WORKSOL

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o WORKSOL

Aktualność
Delegowanie cudzoziemców do Holandii
Europejski rynek wewnętrzny dzięki wprowadzeniu swobód unijnych dotyczących przepływu osób oraz świadczenia usług umożliwia polskim przedsiębiorcom realizację zleceń na terenie różnych państw EOG. Delegowanie cudzoziemców do Holandii to temat, który z roku na rok budzi coraz więcej zainteresowania wśród przedsiębiorców. O zmianach słyszeliśmy już w połowie 2018 roku.

W kontekście Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/957 z dnia 28 czerwca 2018 r., której wszystkie postanowienia zaczną obowiązywać od połowy 2020 r. miejsce aktualnej płacy minimalnej zastąpi obowiązek wypłaty takiego samego wynagrodzenia na tym samym stanowisku jakie otrzymuje holenderski pracownik. Takie uregulowanie naturalnie podniesie koszty związane z delegowaniem pracowników do państw UE.

Jakie akty prawne dotyczą polskich pracodawców chcących oddelegować pracowników do Holandii ?

Delegowanie cudzoziemców do Holandii w tym pracowników z Ukrainy:

1. Ustawa o warunkach zatrudnienia pracowników delegowanych w Unii Europejskiej (WagwEU)

2. Ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwym konstrukcjom (WAS)

3. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) 883/2004 z 29 kwietnia 2004 r. w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego

4. Konwencja między Rzeczpospolitą Polską a Królestwem Niderlandów z 12 lutego 2002 r. w sprawie unikania podwójnego opodatkowania

5. Przepisy związane z legalizacją pobytu i pracy cudzoziemców w Polsce

Co należy zrobić aby oddelegować obywateli państw trzecich do pracy w Holandii ?

Najbardziej opłacalna opcja dla pracodawcy – delegować obywateli państw trzecich do pracy w Holandii.
W sytuacji kiedy chcemy wysłać do pracy w Holandii pracownika spoza UE, konieczne jest aby pracodawca uzyskał dla niego pozwolenie na pracę. Nie jest to jednak wymagane, gdy pracownik z kraju trzeciego, zatrudniony w polskim przedsiębiorstwie w ramach transgranicznego świadczenia usług, tymczasowo świadczy pracę w Holandii – czyli jest delegowany.

Aby mówić o tym wyjątku, trzeba spełnić łącznie poniższe warunki:

• pracownik spoza UE legalnie przebywa i pracuje w Polsce,

• planowany zawód wykonywany w Holandii musi być podobnego rodzaju jak ten, do którego wykonywania jest uprawniony w Polsce,

• po zakończeniu umówionego okresu świadczenia usług pracownika nie może zastąpić go inny pracownik z kraju trzeciego,

• przedsiębiorstwo delegujące pracowników do Holandii większość interesów prowadzi w Polsce

XR Nowy wpis

Czy tutaj faktycznie występują okresy próbne? Ktoś jakiś czas temu spytał się o formę umowy. Ja gdy spoglądam na te ofertę dla starszego operatora maszyn do formowania wtryskowego to nie widzę by taki okres był wpisany. Widzieliście zresztą to ogłoszenie oraz pracodawcę? Ma ktoś jakieś doświadczenie ze współpracy?

Robert Nowy wpis

Za pomocą też agencji znalazłem świetnych pracowników z Indonezji. Bardzo zaangażowani, życliwi i spokojni. Polecam współpracę

Jaka umowa obowiązuje w WORKSOL podczas okresu próbnego?

Nowy wpis

Aktualność
Pomagamy polskim szpitalom znaleźć lekarzy z Ukrainy!

Masz dość niedoboru lekarzy w polskich szpitalach? Cóż, Ukraina może właśnie być rozwiązaniem! W ostatnich latach wielu wykwalifikowanych lekarzy z Ukrainy szukało pracy za granicą z powodu wojny, zawirowań gospodarczych lub politycznych. Wiele szpitali w Polsce już skorzystało z tej możliwości, zapewniając oferty pracy, które przynoszą korzyści obu stronom. Dzisiaj worksol.pl odkryje jak pomoc polskim szpitalom w znalezieniu lekarzy z Ukrainy może przynieść obopólne korzyści i zapewnić sytuację korzystną dla wszystkich zainteresowanych.
Elektryk

elecktryk

no

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w WORKSOL?

Helena

No to teraz wiązanka poleciała. :/ Czyli z tego wynika, że generalnie jako agencja firma jest spoko, bo ludzie chwalą ale w środku się coś nie tak jednak dzieje? Oprócz takiej atmosfery coś jeszcze jest na rzeczy?

Życzę każdej firmie mieć taką atmosferę w zespołach. Nie do porównania z żadną korpo. :) 10/10!

Robert Widański

Byłem przez tą firmę w Niemczech. moim zadaniem było parkowanie samochodów w fabryce VW. Wszystko było ok. Szkoda tylko że tak krótko. Zostawiłem numer telefonu jak znów będzie praca mają dzwonić i pojadę znów. Obsługiwała mnie Pani Ada. Nie wiem skąd tu jakieś wpisy o oszustach może konkurencja ?

Justyna

Cześć, w ogłoszeniu na magazyniera jest napisane, że tam nie ma pracy zmianowej w zakładzie. Trochę się zdziwiłam nawet, bo przeważnie spotykałam się chociaż z dwiema zmianami w takiej pracy. W jakich godzinach dokładnie pracujecie, bo tego już nie widzę tam?

Mariana

Pracuję w firmie WORKSOL już 4 lata i jestem zadowolona na całe 1000% =) Firma dba o swoich pracownikach, zespól jest wspaniały , wypłata i premja - na czas. Gorąco polecam!

Polecam, doskonała agencja,

Helena
@Adam

Ale, że aż "doskonała"? To co tu lepszego niż w innych agencjach?

Arek

Jarek

Krzysztof
@Jarek

Polecasz firmę tak jak większość tu osób. Powiesz co konkretnie jest na plus? Pracowałeś przez tą agencje czy jesteś pracownikiem który rekrutuje i jest tam zatrudniony?

Robert

Sebastian

Dzięki nim mam latem zorganizowaną pracę a nie przestoje, sprawnie załatwią pracowników z Azji i Ukrainy, dbają też o legalizacje pobytu.

Kuba

Sprawne działania i pomoc w poszukiwaniu pracowników, polecam jak chcecie szukać pracowników na wschodzie.

Artur

Jak ktoś szuka pracowników to będzie można na nich liczyć. Dobrze funkcjonująca agencja, zdecydowanie na plus.

rafał

Można liczyć na ich obsługę, sprawnie działająca agencja, zdecydowanie wszystkim polecam jak szukacie pracowników.

Dawid

Mają spore doświadczenie i tym samym sprawnie działają więc znalezienie pracowników, zalegalizowanie pobytu staje się łatwiejsze.

Polecam, doskonała agencja, można faktycznie liczyć na ich pomoc, nie tylko szukają pracowników, ale też załatwiają wszystkie formalności.

Kuba

Mają spore doświadczenie w organizacji pracowników, bardzo dobra oferta, agencja na wysokim poziomie.

Darek

Dobra opcja, dla tych co szukają pracowników ze Wschodu super, bo także załatwiają kwestie legalizacji pobytu.

Zostaw merytoryczną opinię o WORKSOL - Kępno

• Jak się pracuje w WORKSOL?

Zobacz opinie na temat firmy WORKSOL tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w WORKSOL?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy WORKSOL?

Kandydaci do pracy w WORKSOL napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

WORKSOL