Opinie o Eco Car System Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Eco Car System Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Eco Car System Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Mechanicy samochodowi
Mechanicy samochodowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Eco Car System Sp. z o.o. w Warszawa

taryfiarz

Co mnie wkurza? Ta "promocja" za którą muszę płacić z własnej kieszeni czyli jazda tylko na I i II taryfie, a jak wpada zlecenie z aplikacji to w nocy albo święta jazda tylko na I. Czemu JA mam za to płacić i jeździć więcej żeby zrobić swój obrót? Czy pensje personelu również zostały proporcjonalnie obniżone? Nic do nich nie mam, bo to sympatyczni ludzie ale to tak jakby pracować w sklepie, otrzymywać stałą pensję i nagle dowiedzieć się, że z okazji np. świątecznej promocji będzie się zarabiało mniej. Takie rzeczy porządna firma pokrywa sama, a nie zwala na pracowników, jak tu. To mnie wkurza najbardziej i mam nadzieję, że szybko się ta "promocja" mojej kieszeni zakończy.

taryfiarz

Kolego "verva" - p....lisz jak potłuczony. Jeżdzę w EC ponad 2 lata i grosza kary nie zapłaciłem, a aniołkiem i czyścioszkiem nadmiernym nie jestem ;) Fakt, tablety są średnie ale nikt nikogo nie karze za jazdę jak się tab resetuje, bo w EC wiedzą, że są one awaryjne. "Codziennie trzeba tankować samochód." Co w tym dziwnego? Jeżdzisz, spalasz to i tankujesz. Limit na Pb95 to 20 litrów na dzienny cykl pracy kierowcy - co za bzdura. Jak jedziesz na LPG to 20 litrów Pb zużyjesz w .... 2 miesiące. "Jak ma się człowieka na pokładzie i padnie GPS, tablet się wyłączy lub zresetuje to też można dostać karę za jazdę bez włączonej nawigacji – 500 zł. " Większej bredni nie słyszałem. Mi i nie tylko mi nie raz sie resetował podczas kursu i nikt nawet nie kwęknął o jakiejkolwiek karze !!! "Za spóźnienie na dyżur – 50 zł, a za nieobecność na dyżurze – 100 zł." A od kiedy to w EC mamy jakiekolwiek dyżury ??? " Tak więc za jazdę bez włączonego taksometru (nawet przez powiedzmy 100 metrów) – 500 zł kary (!)" JAZDA BEZ WŁĄCZONEGO TAKSOMETRU TO PRZESTĘPSTWO KARNO-SKARBOWE. Ciesz się, że nie informują o tym US. "Za przekroczenie 110 km/h – 500 zł kary." Ty chyba pijany jesteś..... "Czepiają się o paprochy na dywaniku kierowcy lub nawet o UWAGA "krzywo zamontowany taksometr". " Ty na pewno jesteś pijany..... "Wypłaty dostaje się 10 dnia każdego miesiąca. Czyli człowiek który ma mało pieniędzy na koncie może mieć problem z terminowym zapłaceniem ZUS-u." Masz termin do 15 dnia miesiąca. Na pewno zdążysz przelać haracz tym pasożytom. Generalnie masz o coś wielki żal do EC ale szkoda, że wypisujesz bzdury. Dodam jeszcze, że jak się chce jeździć to 11.000 zł obrotu można wykręcić. Nie jest łatwo ale można. Żeby być sprawiedliwym, raz Ci się udało napisać prawdę. Aneta jest naprawdę świetną szefową :)

Uczciwy
@taryfiarz

Od kiedy Zus opłaca się do 15-go każdego miesiąca pseudo taryfiarzu

Verva

Jak wygląda atmosfera w firmie? Są osoby które są naprawdę świetne i sympatyczne. Lecz jest kilka takich których należy unikać jak się tylko da bo pięści same się zaciskają na ich widok. Sama Pani prezes Aneta Ogrodniczek jest osobą bardzo sympatyczną pełną dystansu do siebie. Można z nią porozmawiać i można się czuć przy tym bezpiecznie. Jednak niektóre osoby jakie w jej otoczeniu się znajdują powinny zmienić szczeble kariery na znacznie niższe. Wypłaty dostaje się 10 dnia każdego miesiąca. Czyli człowiek który ma mało pieniędzy na koncie może mieć problem z terminowym zapłaceniem ZUS-u. Ale fakt – PŁACĄ. A to już coś. A teraz RZECZYWISTA kalkulacja. Załóżmy że człowiek przepracuje 260 godzin w miesiącu i prowadzi działalność na małym ZUSie. Przy obecnych taryfach i ilości klientów 4500 zł jest dość wysoką poprzeczką którą ciężko osiągnąć – ale się da. Nie będę jednak brał premii pod uwagę. Mało tego firma nie uzna nigdy tej ilości godzin którą kierowca powiedział na koniec miesiąca. Zamiast 260 firma uzna np. 230 lub mniej bo wyłączona nawigacja tudzież czas resetowania tabletu oraz aktywowane przerwy i tryb zmiany nie wliczają się w czas pracy. Czyli zamiast 260 x 9 = 2340 zł otrzymujemy na dzień dobry 230 x 9 = 2070 zł. Od tego należy odliczyć BANKOWE kary (firma ewidentnie szuka kasy na każdym kroku) czyli dajmy na to 100 zł. 2070 zł - 100 zł = 1970 zł i należy odliczyć od tego ZUS czyli ok 400 zł. 1970 zł – 400 zł = 1570 zł. Nie zapominajmy o skarbonie. 8,5% do odprowadzenia od 1570 zł czyli 134 zł co nam daje UWAGA ok 1400 zł na cały miesiąc. Opłacalność niska. Zarobki są fatalne w stosunku do ciężaru inwigilacji, odpowiedzialności i ciągłego stresu. Jeżeli ktoś chce pójść zasmakować zawodu taksówkarza który jest zawodem (nie ukrywajmy) martwym to można śmiało iść. Poza tym – odradzam. Za 260 godzin dostać 1400 zł? Kpina i bandyctwo. *Wyżej miało być "jak wygląda praca w praktyce". Mały chochlik drukarski :)

Verva

Pracowałem w EcoCar ponad rok więc mogę się wypowiedzieć co nieco o tejże firmie. Tekst długi ale przedstawia realia firmy więc wszystkich zainteresowanych zachęcam do przeczytania od początku do końca. Zacznijmy od tego co oferuje firma: - 9 zł/h netto - Po przekroczeniu 4500 zł obrotu w ciągu danego miesiąca, od każdego następnego zlecenia odpalają 40%. Czyli załóżmy, że jeśli w ciągu 3 tygodni od 1 marca pracownik wyrobi 4500 zł to od każdego następnego zlecenia do końca miesiąca odpalają mu 40%. - Zero opłat za paliwo (jest karta flot Orlen), zero opłat za myjnię bezdotykową (jest karta BP), zero opłat za serwis, przeglądy, ubezpieczenia itd. - Służbowy samochód wraz z wyposażeniem. - Elastyczny grafik. Czego oczekuje firma: - Pracownika który będzie jeździł 12 godzin dziennie. - Człowieka który będzie w stanie zaliczyć egzamin ze znajomości topografii miasta. - Założenia działalności opartej na ryczałcie. Jak praca wygląda w teorii? Do dyspozycji dostaje się wyjątkowo awaryjne bo zagazowane Skody Rapid 1.2 lub Hybrydowe Toyoty Aurisy. Jeżeli ktoś ma pecha to dostanie Skodę. Jeżeli Skoda się zepsuje to ma kilka dni przymusowego wolnego bo rzadko się zdarza by był samochód zastępczy. Na jednym samochodzie jeździ dwóch kierowców. Jeden na dzień, drugi na noc. Dzień pracy rozpoczyna się poprzez logowanie do systemu i od tej pory pozostaje nam 12 godzin męki. I to dosłownie. A dlaczego? Już tłumaczę. W większości przypadków kierowcy są donosicielami najwyższych lotów. Są tacy którzy potrafią mijając Ciebie machnąć Ci ręką po czym zadzwonić do firmy i nagadać głupot, że kierowca o numerze bocznym XXXXX ma brudny samochód. Firma nawet tego nie sprawdzi tylko z automatu dowali Ci karę 50 zł. Zdarzają się oczywiście przypadki ludzi którzy są normalni. Ale to wyjątki. GPS na pokładzie to jakaś kpina. Od pół roku nieaktualizowane są mapy które wprowadzają w błąd nie tylko kierowcę ale także klienta który widząc dziwną trasę potrafi rozpocząć piekło w samochodzie. Codziennie trzeba tankować samochód. Limit na Pb95 to 20 litrów na dzienny cykl pracy kierowcy. LPG – bez limitu. ON – 25 litrów. Jeżeli ktoś przekroczy te wartości to płaci za paliwo z własnej kieszeni a samochód przy oddawaniu zmiennikowi lub TYM BARDZIEJ na bazę musi być zatankowany do pełna. Ponieważ tablety które posiada firma to syf jakich mało to ulegają one dość często awariom takim jak – utrata sygnału GPS, zawieszanie się, brak reakcji na dotyk, resetowanie się itp. Jeżeli dostaniesz zlecenie a tablet nie będzie reagować na dotyk to po jakimś czasie zlecenie poleci dalej, a kierowca dostanie 20 zł kary za nie przyjęcie zlecenia. Za zabranie inną osobę niż ta która zamawiała taksówkę otrzymuje się 50 zł kary. Ja sam miałem kilka razy taką sytuację, że wszedł klient który podał prawidłowe nazwisko a okazało się, że to inna osoba. Ale korporację to nie interesowało i dowalili mi karę. Nie interesuje ich też fakt, że nie mogę wylegitymować człowieka z dowodu osobistego. Jak ma się człowieka na pokładzie i padnie GPS, tablet się wyłączy lub zresetuje to też można dostać karę za jazdę bez włączonej nawigacji – 500 zł. Firma oraz liderzy (do których zaraz dojdę) może przeprowadzić kontrolę trzeźwości i używają tych samych urządzeń co policja (żółte świeczniki). Podejście jest jedno i jeśli urządzenie wskaże wartość inną niż równe 0,00 promila to firma nakłada karę 1000 zł (!). Za spóźnienie na dyżur – 50 zł, a za nieobecność na dyżurze – 100 zł. Każda trasa jest rejestrowana w systemie z dokładnością do 1 metra. Firma sprawdza każde zlecenie pod kątem zgodności czy dystans zapisany na paragonie zgadza się z dystansem zarejestrowanym w systemie. Tak więc za jazdę bez włączonego taksometru (nawet przez powiedzmy 100 metrów) – 500 zł kary (!) W EcoCar są dwie taryfy – I oraz II. Z III oraz IV z nieznanych przyczyn zrezygnowali. Przekłada się to oczywiście na obroty kierowców. A te DRASTYCZNIE SPADŁY. Jeżeli jednak ktoś o tym zapomni i wyjedzie do Piaseczna gdzie wrzuci III taryfę to dostanie karę 100 zł. Za przekroczenie 110 km/h – 500 zł kary. Klient Cię obrazi? NIE MA PROBLEMU. Ty w odwecie obrazisz klienta? 100 zł kary. To się nazywa sprawiedliwość. Liderzy to osoby które zostały powołane przez firmę do kontroli innych. A Ci wszystko prześwietlają niczym Rentgen i zdają raporty do firmy. Czepiają się o paprochy na dywaniku kierowcy lub nawet o UWAGA "krzywo zamontowany taksometr". Bajka ... Lista kar jest długa na całą kartkę formatu A4. Nie stosują tutaj upomnienia i nie słuchają wyjaśnień. Jak wygląda atmosfera w firmie? Są osoby które są naprawdę świetne i sympatyczne. Lecz jest kilka takich których należy unik

matik1234

Witam . mam w planach podjecie pracy w firmie ecocar w ogłoszeniu które zamieścili na stronie wszystko wygląda pięknie a jak jest w rzeczywistości? jak jest z tymi 40% od utargów? czy są zależne od jakieś normy? jeśli tak to od jakiej i czy jest realna do wypracowania? i przede wszystkim ile czasu trwają procedury zanim się podejmie prace?

eco wrobiony

Kiro czy Ty pracujesz w Eco Car w biurze, praca na własnej działalności to niestety również zobowiązania ZUs przy pełnej składce to 1200, podatki to kolejne 300, więc jak może to być bardziej opłacalna opcja kiedy za wypracowane 280 godzin w miesiącu dostaniesz brutto na konto 2721 zł. po odliczeniu ZUS I PODATKU zostaje Ci na rekę 1221 zł. podkreślę z a 280 godzin pracy w miesiącu !!! skandal i żenada, i nie pisz mi o premiach bo ich nie ma tak samo jak nie ma możliwości przekroczenia progu obrotowego 4500 netto obrotu miesięcznego. nie ma i nie będzie a to z prostej przyczyny - brak bystrego handlowca, nie działająca aplikacja która non stop się psuje, nie działające tablety z aplikacją do rozliczania kierowców ( non stop się psują i nie działa GPS) a kto dostaje p tyłku za niedoróbki ECO CAR oczywiście kierowca. Więc o czym tu piszemy.. Jedyna rada jaka mi się ciśnie na usta i klawiaturę to jak najdalej od ECO Car.. ściema i nic więcej dodatkowo podpisujesz lojalkę na rok za nic bo kasę za szkolenie odbierają przy pierwszej fakturze wpisując bzdury a nie wystawiając Ci Fakturę za szkolenie na 250 zł. potrącają z dopiskiem że Cię ubezpieczyli.. totalna bzdura powinna się tym zająć skarbówka....Pozdrawiam

drajwer

Co powiecie na temat pracy w eco car WROCŁAW. Chętnie dowiem się więcej na temat pracy w tej korporacji.

wrona

z tego co wiem to eco car system i eco car s.a tą sie rożne firmy. ja bylem na rozmowie w eco car w trojmiescie i powiem wam ze nie jest zle tylko działalnosc kierowca musi załowyc ale samochod nowy karta paliwowa kasa jest 9 zl netto/h plus 40% prowizji z utargu miesiecznego.

byk1974

wygląda praca w firmie Ecocar?Aktualnie rekrutują na kierowców w Trójmieście!Jakie zarobki?Atmosfera i czas pracy?

wrobiony
@byk1974

nie rezygnują bo potpisują lojalki, zktórych nie da się wycofać

prawda
@byk1974

Nie ma co sobie głowy zawracać , chyba ze jako praca dodatkowa lub jeśli masz emeryturę lub opcja nr 3 , masz w miesiącu wolne 320 godziny wtedy możesz przytulić te 4tyś.

jago

Ja dzisiaj idę tam na rozmowę we Wrocławiu, ciekawe co powiedzą

tomi

W ogóle Eco car system poszukuje co jakis czas nowych osób do pracy, bo jak patrze na te daty postów, to jeden post w 2014 roku, to dość niska frekwencja. Chyba gdyby szukali osób do pracy, to forum byłoby bardziej żywsze. Może jest tu jakis aktualny pracownik i mógłby napisać kiedy ostatnio przyszła tu nowa osoba?

Wiolette

szkoda, że nikt nie pisze jak to wyglada w praktyce z tymi nockami :-( to napiszcie chociaż jak wyglada proces rekrutacji,opiszcie rozmowę kwalifikacyjna jak się przygotować, najczęstsze pytania, sytuacje które wystepują w tej firmie-jeżeli mogę to chciałabym uniknąć niemiłych przeżyć, czego ostatnio doświadczyłam

ania

Witam serdecznie, ostatnio firma eco car dała ogłoszenie,że poszukuja konsultantów? prosze mi napisać w jakich godzinach sie pracuje u WAS i jakie zarobki, dziękuje, zaprosilil mnie na rozmowę dlatego pytam czy warto?!

Mateusz

Czy można być w tej firmie kierowcą tylko na weekendy?

dumny pracownik EcoCar

Na szczęście GCC jest już dawno za nami. To co jest teraz w EcoCar to chyba nagroda za to co musieliśmy przeżywać pod rządami GCC, wypłaty w końcu są tak jak to jest zapisane w umowie, atmosfera jest super przyjazna, imprezy firmowe i przede wszystkim przełożeni z którymi można się dogadać i podzielić się swoją opinią, a nie jak w GCC każdy bał się oddychać jak widział prezesa. Oby tak dalej.

xxz

Pewnie większość zamieszczonych tu opinii jest o GCC... Ja pracuje w EcoCar od kilku miesięcy, już w nowej lokalizacji w Millenium Plaza. Wypłatę mam na czas. Stawka jest satysfakcjonująca. Atmosfera super, zero stresu, dobry kontakt z współpracownikami i przełożonymi, aż się chce przychodzić do pracy. Złego słowa nie mogę powiedzieć na EcoCar S.A. Mam nadzieję, że zostanę tu jak nadłużej.

aaaa

Ja też czekam na wypłatę od marca ale spokojnie lecą odsetki ustawowe i jeszcze trochę a będę miała kupę kasy

Zostaw merytoryczną opinię o Eco Car System Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Eco Car System Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Eco Car System Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Eco Car System Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Eco Car System Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Eco Car System Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Eco Car System Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 104 ocen.

Eco Car System Sp. z o.o.