Karolina odeszła wysługują się każdym kto popadnie zero szacunku uciekać jak najdalej

Hanamontana
@Pracowniknajlepszy

Tak już teraz nic nie funkcjonuje jak nie ma Pani Karoliny albo załatwisz sobie sam albo spadaj Smutne ale prawdziwe

Rafal były pracownik

Nie polecam nikomu tej firmy kasa ok ale reszta nie za specjalna wszystko trzeba załatwiać sobie samemu firma nie ubezpiecza ja nie mogłem narzekać na tą firmę do czasu jak im zgłosiłem że nie pójdę do pracy bo muszę zjechać do Polski w sprawie zdrowia mojej kobiety to potraktowali mnie jak śmiecia dali mi nie podstawne zwolnienie choć to zgłosiłem porażka firma do kitu daleko od tej firmy

kkwojtek@w.pl

Dziwne to. Kto do tej firmy idzie pracować skoro śmieszne wynagrodzenie, odzież robocza do kupna (usunięte przez administratora)

pracus certusa
@kkwojtek@w.pl

Zawsze mozesz miec swoja odzeiz i nie musisz kupowac w czym problem ? hhehe polaczku skoro smieszne pienieadze idz i zarob wiecej przynaj,mniej tu nie zwlekaja z platnosciami zaliczki wszystko na miejscu hehe

Monik

Witam ! Współpracę z Firma Certus podjęłam w 2019 r.Pracuje przez te Firmę do dziśiejszego dnia .Nigdy nie miałam żadnych problemów z ta Firma . Pozdrawiam M .

Zostaw merytoryczną opinię o Certus Niemcy - Bobingen

• Jak się pracuje w Certus Niemcy?

Zobacz opinie na temat firmy Certus Niemcy tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Certus Niemcy?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 3 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Certus Niemcy