Deftrans

Opinie o Deftrans

Pracuję w Jedlance. Traktują ludzi jak maszyny, brak kultury. Nie polecam pracy w tej firmie.

Jjj

Cóż to się dzieje ciekawego w defrtansie w Odolanowie Czyżby kolejne zwolnienia się szykowały

Julia
@Jjj

Ludzie sami odchodzą. Bo za najniższą krajową kto będzie robił w tych czasach..jak wszystko drogie w sklepach i Nie tylko..W porównaniu do poprzednich lat Nie da się już zarobić w tej firmie jak kiedyś....

ZCP LEGAL

NOTA PRAWNA – jako umocowany pełnomocnik Deftrans Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą we Wszewilkach (dalej jako „DEFTRANS”) informuję, że w celu ochrony dóbr osobistych pracowników DEFTRANS niniejsza platforma została objęta monitoringiem prawnym Kancelarii ZCP LEGAL – Zieliński Chęciński Partnerzy Kancelaria Radców Prawnych. Wzywamy do zaprzestania działań naruszających normy prawne oraz etyczne, w tym do zaprzestania mowy nienawiści. Wszelkie wulgarne i obraźliwe wpisy publikowane na portalu http://GoWork.pl naruszające dobra osobiste osób wskazanych w komentarzach bądź stanowiące czyny niedozwolone penalizowane przez Kodeks karny bądź Kodeks wykroczeń, spotkają się ze zdecydowanymi działaniami prawnymi i skuteczną ochroną prawną poszkodowanych. O podjętych dalszych krokach prawnych osoby publikujące ww. komentarze dowiedzą się bezpośrednio od organów ścigania prowadzących postępowania wyjaśniające bądź na podstawie stosownej korespondencji sądowej. Adresy IP tych osób są zabezpieczane przez portal http://GoWork.pl i będą udostępnione upoważnionym podmiotom w celu ochrony praw osób pokrzywdzonych.

brydzia
@ZCP LEGAL

Umocowany pełnomocniku pukni sie w łeb. Jak to mówią nie jednemu psu burek na imię. Straszyć to sobie możesz babcie dużym (usunięte przez administratora) a dzieci ogórkami.

Masej

Pracuje tam ponad 10 lat, nie polecam firmy, to jest jakiś (usunięte przez administratora) najlepszy jest koleś który ma władze (tzw masej) ????????????kolo nie ma pojęcia o firmie. Cyrk tylko gnac ludzi, kamer milion, nie polecam????

Szymon
@Masej

To czemu się nie zwolnisz jak Ci nie pasuje tylko jesteś tam 10 lat ?

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Deftrans? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
to sie zemści

Wśród pracownikow narasta frustracja, brak motywacji, niepewnosc zatrudnienia bo Źle sie ich traktuje ale karma zawsze wraca!!!!!!

deftrans
@to sie zemści

ciagle tylko zwolnienia, zwolnienia, zwolnienia...

@deftrans

ale ile można zwalniać? czlowiek zamiast skupić sie na pracy to mysli czy go nie zwolnią - to ma byc (usunięte przez administratora) motywacja !!!!!?

wtf

Szefostwo swoim postepowaniem robi wszystko zeby pracownicy stracili motywacje. Robia to mistrzowsko

ciekaw
@deftrans

To kto tam jeszcze pracuje skoro tak zwalniają?

co nowego w firmie ?

Ciekawski

Witam serdecznie, macie jakieś informacje odnośnie firmy, co będzie dalej, jak to będzie wyglądać wszystko?

gość

A co tam się dzieje takiego na tych magazynach , że oczy pieką

js

Osobiste prawa maja tylko ci którzy posiadają kapitał, a zwykli obywatele są traktowani jako zasoby ludzkie przeznaczeni tylko do eksploatacji.

Przyszły pracownik

Jak nie ma szkoleni dzisiaj byłem na rozmowie i pani od rekrutacji powiedziała że jest szkolenie w Odolanowie 2 tygodniowe otwierają filie pod Łukowem

Malwa
@Przyszły pracownik

Ja składałam CV, ale nikt się nie odezwał. Byłeś na rozmowie w Jedlance?

@Malwa

Tak mamy zacząć od 10 sierpnia

Malwa
@Przyszły pracownik

Czy są już prowadzone rozmowy kwalifikacyjne w Jedlance?

Pracownik Z długoletnim stażem

To że są tyly, to efekt zwolnień fachowców, a może być jeszcze gorzej. To tak trudno zrozumieć że wykwalifikownie fachowca na dziale to są lata i tago nie kupicie za żadne pieniądze? Mam nadzieję że i przyjdzie czas na tego co tak zwania.... Panie T (usunięte przez administratora) budzimy się bo może być za późno, bardzo Pana podziwiam, niech Pan tego nie zaprzepaści, szczerze pozdrawiam. A po za tym jak sie MA DOBRY ZESPÓŁ to praca ok.

Pracowałam tam, nie polecam pracy w tej firmie. Kierownicy i koordynatorzy patrzą tylko żeby pracownik robił jak najwięcej i nic z tego nie miał. Ważne żeby oni dostali to co im się należy resztę mają gdzieś.

666????????????

A może by tak w koncu ktoś sie zaineresowal jak to wielka PaniAgata traktuje ludzi w tej firmie jak ktoś jej nie pasuje. Przyszły do pracy 2 dziewczyn gdzie kierowniczka była Agata przyjęła je z uśmiechem na twarzy gdzie na 2 dzień po śniadaniu sądząc że jest sama w szatni powiedziała dobitnie sama do siebie "Oj nie nie wy Ty długo nie popacujecie nie nie już ja się o to postaram"hym czy taki ludzi nie było więcej było teraz pytanie czemu ta kobieta jest tam jeszcze trzyma na hymmm

Gosc1555

Mam pytanie jakie są obowiązki pracownika administracyjnego przy produkcji i jak z płacą

Flom
@Gosc1555

Jak z płacą???????????? najniższa krajowa bo %się nie należą chyba że wypracuje twój dział 30%to wtedy możesz liczyć na marne 10%z tego

Nie żaden wybitny pracownik

APEL ---> panie prezesie Tomku, jest pan bardzo mądrą osobą, trzymajac taka firmę w ryzach, ale niech pan uważa bo wszystkiego panu nie mówią, wie pan co bym zrobił na pana miejscu, dział optymalizacji pierwsze do zweryfikowania kwalifikacji, później pana decyzja czy do zwolnienia, ale moja subiektywna ocena, marnują oni pana sukces na który pan pracował tyle lat

Nieważne
@Nie żaden wybitny pracownik

Tak, oni zwalniają kogo nie trzeba, ale kiedyś się oczy otworzą, z resztą nie moja sprawa, całe szczęście.

Przyszły pracownik

Jak wygląda szkolenie nowego pracownika ,jakie zakwaterowanie ,?

@Przyszły pracownik

Nie ma żadnych szkoleń. Przydzielają dział które wdrożenie i pracujesz. Reszta zależy od ludzi jakich spotkasz i na jaki dział trafisz.

Posejdon

Ach co za niespodzianka, wcale nie kolejne osoby się zwalniaja i to takie które operują nie jedną maszyną, a dziwić się no nie, skoro zarobek ich we firmie to 1950 zł na rękę no na premie %nie ma co liczyc jest ona tak stabilna jak zakład,przykre. Ze strony firmy żadnego poruszenia, a tu urlopy wypoczynowe czas strat????.Ale za to jest siła napędowa, bo już na nową ukrainców pełno, oni to mają życie stawiani są na najlżejszą pracę, na przerwy chodzą o której chcą i wracają z opóźnieniem.Nikt nic z tym nie robi no ale wkoncu oni na wakacje przyjechali. Chwali się firma zaczęła sortowanie odpadami, super ale dlaczego nam dzięki temu dochodzi obowiązków jak wynoszenie ich, czy nie od tego są pracownicy gospodarczy, jak np. para ukrainów pani która jeździ maszyna sprzątająca bez wody no bo po co, i udając że nie widzi śmieci jakie zostawia po sobie, albo nadzorującą pracę swojego kolegi nic nie robiąc A nam nie można chwilę postać jak jest awaria.

ellyBarbara

Nie polecam pracodawcy. Praca bez przyszłości, nie sznaują ludzi którzy są ambitni, chcą się uczyć pracują za dwóch a oni mają to gdzieś. Myślałam, że praca daje jakieś perspektywy na przyszłosć ale się przeliczyłam. A piękne oczka się dopiero otwierają jak ktoś już podejmuje decyzje o odejściu ale niestety [kadro zarządzajaca] jest już niestety za poźno. Szkoda tylko ludzi którzy sie tam muszą męczyć.

Ktoś

Byłem pracowałem nie polecam tej firmy. Możesz umieć wszystko starać się i tak tego nikt nie doceni. Pracując tam xxx czasu żal odchodzić bo praca nie jest zła, ale ile można pracować za marne grosze!!!

PDJC Pracownik

Część 3. Pytanie: co robi odpowiedzialny pracodawca żeby dbać o dobrą atmosferę i morale swojego zespołu?. Na oficjalne stronie czytamy "Wartości rodzinne przenosimy na tak ważne dla nas wartości biznesowe, takie jak: uczciwość i rzetelność wobec klienta, pracownika...". A o rodzinę się dba, chociaż nie zawsze. Rodzinną atmosferę można dostrzec w naszej firmie np. podczas posiłków w wyznaczonym na to czasie. Większość pracowników w naszym imperium je tam gdzie pracuje, siedząc na pokrytych kurzem paletach pomiędzy brudnymi maszynami. W firmie DEFTRANS mamy dwie stołówki które łącznie pomieszczą nie wiem, około 50 osób (może trochę więcej ale mój post moja statystyka), na jednej zmianie pracuję od 150 do 200 osób. Więc jak by nie mnożyć, dzielić i odejmować nie da się. Żyjemy w tak dziwnym kraju w którym w końcu kiedyś przychodzi lato i żar leje się z nieba, hale produkcyjne nagrzewają się jak piekarnik przed wstawieniem kurczaka na obiad. Znacie to uczucie jak na początku zmiany wchodzisz do budynku twarz piecze, stopy w twoich ekskluzywnych "skórzanych" półbutach roboczych zaczynają się rozkładać a gatki za dwie minuty i trzydzieści trzy sekundy będą do wymiany. Wtedy zdajesz sobie sprawę że przed Tobą osiem godzin zawodów, taki ekstremalny maraton. W takie dni można zaobserwować bardzo ciekawą sytuację, mianowicie na hali produkcyjnej pojawiają się meteorolodzy, wyposażeni w najlepszej jakości wynalazek greckiego pisarza i mechanika – Filona z Bizancjum - termometr. I tym niezwykle precyzyjnie skalibrowanym przyrządem mierzą a potem liczą, używając niezwykle skomplikowanego wzoru na określenie granicy komfortu i dyskomfortu pracownika. W skrócie wygląda to tak: 28,7- stopnia jeszcze nie; 30,2 - jeszcze nikt nie zemdlał; 31,6 - no dobra dodatkowa przerwa. W takie dni pracujemy w temperaturze grubo powyżej 30 stopni i dzięki temu możemy korzystać do woli z kilku dodatkowych minut przerwy regeneracyjnej którą spędzamy w temperaturze grubo powyżej 30 stopni. Po niej jesteśmy wypoczęci i skupieni, dzięki czemu praca od razu jest bezpieczniejsza i bardziej wydajna. Jasiekk mówi że pocenie się jest rzeczą ludzką i ubolewa tylko nad brakiem zimnego piwka na tych regeneracyjnych przerwach. Ja natomiast jestem dużo bardziej zepsuty i wolałbym pracować w warunkach normalnych. Nie uważam że wygórowaną strefą komfortu jest praca w temperaturze poniżej 28 stopni. Pracujemy przy niebezpiecznych maszynach i bardzo chętnie oddam dodatkową przerwę aby nie musieć się zastanawiać przy przekładaniu której palety elementów zemdleje i piła utnie mi mały palec przy dużej ręce albo wiertarka przewierci mi czoło tuż nad okiem nie przelotową szóstką. Koleżanko i kolego jeżeli szukasz pracy w której pracodawca co by się nie działo będzie starał uczciwie podejść do całej zaistniałej sytuacji, będzie starał się zaspokoić twoje najważniejsze potrzeby, to nie jest praca dla Ciebie. NIE POLECAM Jakiś miesiąc temu w końcu doczekaliśmy się, wyszli i stanęli przed naszymi pokracznymi obliczami i odmrozili 10%, tylko nikt do tej pory nie wie czego. Zapowiedzi na następne wynagrodzenie są obiecujące, ponoć mają wszystko stopić do końca i ma być jak było. Próbujecie z nami rozmawiać w najmniej konkretny sposób o najbardziej konkretnej rzeczy jaką została wymyślona przez człowieka - czyli o pieniądzach, dlatego ja w to nie wierzę. Poza tym jestem zdania że zrobiliście to ponieważ potrzebujecie nas w soboty, a przecież nadgodziny nie pasują do kryzysu. Zdaje sobie sprawę jak bardzo nieobiektywna jest opinia osoby która irytuje się na co dzień myśląc o tym wszystkim. Osobiście rozumiem że są dwie strony medalu Wy rządzicie - my robimy. Wiem również, że po każdej ze stron widać pod innym kątem tylko nie wiem czy Wy specjalnie ustawiacie się tak żeby widzieć to co chcecie. Oczywiście możecie mi i Jasiekkowi zarzucić bardzo dużo nie jesteśmy idealni. Ale to wy puki co zabieracie a od nas żądacie więcej i więcej. Nasza relacja przypomina historię Jaśkka jak pewnego razu w przedszkolu zabrał dziewczynce zabawkę a dziewczynka chcąc wyrazić swoje niezadowolenie kopnęła go w krocze. Nie mam pojęcia po której stronie jest teraz zabawka ale Jasiekkowi i mnie nie pracuję się tu dobrze. Dlatego Jasiekk jeszcze zostaje, ja odchodzę. KOLEŻANKO I KOLEGO NIE POLECAM FIRMY DEFTRANS!

Przyjaciel
@PDJC Pracownik

Odchodzisz? Czy już cię nie ma jakiś czas...?!

Rolkirol
@PDJC Pracownik

Wkoncu jakieś sensowne wypowiedzi, wszystkie 3 części trafne w punkt, jestem pod wrażeniem. Brawo. Jeszcze pracuje, ale nerwy i siły są u progu wytrzymałości, wszystko tu opisane jest niestety przykra prawdą.

PDJC Pracownik

Część 2. 2.Premia wydajnościowa w firmie DETRANS jest tak niestabilna jak podejście do ekologii w naszym imperium (o tym później). W minionym roku progi premiowe zmieniały się lekko licząc ze trzy razy, oczywiście szybując w stronę słońca jeżeli chodzi o ilość wykonanych elementów. Poza tym jak w połowie miesiąca Jasiekka bolą ręce, kolana mówią nie a portki nadają się tylko do prania, bo przełożył już sporo palet z elementami. Z dumą może stwierdzić że poziom wypracowanej premii wyświetlane na bieżąco zmienił się z 0 na 0. Poza tym od razu ciśnie się na usta pytanie, od jakiej kwoty podstawowej naliczana jest premia?. Dlatego uważam że z premią w DEFTRANS jest tak że wszyscy ją widzą ale nikt nie potrafi jej wytłumaczyć. 3.Dodatki socjalne i dodatek stażowy - są ale chwilowo ich nie ma taka zabawa w pojawia się i znika. Większość to moje przypuszczenia ponieważ w firmie DEFTRANS nie informuję się o składowych wypłaty, dostaję się przelew i koniec. Nie ma żadnego rozliczenia co jest podstawą co jest dodatkiem. Oczywiście jest to na rękę pracodawcy bo można dzięki kreatywnej księgowości zrobić naprawdę dużo. Poza tym pamiętajmy że pomiędzy kwotą brutto i netto minimalnej krajowej jest prawie 700,- w której można dużo ukryć i nic nie można zarzucić, prawnie się zgadza. Oczywiście wszystko jest kwestią umowy tylko że każda ze stron powinna znać i rozumieć jej warunki. Koleżanko i kolego jeżeli chcesz pracować w profesjonalnej strukturze organizacyjnej w której są stosowane jasne i przejrzyste zasady. Ta praca nie jest dla Ciebie. NIEPOLECAM. Teraz trochę o przyjaznym ŚRODOWISKU pracy w którym pracownicy czują się dobrze - czyli pracuj i się nie martw o swoją posadę. Sprawa o której teraz napiszę jest trochę ślizga ponieważ nie ma w niej niewinnych. Mianowicie fakt jest taki że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy z firmy DEFTRANS zostały zwolnione cztery osoby w trybie dyscyplinarnym. Niestety było przewinienie i była kara, złamali regulamin nie ma co dyskutować. Ale... Wszyscy doskonale wiedzą że ten dym unoszący się nad ich osobami (na pewno trzema bo ten czwarty był e-oryginalny) w niewyznaczonym do tego miejscu nie unosił się od wczoraj, dodatkowo nikt mi nie wmówi że osoby które podjęły taką decyzję o tym nie wiedziały. Więc mogły ich ukarać wcześniej, a nie w chwili gdzie jest im potrzebny pokaz siły i jakąś dziwna skumulowana potrzeba porządku. Poza tym uważam że trzeba najpierw popatrzeć na siebie i piszę tu na temat bo mam na myśli dymienie i to w czystej postaci z czegoś znacznie większego niż papieros. A jak dymienie to i ekologia. Ostatnio w naszej firmie nadeszły proekologiczne czasy, wszędzie widać kubły do selekcji odpadów, co więcej jest ich tyle rodzajów że spokojnie można rozdzielać śmieci na atomy. Popieram w pełni bez podszytej ironii, przyroda sama się nie obroni. Nie dalej jak parę dni temu dziwie się dlaczego Jasiekk wraca z placu na hale produkcyjną cały we łzach i z dusznościami, więc pytam "Jasiekk co Ci, płaczesz nad naszym losem?" na to Jasiekk "Głupiś, sadza wpadła mi do oka, a komin rozdupcyło" Drodzy Państwo Kierujący teraz to my zwalniamy Was dyscyplinarnie za HIPOKRYZJE. Na stronie firmy odmieniacie słowo ekologia przez wszystkie przypadki, a gdy zapada zmrok robicie to co robicie. Oczywiście trzeba podejść uczciwie do sprawy i stwierdzić - jest lepiej niż chociażby półtora roku temu ale jeszcze daleka droga. Trzymam kciuki. Koleżanko i Kolego jeżeli chcesz pracować w przyjaznym środowisku w którym pracownicy czują się dobrze ta praca jeszcze nie jest dla Ciebie. NIEPOLECAM Teraz trochę o odpowiedzialności. Pofantazjujmy: przyjmijmy że sytuacja kryzysowa, która jest tak bardzo odczuwalna w firmie DEFTRANS naprawdę miała miejsce. Przyjmijmy że nasz pracodawca zrobił wszystko co konieczne do ratowania nas wszystkich. Tylko i wyłącznie dzięki swoim umiejętnością manewrowania na trudnych morzach kryzysu, ostatnim tchem wyprowadził statek DEFTRANS na ostatnią prostą do portu. Teraz jako odpowiedzialny pracodawca musi podejmować trudne i bolesne decyzje, takie jak wstrzymanie zbędnych inwestycji, po to aby jak najszybciej przywrócić świetność i zadbać o motor napędowym swojego statku, czyli ludzi (mam tu oczywiście na myśli przywrócenie pensji do normalnego stanu). Nasz odpowiedzialny pracodawca w tej sytuacji kupuje wypaśną kosiarkę do trawy i testuje jeszcze bardziej wypaśną zamiatarkę - (usunięte przez administratora) mać. Jasiekk mówi że trudno i na pewno będzie pożyczał, w końcu się na to złożył. Ja natomiast wolałbym swoje 20% pensji przeznaczyć na rachunki i jedzenie a nie składać się na gadżety uszczęśliwiające mojego pracodawcę, no ale taki zimy drań ze mnie jest.

ostry
@PDJC Pracownik

Grube zarzuty! To co robi firma po zmroku? Można szerzej?

Zostaw merytoryczną opinię o Deftrans - Odolanów

• Jak się pracuje w Deftrans?

Zobacz opinie na temat firmy Deftrans tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 92.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Deftrans?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 68, z czego 21 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Deftrans