Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Opinie o Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Morda

A gdzie jest pan Darek G? Ktoś chyba nie myśli.zabrali super osobę ????

Życzliwy
@Morda

Na nowej hali . Bardzo pomocny i życzliwy człowiek.Prosimy o więcej takich ludzi.

Jakie są teraz zarobki na start?

@Andrzej

Cześć, a jakim stanowiskiem się interesujesz? Bo mnie tez przydałyby się jakieś widełki. chodzi mi o pracuje jako koordynator projektów inwestycyjnych, właśnie jest oferta na takim portalu. Co wpływa w tym przypadku na startową stawkę?

Aaa
@Andrzej

Nie ma tutaj zarobków na start. Każda maszyna ma inna stawkę i normę wiec twoja wypalata zalezy gdzie robisz.

@Aaa

Nie siedzę jeszcze w temacie tych maszyn, ale skoro udzielasz takich odpowiedzi to znaczy, że wiesz cos więcej? możesz opisać te maszyny tak dla jasności? Do teraz każda ma jakaś stała normę? Z czasem się zmieniają? Jak często?

Pracownick

Maszyn jest wiele Od optimalizacji drewna po łączenie ich w płyty Od szlifierek po automatyczne lakiernie Zarobisz od najniższej do prawie 5 tys miesiecznie Akord sie nie liczy, wypłaty są uzaleznione od pakowania i sprzedaży. Będą wam wmawiać, że nie, ale przepracowalem tam kilka ładnych lat i wiem co nie co. Chcesz zarobić musisz sprawić, że bedziesz niezastapiony i wszech dostępnym pracownikiem. Nie twierdzę, że nie mozna tam zarobić godnych pieniędzy, ale warto się rozejrzeć po firmach ktore oferują podobną stawkę na 1 zmianę.

Marko
@Pracownick

""Chcesz zarobić musisz sprawić, że bedziesz niezastapiony i wszech dostępnym pracownikiem."" Nie ma sensu pokazywać się , że potrafisz ustawić kilka maszyn i na nich pracować za kogoś , bo będziesz wykorzystywany na każdym kroku , leserzy będą chodzić na urlopy i zwolnienia , a TY będziesz dziobać za nich. Powstaje jednostka wojskowa w Olecku i jest zainteresowanie wśród pracowników by porzucić tu pracę i iść do wojska. Na start dostaniesz tam 4560 zł , gdzie w tym zakładzie to musisz ostro tyrać w ciągu tygodnia plus dwie soboty i żebyś chociaż dostał 4 000 netto.

@Marko

Piszesz o dziobaniu po innych. no i jaki to by dało wtedy efekt? Chodzi mi o finanse rzecz jasna. To nie powinno się jakoś w nadgodziny wliczać lub cokolwiek? tu u was nie ma badania wyników i tak dalej? jakieś normy, żeby można było je potem sobie zestawić?

Bpee

Śmiechu warte. Człowiek, który nie skończył pewnie nawet podstawówki, bo nie potrafi napisać wypowiedzi, złożyć poprawnie zdania, pracuje jako koordynator projektów inwestycyjnych. Większej ściemy nie widziałem.

@Bpee

Tam chyba mało być, że jemu chodzi o „pracę jako” widocznie literówka. Swoją drogą ta oferta o której piszecie już od prawie miesiąca jest nieodstępna, czyli kogoś skutecznie przyjęto? ciekaw byłem ewentualnych szkoleń, ale nie widzę o nich wzmianki w ofercie. Czy są mimo wszystko prowadzone?

Ciekawa

@pracodawcaCzy to prawda że szykują się zwolnienia czy to tylko plotka ?doszły mnie słuchy że ma zostać zwolnionych 50 osób ????

Kuka

U Pana Karola na zmianie maja dobrze choćby na szpachlowaniu/zalewaniu pomimo ze maja placone na godziny tak wiec po co stac udawac ze sie szpachluje/zalewa jak mozna iść na na przeciwko pozaczepuac, pousmiechac sie do robota, bo robota to robota

@Kuka

Kogoś bolą mocno (usunięte przez administratora).

@Kuka

Panie Ł., robota to robota więc trzeba pracować a nie wybrzydzać, wszyscy wiemy jak pracujesz ;)

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
Wolf

Do ludzi z Silvana którzy myślą o zatrudnienie się w tej firmie -najnizsza krajowa z sobata -brak stałego miejsca pracy -tragiczne zarządzanie kapitalem ludzkim -brak urlopów! -gdy jesteś chory jesteś zmuszony załatwić sobie zwolnienie za które czesciowo jest zabierana premia -humorki przełożonych -stawki akordowe na zaniżonych poziomach -brak możliwości awansu Przemyśl czy zdrowie fizyczne i psychiczne jest tego warte, nie wierzysz? Spytaj kogokolwiek z tej firmy

Były pracownik silvanu
@Wolf

Jakbyś nie miał Co włożyć do gara I za co rachunków opłacić inaczej byś śpiewał ale jak ci złe to czemu tam pracujesz?pozdrawiam

Wolf
@Były pracownik silvanu

Nie pracuje, jak masz troche oleju w glowie to znajdziesz inną pracę. Jak lubisz być (usunięte przez administratora) to zapraszam

@Wolf

Jacy wszyscy kozacy a jak zaczynali zwalniac każdy (usunięte przez administratora) trząsł a teraz kozacy. Odradzaja.

Były pracownik silvanu
@Pracownikk

Dobrze piszesz, cwaniakuje, jakby miał rodzinr na utrzymaniu inaczej by gadał, chyba że Wolf to jakiś młodości i ma w głowie lekkomyślność

@Wolf

Rozumiemy , że niektórzy mają taką opinię. Jednak zupełnie się z nią nie zgadzamy.Awansy od czasu do czasu prezentujemy w Informatorze. Urlopy są udzielane zgodnie z kodeksem pracy. Właśnie zakończyła się przerwa konserwacyjno urlopowa, w trakcie której większość pracowników mogła skorzystać z nieprzerwanego 2 tygodniowego urlopu w okresie wakacji szkolnych. Fakt, że w związku ze zwolnieniem lekarskim premia jest wypłacana częściowo pokazuje , że system wynagrodzeń przewiduje premie i są one wypłacane regularnie co przeczy stwierdzeniu że wynagrodzenie to najniższa krajowa z sobotami.

@Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Jeżeli już pracodawca tak często tu udziela odpowiedzi. Chciałbym się dowiedzieć jaka jest szansa na przestój między świętami. Miło by było jak było by coś wiadomo wcześniej. Można sobie zaplanować jakiś wyjazd z rodziną. Jakoś ten czas spędzić z rodziną a nie jak w tamtym roku że będzie później że nie będzie i tak do końca nie było wiadomo

@Pracownikk

W świetle orzecznictwa jest sytuacją nieprzewidzianą. Nie istnieją szanse na przewidzenie przestoju we wskazanym czy jakimkolwiek innym terminie. Przerwa od 17 lipca nie była przestojem. Jest to czas przewidziany z góry na konserwację - tylko w ten sposób można utrzymać ekonomicznie uzasadniony ruch zakładu

Obecny
@Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Zatrudnijcie konkretną osobę, która będzie odpowiadać na nasze pytania. Może niekoniecznie polonistę ale taką, która napisze z sensem i bez błędów językowych. Jesteśmy pracownikami fizycznymi ale to nie znaczy, że nie mamy wykształcenia. Wielu z nas ma wykształcenie wyższe. Aż Wy, no cóż. Dobrze, że macie,, awansy".

@Obecny

Jestem konkretną osobą. By pisać zgodnie z zasadami języka polskiego posiłkuję się słownikami. Forma "awansy" jest jedną z dwóch dopuszczalnych liczby mnogiej rzeczownika "awans". Następnym razem proponuję się upewnić co do poprawności własnych komentarzy- bo nieuzasadnione robienie uwag drugiemu to obciach. Jednocześnie pragnę poinformować, że opinie są stale weryfikowane przez boty, które mimo różnych nicków rozpoznają osoby piszące po numerze ID i niektóre wypowiedzi archiwizują traktując je jako spam.

janek

żenada

Dlaczego usuwacie niewygodne dla Was opinie? Żyjemy w wolnym, demokratycznym kraju i każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie na jakikolwiek temat. Również skrytykować firmę w której pracuje. Straszycie, że namierzacie ludzi, którzy Was krytykują? Tak to odbieram. Nam chodzi o poprawę warunków pracy, płacy. Pozytywna krytyka nikomu nie zaszkodzi a być może skłoni do refleksji. Pozdrawiam

Hawaii

Wypłata jest dla zarządu, dla Pana satysfakcja z dobrze wykonanego zadania.

@ 1983

Powaleni wszyscy????,????

Staruszek

Witam kto czuje się poszkodowany wykorzystaniem swojego urlopu przez firmę na jej widzi mi się, zapraszam czas zgłosić do pip te januszowe triki

@Staruszek

Taka praktyka jest stosowana przez każdą firmę we wszystkich krajach. Jeśli czujesz się poszkodowany zmień pracę. Nikt Cie za kare nie zmusza do pracy.

Pracownikk

Skoro były to poco sie udzielasz?

@Pracownikk

Bo przepracowałem w tej firmie kilkanaście lat i czuję do niej sentyment. A pozatym niemoge patrzeć na tą rozczeniową postawę.

@były pracownik

Jaki sentyment? Chłopie co Ty Bierzesz zamiast być lepiej robiło się gorzej. Biuro zrobiło kod na godziny pracę zlecone majstrowie mieli w głębokim poważaniu to pisałeś kod a majstrowie przylatywali z problem dlaczego pracę zlecone gdzie on nie zlecił bo nie interesował się pracownikiem przez ponad 2 godziny powinni zrobić z tym porządek

Marq
@Staruszek

Urlop jest zawsze udzielany przez pracodawcę, pracownik nie może samodzielnie decydować w jakim okresie ma go otrzymać. Takie jest prawo i Areczkowe chciejstwo nie ma tu nic do rzeczy. Idź do tego PIP, to się tylko ośmieszysz.

Po pierwsze były pracowniku. Nie wiem gdzie pracowałeś ale taka praktyka nie jest stosowana we wszystkich krajach. A po drugie, Twoja ortografia aż znięcheca czytania tych wypocin. Pozdrawiam

Pracownikk

Moje wcześniejsze pytanie gdzieś zniknęło. Więc dopytam jeszcze raz. Czy już wiadomo coś o przestoju między świętami? Miło by było gdyby pracodawca poinformował wcześniejsze. Nie którzy chciali by zaplanować ten czas jakoś z rodziną gdzieś wyjechac itd. A nie jak w tamtym roku. Raz że będzie przestój a raz że nie. Do końca nie było wiadome. A taka przerwa między świętami to idealny czas na spędzenie go z rodzina

Czy to prawda że firma ,,Prawda" zamknęła działalność z powodu braku zamówień?

@Gość

Nie, nie jest to prawdą.. Działalność trwa

Zły pracownik

Jak to jest zwolnić dobrego, docenianego pracownika tylko za nasłanie (słuszne) kontroli z PIP? Pozdrawiam wszystkich, którzy wiedzą o kogo chodzi :)

@Pracownick z tego co się orientuję to dużo osób z nowej hali ma płacone przestojowe więc dlaczego my nie @Pracodawca może się wypowiecie na ten temat?

Dlaczego podczas przestoju musimy wykorzystać własny urlop a nie jest nam płacone przestojów?

Pracownick

Juz tobie tłumaczę dlaczego. Firma chce byś zużył swój prywatny urlop za który i tak ustawowo muszą ci płacić i byś nie domagal sie wolnego "kiedy se chcesz" Ludzie którzy nie mają tyle dni wolnego bd stratni o 10 dni akordowych(to połowa wyplaty) Ale nie martwcie sie, gdy bd potrzebować uropu, bd zmuszony, wprost nakierowany przez mistrza zmiany do wzięcia uropu na żądanie.

Xxx
@Pracownick

Nic dziwnego, ze ludzie chodzą na zwolnienia. Bo jak ktoś ma 20 dni wolnego to sam może rozdysponować pewnie jakies 5. Urlop na poczatku roku, w weekend majowy i przestoj w lipcu to bodajże jakies 15 dni jeśli się nie mylę.

@Xxx

Branie zwolnienia lekarskiego w innym celu niż leczenie jest nieuczciwością. W przypadku stwierdzenia przez ZUS wykorzystania świadcznia w innym celu świadczenie to może zostać odebrane.a takie zachowanie zostać potraktowane jako poważne naruszenie obowiązków pracowniczych z możliwością wyciągnięcia konsekwencji przewidzianych prawem łącznie ze zwolnieniem dyscyplinarnym.Dlatego nie zgadzamy się z wyrażoną opinią że to nic dziwnego , że ludzie chodzą na zwolnienia.

Urlop
@Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

Proszę w imieniu wszystkich pracowników o zaprzestanie pisaniu o uczciwości. Jest to hipokryzja Pozdrawiam

Jak ty wpisujesz w jedna kartę to i tak masz luz, na hsach czy prasach to trzeba na kilku kartach zapisać co robiłeś i ile…

Betre

Przestój jest właśnie po to, abyś mógł/mogła odpocząć w tzw okresie urlopowym. Żebyś nie narzekał, że przez całe lato nie dostałeś urlopu. Jeszcze niedawno wszyscy narzekali, że ciężko o urlop w okresie letnim. Teraz gdy szef poszedł ludziom na rękę i zaczął od kilku lat wprowadzać planowane przestoje to nadal niedobrze?!! Patrzę, że cześć pracowników to banda rozpieszczonych (usunięte przez administratora).

Xyz

To może trzeba wprowadzić plany urlopowe a nie decydować za ludzi kiedy mają wybierać swoje urlopy bo tak chce pracodawca? A może przestój to przestój a nie urlop? No nie wiem. (usunięte przez administratora) te firme

Operator
@Betre

Od kilku lat haha dobre, nie znasz się na swoich prawach to milcz.

Nowa

@Pracodawca Czy to "Prawda" że po przestoju wchodzimy znowu na 3 zmiany?

@Nowa

Na dzień dzisiejszy nie ma takich planów.

Betre
@Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

A mistrzowie straszą, że z powodu produkcji Lade do Mandala, może wrócić trzecia zmiana.

Xx

Czy ktoś może wyjaśnić o co chodzi bo nie tak dawno pozwalniali ludzi,a teraz ogłoszenie ze zatrudniają…

@Xx

W tej chwili zasadniczo nie ma przyjęć do pracy. Wyjątek mogą stanowić pojedyncze stanowiska pracy wymagające szczególnych kwalifikacji

XXL
@Xx

Nie stać ich na utrzymanie pracowników produkcji, a co dopiero mówić o osobach że szczególnymi kwalifikacjami. Myślą, że za 2600 ktoś tu przyjdzie do nich pracować. Olecko to małe miasto i wieści bardzo szybko roznoszą się.

@Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.

A nawet pozwolę sobie wrzucić link do ogłoszenia https://oferty.praca.gov.pl/portal/index.cbop#/szczegolyOferty?081aa5f310562b818e99b6a53f556d47 Wymagania? Żadnych specjalnych. Poszukujecie 10 osób, to też nie mało

Tak to prawda w PUP figuruje ogłoszenie. Poczyniliśmy stosowne kroki by usunąć tę omyłkę.

Nowa

Szczerze to nie polecam tego zakładu.

Pakowanie

Gotowi na wpłatę? W tym miesiącu spłacić rachunki czy kupic jedzenie?

Pozytywny
@Pakowanie

Opłacić rachunki, jedzenie już na działkach rośnie także przeżyjemy

@Pakowanie

Paliwo do pracy :P

Naiwni

@Pracodawca Jak juz sie obudziliście to poodpisujcie na kluczowe pytania na forum

Naiwni

@Pracodawca Dziekujemy za ukrywanie problemów z alkoholem przełożonej z pakowania. To już chyba 5 usuniety komentarz. Zamiast ukrywać prawdę polecam wysłać pracownika na leczenie

Kuflowe Mocne
@Naiwni

W tym zakładzie nie da się pracować na trzeźwo.

@Naiwni

Jako Pracodawca nie będziemy komentować na forum osobistych kwestii żadnego z pracowników, a posty dotyczące poszczególnych pracowników będą usuwane. Chcemy podkreślić, że bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla nas priorytetem. Jako firma mamy wewnętrzne procedury kontroli pracowników, w tym kontroli alkoholu. Wszelkie obserwacje odnośnie złamania procedur prosimy o zgłaszanie do działu kadr

Zarobiony

Nie rozumiem wszystkich tych zwolnień, dlaczego zakład zatrudniający całą rzesze wykształconych ludzi nie może się przebranżowić, cała logistyka polega na analizowaniu rynku, dzisiaj robimy to jutro tamto, przecież "kryzys" nie przyszedł wczoraj można było założyć taką ewentualność i zacząć rozglądać się za czymś innym i nie musiała być to produkcja z wielką pompą. Pan Roman Prawda zaczynając produkcję na ul. Tartacznej praktycznie od przysłowiowego zera rozbudował tą firmę na wielką przemysłową skalę, teraz gdy Pan Roman jest na emeryturze to wszystko na co pracowaliśmy miało by popaść w ruinę? Tylu pracowników straciło prace ci ludzie nie oszczędzali się w pracy traktowali zakład jak drugi dom "znam takich" miejmy nadzieję że coś się zmieni jeszcze statek płynie wystarczy odpowiednio ustawić ster.

@Zarobiony

w jak sposób można ten wspomniany ster ustawić? pytam już o ujęcie rzeczywiste i realne do wykonania dla firmy. Niektórzy podobno zakład jak drugi dom traktowali a co z osobami całkiem nowymi? jakie maja podejście do tematu?

@Zarobiony

Czy już dokładnie wiadomo kiedy zamykana jest Tartaczna?i ile ludzi przechodzi na Gołdapską?

TEDI
@Zarobiony

CZY SA PRZYJĘCIA DO FIRMY? JAKIE DZIAŁY MAJĄ 3 ZMIANY? NA JAKIE ZAROBKI MOGĘ LICZYĆ BEZ PRACUJĄCYCH SOBÓT!!!

@TEDI

te soboty faktycznie są pracujące czy dla chętnych tylko? nikt się nie odniósł więc tym bardziej mnie to zastanawia. w razie czego jak one są płatne i czy występują jeszcze nadgodziny? ktoś wie czy można brać bez "ograniczeń"?

Lol
@Aleksandra

O jakich ty sobotach pracujących piszesz?? Już nie ma, soboty są już wolne od pracy. Pracujesz od poniedziałku do piątku za (usunięte przez administratora) pieniądze

Soboty xxd
@TEDI

Soboty były pół roku temu teraz nie ma żadnej zarobek to 2700 albo 2600 lepiej iść do sklepu niż tam pracować

Ciekawy
@Aleksandra

Co powiesz na temat wypłat skoro wszędzie się wypowiadasz? Wiadomo że jesteś z kadr

@Lol

a to nawet nie wiedziałam, że ich już w praktyce nie ma. czy wobec tego mniej chętnych jest na przyjęcie się? piszesz, że już ich nie ma, to kiedy konkretnie zostały wycofane? pod jakim argumentem i w jaki sposób zareagowali na to pozostali?

Zostaw merytoryczną opinię o Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O. - Olecko

• Jak się pracuje w Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 150.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 131, z czego 19 to opinie pozytywne, 42 to opinie negatywne, a 70 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.